Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin
Autor Wiadomość
Daisy7 
CzeDar


Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1393
Wysłany: 2018-10-11, 15:37   Regulamin

*
R e g u l a m i n
*


1. Profil

1.1 Nazwa użytkownika nie może zawierać więcej niż jednej cyfry oraz nie może być zlepkiem przypadkowych liter. Nie może być także wulgarna.
Uwaga! Jeśli zarejestrowałeś się pod nickiem niezgodnym z regulaminem, zgłoś się do dowolnego administratora z prośbą o jego zmianę.

1.2 Maksymalny rozmiar avatara to 200px szerokości oraz 400px wysokości. Avatar nie może przedstawiać treści nieodpowiednich, gorszących, wulgarnych lub erotycznych.

1.3 Maksymalny rozmiar obrazków w sygnaturze to 553px szerokości na 250px wysokości. Cała sygnatura nie może przekraczać 350px wysokości oraz przedstawiać treści nieodpowiednich, gorszących, wulgarnych lub erotycznych.
W sygnaturze muszą znaleźć się odnośniki do wszystkich Kart Postaci gracza, powiązanych z nimi Banków oraz Boxów, a także swojego wątku w Nieobecnościach (po zgłoszeniu pierwszej nieobecności; nie trzeba go zakładać od razu).
Uwaga! HTML jest dozwolony w przypadku, w którym nie rozszerzy forum ani nie zepsuje jego wyglądu.

2. Forum

2.1 Rejestrując się na forum gracz akceptuje regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania. Łamanie regulaminu może zostać "nagrodzone" upomnieniem, warnem lub banem w zależności od przewinienia, a jego uporczywe łamanie nawet permanentną blokadą konta.
Uwaga! System warnów i upomnień - zobacz.
Uwaga! Wszystkie sytuacje sporne rozstrzygają sędziowie Trybunału Sprawiedliwości - zobacz.

2.2 Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania szeroko pojętej netykiety, zarówno w postach jak i na czatach. Nie ma przyzwolenia na nietolerancję, przejawy nienawiści, chamstwa, trollingu oraz spamu. Sprawy konfliktowe można rozwiązywać przy pomocy prywatnych wiadomości.
Uwaga! Uczestnicy sporów nie będących kulturalną dyskusją będą karani warnami możliwymi do odpracowania.

2.3 Wykorzystywanie błędów i luk w regulaminie w celu uzyskania korzyści jest równoznaczne z oszukiwaniem. Jeśli nie jesteś pewien, czy to, co chcesz zrobić, jest zgodne z zasadami forum, dopytaj któregokolwiek z administratorów. Gracz przyłapany na oszukiwaniu zostaje ukarany warnem możliwym do odpracowania.

2.4 Nie wolno poganiać innych użytkowników w celu szybszego uzyskania odpisu lub zatwierdzenia posta, jeśli ten mieści się w reglaminowym terminie.

2.5 Zabrania się reklamowania na forum w postach, prywatnych wiadomościach oraz na czatach treści nieodpowiednich (m.in. pornografia, wulgaryzmy, mowa nienawiści) oraz treści pirackich (m.in. torrenty, nielegalne strony z filmami/serialami/grami).

2.6 Zabronione jest posiadanie więcej niż jednego konta na osobę. W przypadku problemu z zalogowaniem się na istniejące konto, należy skontaktować się z administracją.
Uwaga! W przypadku korzystania z tego samego adresu IP przez kilka osób, należy skontaktować się z administracją w ciągu trzech dni od rejestracji kolejnego konta. W przeciwnym razie drugie konto zostanie potraktowane jak multikonto i zablokowane.

2.7 Wszelkie działania na niekorzyść forum (tj. ataki spamerskie, próby włamań, podszywania itp.) mogą zostać zgłoszone do odpowiednich służb.

3. Posty

3.1 Publikowane posty powinny być pisane w sposób czytelny, przejrzysty, składny i spójny, zgodny z zasadami poprawnej polszczyzny, ortografii i interpunkcji. Posty w grach nie powinny być krótsze niż 400 znaków (około 5 pełnych linijek tekstu). Jeśli nie jesteś pewny, czy mieścisz się w limicie, możesz użyć tej strony.
Uwaga! HTML jest dozwolony w przypadku, w którym nie rozszerzy forum ani nie zepsuje jego wyglądu.

3.2 Treści dozwolone dla użytkowników pełnoletnich mogą pojawić się tylko w Przygodach, Kreatywnym Zakątku i za zgodą prowadzącego w Trylogii Konkursowej. Wątki z treściami +18 powinny zostać odpowiednio oznaczone lub treść powinna być ukryta znacznikiem hide.

4. Przygody

4.1 Zasady przygód znajdują się pod tym adresem.

4.2 Użytkownik nie może zmieniać informacji dotyczących postaci, chyba, że zmiana zachodzi fabularnie.

4.3 Użytkownik nie może zdobyć pokemona na poziomie wyższym niż poziom jego najsilniejszego pokemona + 10. Wyjątkiem od reguły są nagrody w atrakcjach ogólnoforumowych oraz pokemony legendarne.

