Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Karta Postaci - wszystkie najważniejsze informacje.
Autor Wiadomość
Xioteru 
éminence grise


Discord: Xio
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 861
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-12, 00:43   Karta Postaci - wszystkie najważniejsze informacje.

*

K a r t a - P o s t a c i
wszystkie najważniejsze informacje
*


Karta Postaci [dalej: KP] to podstawa, baza, na której opierasz całą swoją aktywność na forum. Ważne jest, by była napisana po Twojemu, zawierała wszystko to, co jest dla Ciebie istotne. Im więcej włożysz w nią serca i wczujesz się w swoją kreację, tym lepszy rezultat przy szukaniu Mistrza Gry [dalej: MG], który poprowadzi twoją grę. Napisanie dobrej KP nie jest prostą rzeczą. Liczy się pomysł i spójność, a szczypta bujnej wyobraźni urozmaici napisaną historię.
Poniżej postaram się wytłumaczyć Ci z jakich elementów składa się KP i na co warto zwrócić uwagę. Jeszcze niżej, pod wytłumaczeniem całości, znajdziesz Przykładową Kartę Postaci, a zaraz pod nią znajduje się szablon, który może Ci posłużyć do tworzenia własnej Karty, uwzględniając wszystkie najważniejsze rzeczy.*


Imię i nazwisko - tak samo jak Ty posiadasz swoje imię i nazwisko, tak twoja postać też powinna je mieć. Każdy w dowolny sposób może nazwać swoją postać, oczywiście zachowując zasady dobrego smaku. Niektórzy preferują imiona i nazwiska polskie, inni angielskie, a jeszcze inni japońskie.

Pseudonim - inaczej ksywka, przezwisko. Określenie lub tytuł, którym nazywana jest nasza postać z sympatii, za osiągnięcia lub chcąc ukryć swoje dane personalne. Tutaj również panuje dowolność w wyborze. Możesz również wyjaśnić pochodzenie przydomka lub zawrzeć informacje o tym w historii.

Data urodzenia (wiek) - data narodzin naszej postaci, w formacie dowolnym. W nawiasie warto zapisać aktualny wiek postaci.

Profesja - do wyboru jedna z sześciu profesji, o których więcej poczytasz w tym temacie.

Towarzysz - punkt opcjonalny. Jest to punkt który pozwala na krótką charakterystykę towarzysza, z którym podróżować będziemy po świecie Pokemon. Wymagane są w skrócie imię, wygląd, charakter i posiadane Pokemony. Jeżeli uważasz, że o swoim towarzyszu warto będzie wspomnieć więcej niż kilka słów, śmiało.

Obrazek wyglądu postaci - po znalezieniu odpowiedniego wyglądu postaci, warto ją wkleić do postu za pomocą kodu [img].
Kod:
[img]link do obrazka, np. z imgur.com[/img]


Opis wyglądu - po znalezieniu obrazka twoim zadaniem będzie przelanie wyglądu postaci w słowa; ma to na celu pełne przedstawienie postaci od zewnątrz, wskazanie jej ewentualnych znaków szczególnych, które nie zawsze znajdują się na obrazku. Warto opisać tutaj sylwetkę postaci, fryzurę oraz preferencje dot. ubioru.
Uwaga! Opis wyglądu musi zawierać przynajmniej 3 pełne linijki tekstu.

Opis charakteru - przedstawienie charakterystyki wewnętrznej Twojej postaci. Warto tutaj przedstawić charakter, zachowanie, podejście do życia czy wyznawaną filozofię. Należy pamiętać, że nikt nie jest idealny i każdy posiada nie tylko zalety, ale również wady, o których należy wspomnieć. Pamiętaj, że podczas gry będziesz wcielał się w tę postać.
Uwaga! Opis charakteru musi zawierać przynajmniej 3 pełne linijki tekstu.

Historia - najważniejszy punkt, który będzie miał zdecydowany wpływ na to, czy któryś z MG poprowadzi Twoją KP. Panuje tutaj pełna dowolność. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Podczas pisania historii warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego nasza postać wyruszyła w podróż Pokemon albo co ją do tego zmusiło.
Uwaga! Historia musi posiadać minimum 10 pełnych linijek tekstu.

