Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Poke-Karta Postaci - wszystkie najważniejsze informacje.
Autor Wiadomość
Xioteru 
éminence grise


Discord: Xio
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 861
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-12, 23:39   Poke-Karta Postaci - wszystkie najważniejsze informacje.

*

P o k e - K a r t a - P o s t a c i
wszystkie najważniejsze informacje




*


Poke-Karta Postaci [dalej: Poke-KP] to alternatywa dla ludzkiej Karty Postaci. Dzięki niej możemy wcielić się w skórę Pokemona lub gijinki, czyli hybrydy/chimery/pół-pokemona i pół-człowieka. Posiadanie dobrego pomysłu na swoją postać i Kartę to pierwszy krok ku stworzeniu dobrej, sensownej historii, która znajdzie zainteresowanie u Mistrza Gry [dalej: MG]. Należy pamiętać, że nie każdy MG prowadzi gry Poke-postaci, więc w przypadku tego typu Karty, można napotkać małe utrudnienie. Drugim krokiem do sukcesu Poke-KP to wczucie się w klimat postaci oraz przygody, która jest zupełnie inna, niż ta którą spotykamy w ludzkiej grze. Stworzenie Poke-KP to zadanie niełatwe, ale dające mnóstwo satysfakcji i pola do popisu. Zanim jednak zacznę tłumaczyć poszczególne elementy, z których takowa Karta się składa, należy pamiętać o tym, że posiadając Poke-KP nasza poke-postać nie ma dostępu do atrakcji poza grą, ponieważ są one skierowane jedynie do ludzi (a tym samym ludzkich KP).

Teraz koniecznie przeczytaj Regulamin dot. Poke-postaci i ich przygód

Poniżej postaram się wytłumaczyć Ci, z jakich elementów składa się Poke-KP i na co warto zwrócić uwagę. Jeszcze niżej, pod wytłumaczeniem całości, znajdziesz Przykładową Poke-Kartę Postaci, a zaraz pod nią znajduje się szablon, który może Ci posłużyć do tworzenia własnej Karty, uwzględniając wszystkie najważniejsze rzeczy.


*


Imię, imiona - tak samo jak Ty posiadasz swoje imię, tak twoja postać też powinna je mieć. Panuje tutaj pełna dowolność.

Płeć - samiec lub samica.

Gatunek - czyli konkretny rodzaj stworka ze świata Pokemon lub Fakemon.

Data urodzenia (wiek) - data narodzin naszej postaci, w formacie dowolnym. W nawiasie warto zapisać aktualny wiek postaci.

Towarzysz - punkt opcjonalny. Jest to punkt który pozwala na krótką charakterystykę towarzysza, z którym podróżować będziemy po świecie Pokemon. Wymagane są w skrócie imię, wygląd i charakter. Jeżeli uważasz, że o swoim towarzyszu warto będzie wspomnieć więcej niż kilka słów, śmiało.

Opis wyglądu - po znalezieniu obrazka Twoim zadaniem będzie przelanie wyglądu postaci w słowa; ma to na celu pełne przedstawienie postaci od zewnątrz, uwzględnienie jej znaków szczególnych, które nie zawsze znajdują się na obrazku. Warto dodać informacje nt ewentualnych dodatków, np. chustka, kokarda, spinka.
Uwaga! Opis wyglądu musi zawierać przynajmniej 3 pełne linijki tekstu.

Opis charakteru - przedstawienie charakterystyki wewnętrznej Twojej postaci. Warto tutaj przedstawić charakter, zachowanie, podejście do życia czy wyznawaną filozofię. Należy pamiętać, że nikt nie jest idealny i każdy posiada nie tylko zalety, ale również wady o których warto wspomnieć. Pamiętaj, że podczas gry będziesz wcielał się w tę postać.
Uwaga! Opis charakteru musi zawierać przynajmniej 3 pełne linijki tekstu.

Historia - najważniejszy punkt, który będzie miał zdecydowany wpływ na to czy któryś z MG poprowadzi Twoją Poke-KP. Panuje tutaj pełna dowolność, jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Podczas pisania historii warto odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego nasza postać wyruszyła w podróż albo co ją do tego zmusiło.
Uwaga! Historia musi posiadać minimum 10 pełnych linijek tekstu.

