FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
fate/dragonborne - silence before storm
Autor Wiadomość
Xioteru 
i have sworn an oath

Limit dodatkowych KP: 1
Chatango: xioteru
Discord: x i o

Wysłany: 2018-10-14, 23:17   fate/dragonborne - silence before storm

-
l i n k
16 -s t r o n.

*
s t r e s z c z e n i e

dzień 1:
Yukine to świeżo awansowany adept w Straży Lady Rayquazy, legendarnej smoczycy, której zadaniem jest pilnowanie porządku między dwoma siłami natury - oceanem i kontynentem, zajmując tym samym nieboskłon.
Chłopak wdrażany jest w plan przez jego nową partnerkę, Hanę - kobietę o fatalnej reputacji, która ma cięty język i konfliktowy charakter - która sceptycznie nastawiona jest do jego obecności i roli jaką ma odgrywać w misji znalezienia jednego z ostatnich członków klanu Wyglądających Świtu, osób które odczytują przyszłość. Yukine i Hana spędzają czas na rozmowie na Secret Isle, czyli miejscu gdzie znajduje się siedziba sekty.
Yukine rozdziela się od Hany, dostając dokładne instrukcje co do esencji misji. Hana przekazuje chłopakowi tajemnicze pozdrowienia dla jego ojca, które Yukine przekazuje mu podczas przeprawy kutrem do domu w Sootopolis.
Ojciec Yukine, Hanzo, informuje chłopaka o tym, że Hana jest nie godna zaufania oraz jest niebezpieczna i warto na nią uważać.
Powrót do domu w zachodnim Sootopolis, deser i rozmowa z matką, Midori, o celu misji i przydzielonej towarzyszce. Yukine zdobywa informacje o kulcie Wyglądających Świtu oraz o tym, że Straż Rayquazy nie jest już w dobrej kondycji dlatego adepci tacy jak on wysyłani są na dość ryzykowne misje. Poznanie przeszłości Hanzo i Midori jako adeptów w Straży oraz faktu, że w Straży służy się z pokolenia na pokolenie. Midori próbuje przekonać Yukine do Hany, próbując postawić ją w dobrym świetle. Otrzymanie prezentu od Midori (Piruluk).
Spotkanie Astrid Suguro, matki rówieśniczki z naprzeciwka. Spotkanie Hiyori Suguro, przyjaciółki od zawsze, której świat to komputer, internet i sieciowe gry wideo w których zdobywa osiągi. Przekazanie Hiyori informacji o wyjeździe z Hoenn do Aloli i kłamstwo o rzeczywistym powodzie wyjazdu. Dziewczyna proponuje swoje towarzystwo w wyjeździe, Yukine wpada w konsternację. Hiyori przejmuje inicjatywę i pyta o stan chłopaka przez to, że jest Yukine wygląda na zestresowanego. Krótkie wyjaśnienie i zmiana tematu. Nowy Pokemon Yukine atakuje "przypadkiem" dziewczynę, jednak zostaje to zignorowane i zamienione w żart.
Powrót do domu. Natrafienie na niecodzienną obecność brata, Kazumy, który mieszka poza miastem. Krótka rozmowa braci, podzielenie się troskami dnia codziennego. Otrzymanie prezentu, jajka (Rowlet). Yukine pyta Midori o Hanę na osobności podczas przygotowywania przekąsek do gry. Poznanie wspólnej-mrocznej przeszłości Hany oraz Midori. Podsłuchanie rozmowy Hanzo i Kazumy o dziewczynie/miłości. Wspólny wieczór rodzinny przy Scrabble.
Wyszukiwanie informacji o Aloli. Sen.

dzień 2:
Pobudka w pokoju całkowicie oszronionym przez Piruluk. Zastanie w kuchni Hany, która informuje o komplikacji planu. Żart. Hana namawia Yukine na wspólny trening. Pytania o przeszłość rodziców chłopaka z Haną i jej sarkastyczna odpowiedź. Pytanie o wzięcie dodatkowej osoby na misje do Aloli i odmowna odpowiedź. Pytania o Ireneusa Wyglądającego Świtu. Hana pyta Yukine o Hiyori, ten zmienia temat. Poznanie przeszłości Hany. Posiłek. Prysznic. Rozpierdolenie domu. Oględziny zniszczeń. Gdzie są twoi rodzice?

