FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Daisy7
2018-10-26, 15:46
Event "poprzenosinowy"...
Autor Wiadomość
The Lich 
alias Zumi

Limit dodatkowych KP: 1
Chatango: 7umi
Wysłany: 2018-11-07, 22:47   

Rezerwuję zadanie numer 2 ^^

Zadowolony ze swojego farta swojej spostrzegawczości ochoczo zabrałem się za poszukiwania zagubionego pingwinka. Ale zaraz zaraz... Czy taka pogoń w pojedynkę nie zakończy się nieskończonym pościgiem do końca świata? Przydało by się z kimś spiknąć i otoczyć nielota. To dobry plan.
Podskakując radośnie do najbliższej osóbki, zwanej bodajże Cynthią, próbuję zagadać:
- Co ty na to, żeby tych małych gnojków przycisnąć w czwórkę. Hm? Ty, ja i nasze Pokemony. A może ktoś jeszcze się dołączy?
Taki plan byłby chyba najlepszy. W kupie siła, a jak się pogłówkuje to na pewno coś się wymyśli w razie problemów. Multum ludzi - multum możliwości.

Did

Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: dodpromagognia
Discord: Dod
Wysłany: 2018-11-07, 23:01   

Rezerwuję zadanie 3. ;=;

May Ludenberg | Box | Bank
Genevieve Allen | Box | Bank

Mhrok 
POP/STARS

Chatango: Mhrok
Discord: Mhrok
Wysłany: 2018-11-08, 00:50   

Rezerwuję zadanie 3 ;w;

Jako, że posiadałam przy boku jedynie Suicune'a, postanowiłam zająć się ogarnięciem kwestią upiększenia i utworzeniem klombów. Staram się zaaranżować kilka par deseczek, które posłużyłyby mi za prowizoryczne donice. Z pomocą Leviathana wykopuję w ziemi płytkie, prostokątne dołki o wymiarach zbliżonych do znalezionych przeze mnie kawałków drewna. Wkładam je do wykopów, tak aby wystawały i stanowiły rozdzielenie od reszty terenu. Staram się zrobić takich klombików przynajmniej trzy, jeśli dane mi będzie więcej, tak też czynię. Rozglądam się później za jakimiś kwiatami, aby móc je przesadzić i od razu nadać temu miejscu więcej pozytywnych emocji. Na koniec proszę Suicune'a o delikatne podlanie roślin, aby po kilku godzinach nie zwiędły.
- Mam nadzieję, że to od razu rozgoni znad tego miejsca depresyjną atmosferę.

Ain't nobody bringing us
Down, down, down, down, down
They could try but
we're gonna wear the crown
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci

Kaoriann 
a.k.a Koori

Chatango: OkamiRine
Discord: Koori
Wysłany: 2018-11-08, 00:58   

Rezerwuję zadanko numer 2

Kobieta spojrzała na swojego pokemona - samicę Rockruffa. Uśmiechnęła się szeroko. To będzie wyjątkowo proste zadanie...
- No to co, Chinge, gotowa na odrobinę szaleństwa? - zapytała, śmiejąc się pod nosem. Nigdy nie byłą zbyt normalna, a z dala od cywilizacji... Ho, ho ho... - Najpierw musisz wyniuchać jednego z pingwinów. To chyba nie będzie wielki problem z powodu ich... rybiego zapaszku - powiedziała do pokemonicy, dając jej wolną łapę. Miała zamiar ruszyć za nią, w poszukiwaniu jednego z pingwinków. Jeżeli uda jej się jednego z nich znaleźć... Właściwie nie miała na chwilę obecną pomysłu. Wiedziała tylko, że Prinplupy to dość dumne stworzenia. Nie zamierzała więc ich do niczego zmuszać. Skoro jednak Buka posiadała je, to musiała je też czymś karmić. Zmieniła więc zdanie
- Chinge, priorytetem będzie znalezienie stawu czy czegoś takiego, z rybkami. Przekonamy Prinplupa, żeby z nami poszedł! - wpadła na genialny pomysł. Jeżeli zachęci pingwinka rybkami, na pewno pójdzie za nią! W dodatku jej Chinge zna Covet - ruch, którego może nauczyć Prinplupa, jeżeli ten tylko zechce! Przekupstwo to najlepsza droga do sukcesu. Tak właśnie zrobią. Znajdą ryby, potem pingwina, zaoferują mu ryby i naukę w zamian za pójście za nimi, usiądą na spokojnie w środku, nauczą Prinplupa Covet i zajmą go czymś podczas gdy ktoś inny może wpadnie na to, że wypadałoby załatać dziury w lodowym ogrodzeniu...

