Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kyuubi
2019-12-05, 21:10
Le Grand Voyage
Autor Wiadomość
Mhrok 
the Mage of Flowers

Discord: Mhrok
Wysłany: 2019-08-14, 20:05   

- Droga 19, Unova. Odcinek łączący miasta Apertia i Floccesy. Charakteryzuje się głównie nizinnym ukształtowaniem terenu, w północnej części zaś znajdują się wyżynne wzniesienia, które nie osiągają jednak znacznych wysokości względnych. Spotkać tutaj można głównie pospolite gatunki pokemonów. - wyrecytował wam PokeNav damskim głosem.
Powoli, a wręcz bardzo powoli jeśli przyrównać to do waszego wcześniejszego biegu, ruszyliście na wschód, w stronę którą miało znajdować się miasteczko Floccesy, które według informacji z PokeNavu, było niewielkie i znane głównie ze znajdującego się tutaj dosyć wiekowego zegara, jak i z tego, że było to rodzinne miasto Aldera, bardzo znanego w regionie Unova trenera, jak i byłego już Championa tutejszej Ligi. Wasz "spacer" został jednak przerwany przez szelest z krzaków. Odważycie się do nich zajrzeć czy ruszycie dalej?

From the stars of the inner sea,
from the tower of insight, from the four corners of paradise,
let them know; their story is filled with blessings.
MHarumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:

Kiyoi Arashi:

Tobias Bornholm:

Daisy7 
CzeDar

Discord: Daisy7
Wysłany: 2019-08-26, 17:43   

Interesowałam się geografią, więc mniej więcej ogarniałam położenie miast w regionach. Kojarzyłam jednak głównie te większe, o Floccesy coś tam słyszałam, ale nie miałam pojęcia, że mieści się ono w południowo-zachodniej części Unovy.
- Jeśli dobrze kojarzę, dalej będzie położone nad wodą Virbank City - odezwałam się.
Szliśmy dalej, aż nagle coś zaczęło szeleścić w krzakach. Uznałam, że warto to sprawdzić.
- Chiot, bądź w gotowości - mruknęłam do Rockruffa, podchodząc do krzewu.

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

JC 
The Mastermind

Discord: JCMT
Wysłany: 2019-09-05, 22:55   

Jav jak zwykle zachował względną czujność, jednak nie zawahał ani jednego kroku naprzód. Po prostu szedł dalej.
-O tak, bardzo chciałem odwiedzić Virbank! Prywatnie jestem wielkim fanem Roxie i jej zespołu. I ta jej gitara basowa! To musi być wspaniałe uczucie zostać liderem i jednocześnie móc robić to, co się kocha. Za to kocham Unovę. Każdy lider poświęcił się nie tylko Pokemonom, ale i swoim dogłębnym pasjom. Co mi przypomina... Czy przypadkiem nie powinniśmy po zakończeniu misji pójść odwiedzić Cherena w szkole Aspertii? Może to zabrzmi dziecinnie, jednak bardzo chciałbym poznać bliżej świat wszystkich liderów Unovy. Dzięki temu, może uda mi się lepiej określić swoją ścieżkę...- tu przerwał monolog, nie chcąc zamęczyć nim ani Lou, ani biednego narratora, który musiał to wszystko potem przeczytać. Tymczasem Pomme, którą wcześniej obdarowałem miejscem w plecaczku, miała rozglądać się za zagrożeniami. Jej słodkie oczka były bardzo dokładne, w końcu ten malec potrafi zlokalizować jabłko nawet w najdalszym skraju lasu! Tymczasem sam postanowiłem szukać swoim ciut mniej zachłannym wzrokiem naszego towarzysza, którego przyjdzie nam poznać. Ciekawi mnie jaką jest osobą. W końcu zawsze byliśmy tylko ja i Lou... a teraz miała dojść jakaś trzecia osoba.
[ Javier Deauxnim | Szkatułka Pandory [BOX] | Skrytka #2264788361988841 [BANK]|Izba Pamięci [POKÓJ TROFEÓW] ]
Nieobecności

Mhrok 
the Mage of Flowers

Wysłany: 2019-09-15, 13:47   

Chiot od razu przybrał bojową pozycję i zaczął patrzeć w stronę krzaków, z których dobiegał szum. Psiak wpatrywał się w liście bardzo czujnie. Obok niego stała Pomme, ta jednak jakby nieco się obawiała nadchodzącego ataku. Po kilkunastu sekundach usłyszeliście przeraźliwe zawycie, a z krzaków wyskoczył pokemon o jasnym futerku, który schował się za nogami Lou, zaś za raz "wytoczył się" fioletowawy pokemon, który zapewne gonił futrzaka. Nawet jednak widok dwóch kolejnych pokemonów go nie zastopował, ponieważ wystrzelił w stronę Igglybuff kilka fioletowawych strzałek.

MHarumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kiyoi Arashi:

Tobias Bornholm:

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-09-16, 19:50   

-Pomme, uniknij ataku i użyj Charm, a następnie Sing przeciwko robakowi. To powinno go trochę zastopować!- wydałem polecenie jabłuszkowej miłośniczce. To dziwne, że tak znienacka wyskoczyło to diabelstwo. Już nie mówiąc o tym, czym zasłużył sobie ten mały brzdąc Lillipup na tak agresywne zachowanie. Tymczasem rzuciłem do Lou -Lou, pomóż mi uspokoić Whirlipede'a. Może Sand Attack zmniejszy trochę jego celność? Nie chcę mu robić krzywdy, prawdopodobnie nie zasłużył sobie na to. Spróbujmy go unieruchomić- poprosiłem i spojrzałem na maleństwo, które chowało się za Lou.

-O mon Dieu, cóżeś zrobił maluszku, że on się tak zdenerwował..- zapytałem retorycznie i wróciłem wzrokiem do sytuacji na polu bitwy.

[ Javier Deauxnim | Szkatułka Pandory [BOX] | Skrytka #2264788361988841 [BANK]|Izba Pamięci [POKÓJ TROFEÓW] ]
Nieobecności

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-09-18, 15:59   

Z początku wystraszyłam się, gdy coś wyskoczyło zza krzaków, a następnie czmychnęło mi pod nogi. Na szczęście był to tylko wystraszony, trochę mniejszy od mojego podopiecznego psiak. Już miałam przy nim kucać, by spróbować go uspokoić oraz dowiedzieć się, co napędziło mu takiego stracha, gdy wtem odpowiedź sama do nas przyszła. A raczej... wytoczyła się. Ugh, nigdy nie przepadałam za robakami i ten również nie wzbudził we mnie żadnych pozytywnych emocji. Ale to dobrze, łatwiej będzie się z takim rozprawić!
- Jasne! - odparłam hardo na słowa Javiera, po czym uśmiechnęłam się zawadiacko do Chiota. - Sypnij mu Sand Attackiem, a gdyby chciał nas zaatakować, kontratakuj Tacklem.
W międzyczasie usłyszałam, jak Jav zagaduje do wylęknionej psiny. Coś mi podpowiadało, że czworonóg przypadł mojemu towarzyszowi do gustu. Być może zechce go nawet złapać. Jeśli tak, nie mam nic przeciwko. Ja już jednego psowatego mam w drużynie, heh.

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

Mhrok 
the Mage of Flowers

Wysłany: 2019-09-29, 11:01   

Charm w wykonaniu Pomme trafił w robaka, jednak to go nie powstrzymało przed szarżą na różową kulkę. Igglypuff odleciała kilka metrów dalej, a wasz przeciwnik stanął sam na sam z Rockruffem. Psiak sypnął w niego piaskiem, przez co robak zboczył nieco z kursu i go nie zaatakował. Późniejszy atak Tackle nie wywarł ogromnego wrażenia na fioletowym robaku, a wręcz przeciwnie, wyglądał teraz na bardzo rozzłoszczonego. Ponownie zaczął szarżować z ogromną prędkością, po czym uderzył z Chiota i posłał go w stronę drzewa, od którego pnia psiak się odbił. Wyglądało na to, że jesteście w sporych tarapatach.

MHarumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kiyoi Arashi:

Tobias Bornholm:

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-10-11, 22:16   

Chyba nie doceniłam siły tego robala. Ataki naszych podopiecznych były na razie niezbyt efektywne w porównaniu do tego, co serwował przeciwnik. Ale zarówno Pomme jak i Chiot nie wyglądali jeszcze na padniętych i niezdolnych do dalszej walki, więc może jednak nie będziemy musieli błysnąć niczym Zespół R.
- Ok, mały, mała zmiana. Teraz przede wszystkim skup się na unikach. Długo nie pociągniesz, jak jeszcze kilka razy oberwiesz z taką siłą o pień, więc rób wszystko, żeby wróg cię nie trafił - poleciłam na początek, po czym spojrzałam na Javiera. - Może spróbujemy przyłożyć mu ze zdwojoną siłą? Co powiesz na jakieś połączenie ataków?

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-10-12, 16:40   

Oh non~ Biedna Pommme ;- ;
-Lou, musimy go unieruchomić! Nie sądzę, by zrobienie mu krzywdy poprawiło naszą sytuację... Postaraj się zmniejszyć jego celność i odwrócić uwagę, a Pomme spróbuje uśpić go przy pomocy Sing. Myślę, że to najrozsądniejsze... Ponadto musimy trzymać się raczej uników i skierować jego ataki przeciwko niemu. Niech poobija się o drzewa, czy coś... możemy też spróbować wykopać trochę ziemi! W ten sposób jeśli wykonasz dużo razy Sand Attack wówczas teren przestanie być równy, a Whirlipede będzie miał trudności z toczeniem się. - tak też orzekłem i obserwowałem przebieg bitwy. Poprosiłem Pomme, by unikała ataków i jednocześnie skupiła się na uśpieniu przeciwnika.
Nieobecności

