Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
"Szlachetna złodziejka i niesprawiedliwy świat..."
Autor Wiadomość
Asta 
Jesień przyszła!

Discord: Asta
Wysłany: 2019-06-11, 11:51   

Z wielu dań wybrałaś to najprostsze oraz najsmaczniejsze. Po prostu kluski polane sosem pomidorowym, które ktoś przyozdobił klopsikami i przyprawami. Przynajmniej nie musiałaś długo czekać na danie. Wystarczyło podejść do lady, wskazać upatrzoną potrawę, a pani kucharka zgrabnie przyszykowała całą tacę. Oprócz tego zabrałaś Eevee kawałek arbuza, jabłko i pojedynczą brzoskwinię. W końcu samiczka miała sama zadecydować, a tobie od przybytku nic się nie stanie. Oczywiście zasiadłyście przy wolnym stoliku. Właściwie ty jako jedyna dosięgałaś blatu. Natomiast Eevee dzielnie koczowała pod stołem. Najwyraźniej wolała unikać wzroku gapiów czy kogokolwiek. Generalnie wewnątrz stołówki przebywało tylko kilka osób. Jakieś dwie nastoletnie panienki, kilku małych dzieciaków, którzy dostali pierwszego pokemona i tyle. Na pewno większość żywo dyskutowała odnośnie pokazu fajerwerków i cyrku. Podobno mieli pokazać egzotyczne pokemony oraz najprawdziwsze sztuczki magiczne. No cóż… Miałaś tyle wolnego czasu, że mogłaś rozplanować poszczególne akcje. Potrzebowałaś konkretnego planu działania z wytycznymi co, gdzie, jak, kiedy...

Galliusz 
Master of pages

Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Astrades
Wysłany: 2019-06-20, 11:10   

Jakby nie patrzeć, spaghetti to bardzo proste danie, ale to podawane w Centrum Pokemon okazało się przy tym bardzo smaczne, więc jadłam je z przyjemnością i aż uśmiechnęłam się z wdzięcznością do pań za ladą. Taki mały wyraz wdzięczności za dobre jedzonko. Amber za to zaskoczyła mnie swoim apetytem. Dostała trochę arbuza, jabłko i brzoskwinię. Pozwoliłam jej wybierać to na co ma ochotę, ale mimo wszystko zaskoczył mnie apetyt lisiczki. Wydawało mi się, że to sporo jedzonka jak na jej drobniutką posturę. Na szczęście to owocki, więc nie powinno jej nic być od tego przybytku. Nie tylko my jadłyśmy przy jednym ze stolików, no, Amber pod nim. W stołówce było kilka osób, głównie świeżo upieczonych trenerów i głównie o czym rozmawiano to o atrakcjach wieczoru. No cóż, CHerrygrove to nie jest wielkie miasto, gdzie ciągle coś się dzieje. Takie imprezy zawsze przyciągały zainteresowanie mieszkańców i przejezdnych. No ale to dopiero wieczorem, a jest jeszcze trochę dnia nim się ściemni. Co by tu teraz porobić? – Zastanawiam się i nagle pacam się w świat.
- Zaraz, rejestracja na trenerkę! – szepczę pod nosem, przypominając sobie o tym.
Przez wpadnięcie na Williama nie doszłam do komputera, by to zrobić. Trzeba to naprawić. A potem… Zamyślam się. Potem chyba przejdę się do muzeum, obejrzeć je z zewnątrz i od środka. Zobaczy się, czy mają jakieś śliczne kamyki i jak tam by było z możliwością przetransferowania ich do nowej właścicielki. Trudno mi stwierdzić, czy starczy mi potem jeszcze czasu, aby coś zdziałaś przed festiwalem. No cóż, wpierw dojść do komputera i się zarejestrować. Może tym razem na nikogo nie wpadnę? Zastanawiam się z chichotem.

Asta 
Jesień przyszła!

