Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Księga #3: ???
Autor Wiadomość
Samuel

Limit dodatkowych KP: 2
Discord: sammi#5472
Wysłany: 2019-03-31, 20:21   

xxxxxWyszło na to, że się rozdzieliliśmy. No cóż, pomyślałam, jakoś się odnajdziemy dodałam w myślach, rozglądając się na boki. Wciąż widziałam te wszystkie poke-duchy, na których widok poczułam nieprzyjemny dreszcz na plecach. Nie przedłużając, ruszyłam przed siebie w poszukiwaniu punktu informacyjnego.
xxxxxNa moje nieszczęście miejsce to było już oblegane przez ludzi. Byłam niemal pewna, że wśród turystów znajdowali się uczestnicy konkursu. Westchnęłam jedynie i stanęłam w kolejce do punktu. Uznałam, że będzie to dużo efektywniejsze niż zaczepienie burmistrzowej, którą zauważyłam chwilę później. Zaraz później mój wzrok skupił się na nawiedzonym domu, przy którym odbywał się jakiś spektakl. Dopiero po przyjrzeniu się zauważyłam chłopaka, który nas wcześniej oprowadzał.
xxxxx- Aż muszę to sprawdzić. Ale to później – powiedziałam do siebie po cichu, odwracając wzrok od ciemnowłosego. Derione, pomimo swojej ponurej atmosfery, było dosyć żywym miastem. Aż dziwne.
xxxxxWestchnęłam, stojąc na palcach.
xxxxxCzy ta kolejka w ogóle idzie do przodu? pomyślałam, czując podirytowanie. Zaczynam wątpić w to, że wybór punktu informacyjnego był najlepszą opcją...

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Discord: JCMT
Wysłany: 2019-04-16, 21:53   

Kolejka posuwała się krok po kroku i bardzo powoli, ale Twoje żmudne oczekiwania w końcu opłaciły się i stanęłaś przed okienkiem, za którym siedziała starsza kobieta.
-Witam w Informacji Derione. Nazywam się Sharon. W czym mogę panience pomóc?- spytała z uśmiechem staruszka. Za jej biurkiem zaświeciły się oczy jakiegoś stworzenia. Był to nie kto inny, jak Shuppet.
-Och, Shuppet to mój towarzysz. Pomaga mi ogarnąć punkt informacji! Bo widzisz, gdy nie siedzę tutaj, jestem opiekunką biblioteki w Derione w Nawiedzonym Domu. Stąd ja i Shuppet wiemy wszystko o tym miejscu. Zajmuję się także oprowadzaniem turystów, możesz dołączyć jeśli znajdziesz czas.- powiedziała kobieta.

Samuel

Wysłany: 2019-04-26, 13:45   

xxxxxNic nie wskazywało na to, aby kolejka posuwała się szybciej, dlatego też zdecydowałam się na cierpliwość. Czy było to trudne zadanie? Bardzo. Ze względu na ograniczenie czasowe narzucone przez organizatora poszukiwań wszystko jakby mnie bardziej irytowało. To dziecinne, uspokój się powtarzałam sobie w myślach i uśmiechnęłam się szeroko, kiedy osoba przede mną odeszła od punktu. Moja kolej!
xxxxx- Dzień dobry – przywitałam się grzecznie, czując narastający entuzjazm. Niestety dobry humor znikł w chwili, gdy zauważyłam za biurkiem kolejnego Pokemona. I to nie byle jakiego.
xxxxxShuppet.
xxxxxOdchrząknęłam, uśmiechając się niemrawo.
xxxxx- T-to świetnie. Jestem pewna, że jest świetnym przyjacielem – zaświergotałam, nie chcąc dać poznać po sobie tego, że obecność stworka była dla mnie niewygodna. Starałam się jednak zignorować strach i skupić na zadaniu, które powierzył mi organizator konkursu. Miałam już całkiem sporo przydatnych informacji. Wzięłam głęboki oddech.- Czy mogłabym tu dostać jakąś książeczkę na temat Derione? Albo chociaż mogłaby mnie pani nakierować, gdzie mogłabym taką zdobyć? Nie jestem stąd, a każda informacja się przyda – wydusiłam z siebie, czując na sobie wzrok poke-ducha. Brr.
xxxxxNiektórzy mogliby powiedzieć, że oszukuję, ale to nieprawda – byłam zwyczajnie ciekawa, a konkurs był przy okazji. Zresztą, zawsze jakaś pamiątka z miasta będzie. Kto wie, może i w takim przewodniku znalazłyby się także informacje o innych miastach albo najważniejszych osobach w regionie? Same profity!
xxxxx- I z chęcią dołączę do wycieczki. Ale to już z moimi przyjaciółmi. Mogę wiedzieć kiedy się one odbywają? – zapytałam, a myśl o Charlim oraz Becce sprawiła, że na moment zapomniałam o strachu.
xxxxxCzy utrudniałam sobie życie? Owszem. Ale nie chciałam, aby Sharon podała mi wszystkie odpowiedzi jak na tacy podczas oprowadzania.

