Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygoda Lucasa
Autor Wiadomość
Kamil 
Toja

Discord: Kamil #7993
Wysłany: 2019-11-17, 15:56   Przygoda Lucasa

[14:00]
Lot trwał już trochę i nie ma co oszukiwać, że straszliwie się dłużył oraz z chwili na chwilę staje się coraz bardziej nudna. Za oknem widać było tylko chmury, które były przecinane przez skrzydła samolotów. Po jeszcze krótkiej chwili, do twoich uszu dobiegł niski głos pilota. -Proszę wszystkich pasażerów o zapięcie pasów, przygotowujemy się do lądowania. Zalecamy żuć gumę lub spróbować ziewać, aby zredukować zmianę ciśnienia w uszach. Temperatura powietrza na zewnątrz wynosi siedemnaście stopni w skali Celsjusza. Zakończenie lądowania jest planowane na godzinę czternastą dwadzieścia pięć.

[14:26]
Udało wam się wylądować bez problemu, już na ziemi pilot odezwał się ponownie. -Dziękujemy wszystkim pasażerom za lot i życzymy miłego pobytu w Lumiose City. - właśnie wtedy, wraz ze swoimi pokemonami opuściłeś pokład samolotu. Lotnisko było ogromne, a i tak jeśli chodzi o miejsce, to było dość ciasno i wszędzie przepychali się ludzie. W Lumiose miałeś masę możliwości, mogłeś działać na własną rękę, popytać ludzi lub udać się do laboratorium, które znajduje się właśnie w tym mieście.

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖

Lucas Deef 

Discord: Lucas Deef
Wysłany: 2019-11-18, 23:16   

Nie jestem pewien kiedy pojawiła się w mojej głowie myśl o tym, by opuścić Unovę, ale jestem zadowolony z tego pomysłu. Pogardą jaka odczuwam względem tamtejszej "elity" nauki sprawia, że zbiera mi się na odruchy wymiotne. Podważyli moje kompetencje, doświadczenie i odmówili jakiejkolwiek pomocy materialnej na potwierdzenie moich badań, choć rozdają je nawet studentom pierwszego roku. Wobec tego poniżenia w pierwszej kolejności uznałem za cel uzyskanie niepodważalnego dowodu na to, że można wykorzystać moc ewolucji w sposób techniczny, a zarazem praktyczny. Na początku musiałem sobie zadać pytanie - Czy w ogóle można manipulować mocą ewolucji? Odpowiedź była prosta. Oczywiście, że tak. Przykładowo poprzez mega ewolucję.

Podczas studiów jedynie wspomniano o tym zjawisku, gdyż wciąż nie wiadomo jak dokładnie działa. W moich notatkach wyczytałem, że niektóre pokemony mogą uzyskać chwilowo wyższą, nieosiągalną w inny sposób formę ewolucji, pod warunkiem, że spełni się 2 warunki – pokemon i trener będą silnie związani emocjonalnie i będą posiadać fizyczne obiekty w postaci określonych kamieni. I tu stawiam swoją tezę - jeżeli ewolucja jest zależna od obiektu fizycznego tj. kamieni pełniących rolę katalizatora i działają na zasadzie rezonansu zależnego względem siebie – to moc ewolucji można w pewien sposób zatrzymać/uwięzić i później ją wykorzystać. I z tą myślą ruszyłem ku Kalos, by złożyć wizytę profesorowi, który ponoć bada wspomniane wcześniej zjawisko – Augustine Sycamore.

Lot był długi, choć się w całe taki nie wydawał. Większość podróży spędziłem na czytaniu, a lektura ta była pochłaniająca. Traktowała o rozwoju gatunkowym pokemonów ewoluujących przez szczęście. Otóż to co nazywamy „szczęściem” w tym zagadnieniu, jest nie tyle nadmiarem emocji pozytywnej, co zasobem, który pokemon magazynuje w sobie. Gromadzenie tego zasobu nie powoduje żadnych zmian fizycznych, czy psychicznych. Dopiero po zgromadzeniu maksymalnej ilości „szczęścia” jaką pokemon może posiąść, całość jest przetwarzana na energię, a ta skutkuje ewolucją danego stworzenia. Pytanie, na które próżno szukać odpowiedzi w książkach brzmiało w mej głowie – Czy tę energię można wykorzystać do innych celów?