Wysłany: 2019-06-22, 20:13   

Pora obiadowa wielkimi krokami dobiegła końca. Twoje talerze świeciły pustkami, a wewnątrz stołówki przybywało nowych ludzi. Lepiej, żeby nikt nie zapamiętał twojej twarzy. Poza tym Eevee wyglądała na najbardziej zadowoloną. Generalnie stworek postanowił odpocząć i samodzielnie wrócił do wnętrza pokeballa. Można powiedzieć, że pozostałaś całkowicie sama. Przynajmniej wiedziałaś już co robić dalej. Przez chłopaka nie zrealizowałaś rejestracji. No cóż… Odstawiłaś tackę na miejsce dla brudnych naczyń. Następnie opuściłaś stołówkę i ponownie wkroczyłaś do recepcji. Wreszcie namierzyłaś wzrokiem trzy komputery. Właściwie urządzenia przypominały wideo-telefony, ale niżej umieszczone blaty skrywały klawiaturę do pisania. Postanowiłaś tam podejść, jednocześnie zajmując skrajne stanowisko. Niespodziewanie przenośna encyklopedia złapała kontakt z ekranem. Aktualnie przed tobą widniała lista pustych pól:
~Imię
~Nazwisko
~Region, miasto
~Wiek
~Profesja
~Ilość odznak
~Starter
~Drużyna pokemon
~Dodatkowe informacje (zainteresowania, zdjęcia itp.)

O ile dobrze zrozumiałaś, to te informacje będą również dostępne wewnątrz pokedexa. Z jednej strony idealna przykrywa. Mimo wszystko druga strona medalu mogła skomplikować dalszą podróż. Co jeśli kiedyś zrezygnujesz z profesji złodziejki? Właściwie wszystko zależało od ciebie. Przynajmniej miałaś sporo czasu, aby podjąć właściwą decyzję.

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-06-25, 23:03   

Najedzona i zadowolona, odstawiłam naczynia, po czym opuściłam stołówkę, bo zaczął się tam robić tłok. Zbyt dużo ludzi, którzy mogliby podziwiać oraz spamiętać moje oblicze. Przezorny zawsze ubezpieczony. Amber również była zadowolona i zdaje się senna po całym tym dreptaniu oraz jedzonku. Spryciula sama wróciła do swojej kuli. Trochę smutno, że zostałam sama, ale poradzę sobie, jestem dużą dziewczynką. W każdym razie, będąc z powrotem w recepcji, poszłam w stronę komputerów i dzięki Arceusowi nikt tym razem mi nie przeszkodził. No, urządzenia okazały się być bardziej wielofunkcyjne, ale teraz nie interesowało mnie telefonowanie, a rejestracja. Pokedex samoczynnie załapał połączenie z systemem i zostałam przeniesiona do stosownego formularza.
- No dobra, Jade – mruczę pod nosem, strzelając palcami nim spoczną na klawiszach. – Do dzieła! – I ochoczo biorę się za wypełnianie okienek.
Wpisanie fałszywych danych teoretycznie mogło nieść pewne trudności w przyszłości, ale nie zastanawiałam się nad tym długo. Byłam zdecydowana używać trenerskiej podróży jako przykrywki. Zresztą, życie z bratem, po naszej ucieczce stąd, trochę mnie do tego przyzwyczaiło. Zatem:
~Imię – Oczywiście wpisuję Jade. Już to dawno sobie zaplanowałam, a jadeit to bardzo piękny, zielony minerał.
~Nazwisko – Nad tym wcześniej za bardzo się nie zastanawiałam, ale będzie dobrze się komponować z imieniem, jeśli wpiszę Stone. Poza tym na świecie mnóstwo jest Stone’ów, więc będzie trudniej mnie namierzyć po personaliach.
~Region, miasto – Po chwili zastanowienia wklepuję Saffron w Kanto. Kiedyś przebywałam tam chwilę wraz z bratem. Nasza tamtejsza miejscówka teraz albo stoi pusta, albo mieszkają tam bogu ducha winni ludzie. Myślę, że to bezpieczna opcja, bo będę umiała coś o niej powiedzieć w razie pytań.
~Wiek – Wpisuję te moje 18.
~Profesja – Trener, oczywiście. Nie kręcą mnie szczególnie wstążki.
~Ilość odznak – Cóż, piękne 0.
~Starter – Oczywiście, Eevee moja kochana!
~Drużyna pokemon – Eee, tylko Eevee. Będę musiał sprawdzić co z Murkrowem.
~Dodatkowe informacje – Jeśli to konieczne, to wpisuję jakieś standardowe rzeczy typu podróżowanie, książki, czy pokemony, ale zdjęć to staram się nie dodawać. Im mniej mnie widać, tym lepiej.
Po wklepaniu wszystkiego na klawiaturze, sprawdzam jeszcze raz, czy wszystkie dane wklepałam poprawnie. Głupio byłoby popełnić byka pryz podawaniu fałszywej tożsamości, po czym zadowolona z siebie proszę program o przyjęcie formularza i czekam, by zobaczyć, czy będę musiała coś jeszcze zrobić. Przy okazji sprawdzam godzinę. Pewnie jeszcze za wcześnie, by odebrać tego zabiedzonego kruka. Ciekawe w ogóle co z nim.