Rodzina - tak jak w przypadku Towarzysza, gracz może scharakteryzować członków swojej rodziny w kilku zdaniach, jednak jeżeli nie jest to ważne i kluczowe dla całej historii, nie musi tego robić bądź wystarczy, że jedynie wypisze członków rodziny.

Pokemony - czyli spis Twojej drużyny. Na samym początku Twoim jedynym Pokemonem jest starter, czyli pierwszy Pokemon jakiego otrzymujemy. Twoim starterem może być dowolny Pokemon, jednak:
- musi być w swojej formie podstawowej,
- nie może być Pokemonem legendarnym,
- nie może być Pokemonem unikalnym,
- nie może być Pokemonem shiny,
- nie może być Pokemonem-skamieliną,
- nie może być Ultra Bestią
- nie może być gigantamaxem.
Wszystkie inne Pokemony, włącznie ze stworkami o odmianie alolańskiej lub galariańskiej, mogą być pierwszym Pokemonem. Pokemony w tym punkcie uzupełniamy według tego przykładu i tak poprawnie wypełnione informacje o naszym podopiecznym nazywamy skanem.
Uwaga! Nie można dodawać własnych rubryk ani usuwać jakichkolwiek ze skanu Pokemona.

Ekwipunek - w zależności od profesji gracza, ekwipunek startowy jest różny:
- Trener - PokeDex, 5x Pokeballi, etui na odznaki, 5000$
- Koordynator - PokeDex, 5x Pokeballi, etui na wstążki, 5000$
- Strażnik - Styler, PokeNav, 5x Pokeballi, 5000$
- Hodowca - PokeDex, 5x Pokeballi, 5000$
- Ewolucjonista - PokeDex, 5x pokeballi, 5000$
- Florysta - PokeDex, 5x Pokeballi, worek na jagody, 5000$
Uwaga! W przypadku, gdy jakikolwiek przedmiot zostanie wpisany do KP bez jego zakupienia oraz zdobycia, użytkownikowi grozi kara grzywny oraz utrata tego przedmiotu.

Box, bank oraz trofea - w KP musisz zostawić odnośniki do trzech wątków; wystarczy, że założysz wątki w tych trzech działach (Box, Bank, Trofea). Każdy z tych tematów powinien zawierać w nazwie Twój nick i imię postaci (np. Daisy7, Charlie).
- Box jest miejscem, w którym przechowujesz swoje Pokemony, które nie mieszczą się w twojej drużynie - czyli tutaj, w KP. Maksymalna liczba stworków, które mogą Ci towarzyszyć to 6 (wyjątek: strażnik może mieć przy sobie 7 stworków, gdyż jego starter-partner przebywa stale poza pokeballem i nie można go przenieść do boxu); każdy następny skan stworka należy wkleić do swojego Boxu.
Oczywiście, możesz zmienić skład swojej drużyny, wymieniając stworki między KP a Boxem, jednak należy to zrobić fabularnie, odwiedzając w przygodzie Centrum Pokemon.
- Bank to miejsce, w którym pilnować będziesz swojego stanu konta. Jest to temat, w którym należy spisywać wszystkie przychody i wydatki - każdy zakup oraz sprzedaż muszą zostać zapisane. Pamiętaj, że konto bankowe prowadzić musisz regularnie. W każdej chwili ktoś może sprawdzić Twój stan pieniędzy i jeżeli coś nie będzie się zgadzało, zostaniesz obciążony grzywną.
- Trofea to temat, gdzie przechowywać będziesz zdobyte przez siebie odznaki (również odznaki od liderów crystalowych) oraz wstążki. Dodając odznakę lub wstążkę, należy uwzględnić jej nazwę, datę zdobycia oraz odnośnik do tematu z walką/pokazami. Dodatkowo można zamieścić obrazek (wygląd odznaki/wstążki).
Po utworzeniu trzech powyższych tematów, należy umieścić odnośniki w KP za pomocą kodu [url].
Kod:
[url=LINK DO BOXU][b]Box[/b][/url] | [url=LINK DO KONTA][b]Konto bankowe[/b][/url] | [url=LINK DO TROFEÓW][b]Trofea[/b][/url]