Tibia

Wysłany: 2018-11-08, 01:20   

Rezerwuję zadanie nr 2

Przyszła więc pora na zabawę w "złap pingwina". Nuca dość szybko stwierdziła, że gonienie ptaka i próba zaniesienia go do zagrody jest zupłną ostatecznością. Na pewno Buka bardzo dbała o swoje Prinplupy, więc istnieje szansa, że uda się je tu sprowadzić dobrowolnie. Na sam początek Nu zdecydowała się poprosić Bukę o trochę karmy dla Prinplupów, aby potem rezem z Riolu udać się na poszukiwania.
Po odnalezieniu Nu ma zamiar wyciągnąć do pingwina rękę z jedzeniem i wręczyć mu je, mówiąc mu, jak Buka strasznie zmartwiła się jego ucieczką. I teraz oto, w ramach li jedynie troski o swego Prinplupa, poprosiła Nucę o odnalezienie go i danie mu karmy, żeby nie chodził głodny. Następnie dziewczyna chce próbować uderzyć w sumienie Pokemona, prosząc, by ten nie smucił już biednej Buki, która tak troskliwie się nim opiekuje, tylko wrócił razem z nimi ją pocieszyć, bo biedaczka jest teraz kompletnie załamana.

Xioteru 
i have sworn an oath

Limit dodatkowych KP: 1
Chatango: xioteru
Discord: x i o
Wysłany: 2018-11-08, 01:23   

- Heracross, przyda się nam twoja pomoc. - Mruczę, wywołując stworka z czerwono-białej kuli. - Posłuchaj, potrzebujemy zrobić tutaj porządek i małe przemeblowanie. Rozejrzyj się proszę za jakimś dużym, zdrowym drzewem, zetnij je przy pomocy Brick Break i podziel je na mniej więcej równe części, tak na deski, również przy pomocy łamacza murów. Tylko proszę, tym razem nie mamy dużo czasu na spijanie soków z drzew. - Mówię, rysując w międzyczasie znalezionym patykiem na błocie.

- Zrobimy z tego średniej wielkości wybieg, ogrodzenie, tak, żeby Prinplupy miały swoje miejsce do zabawy i Buka była zadowolona. - Podsumowałem, rzucając okiem na plan parki, którzy robić będą domek dla Buki. Zacnie.
- W międzyczasie gdy ty będziesz robił nam deski, ja po prostu pozbieram niepotrzebne rzeczy i zrobię porządek na przestrzeni gdzie ulokujemy nasze przedsięwzięcie. Najpierw położymy deski tworząc podłogę, jednak nie zrobimy całej w panelach - wydzielimy część na błotku, by Prinplupy miały miejsce do zabawy.
Następnie postawimy ścianki z ów desek, a za śruby i śrubki będziemy mieć twoje Pin Missle.
- I stanąłem zadowolony ze swojego planu. A co jak nie będzie drzew na to?
- Cóż, jeżeli nie znajdziesz drzewa, z których zrobisz deski, Siłaczu, to może wyryjemy w ziemi jakiś dół, wyścielimy go czymś i zrobimy oczko wodne? Pomyślmy, hm...

Ostatnio zmieniony przez Xioteru 2018-11-09, 03:05, w całości zmieniany 1 raz  

SayuriSagi 
Supreme One

Wysłany: 2018-11-08, 09:00   

To ja wybieram prace budowlane (decyzja ostateczna).

