Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
I won't show mercy on you now...
Autor Wiadomość
SayuriSagi 
Vincent

Limit dodatkowych KP: 2+1

Wysłany: 2019-02-17, 09:18   

Po dotarciu z powrotem do obozowiska stwierdziłem, że najprawdopodobniej podczas mojej nieobecności do niczego nie doszło, ponieważ nigdzie nie dostrzegałem śladów walki, zaś cała trójka spała ... a właściwie dwójka, ponieważ Askalon obserwował otoczenie spod przymkniętych powiek. Przesuwam się odrobię do przodu, aby jaszczurka mogła mnie zobaczyć i kiwam na nią ręką, dając znać, że ma do nas podejść. Gdyby nie to udawanie, że jestem w przyjaznych stosunkach z Shiro i Sorą, to nawet nie przejmowałby się tym, że mógłbym „niechcący" sprowadzić na nich koszmary.
- To nasz nowy towarzysz, Askalonie, który od dzisiaj będzie z nami podróżował. Powiedz, czy coś się działo, kiedy mnie nie było? - wolę na wszelki wypadek się upewnić, aby być przygotowany na możliwe wydarzenia. Kiedy już jaszczurka zapozna się z kundlem odeślę malucha z powrotem do obozu, aby dalej pilnował, zaś ja pójdę wraz z Lucario do kryjówki mężczyzny, aby odszukać ewentualnego więźnia.

Koori 
Forumowy Wilkeł

Chatango: OkamiRine
Discord: Koori
Wysłany: 2019-02-24, 12:18   

Widząc ruch Askalon niemal natychmiast drgnął, gotowy do ataku. Zauważyłeś w jego pyszczku zalążki płomieni, jednak gdy tylko rozpoznał Ciebie, ogniki zostały zduszone. Podniósł się i podszedł do Ciebie z ciekawością zerkając na Lucario, który rozglądał się uważnie po nowym dla niego miejscu. Charmander na Twoje pytanie pokręcił przecząco łbem
- Shiro i Sora rozmawiali przez chwilę o planach dotyczących walki z ludźmi, ale potem poszli spać. Pokemony nadal unikają tego miejsca, nic się nie działo, P... - w ostatnim momencie maluch ugryzł się w język. Lucario zdawał się jednak nie zauważać tej drobnej wpadki, bo próbował wypatrzyć, do kogo należy ogon wystający z jaskini. Po zdaniu raportu Askalon wrócił do cieplejszego miejsca, tymczasem wy wyruszyliście w drogę do miejsca, które Lucario pokazał Ci na mapie. Wasza wędrówka nie trwała długo przy tempie, jakie narzucałeś. I, tak jak mówił stwór, był tutaj namiot, puste pokeballe, jedzenie i picie oraz notatnik. Nic interesującego, przynajmniej dla Ciebie... Lucario wydobył z namiotu plecak i zaczął go przetrząsać w poszukiwaniu czegoś, co mogłoby Cię zainteresować, po czym pokręcił łbem
-Nic

SayuriSagi 
Vincent

Wysłany: 2019-03-03, 11:08   

Byłem ciekaw, co też takiego obmyśliły te niewydarzone dzikusy, jednak teraz nie była pora na zadawanie takich pytań, musiałem jak najszybciej ustalić, czy w obozie człowieka nie jest uwięziony jeszcze jeden Pokemon, poza tym wolę nie dzielić się takimi informacjami z tym kundlem, ponieważ nie sprawia wrażenia inteligentnego. Niby coś myśli, jednak ... Zamiast tego właściwie od razu ruszyłem z nim w dalszą drogę, zaś obowiązek pilnowania obozu pozostawiłem jaszczurce.
Po dotarciu na miejsce i sprawdzeniu całego obozu wyniki mnie nie zadowoliły. Żadnego stworzenia do wykorzystania nie było, a pośród rzeczy pozostawionych przez myśliwego nie było niczego godnego uwagi ... przynajmniej na pierwszy rzut oka. Trzymając się na bezpieczną odległość od tych przeklętych kul uważnie przeglądam raz jeszcze cały ekwipunek. Namiot - nie potrzebny dla Pokemonów, poza tym jak mielibyśmy go zabrać? Jedzenie - ono może się przydać przy uzupełnieniu naszych zapasów, które zabraliśmy ze sobą z wyspy. Notatnik ... być może w nim zapisane są jakieś przydatne informacje, na przykład o miejscu, do którego wysyłał złapane zwierzęta albo coś o aktualnej sytuacji w regionie. Każda wiedza może okazać się na wagę złota w przyszłości. Z takich rzeczy, które mogłyby się nam przydać, a na które chciałbym się tutaj natknąć byłyby te różne medykamenty stworzone przez ludzi, aby leczyć Pokemony czy specjalne przedmioty, które podczas walki mogą zapewnić przewagę. A gdy już sprawdzę wszystko tutaj ... chyba będziemy mogli bez przeszkód wrócić do jaskini.

