FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Rada Sprawiedliwości
Autor Wiadomość
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 733
Wysłany: 2018-10-11, 21:56   Rada Sprawiedliwości

*
R a d a - S p r a w i e d l i w o ś c i


*


Rada Sprawiedliwości służy do rozpatrywania zgłoszeń dotyczących czitowania (oszukiwania) na forum. Nie ma możliwości, by wszystko, co może się zdarzyć, zostało opisane w regulaminie. Niektórzy wychodzą wówczas z założenia, że skoro coś nie zostało tam dokładnie wyjaśnione, mogą to zrobić. Jednak prawda jest całkiem inna. Jeżeli nie jesteś pewien, czy to, co chcesz uczynić, jest sprawiedliwe i zgodne z regulaminem Crystala, zapytaj administratorów. Jeśli zauważysz, że ktoś na forum robi coś, co według Ciebie nie jest zgodne z panującymi tu zasadami, zgłoś nam ową sprawę właśnie w tym wątku.

Przykładowe czitowanie:
1) Regulamin zabrania zmieniania historii postaci, jeśli owe zmiany nie zachodzą fabularnie (w przygodzie) - trzeba zakładać KP od nowa, ale użytkownikowi X szkoda Pokemonów, więc wymyślił sobie ze swoim MG, że Rocketsi wymażą mu całkiem pamięć i zacznie grę jako zupełnie nowa osoba z nowymi celami, historią, charakterem, wyglądem i jeszcze zmienioną płcią, ale oczywiście nie straci dzięki temu kasy, ekwipunku ani Poków, bo przecież wszystko było "fabularnie".
2) Regulamin mówi jasno, że osoba, która straciła swoją dawną KP, nie może nielegalnie zdobyć na nową KP starych stworków (dozwolone jest odkupienie swoich dawnych Pokemonów, pod warunkiem, że ich cena nie jest mniejsza niż według wyceny w Skupie), ale użytkownikowi X niesamowicie zależy na zdobyciu dawnego Charizarda na 80lvl z super historią, charakterem oraz dawnymi atakami, dlatego umawia się z MG, że dostanie w przygodzie dokładnie takiego samego smoka, a fakt, że jest identyczny z dawnym, to rzecz jasna czysty przypadek.

Kod:
[size=15][b]Zgłoszenie[/b][/size]
[b]Oskarżony/a:[/b]
[b]Co zrobił/a + dowód (zrzut ekranu, link itp.):[/b]
[b]Kiedy to zrobił/a?:[/b]
[b]Dodatkowe informacje:[/b]


Crystalowi sędziowie:
- Daisy7
- Fokse
- Gwen Brown
- Xioteru
- Kyuubi

Zgłoszenia rozpatrywane są wspólnie przez wszystkich crystalowych sędziów (jeśli któryś jest nieobecny albo nie daje znaku życia, wówczas nie czekamy, aż wróci). Są to osoby cieszące się dobrą opinią wśród innych, znane ze swojego braku stronniczości, należące do różnych "grupek" (by nie było zarzutów, że werdykty idą po znajomości), odznaczające się spokojnym podejściem do spraw i niewywołujące flejmów, a także niekarane za duże przewinienia. Aby sprawa została wyjaśniona, musi wypowiedzieć się w niej min. połowa sędziów.

Werdykty są uznawane większością głosów sędziowskich i należy traktować je trochę jak "świętość". Sędziowie mogą, lecz nie muszą, rozpatrywać sprawę ponownie, jeśli duża cześć Crystalowiczów uzna, iż ustalony wyrok był niesprawiedliwy, a przy tym podadzą oni argumenty do poparcia swoich racji.

Crystalowy sędzia może stracić ową rangę, jeżeli zostanie uznany za czitera, będzie nieaktywny, zniknie z forum lub reszta sędziów uzna go za stronniczego i głosem większości zdecyduje o odebraniu mu praw crystalowego sędziego. Sędziowe decydują też wspólnie o przyjęciu do swego grona nowych osób, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Sędziowie są niezawiśli, co znaczy, że rozstrzygając sprawę, muszą kierować się regulaminem forum, jego dobrem, a także własnym sumieniem. Żadnych wyroków za sprawą przyjaźnienia się z oskarżonym! Przysługuje im także pewnego rodzaju immunitet: nie mogą być krytykowani przez innych za swoje decyzje, by nie zaczęli oceniać spraw wbrew własnemu zdaniu. Dlatego też potępianie postanowień sędziów będzie surowo karane.

O karze, którą oskarżony musi ponieść, jeśli okaże się, że rzeczywiście czitował, decydują crystalowi sędziowie. Może mieć ona różne formy w zależności od powagi sprawy.


*


Treść wątku jest własnością strony Pokemon Crystal. Kopiowanie jej jest surowo zabronione!
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Xioteru
raivvitch

Kyuubi
366671

Twierdza RPG Maker
Twierdza RPG Makera

PokeSpecial

WAW Pokemon

Król Lew PBF

The Original Diaries
The Original Diaries

SNM
SnM

PokeSerwis

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Memento Mori

Riverdale

Ninshu

Dark Times RPG

Nemea

Orchard Stable

PokeKingdom

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Yellowlair Oats

Over Undertale
over-undertale

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

FT Path Magician

Amaimon
Amaimon

Mortis

Czarny Horyzont

Artemida - Warrior Cats

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Dragon Abyss

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Avengers Assemble

Wizard's WorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2019 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.