Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pokemon Sword i Pokemon Shield
Autor Wiadomość
Gwen Brown 
Uszanowanko!

Discord: GwenBrown
Wysłany: 2019-02-28, 13:05   Pokemon Sword i Pokemon Shield

Uszanowanko!
Wczoraj pojawiły się pierwsze oficjalne materiały dotyczące nowej generacji pokemonów, a zatem tradycyjnie już, pojawił się na Crystalku i ten temat, gdzie można do woli snuć rozkminy i spostrzeżenia na temat nowych poków ;)

Co już wiemy? No, w zasadzie całkiem sporo. Kolejne pokemony pojawią się pod nazwami Tarczy i Miecza, a sam region Galar, wzorowany jest na Wyspach Brytyjskich. Jak dla mnie bomba- z dziką rozkoszą zobaczyłabym jakiegoś poke-szkota chociażby ;P
Nowy region z Wyspami Brytyjskimi ma wspólne nie tylko podobne widoczki czy architekturę. Kształtem też wygąda całkiem podobnie, ale... jakby do góry nogami:

Innymi słowy będziemy mieć Szkockie pagórki w okolicach Londynu ;P

Zaprezentowano nam też nowe pokemony, a konkretniej startery:

Na chwilę obecną ciężko cokolwiek o nich powiedzieć poza tym, że prezentują się... całkiem ok. Jak na pierwsze stadia ewolucyjne są dość przyzwoite, a przynajmniej osobiście nie wzbudzają u mnie jakiegoś większego rozczarowania. Można tylko żywić nadzieję, że im dalej w ewolucję, tym więcej pozostanie w nich uroku i twórcy ich zwyczajnie nie popsują xD

Osobiście nie grałam i nie gram w gry Pokemon, ale nie można powiedzieć- urywek nowego regionu i pogląd na rozgrywkę nawet mi przypadł do gustu. Nowe Poki na razie wyglądają zwyczajnie ładnie, a świat sprawiający wrażenie otwartego na prawdę zaczyna kusić.
W materiałach pojawia się w pewnym momencie scena przypominająca początek meczu piłki nożnej, kiedy to odpowiednio przyodziany młodzian wkracza na boisko. Czy to zapowiedź jakiejś nowej rozrywki w poke-świecie (coś jak Ringo czy inne wyścigi), czy tylko nawiązanie do zamiłowania Brytyjczyków do tego sportu? Trudno orzec, pewnie z czasem się dowiemy.

A Wy, drodzy Crystalowicze? Jakie macie przemyślenia o nowych pokach? A może w międzyczasie pojawiło się coś nowego zdatnego do dyskusji? Serdecznie zapraszam :)

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2019-02-28, 13:06, w całości zmieniany 1 raz  

Kesty
bittersweet end

Limit dodatkowych KP: 2
Discord: Kesty#2955
Wysłany: 2019-02-28, 14:31   

Nie mogę się doczekać!~ Nie wiem, czy zagram, ale sam fakt, że region jest inspirowany UK sprawia, że jestem o wiele bardziej podekscytowana na to x'D Zastanawiam się czy będzie coś typowo brytyjskiego jak pokemon-zestaw do herbaty, 5oclock lub inny monokl lub cylinder x'D

N o w . s h u t . y o u r . d i r t y . m ou t h . I f . I . c o u l d . b u r n . t h i s . t o w n
I . w o u l d n t . h e s i t a t e . t o . s m i l e . w h i l e . y o u . s u f f o c a t e . a n d . d i e

「 MEFY 」 「 BANK 」 「 BOX 」 「 CD 」 「 ABSENCJA 」

A n d . t h a t . w o u l d . b e . j u s t . f i n e . a n d . w h a t . a . l o v e l y . t i m e
T h a t . i t . w o u l d . s u r e l y . b e . S o . b i t e . y o u r . t o n g u e
A n d . c h o k e . y o u r s e l f . t o . s l e e p

SayuriSagi 
Glitchtrap

Limit dodatkowych KP: 2+1
Wysłany: 2019-02-28, 14:34   

Mnie póki co najbardziej zastanawia te „rysunek" widoczny na zboczu wzgórza. Jak tak patrzę na niego to mam wrażenie, że przedstawiać jakąś scenę z legendy: to wysokie coś to pewnie jakiś „bóg" albo coś innego, co zesłało na tych maleńkich ludków chyba burzę z pioruna i nieźle ich urządziło.