*

Analiza zniszczeń. Wizyta u Hiyori w domu i krótkie przesłuchanie pod kątem zniszczeń i porwania domu. Wyjawienie Hiyori prawdy o Zakonie i uzyskanie wsparcia mentalnego od dziewczyny. Burza mózgów co dalej. Powrót do domu i przeszukanie posiadłości w celu znalezieniu czegoś konkretnego co pomogłoby w całej sprawie. Znalezienie pokeballa z [Lapras] Hanzo. Znalezienie listu z pogróżkami od tajemniczego VL i tajemnicze ponaglenie. Szybki bieg do portu w Sootopolis i przeprawa na Secret Isle do siedziby Zakonu na grzbiecie Laprasa.
Zwiad wyspy w towarzystwie Piruluk i [Vulpix] Hiyori. Podążenie za krzykiem ze środka siedziby. Obecność mdlącej mgły.
Odkrycie makabry w środku Zakonu; ściany pokryte krwią i truchła członków organizacji.
Eksploracja siedziby na niższe piętra domyślnie przeznaczone na wyższych rangą członków Zakonu. Kontynuacja makabry, krzyki w nieznanym języku.
Piętro -3. Przypadkowe włączenie pulpitu sterującego i aktywacja programu dłonią Yukine. Rozbłysk konsoli we wszystkich kolorach i jego aktywacja.
Pojawienie się nieznanej postaci, która podziękowała lakonicznie za nic i jej zniknięcie. Ucieczka i bieg na niższe piętro -4.
Spotkanie Kazumy, który okazuje się sprawcą tego całego zajścia. Brat Yukine wyglądał jakby tylko w połowie był człowiekiem, a resztę stanowiła demoniczny, kościany pancerz.
Kazuma postanawia zabić Yukine przy pomocy programu.
Pogodzenie się ze śmiercią.
Ratunek przychodzi znikąd, pojawienie się Hany.
Wyjaśnienie przez Hanę czym tak naprawdę nazywa się L1 i w jaki sposób ona i Yukine zostali połączeni. Wprowadzenie do wojny magów. Ucieczka ze splugawionego Secret Isle do Sootopolis.
Wyjaśnienie istoty Sług jako tworu syntetycznego (obraz holograficzny posiadający masę i powłokę cielesną z rdzeniem w postaci kryształu) stworzonego na DNA bohatera przeszłości, które zostały powołane do ochrony świata przed anomaliami.
Wyjaśnienie istoty Mistrza i roli Yukine.
Wytłumaczenie klasyfikacji Sług na klasy i wyjawienie swojego dziedzictwa [Feniks].
Wytłumaczenie splotów magicznych i ich wyczuwania przez Sługi.
Pojawienie się w pełni aktywnych Znaków Rozkazu na plecach Yukine.
Podróż do Sootopolis do posiadłości Suguro na grzbiecie legendarnego ptaka Moltresa.
Retrospekcja Hany odnośnie wydarzeń z porwania.
Próba Yukine do wybicia z głowy Hiyori wspólnej podróży, jednak bez skutku.
Odpoczynek w domu Hiyori; informacja od Astrid Suguro o tym, że policja została zawiadomiona i przeszukują dom by dowiedzieć się co tam zaszło; informacja o dzikim Rowlecie w posiadłości Yukine oraz grupie Eevee, które koczują w opustoszałym domu.
Rozmowa, podziękowania i sen.