Rodzina - tak jak w przypadku Towarzysza, gracz może scharakteryzować członków swojej rodziny w kilku zdaniach, jednak jeżeli nie jest to ważne i kluczowe dla całej historii, nie musi tego robić bądź wystarczy, że jedynie wypisze członków rodziny.

Skan - podobnie jak ludzie skanują swoich podopiecznych, tak samo my, niezależnie od tego, czy jesteśmy Pokemonem czy gijinką, posiadamy swój skan.
W skanie znaleźć musi się obrazek naszego gatunku, poziom, typ, ewolucja, ataki/ruchy, które znamy, umiejętność, trzymany przedmiot oraz opcjonalnie zadowolenie, jeżeli stworek ewoluuje przez szczęście.
Dodatkowo, jeżeli posiadasz właściciela i jest nim ktoś z forum, musisz wstawić do skanu rubrykę "Historia właścicieli".
Uwaga! Informacje nt skanu Pokemona.

Ciekawostki - jeżeli Twoja postać posiada jakieś specjalne umiejętności jak superwęch, jest w jakiejś czynności dobra lub posiada jakiś ulubiony rodzaj jagód, warto to zaznaczyć w tej rubryce.

Ekwipunek - na samym początku gracz otrzymuje jednorazowo do ekwipunku zestaw składający się z 2x Lum Berry, 15x Tamato Berry oraz 2l wody mineralnej. Wraz z przygodą wielkość twojego ekwipunku będzie się zwiększać - prosimy o pamiętanie, by wpisywać wszystkie zmiany w ekwipunku do Poke-KP na bieżąco.
Uwaga! W przypadku, gdy jakikolwiek przedmiot zostanie wpisany do Poke-KP bez jego zdobycia w przygodzie, użytkownikowi grozi kara i utrata tego przedmiotu.

Bonusy - w tej rubryce zapisuje się na bieżąco przyznawane swojej Poke-postaci bonusy (poziomy i ataki) z takich atrakcji jak: pogoda, mini-event i comiesięczny bonusowy ruch. Korzystanie z powyższych atrakcji jest nieobowiązkowe. Przy wypełnianiu bonusów trzeba uwzględnić:
- z jakiego tytułu jest to bonus (pogoda, mini-event, comiesięczny bonusowy ruch)
- data dodania bonusu
- jaki to konkretnie bonus (czyli zamiast "poziom" piszesz konkretnie "+1 lvl"; zamiast "atak" piszesz "Double Kick")
Cytat:
+1 lvl (pogoda; 05.07.2018 r.)
+Fake Out (comiesięczny bonusowy ruch; 05.07.2018 r.)
+Bite (comiesięczny bonusowy ruch; 10.08.2018 r.)
+0,5 lvl (mini-event; 26.08.2018 r.)



*


Uwaga!
W sygnaturze muszą znajdować się odnośniki do wszystkich KP, jakie posiadasz, a także powiązanych z nimi tematów (box i bank, trofea nie są konieczne), jeśli są to ludzkie karty postaci. Pamiętaj, żeby każdy link był prawidłowo oznaczony, był odnośnikiem do wymaganego miejsca.

Cytat:
Charlie Ville: karta postaci | box | bank
Max Kolonko: karta postaci | box | bank
Jan Kowalski: karta postaci | box | bank
Susan: karta postaci

Kod:
[b]imię i nazwisko postaci:[/b] [url=link do KP]karta postaci[/url] | [url=link do boxu]box[/url] | [url=link do banku]bank[/url]

(Susan to Pokemon, dlatego ma odnośnik tylko do Karty Postaci.)

Cytat:
[ Charlie | box | bank ] | [ Max | box | bank ] | [ Jan | box | bank ] | [ Susan ]

Kod:
[ [url=link do KP]imię postaci[/url] | [url=link do boxu]box[/url] | [url=link do banku]bank[/url] ]

(Tutaj imiona postaci są od razu odnośnikami do Karty Postaci.)