Kesty
bittersweet end

Limit dodatkowych KP: 2
Discord: Kesty#2955
Wysłany: 2019-02-28, 15:49   

Oesu teraz jak Sayu o tym wspomniała, to wpadły mi na myśl legendy arturiańskie~ Albo inne celtyckie nawiązania i mity, ale nie wiem, jak głęboko z tym sięgną heh x'D Może jakieś kelpie? Albo banshee? Mam nadzieję, że zaczerpną z tego pomysłów ;A;

N o w . s h u t . y o u r . d i r t y . m ou t h . I f . I . c o u l d . b u r n . t h i s . t o w n
I . w o u l d n t . h e s i t a t e . t o . s m i l e . w h i l e . y o u . s u f f o c a t e . a n d . d i e

「 MEFY 」 「 BANK 」 「 BOX 」 「 CD 」 「 ABSENCJA 」

A n d . t h a t . w o u l d . b e . j u s t . f i n e . a n d . w h a t . a . l o v e l y . t i m e
T h a t . i t . w o u l d . s u r e l y . b e . S o . b i t e . y o u r . t o n g u e
A n d . c h o k e . y o u r s e l f . t o . s l e e p

Daisy7 
CzeDar

Discord: Daisy7
Wysłany: 2019-03-01, 21:02   

Nie podoba mi się nazwa Sword i Shield. To może oznaczać mocno bitewny region xD Chociaż inspiracja Wyspami Brytyjskimi jest mega. Czuję, że główne miasto będzie ala Londynem i zapewne nie zabraknie tam Big Bena :P Oczywiście najbardziej ciekawią mnie nowe Pokemony. Startery są wg mnie ok. Żaden mnie jakoś specjalnie nie zachwycił, ale też żaden nie wygląda tak, żeby mnie zniechęcał. W sumie nwm, którego bym wybrała.

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

Mole 
Pan Owca

Discord: Mollin
Wysłany: 2019-03-02, 13:06   

#TeamSobble

Bardzo mi się podobają tereny przedstawione w trailerze, są mega ładnie zrobione, szkoda, że trenerzy wyglądają przy nich odrobinę biednie. Podoba mi się też inspiracja UK, a sama nazwa Sword i Shield jest kul, bo bicie się jest fajne (już widzę jak wszystkie startery dostaną podtyp fighting w ostatnim stadium).

Fajne KP
Box | Konto bankowe | Trofea
[color=#9370DB]

Koori 
Forumowy Wilkeł

Discord: Koori
Wysłany: 2019-03-02, 13:16   

Generalnie #TeamScorbunny. Pokemon wygląda dla mnie przynajmniej świetnie. Nzwy mi się podobają, w końcu coś nowego. Do tej pory były kolory i klejnoty, a tu nagle BUM!
Mnie za to zaintrygowały te wilcze łby w logach(No bo jakże by inaczej...) Mam szczerą nadzieję, że odnosi się to do nowych legend(Wilcze legendy, OMG *o*) albo jakiś mitycznych poksów. I ciekawa jestem jak odtworzą mój nowy dom w tej generacji
Co do tego stadionu, miałam nieco inną myśl jak go zobaczyłam Coś typu "Zamiast typowego E4 i walki z Championem machną turniej" No bo skoro Anglia, i to nie czasu obecnego, bo gdzieś ktoś coś mówił, że raczej skupią się na nieco dawniejszych czasach(Zresztą nawet nazwy do tego nawiązuję, miecz i tarcza), to jedyne, co mi przyszło do głowy widząc ogromny stadion to turniej rycerski. Odejmijmy z tego rycerzy, dodajmy trenerów... I mamy coś jak liga w serii Kantoniańskiej :3

SayuriSagi 
Glitchtrap

Wysłany: 2019-03-03, 11:40   

Ja osobiście trochę martwię się o Pokemony, a mianowicie o to, że nowe stworki będą inspirowane jakimiś przedmiotami czy pospolitymi zwierzętami, podczas gdy, jak wyskakuje mi w internecie, na Wyspach Brytyjskich są takie mityczne stwory jak: kelpie, selkie, boogeyman, dearg-due, nuckelavee, barghest, wróżki, leprechauny + dodajcie takie cuda jak Hern Myśliwy czy sławny potwór z Loch Ness.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-03-03, 12:48   

Osobiście nie pogniewałabym się za jakąś nową skamielinę. Ostatnie były w Kalos, więc w sumie nie zaszkodziłoby coś nowego. Taki pleziozaur-Nessie byłby mega *-*

Swoją drogą spotkałam się z przeciekami jakoby w nowej generacji zaistniało coś takiego jak Armored Evolution- znaczy takie poke rycerstwo, chyba na podobnych zasadach co Mega Ewolucja. Ponoć coś takiego ma mieć zafundowane Charizard, Mewtwo, Flygon i Zeraora. W ogóle mają być też jakieś formy Sword/Shield. Swoją drogą jeśli potwierdziłaby się ostatnia forma Scorbunny z tych przecieków to... łojoj, trochę średniawo xD Dodatkowo przecieki wspominają o tym, że pokemonami legendarnymi ma być "stalowy wąż" i "drewniany koń" oraz ten tajemniczy rysunek pokemona na zboczu ma mieć coś wspólnego z Meltanem.

