Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Where did I put the paints to draw the rest of my work?
Autor Wiadomość
Mintori 
Type: ESP

Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Mintori
Wysłany: 2019-09-30, 23:50   Where did I put the paints to draw the rest of my work?

Daj mi proszę znać, jakbym strzeliła jakiegoś babola – oraz czy wolisz pisać w pierwszej czy w trzeciej osobie. :D

---------------------------

”Serdecznie dziękujemy za skorzystanie z usług linii lotniczych Latii Airlines. Życzymy państwu przyjemnego pobytu lub dalszej części podróży.”
Podróż z betonowej płyty postojowej do głównej hali przylotów lotniska Lumiose w zatłoczonym autobusie o dziwo, minęła szybko i bezboleśnie mimo panującego w pojeździe tłoku.
Kalos, zwłaszcza w czasie wczesnego lata, stanowiło popularny kierunek podróży dla wielu turystów z pozostałych regionów świata. Twój cel jednak odbiegał od tych obranych przez twoich tymczasowych jeszcze współpasażerów - jakby nie patrzeć, zbieranie praktycznych dowodów na poparcie swojej profesorskiej tezy raczej nie brzmi na typową wakacyjną wędrówkę, prawda? Jednakże region ten posiadał pewien element, który czynił go nieco bardzo kuszącym kierunkiem od pozostałych możliwych do obrania.
Augustine Sycamore. Młody profesor z Lumiose, który w swojej aktywności naukowej także wykazywał zainteresowanie ewolucją pokemonów, ale jej konkretnym rodzajem – mega ewolucją. To mógł być interesujący przystanek na drodze do uzyskania doświadczenia oraz własnego tytułu profesorskiego... jednak wpierw trzeba było przeprawić się przez zaludnioną halę przylotów, odebrać skromny bagaż i wyjść z budynku. Lotnisko mieściło się na południowy wschód od kalosańskiej drogi numer 5 łączącej miasteczko Camphrier z Lumiose, zaś możliwości dotarcia do drogi masz dwie – na własnych nogach lub też w płatnym autobusie kursującym na trasie lotnisko – Lumiose.
Marietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci

Seb Mackenzie:

Lucas Deef 

Discord: Lucas Deef
Wysłany: 2019-10-01, 20:36   

Wolę pisać w 1 osobie, większa imersja. Jeżeli dobrze zrozumiałem gramy w wakacje, nie jesienią? Mnie natomiast interesuje jak odbierzesz mój styl pisania. Komentuj. Planuje pisać obszernie z przemyśleniami i odtwarzaniem wiedzy. Nie wiem jak to wyjdzie w rozmowach i walkach. Po prostu, jak coś będzie nie tak (lub bardzo na tak) daj znać. A teraz - bawmy się :D
-------------------------------------------

Nie jestem pewien kiedy pojawiła się w mojej głowie myśl o tym, by opuścić Unovę, ale jestem zadowolony z tego pomysłu. Pogardą jaka odczuwam względem tamtejszej "elity" nauki sprawia, że zbiera mi się na odruchy wymiotne. Podważyli moje kompetencje, doświadczenie i odmówili jakiejkolwiek pomocy materialnej na potwierdzenie moich badań, choć rozdają je nawet studentom pierwszego roku. Wobec tego poniżenia w pierwszej kolejności uznałem za cel uzyskanie niepodważalnego dowodu na to, że można wykorzystać moc ewolucji w sposób techniczny,a zarazem praktyczny. Na początku musiałem sobie zadać pytanie - Czy w ogóle można manipulować mocą ewolucji? Odpowiedź była prosta. Oczywiście, że tak. Przykładowo poprzez mega ewolucję.
Podczas studiów jedynie wspomniano o tym zjawisku, gdyż wciąż nie wiadomo jak dokładnie działa. W moich notatkach wyczytałem, że niektóre pokemony mogą uzyskać chwilowo wyższą, nieosiągalną w inny sposób formę ewolucji, pod warunkiem, że spełni się 2 warunki – pokemon i trener będą silnie związani emocjonalnie i będą posiadać fizyczne obiekty w postaci określonych kamieni. I tu stawiam swoją tezę - jeżeli ewolucja jest zależna od obiektu fizycznego tj. kamieni pełniących rolę katalizatora i działają na zasadzie rezonansu zależnego względem siebie – to moc ewolucji można w pewien sposób zatrzymać/uwięzić i później ją wykorzystać. I z tą myślą ruszyłem ku Kalos, by złożyć wizytę profesorowi, który ponoć bada wspomniane wcześniej zjawisko – Augustine Sycamore.
Po przylocie odebrałem swój bagaż rozejrzałem się po lotnisku, obserwując tłoczących się ludzi i pokemony. O ile wiele stworów znam z zajęć na studiach, lub doświadczeń z laboratorium (gdzie czasem trafiały pokemony z tego regionu), to ludzie mnie bardziej interesowali. Najwidoczniej wielką rolę tu odgrywa moda, gdyż wielu z przechodniów ma rzucające się w oczy fryzury i ubiór. To właśnie moje proste ubranie w porównaniu z szykownym tłumem zwracało uwagę, a przynajmniej miałem takie wrażenie. Kiedy już poświęciłem chwilę na zwiedzanie lotniska, postanowiłem opuścić halę przylotów i budynek w ogóle. Pomyślałem przez chwilę o tym by wyruszyć pieszo i po drodze do Lumiose złapać obiekt testowy w postaci owada, co by szybko ewoluował. Mojemu asystentowi też by się przydało rozprostować nogi po podróży, lecz po spojrzeniu na mój bagaż z ubraniami i przedmiotami niezbędnymi, stwierdziłem, że należy najpierw zameldować się w Poke Center, czy innym przybytku. Toteż ruszyłem w kierunku przystanku autobusowego.