*


Mam nadzieję, że po przeczytaniu powyższego poradnika już wiesz jak zrobić swoją Poke-KP. Pamiętaj, że jeżeli masz jakiekolwiek pytania, warto zadać je administracji lub moderatorowi działu Karty Postaci.
Poniżej, pod przyciskiem, znajduje się przykładowa Poke-KP oraz szablon, według którego możesz stworzyć własną Kartę.
Uwaga! Moderator ds. Kart Postaci ma 3 dni na zaakceptowanie lub odrzucenie Twojej Poke-KP.
Uwaga! Jeśli gracz nie opublikuje od razu posta z gotową Poke-KP, lecz robi ją na bieżąco (tzw. KP w budowie), po jej skończeniu musi napisać w wątku ze swoją Poke-KP post informujący, iż Karta jest gotowa do oceny (post ten zostanie usunięty po wydaniu werdyktu przez osobę do tego uprawnioną).


Powodzenia!


*


SZABLON KARTY POSTACI:

Kod:
[center][img]LINK DO OBRAZKA WYGLĄDU POSTACI[/img]

[b]~ PODSTAWOWE INFORMACJE ~ [/b]

[b]Imię/imiona: [/b]
[b]Płeć: [/b]
[b]Gatunek: [/b]
[b]Data urodzenia (wiek): [/b]
[b]Towarzysz/towarzyszka: [/b]
[b]Opis wyglądu: [/b]
[b]Opis charakteru: [/b]
[b]Historia: [/b]
[b]Rodzina: [/b] 

[b]~ SKAN ~[/b]

[img]link do sprite Pokemona[/img]
[b]Poziom: [/b]
[b]Typ: [/b]
[b]Ewolucja: [/b]
[b]Ataki: [/b]
[b]Umiejętność: [/b]
[b]Trzyma: [/b]

[b]~ CIEKAWOSTKI ~[/b]

- ???
- ???
- ???

[b]~ EKWIPUNEK ~[/b]

- 2x Lum Berry [img]https://cdn.bulbagarden.net/upload/a/a6/Bag_Lum_Berry_Sprite.png[/img]
- 15x Tamato Berry [img]https://cdn.bulbagarden.net/upload/9/9a/Bag_Tamato_Berry_Sprite.png[/img]
- 2l wody mineralnej [img]https://tibiopedia.pl/images/static/items/bottle_of_water.gif[/img]

[b]~ BONUSY ~[/b]
[/center]


PRZYKŁADOWA POKE-KARTA POSTACI:

Cytat:


Imię/imiona: Icespark
Płeć: Samiec
Gatunek: Pikachu
Data urodzenia (wiek): 28.09.2017 (1 rok)

Towarzysz/towarzyszka: Cinderheart, ekstrawertyczna i pełna temperamentu samica Torchic, która ani chwili nie usiedzi na swoim miejscu. Ciekawska, pełna życia i odważna, wielokrotnie broniąca swoich przyjaciół za wszelką cenę. Jak dorośnie chce pomagać słabszym i potrzebującym pomocy. Z Icesparkiem poznała się gdy Pikachu wyruszył w misję ratunkową do zawalonej kopalni.

Opis wyglądu:
Icespark to typowy przedstawiciel swojego gatunku. Posiada cztery łapy, przypominający piorun ogon z charakterystycznym gradientem brązu i żółci, zdrowo wyglądające żółte futro z brązowymi paskami na plecach, głowę, którą zdobią spiczaste uszy reagujące na każdy dźwięk, czerwone policzki, które gotowe są wystrzelić falę piorunów i bystre, brązowe oczy.
Odkąd założył własną drużynę ratunkową, nosi turkusową chustę na szyi.

Opis charakteru:
Icespark to fajtłapa o złotym sercu, łakomczuch i leń, jednak dzień w dzień pracuje nad sobą i nad swoimi nawykami. Mimo, że nie posiada cech prawdziwego lidera, a i z jego asertywnością też jest problem, to stara się wykonywać swoje "obowiązki" najlepiej jak potrafi, a wszystkie zlecenia jakie przyjmuje nawet pod czyjąś presją wykonuje rzetelnie. Wierzy, że nikt nie będzie miał mu za złe gdy pomyli się albo popełni błąd.