Po locie odbyłem odprawę, a później przebiłem się przez halę przylotów. Ludzie byli wszędzie, co takiego mola książkowego przyprawiało aż o ból głowy. W tym momencie nastąpił dylemat – iść prosto do laboratorium, czy zakwaterować się najpierw w PC? Zwiedzanie nawet nie przeszło mi przez myśl, nie jestem tu na wycieczce. Po krótkiej chwili zdecydowałem skierować swe kroki do miejsca pracy Sycamore'a. Jest szansa, że tam zaproponują mi pokój. Toteż ruszyłem, a drogę próbowałem znaleźć za pomocą oznakowań oraz przechodniów.
-----------------------
Tak, skopiowałem pierwsza część postu z poprzedniej przygody, ale to chyba nie robi większego znaczenia. Pierwszy post chciałem dać taki wyjaśniający dlaczego w ogóle tu przyleciałem.

Kamil 
Toja

Wysłany: 2019-11-25, 18:25   

[14:30]
Po wydostaniu się z lotniska, zdecydowałeś, że bez patyczkowania od razu udasz się do laboratorium profesora Sycamore'a. Miasto Lumiose było bardzo duże, podobno na tyle duże, że znajdowały się tutaj, aż trzy centra pokemon. Ciebie jednak obchodziło tylko miejsce pracy tutejszego profesora, które na szczęście znajdowało się dość blisko lotniska. Kilka minut spacerku, po tym jakże obszernym mieście i jesteś na miejscu. Mogłoby się wydawać, że duże miasto zawsze kojarzy się z zapachem spalin, smogu i generalnie dość nieczystym powietrzem. W tym przypadku jednak, czuć było tyle, że miasto jest zadbane i przyjazne środowisku, powietrze świeże prawie jak "na polu". Na każdym kroku widziałeś ogromne budynki, ale między nimi co jakiś czas przeplatały się jakieś zielone strefy z ławeczkami, gdzie zapewne można było odpocząć. W Unovie raczej nie był to codzienny widok, a tutaj chyba ludzie już przywykli do takiego stylu życia, ale co się dziwić, w końcu jesteś w zupełnie innym regionie. Twoja droga do laboratorium nie trwała nawet pięć minut, a już stałeś pod drzwiami laboratorium. Z głośnika wywieszonego nad drzwiami usłyszałeś tylko. -Witaj, kim jesteś? - zapytał męski głos.

✖✖✖

Tea Kayumanggi
✖✖✖
✖✖✖

Lucas Deef 

Wysłany: 2019-11-25, 22:08   

Nie dało się nie zauważyć różnic w architekturze i ogólnym planowaniu przestrzennym miasta, w porównaniu do takiego np. Castelia City, gdzie jest wszystko w jednym miejscu, właściwie bez ładu i składu – wieżowce, port, park centralny, sala walk - wszystko. Patrząc na samą mapę miasta na przystanku autobusowym można było dostrzec estetykę – to chyba cecha tego regionu.Gdy dotarłem do laboratorium, przywitał mnie głos z głośnika, tedy odpowiedziałem.
-Nazywam się Lucas Deef. Jestem doktorem – ewolucjonistą z Icirrus City w regionie Unova. Przybyłem porozmawiać z profesorem Sycamore.
Stwierdziłem, że taki przywitanie wystarczy. Nie będę, przecież opowiadał historii mego życia klamce na podwórzu. A i tak nie będę mówić wszystkiego temu profesorowi. Nie wiem jeszcze, na ile się wyspowiadać. Nie znam tego człowieka i nie wiem na ile będzie mi pomocny. Nie zmienia to faktu, że może mieć przydatną dla mnie wiedzę. To może być ciężka rozmowa...