dzień 3: Pobudka, śniadanie, przeszukanie domu w poszukiwaniu czegokolwiek. Spotkanie rodziny trzech śpiących [Eevee] w pokoju Yukine. Ucieczka trzech Eevee. Dalsze poszukiwania.
Znalezienie wyklutego [Rowlet] i złapanie go w Pokeball. Zwierzenia Hiyori o rozmowie z Haną.
Nagłe wtrącenie Hany o znalezieniu korespondencji z Marą Swiftburn z Fuyuki i wybór między misją w Aloli, a podróżą do Hoenn.
Pomysły na podróż i organizacja promów. Przerwanie poszukiwania biletów przez Piruluk i jej ewolucję przy pomocy Berła Śniegu [Yuuki], matki Midori.
Dalsza organizacja, chwilowe rozdzielenie się z Hiyori.
Ucieczka przed policją przez okno. Odkrycie Mistycznej Formy Hany - Harpia. Zderzenie się z czymś i wylądowanie w ogrodzie Hiyori po drugiej stronie ulicy.
Spotkanie Darien Suguro] ojca Hiyori i zszokowanej Astrid. Marne próby wyjaśnienia i omijanie tematu zniknięcia i dewastacji domu.
Państwo Suguro zajmą się domem i spieniężeniem ubezpieczenia. Obiad. Otrzymanie [6x Pokeball oraz jajo Pichu]
Wyruszenie do portu, zakupienie biletów, odpłynięcie statku do Slateport. Hiyori próbuje się włamać na konto Hanzo. Hana się dusi przez stan nieznanego pokemona pod wodą.
Akcja ratunkowa [Altaria].
Zdobycie informacji o Stowarzyszeniu Magów, o projekcie który wymknął się spod kontroli i o Sługach.
Zdobycie informacji o Hanie, o tym, że jest hybrydą mitycznego Herodota oraz Moltresa.
Zdobycie informacji o św. Graalu.
Dotarcie do Slateport, które wydaje się martwe i puste.
Poznanie Gumiko, który pełni rolę Joy w Centrum Pokemon. Wynajęcie pokoju w Centrum Pokemon. Stabilizacja stanu Altarii przez Gumiko i rozmowa z Yukine.

Cytat:
Uzyskano nowe zadanie!
0/1 - Odnalezienie Midori
0/1 - Odnalezienie Hanzo
0/1 - Odnalezienie Kazumy
1/1 - Odnalezienie Hany

*

*

Chłopak wpatrywał się w Ciebie przez dłuższą chwilę, a następnie uśmiechnął się szeroko.
- Nie ma sprawy; miejmy nadzieję, że Altaria będzie cała i zdrowa. A co do tych miejsc, to... - Tutaj Gumiko rubasznie zaśmiał się klepiąc się delikatnie po brzuchu.
- Znam kilka miejsc wartych polecenia. Dzisiaj na przykład mam zamiar zamówić coś z alolańskiej knajpki, którą otworzyli całkiem niedawno. Mają świetną promocję - przy zamówieni większym niż 100$ dodają dwie malasady gratis! A oni tam mają świetne malasady. Chcesz przejrzeć menu?
Twoje kolejne pytanie zachmurzyło go nieco, podczas gdy poszukiwał ulotki restauracji.
- Wiesz co... ciężko stwierdzić, nigdy wcześniej niczego podobnego nie doświadczyłem. To może wydać się głupie, ale od kilku dni miasto po prostu pustoszenie i nie ma żywego ducha. Osobiście wolę nie wychodzić nocą nigdzie, właśnie ze strachu, że coś złego może się czaić za rogiem, ale to wiesz, wpływ tego że oglądam mnóstwo horrorów. Dlatego śpię przy zapalonym świetle. No i dlatego też jestem zdziwiony, że mam gości. O, proszę. Tu masz ulotkę. Zdecydowanie polecam saimin, zupę wzorowaną na ramenie i coś w rodzaju curry z kalmarów. Pychota. - Chłopak położył na blacie przed sobą ulotkę i przeczesał dłonią włosy.
- Jak się na coś zdecydujesz, to daj znać. Dowóz wyjdzie taniej.

Mhrok 
POP/STARS

Chatango: Mhrok
Discord: Mhrok
Wysłany: 2018-10-21, 12:39   

- Od kilku dni mówisz? - wychwyciłem ze słów Gumiko jakiś punkt zaczepienia. - Coś się wtedy stało? Raczej miasto nie pustoszeje co noc bez wyraźnego powodu. Czyżby ktoś tutaj wypuścił stado Taurosów? - dodałem, żeby zarówno nieco rozładować sytuację, jak i nie pokazać Gumiko, że interesuję się tą sprawą, bardziej aniżeli jest to konieczne. - Chyba zdecyduję się na curry dla naszej trójki. Mam nadzieję, że jest dobrze doprawione, bo lubię ostre potrawy.