Niezmiernie ucieszyło mnie, że jednak ruszyliśmy trasą, którą zaproponowałam wraz z kilkoma innymi towarzyszami, a jeszcze bardziej - okazała się ona być całkowicie bezpieczna i nic nam się przytrafiło, może za wyjątkiem deszczu oraz małej śnieżycy. Wolę nie myśleć, jakby to wyglądało, gdybyśmy schodzili po tym urwisku. W każdym razie dotarliśmy do wieży, jednak okazało się, że nie posiada ona żadnych drzwi czy okien i zamiast próbować naprawić cały ten problem z porami roku, musieliśmy najpierw udać się do Buki, która na szczęście mieszkała dość blisko.
- To ja i Despair zajmiemy się porządkami. - powiedziałam po wysłuchaniu tego, co miała nam do powiedzenia Ariana. Parę osób zgłosiło się już do opieki nad Sphealem, a do tego zadania wielu nie trzeba, zaś jeśli chodzi o łapanie uciekających Prinplupów, to mogłyby się one przestraszyć Dusknoira. - Przyłączysz się? - spytałam młodzieńca z maską, ponieważ jego Ralts ze swoimi psychicznymi mocami mogła nam pomóc. - Ogólnie myślałam nad tym, aby spróbować zbudować chociażby mały domek dla Buki, aby miała gdzie mieszkać. Jakiegoś super pałacu nie zrobimy, ale zawsze coś. Gdybyśmy znaleźli trochę pni, moglibyśmy spróbować wbić je trochę w ziemię, aby wyznaczyć chociażby katy budynku, a w najlepszym razie nawet całe ściany, chociaż wątpię abyśmy mieli na to dość budulca. Potem moglibyśmy pokryć całość lodem za pomocą Ice Beam mojego kochanego Despaira, aby stworzyć porządne ściany. - niestety znowu zwalam na niego trochę roboty, ale nie mam zamiaru sama się w tym czasie obijać. - Moglibyśmy zrobić to bez drewna, jednak gdyby znowu całość się stopiła, to wtedy nie będzie niczego do ochrony przed pogodą, a nawet taka prosta konstrukcja z bali może coś dać.

jKDx 
Toja

Chatango: tujestemkamild
Discord: !jKDx #7993
Wysłany: 2018-11-08, 14:37   

Też zamawiam prace budowlane w kooperacji z Sayuri

Zerknąłem kątem oka na jedną z moich współpracowniczek. -Jasne zawsze to będzie coś co może ucieszyć Bukę. Dobry będzie chociaż mały szałasik, który ochroni stwora przed deszczem. Wydaje mi się, że ustawienie bali robiących za szkielet budynku to podstawa, która może sprawić nam niemały problem. Niestety moja Ralts nie jest wystarczająco silna, natomiast twój pokemon wygląda na takiego, który mógłby się nam bardzo przydać. Może przy okazji zna jakiś ruch, załóżmy Strenght, który jeszcze bardziej ułatwiłby mu te zadanie? Gdy już zrobimy szkielet, podstawą będzie dach, który będzie chronił Bukę, a ścianami zajmiemy się, gdy zostanie nam wolna chwila. Tak sobie pomyślałem, że dach można by zrobić z patyków, które robiłyby za oparcie całej góry konstrukcji, a wyłożyć go można by było, np. z jakiś starych liści, czy nawet ściółki, którą wydaje mi się, że znajdziemy. Niby prowizoryczne, ale zawsze coś tam będzie w czym Buka będzie mogła pomieszkać. Oczywiście można spróbować utrwalić to lodem, ale można też spróbować kamieniami i ziemią, które podtrzymałyby konstrukcję. Moja Ralts zna mud-slap, który może pomóc przysypać belki, które wbijemy w ziemię robiące za szkielet budyneczku. Gdy błoto zaschnie minimalnie, ale zawsze coś podtrzyma, szczególnie jeśli dorzucimy do tego kamienie. Jeśli chodzi o utrwalanie lodem moja Ralts zna też Icy Wind, który może wzmocnić działanie lodowych ataków twojego pokemona. - Rozmawianie z ludźmi było dla mnie ciężkie, ale akurat grupka, do której się wpasowałem była bardzo miła i bardzo przyjemnie się z nimi rozmawiało. Dziwnie cieszyłem się, że znalazłem tutaj takich ludzi i mam nadzieję, że po tym wszystkim nasze drogi się jeszcze połączą. Jednak rozmawianie nadal bardzo mnie męczyło, ale teraz już zamknąłem się i powoli wziąłem się do roboty.