Kamil 
Toja

Wysłany: 2019-11-25, 22:31   

[14:37]
Po chwili milczenia usłyszałeś. -Zapraszam, panie Deef. - właśnie w tym momencie drzwi, które miałeś przed sobą otworzyły się. Od razu po wejściu widziałeś masę maszyn, a przy nich kilku naukowców, którzy ewidentnie przeprowadzali jakieś eksperymenty. W laboratorium znajdowało się również wiele regałów, na których znajdowały się książki. Gdy tylko się na nie patrzyło od razu w oczy rzucało się, to że w tytule każdej znajdowało się słowo "ewolucja". Laboratorium było dość spore, spokojnie można określić jego wielkość na jakieś sto pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Na krańcu sali, przy tylnej ścianie ujrzałeś dość wysoką postać. Był to długowłosy mężczyzna, we fioletowej koszuli i fartuchu. Przechodząc przez laboratorium praktycznie nikt nie zwrócił na Ciebie uwagi. Dopiero, gdy byłeś blisko mężczyzny, ten odezwał się do Ciebie. -Witam, nazywam się Professor Augustine Sycamore. Jestem ekspertem w sprawie mega ewolucji oraz w regionie Kalos to ja zajmuję się wręczaniem startowych pokemonów młodym trenerom. Przybywasz z dość odległych zakątków, co Cię tu sprowadza? - zaśmiał się. -Głupio pytam, pewnie chcesz wiedzieć coś o mega ewolucjach. Mało kto spoza regionu Kalos ma odwagę w ogóle używać mega ewolucji, ponieważ nawet tutaj, w głównym ośrodku badawczym do sprawy tego rodzaju ewolucji cały czas odkrywamy coś nowego na jej temat. Sami do końca nie wiemy, czym są mega ewolucje i z dnia na dzień uczymy się co raz to ciekawszych rzeczy o nich. Ale wiemy na pewno, że źródłem siły, którą pokemon otrzymuje podczas mega ewoluowania jest jego przywiązanie do trenera. Oczywiście potrzebny jest również pewien specjalny kamień ewolucyjny, ale pokemon przeobraża pozytywne emocje właśnie w siłę, którą potem jest w stanie wydobyć. No cóż, nie chcielibyśmy, aby mega ewolucje trafiły w ręce złych ludzi, wtedy moglibyśmy być w poważnych tarapatach. - powiedział, tym razem dość poważnym głosem. -Dobrze, a więc co dokładnie Cię tu sprowadza? - zapytał.

✖✖✖

Tea Kayumanggi
✖✖✖
✖✖✖

Lucas Deef 

Wysłany: 2019-11-26, 20:04   

Przywitałem się z Sycamore'm poprzez uścisk dłoni i wysłuchałem, co ma do powieszenia. Kiedy wspomniał o używaniu mega ewolucji przez złych ludzi, miałem wrażenie, że powiedział to bardziej w ramach ostrzeżenia/groźby, niźli informacji ogólnej. Dodatkowo zainteresowała mnie informacja, że pokemony mega ewoluują tylko poprzez pozytywną więź z trenerem. To znaczy, że nawet jeżeli pokemon i trener odczuwaliby silna więź, ale negatywną (taką jak nienawiść, czy rywalizacja) to nie byliby w stanie korzystać z tej formy ewolucji.
Kiedy on kończył mówić, ja zacząłem się delikatnie denerwować – w końcu sam nie jestem pewien czego od niego chcę. Nie spodziewałem się że przyjmie mnie w Sali pełnej jajogłowych, zatem nici ze zwierzania się. Spróbuję czegoś innego. A rozmowę próbowałem prowadzić dość powoli i ze względnym spokojem:
- Nie jest pan profesor do końca w błędzie, bo i racji ma pan sporo. Nie przyjechałem tu dla samego fenomenu mega ewolucji per se. Czyniąc długą historię krótką – chcę otrzymać tytuł profesora, a by tego dokonać zdecydowałem się zgłębić temat procesu ewolucji. Szczególnie interesującą formą ewolucji jest właśnie mega ewolucja, która potrzebuje katalizatora, który nawet jeżeli nie gromadzi, to przepuszcza przez siebie energię ewolucji. To oznacza, że można, chociaż na chwilę tę energię zmagazynować. To moja teza, którą chcę udowodnić. W momencie, kiedy uzyskam przedmiot nasyconą mocą ewolucji podejdę do egzaminu profesury raz jeszcze. To jest powód dla którego przybyłem, aż z Unovy. Liczyłem na zawarcie z panem profesorem pewnego układu. Chciałbym, by pomógł mi pan w mej misji lub przynajmniej naprowadził na jakiś trop, a w zamian wesprę pana każdą nowo zdobytą informacją dotyczącą samej mega ewolucji.
To nie było kłamstwo. Taki przedmiot nasycony mocą ewolucji, zapewniłby mi tytuł. Ale co mam zamiar z nim zrobić później... to już zagwozdka na przyszłość.