[ #E67A00 ]

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-05-18, 18:13   

Kobieta uśmiechnęła się i wręczyła Ci mały informator.
-Tutaj znajdziesz opis większości budynków w Derione. Zarówno Nawiedzonego Domu, GYMu, Tuneli, a także portu. Niestety mało w niej informacji o Lagunie, która znajduje się kawałek za miastem, ale marynarze chętnie was tam zabiorą! Warto zwiedzić to cudowne miejsce!- odrzekła dama. Shuppet tymczasem podfrunął do Ciebie i uroczo zrobił piruet, po czym się uśmiechnął! Najwidoczniej widział Twój niepokój i postanowił Cię rozbawić. Natomiast na wieść o wycieczkach zrobił salto, a kobieta z uśmiechem powiedziała-Najbliższa wycieczka rusza za godzinę spod Nawiedzonego Domu. Jeśli tylko zechcesz, zapraszamy was do dołączenia!- odrzekła babinka i pożegnała Cię serdecznym uśmiechem. Tymczasem broszurka była bardzo obszerna. Była dodatkowo w wersji elektronicznej! Mogłaś wyszukać potrzebną informację w specjalnym oknie dialogowym.

Samuel

Wysłany: 2019-05-26, 20:36   

xxxxxPokiwałam głową, gdy kobieta odpowiedziała na moje pytanie. Była niezwykle pomocna i cierpliwa, co było godne pozazdroszczenia. Przyjęłam od niej informator z uśmiechem na ustach – oto przedmiot, który (oby!) pomoże zdobyć odpowiedzi na dręczące mnie pytania.
xxxxx- Dziękuję, z pewnością się tam wybiorę – wtrąciłam, spoglądając na nią, to na informator. W międzyczasie skupiłam wzrok na jej podopiecznym – najwyraźniej mały wyczuł, że nie czuję się zbyt komfortowo w jego towarzystwie, bo zaraz przystąpił do operacji pod tytułem: „Pociesz Gwen!”. Odwzajemniłam jego uśmiech, ponieważ to, co zrobił, było niezwykle urocze. Nie taki duch straszny pomyślałam zaraz, zapamiętując, aby następnym razem nie oceniać jego gatunku niczym książki po okładce.
xxxxx- Zapamiętam. Jeszcze raz dziękuję za pomoc! – pożegnałam kobietę, odchodząc na bok.
xxxxxZdecydowałam się na zerknięcie w broszurę – było tam sporo informacji, które mogły się przydać. Nie stricte do konkursu, ale ogółem. Uśmiechnęłam się, gdy zobaczyłam, że owy przedmiot równie dobrze jest w wersji elektronicznej. Obczaiłam go w trymiga, sprawdzając czy przypadkiem nie mogę wyszukać konkretnej informacji za pomocą wpisania konkretnego hasła.
xxxxx- Spróbujmy na początek z kopalnią – mruknęłam sama do siebie, wpisując w okno dialogowe następujące hasła: „siarka, kopalnia”. Spróbowałam zrobić to samo z resztą pytań, przyporządkowując im nowe frazy (m.in. „święto, festiwal, burmistrz/owa, prom, Derione, nawiedzony dom, biblioteka, Grinth”).