Bonusy - w tej rubryce zapisuje się na bieżąco przyznawane Pokemonom bonusy (poziomy i ataki) z takich atrakcji jak: pogoda, mini-event, głównej profesji, comiesięcznego bonusowego ruchu. Korzystanie z powyższych atrakcji jest nieobowiązkowe. Przy wypełnianiu bonusów trzeba uwzględnić:
- z jakiego tytułu jest to bonus (pogoda, mini-event, główna profesja, comiesięczny bonusowy ruch)
- data dodania bonusu
- jakiemu Pokemonowi został dodany bonus
- jaki to konkretnie bonus (czyli zamiast "poziom dla Piplupa" piszesz konkretnie "+1 lvl dla Piplupa"; zamiast "atak dla Chimchara" piszesz "Double Kick dla Chimchara").
Cytat:
Przykład:
+1 lvl dla Starly (główna profesja; 01.07.2018 r.)
+0,5 lvl dla Golema (mini-event; 04.07.2018 r.)
+0,5 lvl dla Onixa (mini-event; 04.07.2018 r.)
+Fake Out dla Lopunny (comiesięczny bonusowy ruch; 05.07.2018 r.)
+1 lvl dla Starly (pogoda; 01.08.2018 r.)*


Uwaga!
W sygnaturze muszą znajdować się odnośniki do wszystkich KP, jakie posiadasz, a także powiązanych z nimi tematów (box i bank, trofea nie są konieczne), jeśli są to ludzkie KP. Pamiętaj, żeby każdy link był prawidłowo oznaczony.

Cytat:
Charlie Ville: karta postaci | box | bank
Max Kolonko: karta postaci | box | bank
Jan Kowalski: karta postaci | box | bank
Susan: karta postaci

Kod:
[b]imię i nazwisko postaci:[/b] [url=link do KP]karta postaci[/url] | [url=link do boxu]box[/url] | [url=link do banku]bank[/url]

(Susan to Pokemon, dlatego ma odnośnik tylko do Karty Postaci.)

Cytat:
[ Charlie | box | bank ] | [ Max | box | bank ] | [ Jan | box | bank ] | [ Susan ]

Kod:
[ [url=link do KP]imię postaci[/url] | [url=link do boxu]box[/url] | [url=link do banku]bank[/url] ]

(Tutaj imiona postaci są od razu odnośnikami do Karty Postaci.)


*


Mam nadzieję, że po przeczytaniu powyższego poradnika, wiesz już, jak zrobić swoją KP. Pamiętaj, że jeżeli masz jakiekolwiek pytania, warto zadać je administracji lub moderatorowi działu Karty Postaci.
Poniżej, pod przyciskiem, znajduje się przykładowa KP oraz szablon, według którego możesz stworzyć swoją własną Kartę.
Uwaga! Moderator ds. Kart Postaci ma 3 dni na zaakceptowanie lub odrzucenie Twojej KP.
Uwaga! Jeśli gracz nie opublikuje od razu posta z gotową KP, lecz robi ją na bieżąco (tzw. KP w budowie), po jej skończeniu musi napisać w wątku ze swoją KP post informujący, iż Karta jest gotowa do oceny (post ten zostanie usunięty po wydaniu werdyktu przez osobę do tego uprawnioną).


Powodzenia!


*


SZABLON KARTY POSTACI:

Kod:
[center][b]Imię/imiona: [/b]
[b]Nazwisko: [/b]
 
[img]LINK DO OBRAZKA WYGLĄDU POSTACI[/img]
 
[b]Data urodzenia (wiek): [/b]
[b]Profesja: [/b]
[b]Towarzysz/towarzyszka: [/b]
 
~~~~~~
 
[b]Opis wyglądu: [/b]
[b]Opis charakteru: [/b]
[b]Historia: [/b]
[b]Rodzina: [/b]
 
~~~~~
 
[b]Pokemony: [/b]
 
~~~~~
 
[url=LINK DO BOX'u][b]Box[/b][/url] | [url=LINK DO KONTA][b]Konto bankowe[/b][/url] | [url=LINK DO TROFEÓW][b]Trofea[/b][/url]
 