Ain't nobody bringing us
Down, down, down, down, down
They could try but
we're gonna wear the crown
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci

Xioteru 
i have sworn an oath

Wysłany: 2018-10-22, 01:39   

Brunet przytaknął. Chłopak wydał Ci się zmęczony, jednak jego wesoła postawa starała się to kryć.
- Nie jestem stąd. W Slateport bywam teraz częściej właśnie na Joy, z którą dzielę tutaj etat. Mieszkam pół godziny drogi stąd i też nie jestem codziennie, więc trudno mi powiedzieć.
Teraz, przez ostatni tydzień byłem codziennie, i w każdy dzień mojej zmiany, było grobowo.
- Dodał Gumiko, wzruszając ramionami, zostawiając Cię bez żadnych konkretnych informacji. Kiedy ty zastanawiałeś się nad tą martwą ciszą miasta, chłopak zdecydował się zamówić jedzenie, jednak po kilku chwilach jego mina mocno zrzedła.
- Dziwne. Nie mam zasięgu. Może Tobie się uda zadzwonić? Swoją drogą, czemu pytasz o to miasto? Jesteś... przejezdny, w sumie. Pewnie to coś od morza idzie, albo taki klimat.

Mhrok 
POP/STARS

Wysłany: 2018-10-23, 11:54   

- Pochodzę z Sootopolis. Miasto jest nieco na uboczu, w przeciwieństwie do Slateport leżącego na drodze do Dewford. Naprawdę spodziewałem się mimo wszystko, będzie tutaj nieco więcej ludzi. - starałem się wyminąć od ujawnienia chłopakowi prawdziwego powodu moich pytań.
Kiedy Gumiko powiedział mi o braku zasięgu w swoim telefonie, zdziwiłem się. Wyciągnąłem z kieszeni własną komórkę, aby spojrzeć na niej, czy u mnie występuje sam problem. Chociaż spodziewałem się, że efekt może być taki sam...

Ain't nobody bringing us
They could try but
MYukine Hakui:

Harumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci

Xioteru 
i have sworn an oath

Wysłany: 2018-10-23, 21:05   

Zupełnie tak jak się spodziewałeś, zasięg twojego telefonu również urwał się, mrugając żałośnie komunikat "Brak Usługi".
- Sootopolis? Podobno fajne miejsce do życia. Nie czujesz się tam... odizolowany od całego świata? Hm, tak jak wspomniałem, mieszkam w małym miasteczku o wdzięcznej nazwie Gratefall Town. Znajduje się ono na południowym-zachodzie od Slateport i miasto zawdzięcza swoją nazwę wysokiemu, ukrytemu w górach wodospadowi, The Great Fall. A jeżeli chodzi o brak zasięgu, to mam dwa pomysły - albo pójdziemy sami po jedzenie, albo umrzemy z głodu. - Chłopak zrobił poważną minę, a następnie rubasznie się roześmiał. - Lol, taki żart. Postaram się poszukać tutaj w socjalnym czegoś, co zdatne jest do jedzenia i się ewentualnie podzielę. Co Ty na to?

Mhrok 
POP/STARS

Wysłany: 2018-10-23, 22:28   

- Kiedyś czułem się tam nieco wyalienowany, ale ostatecznie polubiłem to, że mieszkam w takim a nie innym miejscu. Jakby nie patrzeć, całkiem łatwo jest dzięki temu zapoznać dużo ludzi i czuć się bardziej przytulnie. - odpowiedziałem chłopakowi po tym, jak mnie zapytał o moje odczucia o mieszkaniu w Sootopolis. - A zasięgu nie ma pewnie przez jakiś sztorm czy coś. U nas czasami się tak zdarza. - starałem się go nieco uspokoić, chociaż sam złapałem niezłego pietra. - A jeśli chodzi o coś do jedzenia, to bardzo chętnie. - dodałem.
Nieco wystarczyło mnie to, że wewnątrz Centrum zaniknął zasięg, zwłaszcza po tym, co opowiadał mi Gumiko. Coraz bardziej zaczynałem obawiać się, że za tę całą sytuację może odpowiadać jakiś Sługa, jednak starałem się możliwie jak najbardziej uspokoić, aby niepotrzebnie nie niepokoić naszego gospodarza.