Mhrok 
the Mage of Flowers

Wysłany: 2019-10-23, 18:34   

Nagle, ni stąd, ni zowąd, w robaka trafiła potężna kula ognia. Byliście zaszokowani, wasze pokemony zaś z przerażeniem zaczęły się oglądać wokół, czy aby nie czyha na was inne, jeszcze bardziej przerażające niebezpieczeństwo. Na szczycie oddalonego od was o kilkadziesiąt metrów klifu stał mężczyzna w białych szatach, zaś obok niego znajdował całkiem spory robak o pomarańczowych skrzydłach i ptak o bordowo-czarnym upierzeniu.
Mężczyzna zasiadł na drugiego pokemona i podleciał bliżej was. Podczas jego lądowania poczuliście potężne uderzenie wiatru, które sprawiło, że Pomme potoczyła się niczym piłka plażowa. Chien oraz zaatakowany psiak schował się za nogami Lou.
- Co tutaj robicie dzieciaki? - spytał was wasz wybawiciel.

~ wygląd mężczyzny

MHarumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kiyoi Arashi:

Tobias Bornholm:

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-10-30, 15:46   

Zaśmiałem się cichutko.
-Na Pana miejscu nie nazywałbym jej dzieciakiem. Potrafi wydrapać oczy- spojrzałem z sympatią na Lou. Następnie wyciągnąłem dłoń do mężczyzny.
-Nazywam się Javier Deauxnim, oddział Unova Rangers. Jeśli się nie mylę, są to pańskie rodzinne strony prawda? Akurat zmierzaliśmy w kierunku Flocessy, gdy nagle te stworzenia wybiegły na nas praktycznie znikąd. Próbowaliśmy uspokoić Whirlipede'a, jednak nie wyszło to zbytnio. Dziękujemy za pomoc- ukłoniłem się i szybko zupdatowałem bazę danych o Volcaronę i Braviary.

-Lou, to Alder. Poprzedni Mistrz Pokemon regionu Unova. Ustąpił miejsca Iris jakiś czas temu.- wyjaśniłem towarzyszce.

-To zaszczyt Pana poznać. Legendy o pańskiej sile dosięgają nawet moich rodzinnych stron. Czyżby na stałe osiedlił się Pan w Flocessy?- spytałem zaciekawiony.

Przeniosłem później wzrok na Whirlipede'a i Lillipup. Miałem cichą nadzieję, że Lillipup jest dziewczynką. Wówczas mógłbym spróbować nakłonić ją do dołączenia do mojej drużyny. W celu sprawdzenia tego zeskanowałem również ją Pokedexem. Wziąłem także Pomme na ręce i postanowiłem przytulić ją delikatnie. Maleństwo na pewno zmęczyło się walką, więc podarowałem jej jabłko.
Nieobecności

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-11-11, 12:24   

- Wow, co tu się odjaniepawliło? - pomyślałam, rozglądając się zdezorientowana.
Spojrzałam na faceta. Wyglądał na kogoś potężnego. Moje przeczucia okazały się słuszne. Postanowiłam jednak traktować go zwyczajnie.
- Dzień dobry, Lou - przedstawiłam się (mimo, że Javier zrobił to już za mnie), podając mężczyźnie rękę.
Nie wiedziałam, co jeszcze powiedzieć, więc postanowiłam zamilknąć i wysłuchać odpowiedzi Aldera na pytanie odnośnie Flocessy. Mam nadzieję, że koleś nie okaże się typem starego dziadka gawędziarza, który zacznie nam opowiadać historię swojego życia. I to ze szczegółami. W końcu trochę nam się spieszy...

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2019-11-11, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  

Mhrok 
the Mage of Flowers

Wysłany: 2019-11-13, 17:02   

- O widzę, że mam tutaj swojego fana. Masz rację, jestem Alder. - odpowiedział mężczyzna Javierowi, po czym odwzajemniając się waszej dwójce silnym uściskiem dłoni. - Masz rację, postanowiłem po swoim przejściu na emeryturę wrócić do swoich rodzinnych stron i tutaj osiąść. Chętnie zaprosiłbym was na herbatę, ale skoro jesteście z oddziałów Unova Rangers, na pewno się śpieszycie. Ale mogę wam zaproponować eskortę do Flocessy.
Po Whirlipedzie nie było już śladu, najwyraźniej po ataku ognistą kulą musiał uznać, że o ile w pojedynku na dwójkę waszych podopiecznych mógłby coś ugrać, o tyle w walce cztery na jednego niezbyt sobie poradzi. Lillipup nadal stał przy nogach Lou, zaś skan pokazał jedynie, że to samiec na 6 poziomie.

MHarumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kiyoi Arashi:

Tobias Bornholm:

Odpowiedz do tematu