Mintori 
Type: ESP

Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Mintori
Wysłany: 2019-10-15, 21:59   

Czyli jednak coś przegapiłam! :o Czy ta jesień jest bardzo ważna dla fabuły? Bo w sumie chyba jeszcze zawsze można coś podmienić, skoro to dopiero początek gry.
Wydaje mi się, że Twój styl jest ciekawy, zwłaszcza, że skupiasz się na przemyśleniach postaci, które mogą być dość interesujące. I na pewno jest to trochę miła odmiana, bo zauważyłam, że większość graczy raczej nie rozbudowuje za bardzo tego aspektu w swoich odpisach. Albo może ja mam takie wrażenie, nie wiem.

---------------
Niby słusznym było stwierdzenie, że twoje „pospolicie wyglądające” ubranie mogło zwracać uwagę, jednakże inni ludzie ubrani w bardziej luźniejsze ubrania nie stanowili jakiegoś rzadkiego widoku - w końcu w podróży liczy się też wygoda, a przecież raczej nikt normalny nie spędziłby parogodzinnego lotu w, dajmy na to, gorsecie. Także twój Lucasowy styl raczej nie rzucał się w oczy i wtopił się w tłum idealnie.
No i chyba najważniejsze w tym wszystkim jest chyba to, że nikt cię nie zna, co oznacza, że nikt nie rzuca hasłem „patrzcie, to ten naukowiec, który nie potrafi niczego udowodnić” - ale to się przecież zmieni w przyszłości, prawda?
Dotarcie do przystanku autobusowego nie zajęło ci zbyt wiele czasu zważywszy na to, że znajdował się on dosłownie mniej niż trzysta metrów od hali przylotów - zresztą, ciężko byłoby go minąć, biorąc pod uwagę ilość osób znajdujących się pod wiatą oraz w jej bezpośredniej okolicy. Na szczęście jednak dla ciebie okazało się, że większa część ze zgromadzenia ludzi wsiadała już do autobusu, który według tablicy kierunkowej umieszczonej za tylną szybą jechał w stronę Camphrier. To oznaczało, że do Lumiose raczej nie będzie takich tłumów.
Drugim szczęśliwym (albo i nie w zależności od punktu widzenia) elementem było to, że według tabliczki umieszczonej na wiacie, następnym autobus rzeczywiście jedzie już do Lumiose i jest za niecałe dwadzieścia minut.
Marietta Delacroix:

Lena Schwarz:
Karta Postaci

Seb Mackenzie:

Lucas Deef 

Discord: Lucas Deef
Wysłany: 2019-10-15, 23:20   

Po opuszczeniu hali i obeznaniu się w sytuacji, spojrzałem na oblegany autobus.
Nie mam zamiaru się gnieść z tym tłumem. Aż tak mi się nie śpieszy. Choć z bagażem na wycieczki też nie ma sensu iść. Przeciągnąłem się, wdychając głęboko powietrze, po czym poprawiłem okulary. Skoro czekam na bezpośredni autobus do Lumiose, to dobrą decyzją byłoby rozprostować kości. Wypuściłem z balla mojego asystenta.
-Witam w Kalos. - poinformowałem miśka. Nie oddalając się na więcej niż parę metrów od przystanku, spacerowałem spoglądając na okoliczne tereny. Oczywiście poza lotniskiem, masą narodu, i samymi samolotami, okolica była bogata we florę. Sporo drzew i krzaków, już zielonych od liści bardzo dobrze radziło sobie z tłumieniem hałasu ze strony budynku. Pogrążyłem się w myślach.
Potrzebny jest mi plan działania. Po przyjeździe do Lumiose muszę zameldować się w Centrum. Zależy od tego jak późno będzie, albo odwiedzę profesora, albo zwiedzę trochę miasto, a wizytę odłożę na jutro. Zakładam, że spędzę tam kilka dni. Myślałem o tym, by skorzystać z laboratorium, ale to niestety nic nowego nie wprowadzi do moich badań. W końcu chodzi o doświadczenie. Dlatego będę potrzebował pokemona doświadczalnego. Owad byłby bardzo dobry na początek, z racji szybkiej ewolucji. Następnie będę musiał znaleźć sposób na trenowanie tego pokemona. Jakoś nie widzi mi się latanie po dziczy. Hmmm....mam pewien pomysł. Spojrzałem na Cubchoo. Rozglądam się po okolicy, dopóki autobus nie przyjedzie, pilnując dobytku. Żyjemy w niebezpiecznych czasach.

Odpowiedz do tematu