Koori 
Forumowy Wilkeł

Wysłany: 2019-03-03, 14:11   

Po dogłębnym przeszukaniu plecaka raz jeszcze udaje wam się znaleźć dwa Potiony i jakieś płytki. Lucario spojrzał na nie
- O, nie wiedziałem, że posiada TM - mruknął pod nosem, po czym ostrożnie wsadził je z powrotem do plecaka razem z jedzeniem i jakimiś jagodami. Spojrzał na Ciebie
-Jeżeli pozwolisz, wziąłbym ten plecak. Może się przydać do noszenia rzeczy, kiedy będzie ich już więcej - powiedział potulnie. O proszę, ktoś jednak potrafi myśleć i zorientował się w sytuacji. Albo po prostu się Ciebie boi. Jedno z dwóch. Teraz mogliście już wracać do obozu. Niestety na żaden notatnik nie natrafiliście, a szkoda. Była jedynie mapa, którą też zabraliście. Ot, na wszelki wypadek. Gdy dotarliście na miejsce Getom wyglądał na bardziej niż zmęczonego dzisiejszym wieczorem. Ty też powinieneś odpocząć, tak między narratorem i pokemonem...

SayuriSagi 
Vincent

Wysłany: 2019-03-08, 21:01   

Potiony i TM, tak? Z tego co wiem to te płytki służą do nauki nowych ruchów dla Pokemonów, więc mogą okazać się nawet przydatne ... gdybym wiedział jakie dokładnie pozwalają poznać. Poza tym ze sobą zabraliśmy jeszcze jedzenia oraz mapą, która zdecydowanie okaże się przydatna przy dalszej wędrówce, gdyż łatwiej będzie nam ustalić kierunek. Niestety, człeczyna nie zostawił po sobie żadnego notesu czy innego notatnika, ale cóż, trudno oczekiwać od życia że będzie ci ciągle pomagało, trzeba samemu walczyć o swoje.
Po powrocie do jaskini szybko sprawdzam najbliższą okolicę, aby upewnić się, czy ktoś obcy nie zaczął się kręcić zbyt blisko, po czym mówię kundlowi, aby poszedł trochę odpocząć, ponieważ rano najpewniej wyruszymy w dalszą drogę i lepiej będzie, jak wszyscy będziemy wypoczęci. Gdy zwierz pójdzie się położyć po raz ostatni zerkam na okolicę, po czym sam udaję się na spoczynek, przy czym pamiętam, aby ułożyć się odpowiednio daleko, aby przypadkiem nie sprowadzić koszmarów na pozostałych. Że też muszę przejmować się ich zdrowiem psychicznym, ale nie powinno to trwać chyba zbyt długo ...

Koori 
Forumowy Wilkeł

Wysłany: 2019-03-10, 12:39   

Raczej nie powinno. Już teraz miałeś dwóch oddanych towarzyszy, jednego, który bez namysłu wykona każdy rozkaz, i jednego, który czasem nawet próbuje myśleć i nieźle mu to wychodzi. Czasem. Udaliście się na spoczynek. Rano obudziły Cię promienie słońca przedzierające się przez liście drzew, nieopodal których spałeś. Charmander krzątał się już po "obozowisku", zbierając rzeczy w jedno miejsce i rozglądając się uważnie. Wyrasta na czujnego strażnika, to trzeba mu przyznać. Wygląda, jakby niewiele spał, ale w sumie niewiele też ostatnio robił. Treningi zostały wstrzymane kiedy dołączyła do Ciebie tamta dwójka, która spała jeszcze smacznie...

SayuriSagi 
Vincent

Wysłany: 2019-03-12, 13:30   

Wygląda na to, że Askalon zaczyna trochę samodzielnie myśleć, ponieważ bez żadnego rozkazu zaczął porządkować obozowisko i obserwować otoczenie, czy aby przypadkiem ktoś się nie zbliża. Z drugiej strony będę musiał przez to uważniej go pilnować, ponieważ w przyszłości jego samodzielność może jeszcze sprowadzić kłopoty, jednak na ten moment jest to jeszcze ... dopuszczalne.
Jako że nastał nowy, przebrzydły dzień pora szykować się do wyruszenia w dalszą drogę na południe, która będzie teraz o tyle ciężka, ponieważ kundla ani ja, ani ptak nie poniesie, więc będziemy zmuszeni poruszać się nisko nad ziemią tak, aby Lucario mógł dotrzymywać nam kroku. Nim to nastąpi jest jeszcze jedna rzecz do załatwienia, a mianowicie trzeba przedstawić go pozostałym w taki sposób, aby go zaakceptowali, ponieważ nie chcę męczyć się z przekonywaniem ich, że może być z niego dobry towarzysz broni.