✦✧✦✧✦

Lucian Weiß
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✦✧✦✧✦

Daisy7 
CzeDar

Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Wysłany: 2018-11-09, 15:54   

II.
Postanowiłem zająć się pingwinami, a konkretniej to jednym, którego sobie upatrzyłem.

Po pierwsze, wypuszczam Hedwigę z pokeballa i proszę, by miała cały czas oko na naszego uciekiniera. Niby nie powinien zbyt szybko się poruszać na tych swoich płetwach, ale ciul go wie, a jeżeli zacząłby zwiewać z zawrotną prędkością, Hoothoot nie powinna mieć problemu z dotrzymaniem mu kroku (lotu?) i dopilnowaniem, aby nam nie uciekł na dobre.
Po drugie, najpierw wypróbuję metody najprostszej, czyli zwykłego poproszenia Prinplupa o powrót do "obozowiska" Buki. Pewnie na nic się to zda i stworek kompletnie mnie oleje, ale warto spróbować. Gdyby jednak Prinplup nie chciał spełnić mojej prośby, proszę sówkę o potraktowanie go Supersonicem. Atak, o ile trafi (ale Hedwiga będzie nim ciskać dopóty, dopóki w końcu trafi .-.), gwarantuje konfuzję u rywala, a taki skonfundowany potworek nie powinien stanowić dla nas kłopotu. Kiedy już będzie pod wpływem konfuzji, dopchamy go do Buki na siłę. Jak? Za pomocą siły wiatru! Hoothoot wspomoże się ruchem Hurricane i takim oto sposobem dostarczymy zgubę na miejsce. Gdyby Prinplup mimo konfuzji dalej się opierał, sówka wykona Hypnosis, aby go uśpić. Może to zabrzmi brutalnie, ale wtedy, kiedy padnie na ziemię, również za pomocą wiatru po prostu go dotoczymy.

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"

Pikutorialu 
Atramentowy Kruk

Discord: PictorialPL
Wysłany: 2018-11-09, 16:47   

Wybrałam zadanie numer 2, brzmiało najlepiej (to znaczy to najlepsze zostało mi zabrane). Od razu wzięłam się za poszukiwania. Poleciłam Arcowi ruszenie przodem, aby szybciej odnaleźć zagubionego nielota. Jeśli nam się uda, spróbujemy go lekko "przepchnąć" w stronę Buki, tarasując mu drogę w inne strony. Jeśli ta metoda się nie powiedzie, spróbujemy użyć Ice fang do momentu gdy pingwinek stanie się pod wpływem jednego z dwóch statusów, które może wywołać ten atak. Jak tak się stanie, to go we dwójkę dopchamy do Buki i tyle.