Asta 
Jesień przyszła!

Wysłany: 2019-06-30, 21:03   

Uzupełnienie podstawowych danych zajęło tobie góra kilkanaście minut. Oczywiście przed wysłaniem sprawdziłaś wszystko jeszcze raz. Formularz wyglądał obiecująco, więc zaakceptowałaś zmiany. Komputer ładował chwilę aż wreszcie zobaczyłaś komunikat „zaktualizowane”. No cóż… Przynajmniej o jednej problem mniej. Tymczasem odebranie kruka graniczyło chwilowo z cudem. Głównie dlatego, że zaczęło przybywać coraz więcej trenerów pokemon. Po prostu pielęgniarka miała pełne ręce roboty. W końcu przejezdni również pragnęli zobaczyć pokazy i wystawę. Ostatecznie zdecydowałaś, że sprawdzisz lokalne muzeum. Opuszczenie Centrum nie stanowiło większego problemu. Zaczęłaś swobodnie spacerować ulicami pośród tłumów gapiów. Generalnie duża część podziwiała coś niedaleko miejscowej fontanny. Czyżby wspomniane ćwiczenia grupy cyrkowej? Możliwe… Natomiast ty obrałaś przeciwny kierunek. Kilka zapamiętanych skrótów z dzieciństwa i już stałaś naprzeciw prostokątnego budynku. Całość przypominała trochę pałac szlachecki. Piękne, marmurowe schody wręcz zapraszały do wnętrza. Drewniane, zdobione drzwi stały otworem. Niestety dostrzegłaś też ochronę, a konkretniej dwóch mężczyzn. Sprawdzali zakupione wcześniej w kasie bilety. Może okienko widniało gdzieś dalej? Natomiast słabą stroną konstrukcji były duże, szklane okna. Ktoś mógłby zbić szybę i gotowe. Prawdopodobnie wewnątrz budynku znalazłabyś kamery, ale lepiej własnoręcznie sprawdzić niż żałować. Rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń również było ważnym elementem. Jakieś pierwsze rozważania, plan działania, wskazówki co należałoby dodatkowo wziąć pod uwagę przy włamaniu?

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-07-10, 21:13   

Troszkę czasu zajęło mi wklepanie tych wszystkich danych do komputera i upewnienie się, że nigdzie nie popełniłam babola. Miałam jednak powód do zadowolenia. Po wysłaniu formularza komputer przemielił sobie wszystko i ogłosił, że wszystko w porządku. Zatem oficjalnie jestem teraz panną Jade Stone z Kanto. Supi. Niestety nie udało mi się popytać o kruka. Gdy odeszłam od komputera to okazało się, że Centrum przeżywa nalot trenerów pokemonów i nijak się przebijać przez ten tłum. Trzeba było odłożyć to na później, a na razie pomaszerowałam do muzeum. W miasteczku teraz dopiero było widać jak wielu ludzi zjechało na festiwal. Wszędzie coś się działo. Wciąż pamiętałam rozkład Cherrygrove i różne skróty, więc szybko dotarłam na miejsce. Muzeum mieściło się w naprawdę ładnym budynku, jako dojrzalsza osoba teraz dopiero to dostrzegałam. Było otwarte, ale wejścia pilnowała sprawdzająca bilety ochrona. Byłoby ciężko ominąć ich i wejść bez płacenia. Z tej strony wydawało się, że najprościej byłoby rozbić okno, ale moim zdaniem to prostacki pomysł, a poza tym hałaśliwy, zwracający uwagę. Dlatego jest to dla mnie bardzo, bardzo awaryjna opcja. Zanim wymyślę jakikolwiek plan, potrzebuję rozpoznania, na zewnątrz i wewnątrz.
Wpierw na zewnątrz.
Ruszam więc spacerkiem dookoła budynku i bacznie przyglądam się otoczeniu oraz zabezpieczeniom muzeum. Może znajdę jakąś lukę, jakąś możliwość niezauważonego dostania się do środka. Nie zapominam patrzeć w górę i w dół, a nie tylko na boki. Nigdy nie wiadomo, gdzie znajdzie się okazja. Zapewne jest też jakieś tylne wejście, być może łatwiej dostępne dla kogoś takiego jak ja. Trzeba sprawdzić. Po spacerku planuje zlokalizować kasę i po prostu kupić bilet. Mój obchód już może wydać się podejrzany, więc nie będę ryzykowała zakradaniem się bez płacenia.