Kamil 
Toja

Wysłany: 2019-12-01, 18:27   

[14:40]
-Tak... Lucasie. - rzekł Sycamore, w reakcji na twoją wypowiedź. -Nadal nie jesteśmy pewni, jak działają Mega Kamienie Ewolucyjne, jednak postawiona przez Ciebie teza, może nie być wcale, tak absurdalna jakby mogło się wydawać. Problem jest jeden, proces mega ewolucji to kwestia zwykle kilku sekund, przetrzymanie zmagazynowanej energii w katalizatorze może być wręcz niemożliwe, nigdy nie udało nam się tego dokonać, a podejmowaliśmy już wiele prób w czasie ostatnich lat. To, czego chcesz dokonać, może być rewolucją na skalę światową. Nie chce mówić, że jest to nierealne, ale na pewno bardzo długa droga przed tobą. Podejrzewam, że jeśli udałoby Ci się tego dokonać, moglibyśmy obmyślić sposób mega ewolucji, bez katalizatora. Stworzenie odpowiedniej więzi byłoby wtedy jedynym warunkiem. Jednak nie mamy pewności, czy jest to możliwe. Zakładam, że masz jakiś plan, na to, jak rozpocząć całe swoje badania, mógłbyś mi o nim opowiedzieć?

✖✖✖

Tea Kayumanggi
✖✖✖
✖✖✖

Lucas Deef 

Wysłany: 2019-12-02, 00:54   

Cholera, nie chce on dać nic od siebie. Może myśli, że chcę mu podebrać wyniki badań? Przecież może więcej zyskać, niż stracić. Nie wiem, ale teraz trzeba obmyślić plan. Szybko. Po krótkim namyśle powiedziałem mój naprędce wymyślony koncept działania.

- Na początku muszę sam mieć możliwość mega ewolucji pokemona. Więc pierwej potrzebuję pokemona, który może mega ewoluować i utworzyć z nim silną więź. Potem muszę zyskać kamienie – dla mnie i stworka. To jest ta łatwiejsza część planu. Druga część zakłada zbudowanie urządzenia, które będzie działać jak kamienie – pozwalać na mega ewolucję, kiedy trener posiada swój key stone. Kiedy moc ewolucji będzie przechodzić przez sztucznie zrobiony kamień, będę o krok bliżej do zmagazynowania tej energii. Ja mogę opracować proces działania urządzenia, ale nie mam umiejętności, by to zbudować. Dlatego będę musiał znaleźć dobrego technika.

Mam koncept jak to urządzenie miałoby działać. Everstony – mają w sobie substancję, która pochłania moc ewolucji, czy nawet uniemożliwia dalsze magazynowanie tej mocy. Na tej podstawie, można wyłączyć tę substancję i znaleźć chemicznie rozwiązanie odwrotne do tego procesu – umożliwienie magazynowania energii ewolucji.

-Nie wiem jednak od czego konkretnie mam zacząć. Gdzie pójść, kogo pytać. Dlatego przyszedłem do pana profesora. Mogę liczyć na pana pomoc?
-----------
Ta moja przygoda przypomina mi historię Rose w SwSh. Rozwój technologiczny za sprawą mocy pokemona. Ale ja to wymyśliłem na miesiące przed premierą gry. Umiem przewidywać przyszłość? Eeee przypadek.

Kamil 
Toja

Wysłany: 2019-12-11, 15:12   

[14:45]
Profesor Sycamore popatrzył na ciebie i powiedział. -A więc tak, nie musisz zdobywać żadnego specjalnego pokemona, ponieważ, te mega ewolucje, które znamy, to po prostu zarejestrowane. Prawda jest taka, że podobno, przy odpowiednio mocnej więzi każdy pokemon jest w stanie ewoluować. Na pewno posiadasz jakieś pokemony, musisz je odpowiednio wytrenować i bardzo mocno się z nimi zaprzyjaźnić, wtedy będziemy w stanie dokonać mega ewolucji. Pracę nad maszyną, która będzie kumulować w sobie energie zostawimy na późniejszy czas, w tym czasie pomyślimy nad tym, jak dokładnie ma to wyglądać. A więc Lucasie, chyba nie pozostało Ci nic, prócz wytrenowania swoich pokemonów do maksymalnego stadium ewolucyjnego. - powiedział profesor. Nie brzmiał zbyt przekonująco, ale chyba wiedział co mówi.