4.4 Przygoda gracza, który nie zgłosił nieobecności i nie odpisał w grze od dwóch tygodni jest przenoszona do kwarantanny. Gracz ma dodatkowe pięć dni na odpisanie bez żadnych konsekwencji i przywrócenie gry do działu Mistrza Gry (dalej: MG), jeśli tego jednak nie zrobi, zostaje uznany za nieaktywnego, a jego przygoda, Karta Postaci i cały dobytek przepadają. W przypadku, w którym użytkownik nadal chce grać, ma możliwość założenia nowej Karty i rozpoczęcia gry od nowa.
Uwaga! Nieaktywny użytkownik nie może decydować o utraconym dobytku. Kombinowanie w celu odzyskania przedmiotów, pieniędzy i pokemonów z utraconej karty również jest niedozwolone. Można jednak spróbować odkupić swoje pokemony od ich nowych właścicieli na ich straganach.

4.5 Użytkownik ma miesiąc na znalezienie MG w przypadku, w którym stracił MG niezależnie od przyczyny. Po upływie tego czasu traktowany jest jak nieaktywny, a jego Karta Postaci i przygoda są uznawane za wygasłe, a co za tym idzie, bezpowrotnie przepadają.

4.6 Gracz może zawiesić swoją przygodę na okres maksymalnie ośmiu tygodni od ostatniego odpisu MG, maksymalnie dwukrotnie w ciągu roku. MG również może skorzystać z zamrożenia za pozwoleniem gracza, w ramach limitu dwukrotnego zamrożenia. Po upływie ośmiu tygodni gra uznawana jest za nieaktywną i przenoszona do archiwum, a co za tym idzie, przepada bezpowrotnie.
Uwaga! Obowiązkiem MG jest poinformowanie w tytule lub podtytule przygody o zamrożeniu gry. Jeśli MG nie ma możliwości edycji pierwszego postu, musi poprosić o pomoc moderatora Strefy PBF lub dowolnego administratora.

5. Mistrzowie Gier

5.1 MG jest zobowiązany do odpisania graczom w terminie 10 dni.

5.2 W przypadku niewywiązania się z terminu, MG jest karany upomnieniem. W przypadku jednoczesnego posiadania trzech upomnień, MG traci stanowisko i trafia na Czarną Listę.
Uwaga! Upomnienie przedawnia się po trzech miesiącach lub w przypadku utraty stanowiska MG.

5.3 W przypadku nieobecności MG, jest on zobowiązany do poinformowania o tym w dziale Nieobecności. Podczas dłuższej nieobecności powinien wyznaczyć zastępcę lub zamrozić gry w swoim dziale.

5.4 MG nieposiadający ani jednego aktywnego gracza od miesiąca traci swoje stanowisko. Zasada nie obowiązuje w okresie wakacyjnym (czerwiec-wrzesień).

5.5 MG prowadzi graczom walki z liderami, elitarnymi czwórkami oraz czempionami regionów. Więcej informacji znajdziesz tutaj i tutaj.

5.6 MG może, ale nie musi, organizować graczom dodatkowe zabawy we własnym dziale. Zasady obowiązujące podczas takich eventów znajdują się tutaj.

5.7 MG pmusi przyznawać pokemonom gracza poziomy według następującej rozpiski.

5.8 MG jest zobowiązany do zamieszczenia w tytule lub podpisie wątku z zapisami informacji o aktualnie posiadanej liczbie graczy i wolnych miejsc.
Uwaga! Dla Poke-przygód muszą być przeznaczone oddzielne miejsca.

5.9 MG jest zobowiązany do założenia i aktualizowania swojego postu w Spisie Mistrzów Gier według panujących tam zasad.

5.10 Użytkownik, który nie pełni już funkcji MG, nie może odbierać nagród za staż, jednak odebrane do tej pory nie przepadają. Więcej informacji tutaj.

6. Pozostałe

6.1 Moderator, MG oraz lider rezygnujący ze stanowiska w czasie krótszym niż miesiąc od rozpoczęcia pełnienia swojej funkcji, zostaje ukarany warnem o wartości 1, możliwym do odpracowania - chyba, że ma słuszne usprawiedliwienie swojej decyzji.

6.2 Lista regulaminowych terminów na odpis przez moderację działu z wyróżnieniem okresu wakacyjnego (czerwiec-wrzesień):
• Karty Postaci - 3 dni.
Uwaga! W przypadku, gdy użytkownik nie wstawi od razu postu z gotową KP, lecz robi ją na bieżąco (tzw. KP w budowie), po jej skończeniu jest zobowiązany napisać w wątku ze swoją KP post informujący, że wątek jest gotowy do oceny.
• Miasto (Laboratorium, Centrum Handlowe) - 5 dni; w okresie wakacyjnym 7 dni.
• Tereny (Safari, Park Krajobrazowy) - 5 dni; w okresie wakacyjnym 7 dni.
• Ogródki - 7 dni.
• Liderzy Crystala - 7 dni.
• Trylogia Konkursowa - 5 dni.
• Spadki - 5 dni; w okresie wakacyjnym 7 dni.
• Loteria - na bieżąco.
• Strefa PBF - na bieżąco.
• Koloseum - na bieżąco.