~~~~~
 
[b]Ekwipunek: [/b]
WSTAW ODPOWIEDNI W ZALEŻNOŚCI OD WYBRANEJ PROFESJI
 
~~~~~
 
[b]Bonusy: [/b]
[/center]


PRZYKŁADOWA KARTA POSTACI:

Cytat:

Imię/imiona: Rich
Nazwisko: LinderData urodzenia (wiek): 06/05/1995 (17 lat)
Profesja: trener
Towarzysz/towarzyszka: Wendy Smitch - przyjaciółka

~~~~~

Opis wyglądu: Rich jest dość szczupły i trochę umięśniony. Należy do grupy wyższych chłopaków. Ma niewielkie, tajemnicze oczy koloru zielonego, drobne usta i spiczasty nos. Długo trwało pozbycie się trądziku młodzieńczego, który pojawił się na jego twarzy już w wieku 10 lat. Włosy są średniej długości w odcieniach brązu. Siedemnastolatek zazwyczaj chodzi w koszulach i jeansach. Nie lubi nosić dresów ani bluz. Czasami zdobi swoje dłonie szarymi rękawiczkami. Jego zwyczajem jest zakładanie talizmanu z krzyżem na szyję, ale tylko podczas walk z liderami. Buty to zawsze adidasy. Innych nie toleruje.
Opis charakteru: Z jednej strony jego osobowość jest przeciętna i przereklamowana. Z drugiej- oryginalna i interesująca.
Najlepiej zacząć od tego, że Rich jest nieszczęśliwy. Co dziwniejsze wcale nie pragnie być szczęśliwym. Od dzieciństwa kuleje. Musiał znieść wiele obelg, a co gorsza, nie mógł biegać i bawić się jak inni przez co im zazdrościł. Nienawidzi swojego ojca, który zamiast go wspierać tylko dobijał chłopaka.
Jego charakter ukształtował się w dosyć nieoczekiwany sposób. Przestał pragnąć szczęścia lub pomocy od innej osoby. Stał się arogancki i egocentryczny. Uważa, że świat kręci się wokół niego i jego kalectwa. Lubi podkreślać różnice, jakie różnią go od innych ludzi, a przede wszystkim odpychać od siebie. Uwielbia denerwować i poprzez dyskusję obrażać osoby ze swojego otoczenia . Jest osobą, która ma naprawdę cięty język. Ma pokręcony i bardzo niepoważny punkt widzenia. Inni nazywają go dużym dzieckiem i nieodpowiedzialnym gnojkiem. Uważa, że wszyscy dookoła są idiotami i mówi o tym głośno. Wytknie wszystkim najgorszą prawdę, nieważne czy zna tę osobę czy nie. Czy to dla niego ktoś ważny czy też wróg- Wszystkich traktuje jednakowo. Jednak nigdy nikomu nie powie słodkiego kłamstwa. Gdyby go użył sprawiłby, że ktoś poczuje się lepiej, a tego by nie zniósł. Szczęście traktuje jak epidemię i uważa, że trzeba ją powstrzymać. Obraża wszystkich nawet liderów.
Ponadto uważa, że wszyscy kłamią i są hipokrytami. Nie uznaje szczerości i zawsze doszukuje się ukrytych motywów. Twierdzi, że ludzie to egoiści. Nie wierzy w szczęście ani w miłość, pomimo że sam był (a może nawet jest) zakochany. Cóż za ironia!
Historia: Rich urodził się w małej wiosce. Cała jego rodzina to uzdrowiciele specjalizujący się w różnych dziedzinach. Jedni bardziej sławni drudzy mniej, ale jednak. Każdy arystokratyczny ród ma swoją tradycję, a ich rodziny jest właśnie taka, że wszyscy z dziada pradziada wykonują ten sam zawód.
Rich w wieku 8 lat miał udar, co jest praktycznie niemożliwe, ale jednak się stało. Spowodował on zakrzep krwi, który dostał się do prawej nogi. Genialni uzdrowiciele, którzy go leczyli nie zauważyli dwóch rzeczy. Tego, że udar to pierwszy objaw pląsawicy i właśnie owego zakrzepu. Nim to odkryli noga nie nadawała się już do niczego, a jego ojciec nie zezwolił na ryzykowną operację, która mogła go ocalić. Od tamtej pory złe wydarzenia w jego życiu potoczyły się jak lawina. Najpierw przeprowadzka do dużego miasta, później tyrada ze strony ojca, który kazał mu wkuwać program nauczania na siedem lat nauki. Wszystkie książki jakie mieli w domu musiał znać na pamięć, a zapewniam, że było ich sporo. Kilka dni przed siedemnastymi urodzinami chłopak zbuntował się. Zabrał najpotrzebniejsze rzeczy, po czym wyszedł z domu. Postanowił zostać trenerem Pokemonów.
Rodzina: Gregory Linder – Ojciec Richa. Wybitny uzdrowiciel. Często razem podróżowali chociaż chłopak wcale tego nie chciał. To przez niego chłopak ma wiedzę wykraczającą poza przeciętną. Powinien być mu wdzięczny, ale dzięki niemu miał zmarnowane dzieciństwo i jest kaleką, gdyż Gregory nie zezwolił na operację. Dlatego Rich nienawidzi swojego ojca.
Amber Lind – Matka chłopaka. Chodzący wykrywacz kłamstw. Pomimo że także jest uzdrowicielem, siedzi cały czas w domu. Zawsze zgadza się z mężem i tylko dlatego, że to nie jej słowa oraz czyny go tak krzywdziły, syn nienawidzi jej trochę mniej. Zmarła na chorobę pląsawice Huntingtona. Siedemnastolatek nigdy nie zapomniał ile matka musiała przejść z tą chorobą. Nie było go na pogrzebie. Nie pożegnał się.

~~~~~

Pokemony:
Mudkip
Imię: Zack

Poziom: 7,5
Zadowolenie: 7/100
Typ:
Ewolucja: Mudkip (16lvl) -> Marshtomp (36lvl) -> Swampert
Ataki: Tackle, Growl, Ice Ball, Yawn
Charakter i historia: Mudkip, razem z dwoma innymi Pokemonami, był dostępny jako starter u profesora. Rich wybrał go z powodu jego charakteru. Stworek nie daje sobie "dmuchać w kaszę" ani tym bardziej przekupić się. Postępuje według własnych zasad. Nie słucha nikogo poza trenerem, którego uważa za mistrza. Wszelkie spory załatwia za pomocą siły. Niestety nie obchodzą go uczucia innych.
Umiejętność: Torrent - Kiedy HP spada poniżej 1/3, ataki wodne zadają do 1,5 raza większe obrażenia.
Trzyma: ---
Historia właścicieli: Szafranek2 (KP Rich)