✖✖✖

Tea Kayumanggi
✖✖✖
✖✖✖

Lucas Deef 

Wysłany: Wczoraj 15:36   

-Rozumiem. Dziękuję zatem za pomoc, do widzenia. - Odwróciłem się na pięcie i wyszedłem z laboratorium. Po wyjściu zacisnąłem pięść w złości. Pomoc? Ha! To dopiero był zmarnowany czas. Przebyłem tyle kilometrów, tylko po to by usłyszeć to co już wiedziałem, nie dostać absolutnie nic, ani zakwaterowania, informacji, czy chociażby przeklętej herbaty! Niech gnije frajer. I co tam mówił na koniec? Że ponoć każdy pokemon może osiągnąć poziom mega ewolucji, tylko potrzebna jest silna więź emocjonalna? A mega stone? Kłamstwo. Jak widać nie można nikomu zawierzyć w tych czasach.
Westchnąłem głęboko i skierowałem swoje kroki do Centrum Pokemon. Muszę odpocząć i pomyśleć gdzie konkretnie się teraz udać. Złapanie pokemona zdolnego do mega ewolucji jest esencjalne. Podobno Beedrill może mega ewoluować. W dodatku ewoluuje dość szybko. Doświadczenie ewolucji, może dać mi jakieś nowe informacje, które mógłbym wykorzystać. No i znaleźć muszę sposób na szybki wzrost moich pokemonów. Może jednak trzeba będzie zacząć walczyć. Spojrzałem mimowolnie na pokeball z Cubchoo – Ten by się pewnie ucieszył. Na razie trzeba odpocząć. Kierując się oznakowaniami na mapie miasta, próbuje znaleźć najbliższe PC.

Kamil 
Toja

Wysłany: Wczoraj 16:45   

[14:50]
Nie byłeś zbyt usatysfakcjonowany, tym co usłyszałeś, ale to tylko utwierdza Cię w przekonaniu, że w tym świecie można liczyć tylko na siebie i nikogo innego. Centrum pokemon było oddalone chwilę drogi stąd, co się dziwić w końcu Lumiose, to chyba jedno z największych miast na świecie. Ale dłuższy spacer dobrze Ci zrobi, ochłoniesz trochę i rozluźnisz się, w końcu profesor Sycamore nieźle Cię zagotował. Dążąc w stronę centrum, jakoś w połowie drogi wpadłeś na faceta. Stał sobie z kolegą na skrzyżowaniu jednej z ulic. Drugi z mężczyzn, ten na którego nie wpadłeś, był już wyższy i generalnie lepiej zbudowany, można było spokojnie określić go mianem osiłka. Obydwaj mieli na sobie czarne uniformy z wielką, czerwoną literą R na klatce piersiowej. -Ej, uważaj jak chodzisz. - powiedział facet, z którym się zmierzyłeś, po czym przez chwilę na Ciebie popatrzył. -Chodź z nami. - bez żadnego wahania ten większy złapał Cię za ubrania i zaczął ciągnąć za sobą. Właśnie w ten sposób, ty oraz ich dwójka skończyliście w śmierdzącym, ciemnym zakątku, z którego jedyną drogę ucieczki zasłaniali Ci właśnie Ci dwaj mężczyźni. -Oddajesz nam swoje pokemony po dobroci, czy mamy Ci je zabrać siłą? - powiedział mniejszy, chyba to on robił w tej parze za "mózg".

✖✖✖

Tea Kayumanggi
✖✖✖
✖✖✖

Lucas Deef 

Wysłany: Wczoraj 20:24   

Takie moje szczęście, dowiedziałem się co prawda, że nawet najpiękniejsze miasto ma swoje ścieki, lecz mimo to wolałbym poznać tę prawdę w sposób mniej radykalny, aniżeli poprzez bycie targanym przez jakiegoś typa. Na pytanie niższego odpowiedziałem gardzących wzrokiem. Sięgnąłem po ball z mojego pasa i wypuściłem Fennekin za moimi plecami, oddzielając się tym samym od tragarza.
-Wystrzel flamethrower nad siebie. – rozkaz miał na celu zasygnalizowanie mojej obecności odpowiednim służbom. Promień płomieni z uliczki powinien kogoś tu sprowadzić. A nawet jeśli nie to daję tym typom znać, że jestem gotów strzec swego. Kiedy za mną Fennekin postawiła słup ognia, jeszcze z lekką irytacją w głosie z poprzedniego spotkania, dałem niewysokiemu zbirowi krótką odpowiedź:
- Spróbuj.

Odpowiedz do tematu