Ain't nobody bringing us
They could try but
MYukine Hakui:

Harumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci

Xioteru 
i have sworn an oath

Wysłany: 2018-10-23, 23:02   

- Kiedyś z pewnością odwiedzę Sootopolis. Żyć w wygasłym wulkanie przystosowanym do osiedlenia ludzi? Bomba. I chyba w sumie masz racje, nie oglądam prognozy pogody, ale wydaje mi się że to może być sprawka sztormu. - Brunet wzruszył ramionami. - Albo jakiejś morderczej aury, która petryfikuje ludzi i wysysa z nich życiowe esencje. To brzmi w sumie fajniej. - Usłyszałeś dodatkowo, gdy Gumiko zniknął za skrzydłowymi drzwiami po prawej stronie, zaraz obok windy i schodów na wyższe piętra budynku.
Zostałeś sam. Tętniący stres podniósł Ci ciśnienie, a paranoidalne scenariusze przeplotły się przez twoje myśli, insynuując Ci makabryczne odkrycie powodu, dla którego Slateport wymarło. Jednak... nic takiego się nie wydarzyło.
Po kilku długich minutach, w których świat mógł stanąć w płomieniach zjawił się z powrotem chłopak i zakomunikował, że zrobi domowe curry, bo akurat jest ryż, pasta curry, mleko kokosowe, kurczak i kostka sojowa.
- Zawołaj dziewczyny i zapraszam do kuchni. Zgaduje, że i tak nikt nie przyjdzie, a nawet jeśli to w socjalnym jest dzwonek reagujący na fotokomórkę gdy ktoś wchodzi. Ja już zacznę, śmiało możesz wejść przez drzwi. - Polecił Ci medyk, znikając ponownie za skrzydłowymi drzwiami.

Mhrok 
POP/STARS

Wysłany: 2018-10-23, 23:16   

- Już po nie lecę. - odpowiedziałem Gumiko, po czym ruszyłem na górę.
Kiedy chłopak wspomniał o 'morderczej aurze' nieco się przeraziłem, jednak starałem się to zrzucić po prostu na specyficzny charakter tej osoby. Przez kilka minut jego nieobecności dach budynku nie został wyrwany przez legendarnego pokemona a z nieba nie leciały ogniste kule, więc nieco się uspokoiłem. Może jednak rzeczywiście tajemnicza nocna śmierć miasta i Wojna o Graala nie były ze sobą powiązane i jest to czysty przypadek?

Ain't nobody bringing us
They could try but
MYukine Hakui:

Harumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci

Xioteru 
i have sworn an oath

Wysłany: 2018-10-23, 23:44   

Wyszedłeś na górę, na swoje piętro. Światło dalej nie działa; ponownie, odruchowo pomachałeś w powietrzu, żeby wyłapać fotokomórkę, która za pierwszym razem bezbłędnie włączyła oświetlenie korytarza, żeby nikt sobie zębów nie wybił nie trafiając w drzwi, jednak nie zadziałała. Po omacku dotarłeś do swojego pokoju i chwyciłeś za klamkę drzwi, które wpuściły Cię do oświetlonego pół-światłem pokoju. Słyszysz szum prysznica zza łazienkowych drzwi po twojej prawej stronie, który zagłuszał szum telewizora. Biało-czarny, skaczący ekran emitował pusty dźwięk. Na jednym z trzech, prostych łóżek leży na wznak Hana, która jakby śpi.

Mhrok 
POP/STARS

Wysłany: 2018-10-24, 15:31   

Starałem się nie szukać spisku w niedziałającym na korytarzu świetle, dziękując przy okazji Arceusowi, że udało mi się trafić do drzwi pokoju bez wybicia sobie zębów czy skręcenia kostki. Lekki szum telewizora i nieco głośniejszy szum wody z łazienki sprawiły, że na moich ustach mimowolnie pojawił się niewielki uśmiech. Pomimo okoliczności, ostatecznie podróżowałem z Hiyori, a jakby nie patrzeć, zawsze mi na tym zależało. Postanowiłem poczekać, aż dziewczyna wyjdzie spod prysznica i powiem jej, że zostaliśmy przez Gumiko zaproszeni na kolację. Przysiadłem na wolnym łóżku, mimowolnie patrząc na leżącą Hanę.
- Czy przypadkiem ona kiedyś nie wspominała, że Słudzy nie muszą spać? - przez głowę przeleciała mi ta myśl.