Coeur 

Chatango: serduch
Wysłany: 2018-11-09, 20:12   

Przeszliśmy bezpiecznie przez rzekę. No i na co były te krzyki, że to pułapka? Jeżeli na każdym kroku wietrzy się podstęp to o matko, ześwirować można. Jedynym problemem były gwałtowne zmiany pogody. Jak nie -700 stopni to Sahara. W Polsce jesteśmy? Teraz jednak czas na podział obowiązków i trzy różne zadanka. Wziąłem łapanie Prinplupów, ale niektórzy z mojego teamu chcieli budować hacjendę dla Baki. Dla Buki. Ach te przejęzyczenia... Przyuważyłem, że mają problem z przeniesieniem drewna, którego chcieli użyć do tej roboty.
- Jak wam brakuje rąk do noszenia drzewa to pomogę. W końcu jesteśmy funfle, trzeba sobie pomagać.
Zauważyłem też, że inny uczestnik i jego Heracross również wpadli na pomysł, żeby użyć drewna. Chciałbym się posparować z tym pokemonem, musiałbym uważać na ten jego róg. No i sam fakt, że pokemon ma typ walczący, więc na pewno ma krzepę. Jak już pomogłem moim ludziom to przyszedł czas zająć się swoją robotą.
- Gligar chodź no na chwilę mamy do złapania jednego Prinplupa. Słuchaj te pokemony są podobno bardzo dumne, więc obrazimy je. Ty bądź w powietrzu, ja sprowokuję go i wdam się z nim w słowną utarczkę. Jak będzie zajęty kłótnią ze mną to ty go wal w łeb Knock Offem. Tylko mocno. Kiedy będzie oszołomiony atakiem z zaskoczenia rzucę się na niego i go przygniotę, założę dźwignię, powiem, że puszczę jak pójdzie ze mną do Buki i poczekam aż pokemon odklepie. Wtedy grzecznie go zaniesiemy do tego fioletowego kloca. Hehe praca zespołowa.
Zbiłem pionę z moim pokemonem, a raczej coś na kształt piony. W końcu Gligar ma szczypce zamiast dłoni. Kiedy już byłem gotów do działania kątem oka mignął mi ktoś kto również podjął się łapania Prinplupa. Okazało się, że to ta dziewczynka co powiedziała do naszej grupki "Hej szeptuchy". Dobra teraz to się odegramy, będzie heca.
- Gligar zmiana planów zrobimy pszpsz, a wtedy ty *szeptu szeptu* i na koniec to co mówiłem wcześniej. Zgoda?
Plan był taki, że jak to dziewczę czyli Nuca już ugłaska swojego Prinplupa wtedy z Gligarem kradniemy jej tego pokemona i szybko ciągniemy do Buki. Jeżeli tak nie można/nie uda nam się/Prinplup się nam wywinie i nici z tego wracamy do pierwotnego planu.

Ayumi 

Chatango: -
Discord: Amathis#3797
Wysłany: 2018-11-10, 09:37   

NR 2 please

Cała ta wyprawa do łatwych nie należała, już zdążyła bowiem wykąpać się w rzecze, oczywiście lodowatej, przez co pewnie zaraz będzie chora, jednakże nie zamierzała się poddawać, widziała jak Yuki ochoczo podskakiwała, szukając nowych przygód. Szła więc dalej aż doszli do momentu, gdzie trzeba było wybrać zadanie, tu również mogła liczyć na swą lisiczkę, bowiem ta od razu ruszyła w stronę pingwinka, powoli więc ruszyła za nią, nie chciała przestraszyć Prinplupa ale i mieć czas na zastanowienie się jak go złapać. -Może z nim porozmawiaj? O, użyj też Powder Snow, zabawmy go. Wtedy chętniej pójdzie za nami.- uśmiechnęła się lekko patrząc jak Yuki próbowała zabaw z jednym z Prinplupów.