Ariana - Poke-KP

Koori 
Forumowy Wilkeł

Discord: Koori
Wysłany: 2019-03-03, 13:39   

Generalnie jeśli chodzi o final evo Scorbunniego to to fałszywy trop, autor się ujawnił. O ile mówimy o tym samym przecieku. Co do Armoured Evolution i legend... To MOŻE być prawda. Przeciek został udostępniony 20, gdzie filmik wrzucono 27. W przecieku były nazwy Sword i Shield, a także którym krajem inspirowany jest region, i to się zgadzało, więc albo autor miał wyjątkowe szczęście i powinien zagrać w totka, albo faktycznie coś będzie na rzeczy... Zobaczymy na następnym filmiku

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-06-05, 17:10   

Uszanowanko!
Dziś pojawiły się nowe materiały o kolejnej generacji Poków. Podsyłam więc link do odpowiedniego filmiku: KLIK

Jak na razie jaram się niczym córka Stanissa- nowe stworki wizualnie podobają mi się mocno. Kruk i owca skradli całe show, nie wiem czym można to przebić- chyba tylko jakimś poke-corgim xD

Pojawiła się też nowa mechanika, która po mojemu wygląda... debilnie wręcz głupio. Tak po prostu. W zasadzie twórcy mogliby ją sobie odpuścić, bo na razie wygląda to jak wydumane i dodane na siłę.

A jakie wy macie przemyślenia po nowych materiałach?

Ariana - Poke-KP

Foks 
foxtrot

Discord: GrumpyFoks
Wysłany: 2019-06-05, 17:21   

Ja się jaram jak Flota Satnnisa, chociaż nie mam switch'a :')
Podobają mi się wilcze legendy, ale ja mam słabość do poke psiaków, które faktycznie biegają na czterech łapkach i przypominają psowate xD Zacian do mnie mówi bardziej, ale ja z reguły jestem team ofensywa :x
Jak zwykle boje się o ewolucje starterów XD Widziałam imo fajnego fejka dla Scorbunny (bo tylko on by mnie interesował jako typowy fire-picker w grach), ale jak go schrzanią jak (moimz daniem) final form Littena to się popłacze XDDD Licze na parę nowych ewolucji znanych nam już pokemonów (byle dobrych, a nie jakieś Rhyperiory).

Te akcja ala raidy w pokeomon go jeszcze idzie przeżyć, jeśli sa to tylko multiplayerki dla fanu, ale jak zobaczyłam te rosnące niczym Megazord poki na arenie to... nie. Plz, nie XD

A mój Bóg w dłoniach ma błyskawice............................................................................
miotając gromy, odbiera życie..............................ten mój Bóg sam się we mnie zatraca
.................................................................................bo gdy mnie widzi, oczy odwraca

Mój anioł stróż tuż nade mną.................................bym nieba sięgnął, daje milion rad
A niebios Pan nieskończony patrzy w MOJĄ stronę

C H O Ć...N A...G Ł O W I E...C A Ł Y...Ś W I A T..

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-06-07, 12:20   

Owieczka fav ~
I podoba mi się mega otoczenie. W sensie tła? Miast? Lokacje? Omg, to coś

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-06-11, 21:15   

Z dniem dzisiejszym czuję się spełniona, uradowana i kupiona przez tę nową generację. Why? Bo Yamper, that's why! xD

Tak oto przecieki o elektrycznym poke-corgi się potwierdziły i... to chyba najlepsza gena ever- jest corgi podobny do corgi, epicki poke-kruk, ten żółweł też nie jest głupi, startery całkiem ok i... WOOLOO!
Także ten, nawet ten nowy Impidimp (pacz poniżej), którego także dziś pokazano, na ten moment nie popsuje mi opinii o regionie Galar xD

Ariana - Poke-KP

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-06-14, 13:54   

Jak na moje, Yamper jest całkiem uroczy, chociaż mógłby mieć troszkę inne kolorki. Te pasują mi bardziej do wersji shiny. Bardzo ciekawi mnie jego ewolucja (jeżeli będzie takową posiadał).

Co do Impidimp - wszystko, co chcę o nim powiedzieć, znajduje się na poniższym porównaniu x'D

O, jeszcze taki ładny art mi wpadł w rączki:

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

Odpowiedz do tematu