Koori 
Forumowy Wilkeł

Wysłany: 2019-03-19, 02:53   

To fakt, może być z tym problem. Askalon widząc Cię pochylił nieznacznie głowę. Lucario wstał zaraz po Tobie, i teraz rozglądał się lekko nieprzytomnie. Cóż, dla niego to było coś kompletnie nowego. Wolność. Słówko, które znaczyło dla niektórych z was tak wiele... A jednocześnie mające tak niewielkie znaczenie dla innych. Ludzie okazali się na chwilę obecną poważniejszym problemem niż wszystkie legendy razem wzięte. Widzisz, jak samica otwiera oczy i rozgląda się czujnie. Jej spojrzenie stanęło na Lucario, po czym zasyczała głośno, jeżąc się
- A ten co tutaj robi? Wyczuję smród człowieka na kilometr! - zawarczała przez zaciśnięte kły

SayuriSagi 
Vincent

Wysłany: 2019-03-29, 08:20   

- Spokojnie, nie musisz się martwić, to ... przyjaciel. - ta przeklęta Espeon na pewno nie uspokoi się po tak krótkim wyjaśnieniu, więc niestety muszę bardziej je rozwinąć. - Lucario jeszcze do niedawna był więźniem człowieka, ale teraz jest wolny i chciałby nam pomóc, aby odkupić swoje winy z czasów, kiedy musiał służyć temu śmieciowi. Rozumiem że możecie mu nie ufać, w końcu nie mamy pewności że nie wbije nam noża w plecy przy nadarzającej się okazji, jednak w takiej sytuacji we czwórkę spokojnie sobie z nim poradzimy.

Koori 
Forumowy Wilkeł

Wysłany: 2019-03-31, 17:38   

Espeon spojrzała na Ciebie bez wyrazu. Potem kiwnęła głową
- Jasne - mruknęła, patrząc jednak podejrzliwie na Lucario, który to jednak nie przejmował się tym specjalnie. Pidgeotto zaś kompletnie nie przejął się zagrożeniem, które ten mógłby stanowić. Zamachał skrzydłami i spojrzał na was z podekscytowaniem
- Nie ma na co czekać, lećmy do celu. Im szybciej wykończymy ludzi, tym lepiej dla nas. Pokemony znowu będą wolne, planeta należy do nas! - rzucił podskakując. Espeon spojrzała na niego jak na idiotę, Lucario tylko przechylił łeb zaskoczony taką dawką pozytywnej energii

SayuriSagi 
Vincent

Wysłany: 2019-04-07, 15:07   

Od samego początku było dla mnie oczywiste, że to Espeon jest mądrzejsza od swojego brata, jednak nie sądziłem, że on jest aż tak bezmyślny! Głupi, durny, ograniczony umysłowo ptak bez krzty instynktu przetrwania, głąb kapuściany niegodny nawet ... nie, to nie czas na gniew, ta dwójka przecież może wyczuć moje emocje, więc lepiej zachować spokój, aby nie zaczęli niczego podejrzewać.
- Jak myślicie, za ile będziecie gotowi do dalszej drogi? Dobrze byłoby nie zostawać nigdzie dłużej niż to konieczne, ponieważ nie wiemy kogo lub co napotkamy na naszej drodze, a czeka nasz jeszcze trochę wędrówki. - z przyjemnością opuszczę tę norę i ruszę dalej, ponieważ dalsze bezsensowne gnicie tutaj przyprawia mnie o mdłości.

Koori 
Forumowy Wilkeł

Wysłany: 2019-04-13, 14:23   

- Pół godziny - odparła Espeon bez mrugnięcia okiem - Musimy coś zjeść, żeby mieć siłę na dalszą podróż. I muszę porozmawiać z jednym durniem - samica spiorunowała wzrokiem swojego braciszka, który kompletnie się tym nie przejął. Charmander rozejrzał się nagle czujnie
- Coś się zbliża - ostrzegł was ściszonym głosem. Czyżby mały dinozaur miał lepszy słuch nawet od Ciebie? Ty nie usłyszałeś kompletnie nic. Ale być może dlatego, że pochłonięty byłeś swoimi myślami i rozmową z Espeon? Nawet ptak zamknął na chwilę sziób i przestał skakać, jednak nadal nie słyszysz nic, co mogłoby Cię zaniepokoić. Charmander patrzy w jeden punkt, na północ.

Odpowiedz do tematu