[ #E67A00 ]

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-05-29, 12:40   

W Twojej broszurce szybko odnalazłaś potrzebną informację:

"Tunel Zmierzchu - jeden z najstarszych tuneli kopalnianych w całym regionie Citro. Założycielami tego tunelu byli Dominic i Ryan Tombs. Sami wykopali ten tunel łączący przeciwległe strony miasta. Z początku miał być to tunel ewakuacyjny, jednak w jego pobliżu odkryli złoża siarki. We wczesnych latach istnienia kopalni produkcja odbywała się na najniższych segmentach, a siarka wydobywana była z górnych segmentów. To sprawiało, że Tunel Zmierzchu tworzył jedną wielką manufakturę siarki i wyrobów pirotechnicznych. W późniejszym czasie kopalnię zamknięto od publicznego użytku, a jedynie nieliczni mieli do niej wstęp ze względu na wysokie stężenie siarki w powietrzu. Tragiczna historia zadecydowała o zamknięciu kopalni i odcięciu jej od tuneli. Bracia założyciele Dominic i Ryan Tombs udali się na ekspedycję, by przygotować fajerwerki na festiwal miejski, jednak niestety wówczas stężenie siarki w powietrzu wewnątrz nagrzanej dolnej części kopalni było na tyle wielkie, że wystarczył jeden mały kamień kopnięty niefortunnie przez braci, by jedna mała iskra doprowadziła do eksplozji. Od tamtej pory kopalnia jest nieczynna, a możliwe jest tylko zwiedzanie niesamowitego tunelu, który w swym mroku kryje podobno gwiazdy. Ku pamięci braci Tombs - zawaloną kopalnię nazwano "Tombstone", czyli nagrobkiem."

Artykuł był zarówno przerażający, jak i pouczający. Jednak udało Ci się z niego wyłuskać odpowiedź na pierwsze pytanie konkursowe. Twoje dalsze rozważania przerwał jednak niesłychany rozgardiasz w mieście. Rybacy z dolnej dzielnicy promowali swoje usługi na głównym placu. Jeden z nich oferował podróż do Laguny. To mogło pomóc Ci w dalszej analizie pytań.

Samuel

Wysłany: 2019-06-07, 01:02   

Cytat:
- Jak nazywa się słynna nawiedzona kopalnia siarki, która znajduje się tuż obok miasta?
Tombstone.

- Jakie święto obchodzimy już za trzy dni?

- Jak na imię ma burmistrzowa Derione?

- Jak nazywa się prom, który przybija codziennie do Derione?

- Ile skrzydeł znajduje się w bibliotece nawiedzonego domu?

- Jakiego koloru jest rzadki okaz Pokemona, który lokalnie nazywa się "Grinth"?

xxxxxOdnalezienie tego, czego szukałam, nie zajęło mi dużo czasu – informację, której potrzebowałam do szczęścia, odnalazłam niezwykle szybko w przejrzystej broszurze, podarowanej mi przez miłą panią z punktu informacyjnego. Nie potrafiłam powstrzymać uśmiechu triumfu w chwili, gdy zabrałam się za czytanie strony o kopalni siarki.
xxxxxMina mi jednak zrzedła, gdy wczytałam się uważniej w artykuł – jego treść była niezwykle przerażająca, ale przy tym pouczająca. Aż dziwne, że po takiej tragedii wciąż jest czynna pomyślałam, choć w głosik w głowie nakazał mi ponownie przeczytać przedostatnie zdanie. Przewróciłam oczami. No dobra, pod okiem wykwalifikowanych ludzi, ale wciąż...
xxxxxMoje dalsze rozważania zostały przerwane przez rozgardiasz, który zapanował w mieście. Potrząsnęłam głową, bo przypomniało mi to o zadaniu, które miałam wykonać. Później pomyślę o tym, czy to takie bezpieczne albo i nie zganiłam się w myślach i rozejrzałam naokoło, szukając źródła chaosu. „Winnymi” byli rybacy, którzy promowali swoje usługi.
xxxxxZaraz. Rybacy.
xxxxxProm!
xxxxx- Przepraaaszam! – zawołałam i w trymiga skierowałam swe kroki ku jednemu z rybaków, który nie miał żadnych klientów, bądź miał ich mało.- Mam do pana szybkie pytanie! – dodałam, gdy w końcu przepchnęłam (nie no, bez przesady, każdego po drodze w razie czego przepraszałam po dziesięć razy zanim poszłam dalej...) się do jegomościa. Uśmiechnęłam się, najszerzej jak tylko potrafiłam, i podrapałam w tył głowy.- I do tego bardzo krótkie. Mógłby mi pan powiedzieć jak nazywa się prom, który dobija codziennie do brzegu? – zapytałam grzecznie i odchrząknęłam.- W zamian oferuję swoje usługi komika.
xxxxxNo co? Każdy zasługuje na odrobinę rozrywki w swoim życiu.

[ #E67A00 ]

[ nieobecności ]

Odpowiedz do tematu