Rieul 

Chatango: rieulova
Wysłany: 2018-11-10, 10:26   

Dziewczyna zerknęła na mężczyznę. Nie znała go wprawdzie, ale kojarzyła, że to właśnie on znalazł głaz.
- Tak, tak, to zdecydowanie dobry pomysł! - Cynthia rzuciła entuzjastycznie. Podobało jej się, że nie musi szukać pingwinów w pojedynkę, a ponadto nieznajomy chyba podzielał i jej pomysł! - Po prostu spuśćmy im łomot, nie ma co się z nimi cackać, co nie? - zapytała, klaskając w dłonie. - Jeden dla Ciebie i jeden dla mnie.
Razem z Alexandrem ruszyli w bliżej nieokreślonym kierunku. Nie ukrywajmy, była to dla dziewczyny naprawdę dobra zabawa. Liczyła, że za jakiś moment spotkają dwa pingwiny i każdy będzie mógł zająć się swoim
Cynthia postanowiła objąć strategię "z zaskoczenia". To znaczy - poruszała się powoli, po cichu, starając rozglądać i wypatrywać Prinplupów. Najlepiej, gdyby z Alexandrem znaleźli dwa, zaraz obok siebie, coby mogli capnąć je razem. Gdy już znalazła jakiegoś to wydaje swojemu królikowi polecenia - na początek Baby-Doll Eyes, coby trochę zmylić przeciwnika i w razie sprzeciwu przed siłą wyższą (którą w tym przypadku jest pięść Buneary) nieco obniżyć statystyki przeciwnika. Następnie Jump Kick, aby pingwina wybić w powietrze i przywalić mu Thunder Punch, który do tego jest super efektywny! Gdyby nie wystarczyło to na poprawkę Double Hit!
I nie, broń Boże, dziewczyna nie chce tego pingwina zabić, chce go jedynie znokautować, coby nie musieć się cackać i prosić łaskawego pingwina o powrót do Buki. Jak już misja się powiedzie to bierze go Cynthia na plery i zanosi do obozu, wszystkim wmawiając, że już go znalazła takiego średnio przytomnego. No bo przecież tylko Alex zna prawdę, a on nie wygada, co nie?

Cynthia Morris [ karta postaci | box | bank ]
Lea Clark [ karta postaci | box | bank ]

Mintori 
Edgy as hell.

Chatango: Mazuite
Discord: Mintori
Wysłany: 2018-11-10, 10:29   

Szczerze mówiąc, wyboru nie miałam za dużo, co nie? Praktycznie zadowalanie fochniętego Spheala zostało od razu zabrane, więc dla mnie i reszty nieszczęśliwców została jedynie brudna robota - naprawy i poszukiwanie armii Prinplupów. Cóż, dla mnie było logiczne, co wybiorę, bo to chyba łatwiejsze zadanie z tych dwóch, a nie ukrywam, budowniczym to ja nie jestem w ogóle, więc za naprawy raczej nie będę się brała.
Oczywiście, że szukam zaginionego Prinplupa, chociaż plan na to mam jak najbardziej chaotyczny - zamierzam wpierw zrobić rekonesans z pomocą Teleportu w poszukiwaniu pingwiniej jednostki, którą jeszcze się nikt nie zajął, a następnie z pomocą swoich jakże ogromnych umiejętności dyplomatycznych zamierzam przekonać uciekiniera do powrotu do stadka.
- No jak to tak zostawiać swoje stado i ruszać w nieznane, kolego? Jak w ogóle mogłeś tak zrobić?
Opcja naprawdę awaryjna - związuję pingwina Grass Knotem (czemu w KP mam Grass Konta XDD) i teleportuję go prosto do siedziby Buki.
Marietta Delacroix:

Kenneth Corcair:

Lena Schwarz:
Karta Postaci

Kardis 

Chatango: kardistar
Discord: Kardis
Wysłany: 2018-11-10, 11:53   

Zdecydowałam, że pomogę w pracach porządkowych. Zadanie III
Dobrze byłoby naprawić murek w wybiegu Prinplupów. Razem z moim Noibatem ruszyłabym na poszukiwanie kawałków lodu, by użyć ich do naprawy. Mój kochany przyjaciel pomagałby mi w przenoszeniu kawałków. Potem byśmy zaczęli się bawić w układanie puzzli. Może znalazłby się ktoś z ognistym stworzonkiem do pomocy. Warto było by trochę roztopić ułożone kawałki tak, by się ze sobą scaliły. Ewentualnie, można by poprosić kogoś z pokemonem posiadającym atak typu lodowego, by dodatkowo zamrozić kawałki, by nie było opcji by mur upadł.
-Kochani, jest tu ktoś posiadający pokemona z ognistym atakiem? Potrzeba kogoś do leciutkiego podtopienia bryłek lodu...- powiedziałam do reszty grupy.

Odpowiedz do tematu