Ain't nobody bringing us
They could try but
MYukine Hakui:

Harumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci

Xioteru 
i have sworn an oath

Wysłany: 2018-10-24, 17:30   

Nie śpię. - Usłyszałeś nieprzyjemny ton w swojej głowie. - Odpoczywam. To miejsce mi nie pasuje. Coś tutaj jest nie tak. - Leżąca na łóżku różowowłosa wzięła głęboki wdech, by następnie podnieść się z pozycji leżącej do siedzącej, spuszczając nogi do ziemi. Otworzyła swoje lazurowe oczy i skupiła swój wzrok na Tobie. W międzyczasie, ciszę, która zagłuszana przez telewizyjny szum, przebił zamek drzwi od łazienki i ciężko chodząca klamka. Z umywalni wyłoniła się drobna postać Hiyori w towarzystwie pary.
- Nie ma to jak gorący prysznic po podróży. Udało Ci się coś zamówić? - Zapytała lekko, poprawiając ręcznik zakrywający jej ciało.
Gdy opowiedziałeś dziewczynom o pomyśle Gumiko, Hana wzruszyła ramionami, a Hiyori się ucieszyła, bo, jak powiedziała, umiera z głodu, a i jej Pokemonom przyda się posiłek. Po przebraniu się i wytarciu włosów, co zajęło dziewczynie ok. 20 minut, zdecydowaliście się zejść. Podróż na dolne piętro przebiegła bez zmian, a na pytanie Hiyori o światło, odpowiedziałeś, że tak już było. Gdy winda się otworzyła, pierwsze co zwróciło twoją uwagę to unoszący się zapach curry, jednak nie tylko on. Czułeś skądś znajomy słodki, mdlący zapach.
Retrospekcja zalała Ci głowę, a wspomnienie rzezi, rozlewu krwi i próby zabójstwa Ciebie przez brata zabrały Ci powietrze z płuc, Zrobiło Ci się słabo, zaschło Ci w gardle, a serce nierówno zabiło.
- Ten zapach... - Hiyori zmarszczyła nos, by po chwili otrzeźwieć. Hana wybiegła przed z windy bez słowa, zostawiając was w kabinie. Uspokoiwszy się po chwili wbiłeś wzrok w podłogę, którą wyścieliła czarna mgła.

Mhrok 
POP/STARS

Wysłany: 2018-10-25, 11:48   

- Nie...
Wspomnienia sprzed paru dni zalały mój umysł. Ponownie widziałem korytarze podziemi Zakonu i znajdującą się wszędzie krew. Było to tak realistycznie, że aż poczułem chłód murów na całym ciele. Nim zdążyłem wykonać jakikolwiek ruch Hana wybiegła z kabiny. Dotarło to do mnie po dobrych kilku sekundach, kiedy zauważyłem toczącą się po podłodze czarną, gęstą mgłę.
- Hana, zaczekaj! - zakrzyknąłem za nią, po czym chwyciłem Hiyori za rękę i wyciągnąłem z windy. - Nie powinniśmy się rozdzielać.
Wtedy niczym kubeł zimnej wody, przypomniałem sobie o kimś, kto przez ostatnie dwadzieścia minut był sam. Ktoś, kto w obliczu niebezpieczeństwa, które już z całą pewnością mogłem nazwać za związane z Wojną, siedział sam.
- Hiyori, musimy odnaleźć Gumiko i upewnić się, że nic z nim nie jest. - powiedziałem dziewczynie, po czym zacząłem kierować się w stronę kuchni.

Ain't nobody bringing us
They could try but
MYukine Hakui:

Harumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci

Xioteru 
i have sworn an oath

Wysłany: 2018-10-28, 02:42   

Hana pozostała głucha na twoje słowa, znikając za prawymi skrzydłowymi drzwiami, gdzie znajdował się Gumiko. Chwyciwszy Hiyori za rękę wyszliście z windy, a wasze nogi delikatnie oplotła mgła, która mimo, że eteryczna, wydaje się bardzo ciężka, jakby była co najmniej kulą u obu nóg. Mdlący zapach wciąż unosi się w powietrzu.
Ruszyliście, z początku wolno, próbując jakby oderwać stopy od podłogi i skierowaliście się z Hiyori w tym samym kierunku co różowowłosa. Przemykając się przez drzwi, znaleźliście się w wąskim korytarzu z kilkorgiem drzwi. Po obu stronach białego, niemalże szpitalnego holu, były znajdowały się pomieszczenia oznaczone jako magazynki z lekami oraz biura. Na samym końcu było rozwidlenie między pomieszczeniem nazwanym "receptura" oraz kolejnym, mniejszym korytarzem, prowadzącym już bezpośrednio do pokoju socjalnego. W pomieszczeniu znajduje się Hana, która wpatruje się w Ciebie, Gumiko, który stoi na stołku, żeby nie dotykać podłogi.
- Nie mam pojęcia co to jest, ale to zaczyna być posrane. - Powiedział chłopak, wyglądając na kompletnie przerażonego.
- To musi mieć swoje źródło na zewnątrz. - Odezwała się Hana, z lodowatym spokojem. - Zastanawiam się czym jest ta mgła... - Dodała, schylając się i próbując schwytać czarny dym w dłonie. Ty zaś, stojąc nieruchomo w ów mgle, czujesz jak twoje stopy, kostki i powoli łydki zamarzają, jakby... zamieniały się w kamień.

Mhrok 
POP/STARS

Wysłany: 2018-11-03, 11:10   

Zobaczywszy, że Gumiko nic nie jest, mogłem odetchnąć z ulgą. Co prawda teraz znajdował się w centrum wydarzeń, tak jak Hiyori podczas epizodu w siedzibie Zakonu, jednak już teraz nie ma jak tego naprawić czy uniknąć. Chciałem spytać Hany, czy według niej podłoże może być to samo jak wcześniej, jednak wtedy niepotrzebnie wplątalibyśmy Gumiko jeszcze bardziej, a tego chciałem w tym momencie uniknąć za wszelką cenę.
Wtem poczułem pewnego rodzaju ucisk w okolicach kostek i stóp. Odruchowo ruszam nogami, jakbym otrzepywał je z pyłku czy błota. Jakby nie patrzeć, nie jest to przyjemna poranna mgiełka wytworzona przez różnice temperatur podłoża, nagrzanego przez cały dzień, a powietrze, które jest ochłodzone w ciągu nocy, tylko coś złowrogiego.
- Jak myślisz, bezpiecznym będzie wyjść to sprawdzić? - pytam dyskretnie Hanę, starając się, aby moje pytanie nie dosięgło uszu Gumiko.

Ain't nobody bringing us
They could try but
MYukine Hakui:

Harumi Hasashi:

Leticia Forvedge:

Kazuto Kirigaya (Eevee):
Karta Postaci

Xioteru 
i have sworn an oath

Wysłany: 2018-11-04, 04:30   

- Co się dzieje? Możecie to jakoś wyjaśnić? Mam wrażenie, że coś wiecie. Nie zostawiajcie mnie tu samego, proszę. - Panika, jaka przebijała się przez głos Gumiko mocno wzbudzała współczucie, odbijając się echem w bezradności i słabości. Jego pytania padły przed twoim zapytaniem skierowanym do Hany i wybiło Cię to z rytmu, jednak poczułeś obecność różowowłosej w swoim umyśle. Stała od Ciebie oddalona około dwóch metrów i spozierała prosto w twoje oczy szukając rozkazów, komend, planu działania.
Hiyori czując mgłę, wdrapała się na aneks kuchenny, siadając na pierwszym z brzegu blacie bez żadnych ceregieli. Strzepywanie czy odgarnianie mgły niewiele dało; chwilowo ciężar zelżał, jednak im dłużej stoisz w miejscu tym nogi wydają się cięższe. Naprawdę.
- Ostatnio świat... jakby ogarnął chaos. - Zaczęła nieśmiało Hiyori, szukając wzrokiem twoich słów wsparcia. - I dużo złych rzeczy się wydarzyło, a my próbujemy rozwikłać zagadkę "co tak naprawdę się stało"... - Coś oderwało twoje skupienie od jej słów. Twoje myśli skoncentrowały się na obecności Hany.
Musimy działać. Proponuję sprawdzić zewnątrz. Jeżeli chłopak posiada jakieś Pokemony, to... każda pomoc może się przydać. - Usłyszałeś głos L1, zimny, cybernetyczny. W międzyczasie zauważyłeś jak ponownie wyciąga swój Premier Ball, który pod przykrywką naszyjnika skrywa w sobie legendarne stworzenie.

Odpowiedz do tematu