Historia:
Rodzice Icesparka to byli znane postaci w pobliskim poke-mieście Rosevale, bowiem prowadzili oni lodziarnie, która specjalizowała się w naprawdę szokujących i elektryzujących smakach. Ich życie wiodło się dobrze, ich lodziarnia rozwijała się i zdobywała coraz większą popularność wśród mieszkańców, dlatego postanowili oni powołać na świat swoje pierworodne dziecię. Niestety, ani mama Icesparka, ani ojciec nie doczekali momentu, gdy z jaja kluł się mały Pikachu. Zniknęli oni w niewyjaśnionych okolicznościach i nawet stary Torterra nie umiał wyjaśnić i przewidzieć powodu ich zniknięcia - przecież mieli takie dobre życie.
Żółw przygarnął pod swoje "skrzydła" małego Pikachu, ucząc go tym czym jest świat i jakie jest życie. Torterra starał się przekazać małej myszce, że warto być dobrym i życzliwym dla innych, gdyż dobro powraca. I te słowa stały się dewizą Icesparka.
Pikachu nigdy nie pytał swojego przybranego ojca gdzie podziali się jego prawdziwi rodzice. Uważał, że to nierozsądne i niegrzeczne, by zaprzątać głowę sędziwemu żółwiowi, więc zamiast pytać i głowić się nad odpowiedziami, Icespark tłumił to w sobie - Torterra był dla niego całym światem, wyrocznią i osobą, której ufał bezgranicznie.
Pewnego dnia, dokładnie w dzień swoich urodzin, Icespark podjął decyzję o tym, że jego celem w życiu będzie niesienie pomocy tym, którzy tego potrzebują. Na swojej pierwszej, niebywale dla niego trudnej misji poznał Cinderheart, bardzo odważną i przebojową Torchic, która uznała Icesparka za osobę szlachetną. Od tamtego czasu, Icespark i Cinderheart tworzą zespół, który ratuje potrzebujących, jednak w myślach Pikachu coraz mocniej pulsuje myśl i pragnienie rozwiania tajemnicy zniknięcia jego rodziców.

Rodzina:
Stary Torterra - to przybrany ojciec Icesparka. Sędziwy, wszystko wiedzący żółw o specyficznym poczuciu humorze, urodzony nauczyciel i mentor, starający się wychować Icesparka na "ludzi". W Rosevale jest postacią ważną, której zdanie ma wpływ na realne decyzje podejmowane przez radę miasteczka.

____

Poziom: 5,5
Typ: Elektryczny
Ewolucja:
Pichu (+ Szczęście) -> Pikachu (+ Thunder Stone) -> Raichu
Ataki:
Tail Whip, Thunder Shock, Growl,
Umiejętność:
Static - Przy kontakcie fizycznym istnieje 30% szans na sparaliżowanie przeciwnika. Dodatkowo, jeśli Pokemon jest na pierwszym miejscu w drużynie, szansa na napotkanie elektrycznego Pokemona rośnie o 150%.
Trzyma: -
____

Ciekawostki:

- Uwielbia wszystko co jest słodkie i zimne. Jego ulubionym przysmakiem są gruszkowe lody (stąd imię).
- Otwarcie mówi o tym, że boi się ewolucji w swoją wyższą formę, bo myśli, że inni przestaną go lubić.
- Nie przepada za gatunkami o typie mrocznym i unika ich jak ognia.

Ekwipunek:

- 2x Lum Berry
- 15x Tamato Berry
- 2l wody mineralnej

Bonusy:
+0,5 lvl (mini-event; 30.05.2018 r.)



*


Dla moderatorów:




*


Treść wątku jest własnością strony Pokemon Crystal. Kopiowanie jej jest surowo zabronione!
c o p y r i g h t s - b y - d a i s y 7 & x i o t e r u
_________________
  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Daisy7
Daisy7#4661

Did
Dod#6823

Kyuubi
Zanate#3757

Tori
Tori#1343

Xioteru
xxxio#4156

* Twierdza RPG Makera *
Twierdza RPG Makera

* Mortis *

WAW Pokemon

Hipogryf
Hipogryf.pl - blog fantasy

Vampire Knight
Vampire Knight

Demigods

Wishtown

SNM
SnM

PokeSerwis

Wizard's World

Riverdale

Ninshu

Nemea

Orchard Stable

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Deraas

Król Lew

W galopie

YLO

One for All

Fort Florence
Fort Florence

Over Undertale
over-undertale

Oneiric

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Amaimon
Amaimon

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorld



Design by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2019 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.