~~~~~

Box | Konto bankowe | Trofea
(nie ma linków, ponieważ to tylko wzór)

~~~~~

Ekwipunek:
- pieniądze
- pokedex
- 5x pokeball

~~~~~

Bonusy:
+1 lvl dla Mudkipa (główna profesja; 22.04.2016 r.)
+Ice Ball dla Mudkipa (comiesięczny bonusowy ruch; 05.07.2018 r.)
+1 lvl dla Mudkipa (główna profesja; 23.05.2016 r.)
+Yawn dla Mudkipa (comiesięczny bonusowy ruch; 23.05.2018 r.)
+0,5 lvl dla Mudkipa (mini-event; 30.05.2018 r.)*


Dla moderatorów:
*


Treść wątku jest własnością strony Pokemon Crystal. Kopiowanie jej jest surowo zabronione!
c o p y r i g h t s - b y - d a i s y 7 & x i o t e r u
_________________
  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Daisy7
Daisy7#4661

Did
Dod#6823

Kyuubi
Zanate#3757

Tori
Tori#1343

Xioteru
xxxio#4156

* Twierdza RPG Makera *
Twierdza RPG Makera

* Mortis *

WAW Pokemon

Hipogryf
Hipogryf.pl - blog fantasy

Vampire Knight
Vampire Knight

Demigods

Wishtown

SNM
SnM

PokeSerwis

Wizard's World

Riverdale

Ninshu

Nemea

Orchard Stable

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Deraas

Król Lew

W galopie

YLO

One for All

Fort Florence
Fort Florence

Over Undertale
over-undertale

Oneiric

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Amaimon
Amaimon

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2019 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.