6.3 Użytkownik może korzystać ze wszystkich atrakcji forumowych bez względu na profesję. Zdobyte odznaki oraz wstążki umieszcza we własnym wątku z Trofeami.

6.4 Użytkownik może korzystać z działów Ogródek oraz Park Krajobrazowy jeden raz na tydzień.

6.5 Jajka wykluwają się na poziomie 1, chyba, że postać będąca właścicielem jaja jest Hodowcą (wtedy wykluwają się na poziomie 5). Skamieliny wracają do życia na losowym poziomie z przedziału 1-5 (chyba, że właściciel jest Hodowcą, wtedy zawsze mają poziom 5). Wykluć jaja lub wskrzesić skamieliny można w grze lub Klinice Nowego Życia.

6.6 Użytkownik rozmnażając pokemony może starać się uzyskać formę shiny, unique lub odmianę alolańską bądź galariańską. Dziedziczenie unikalnego genu przedstawia się następująco:
Shiny - 10% szansy gdy jeden rodzic jest shiny, 20% gdy oba pokemony są shiny
Unique - 10% szansy gdy jeden rodzic jest unique, 20% gdy oba pokemony są unique
Alolan - 50% szansy gdy jeden rodzic jest formą alolańską, 100% jeśli oba pokemony mają formę alolańską.
Galarian - 50% szansy gdy jeden rodzic jest formą galariańską, 100% jeśli oba pokemony mają formę galariańską.
Możliwe jest również rozmnażanie Pokemona z odmianą alolańską z Pokemonem odmiany galariańskiej. Wówczas, jeśli potomek może mieć zarówno taką i taką odmianę (np. Meowth), odziedzicza po 50% na każdą. Natomiast jeżeli może posiadać tylko jedną (np. Sanshrew nie ma galariańskiej, ma tylko alolańską), ma 50% na odmianę alolańską/galariańską i 50% na bycie zwykłym stworkiem.
Uwaga! Jedynie niektóre pokemony unikalne są płodne - pełna lista.
Uwaga! Pokemony odmiany alolańskiej i galariańskiej nie są traktowane jako niezwykłe, stąd większa szansa na odziedziczenie innej formy. Nie dotyczy to jednak Pokemonów, które nie posiadają alolańskich bądź galariańskich preewolucji. Ich potomstwo zawsze będzie zwyczajne. Więcej o pokemonach z odmianą alolańską bądź galariańską przeczytasz tutaj.

6.7 Forum bazuje na atakach najnowszej generacji, w której dany Pokemon występuje, czyli w zależności od stworka jest to SwSh (VIII gen - Sword & Shield) lub USUM (VII gen - Ultra Sun & Ultra Moon). Wyjątek stanowią ataki HM. Więcej informacji na temat ataków znajdziesz tutaj.

6.8 Pokemony i przedmioty mogą być sprzedawane wyłącznie na Straganach według panujących tam zasad. Rozdawanie stworków, przedmiotów i pieniędzy za nic bądź wymienianie się nimi jest zabronione.

6.9 Pokemon nie może posiadać jednocześnie formy mega i gigantamax. Więcej na temat mega ewolucji znajdziesz tutaj, natomiast na temat gigantamax - [url=XXX]tutaj[/url].

7. Dodatkowe regulaminy

7.1 Regulamin dotyczący Poke-przygód oraz gier gijinek (pół-człowiek - pół-Pokemon) - tutaj.

7.2 Regulamin dotyczący Fakemonów (fanowskie Pokemony) - tutaj.


*


Regulamin jest własnością strony Pokemon Crystal. Kopiowanie go jest surowo zabronione!
c o p y r i g h t s * b y * x i o t e r u & d a i s y 7
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2019-12-01, 12:40, w całości zmieniany 31 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Daisy7
Daisy7#4661

Did
Dod#6823

Kyuubi
Zanate#3757

Tori
Tori#1343

Xioteru
xxxio#4156

* Twierdza RPG Makera *
Twierdza RPG Makera

* Mortis *

WAW Pokemon

Hipogryf
Hipogryf.pl - blog fantasy

Vampire Knight
Vampire Knight

Demigods

Wishtown

SNM
SnM

PokeSerwis

Wizard's World

Riverdale

Ninshu

Nemea

Orchard Stable

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Deraas

Król Lew

W galopie

YLO

One for All

Fort Florence
Fort Florence

Over Undertale
over-undertale

Oneiric

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Amaimon
Amaimon

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2019 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.