Asta 
Jesień przyszła!

Wysłany: 2019-07-15, 12:57   

Postanowiłaś nie działać pod wpływem pierwszego, lepszego impulsu czy zbędnych emocji. Dlatego zaczęłaś wnikliwej badać najbliższą okolicę muzeum. Przede wszystkim obeszłaś budynek, spokojnym krokiem dookoła. Pierwsze co przykuło twoją uwagę, to ogrodzenie. Ciągnęło się od prawej strony budowli. No cóż… Tak zwane „tyły budynku” posiadały mur ze stalowymi słupkami zakończonymi ostrzami. Typowe, ładne dekoracje, ale również funkcjonalne. Lepiej nie sprawdzać na własnej skórze. Przeszłaś tak z kilkadziesiąt kroków, gdy chodnik zaczął wyraźnie skręcać w lewo. Oczywiście ta część przeszkody odpowiadała metrażem najdłuższej ścianie muzeum. Natomiast okolice, gdzie po drugiej stronie „zahaczyłaś” wejście, tutaj wieńczyła otwierana pilotem brama. Akurat coś się działo, ponieważ panowie rozładowywali pakunki z olbrzymiej ciężarówki. Tak oto podejrzałaś, że wykładana płytkami droga prowadzi do podziemnej klapy. Zupełnie jak u ciebie w domostwie, choć niestety ta miała wiele metalowych elementów oraz prawdziwy zamek. Poza tym ponownie architekt wepchnął w projekt wiele okien, krzaki stylizowane na poszczególne gatunki pokemonów, rzeźby, fotanna i tyle. Prawdopodobnie chodziło o odpowiednie oświetlenie eksponatów. Trudno, darmo… Pozostawało opuścić „publiczność” i skręcić wzdłuż chodnika (ponownie lewo). Wreszcie pośrodku krótszej ściany budynku odnalazłaś kasę. Uniknęłaś czekania czy długich kolejek. Wystarczyło odliczyć 20$, a ekspedientka wpuściła twoją osobą bocznym wejściem. Czyżby tamto zarezerwowano dla ważniejszych person? Może przyjechała telewizja bądź prasa? Mniejsza… Przynajmniej spacerowałaś już wewnątrz. Najpierw minęłaś krótki, drewniany korytarz. Co prawda oświetlony tradycyjnymi lampami naftowymi, ale pełen uroku czy sztuki. Wywieszone obrazy prezentowały najróżniejsze miejsca Kalos, Jotho, Kanto, jak również pory roku, pokemony, legendy. Taka malarska abstrakcja. Potem korytarz przeszedł w większą salę tematyczną. Akurat tutaj twoim oczom ukazały się typowo szklane gabloty. Większość wypełniały minerały i kamienie półszlachetne, czyli agaty, ametysty, bursztyny, kwarce, jaspisy, jadeity, krzemienie, kryształy itp. Prawdziwa feria barw oraz kolorów. Mogłaś wybierać spośród najróżniejszych przekrojów np. agaty ze słojami różowymi, niebieskimi poprzez bursztyny od koloru wytwornego wina do tych żółtych bądź zielonych. Generalnie mniejsze okazy nietrudno zastąpisz tanimi podróbkami. Niestety te większe zostały sfotografowane i opisane pt. kraj, waga, wielkość, występowanie, właściwości. Poza tym każdy róg pomieszczenia zaopatrzono w kamery. Podczas szczytu zwiedzania mogłabyś coś pokombinować. Natomiast teraz wypadało wybrać dalsze tematy: sala z kamieniami szlachetnymi bądź minerałami syntetycznymi.

Mapa dla lepszego odzwierciedlenia (fioletowa kropka to twoja postać)

Agaty różowe (źródło: strona sklep geogut):

Bursztyny (źródło: strona redbor):

Kwarce (źrodło: strona żywaplaneta):

Pełna lista, gdybyś był ciekawy jak wyglądają Gallu: Spis kamieni półszlachetnych

Odpowiedz do tematu