Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Księga #1: Między dwoma światami
Autor Wiadomość
JC 
The Mastermind

Chatango: JayceCalliere
Discord: JCMT
Wysłany: 2019-02-10, 21:37   Księga #1: Między dwoma światami

Prolog

Ruszyłaś przed siebie ocierając resztki łez o chusteczkę, którą wydobyłaś z plecaka. Droga nie była łatwa, ale dzięki swojemu zmysłowi orientacji nie trzeba było długo czekać, aż znajdziesz się przy najbliższym brzegu. Miałaś o tyle szczęścia, że niedaleko znajdowała się chatka, przy której na wodzie dryfowała łódka. Najwidoczniej zamieszkany domek był oblegiwany przez Wingulle, które fruwały nad molo. Tymczasem w środku paliło się światło. Był ciemno, a wiosenna woń kwiatów unosiła się już teraz bardzo delikatnie. Miałaś wrażenie, że za moment ujrzysz blask gwiazd na niebie, a księżyc swoją aparycją przybliży się do Ciebie. Czułaś się teraz trochę samotna, ale los miał Cię pognać w dobrą stronę... przynajmniej taką miałaś nadzieję. W każdym razie goła i wesoła (w znaczeniu dobytku) ruszyłaś w stronę chatki. Dopiero gdy się zbliżyłaś ujrzałaś małego Growlithe'a, który pilnował wejścia jak prawdziwy pies ochronny. Na wodzie pływał sobie niepozorny Qwilfish, który najwidoczniej pilnował statku. Tymczasem na ganku tuż nad brzegiem siedział starszy Pan i drzemał.

Asta 
Jesień przyszła!

Chatango: AstaLupus
Discord: Asta
Wysłany: 2019-02-17, 10:37   

Alexandra musiała się przywołać do porządku, jeżeli poważnie myślała o wyruszeniu gdziekolwiek. Dlatego wzięła głębszy oddech i stłumiła wszelkie, negatywne emocje. W końcu chyba każdy ma jakieś obawy przed dalekimi podróżami czy samotnością wśród nieznanych sobie ludzi. Mniejsza… Chwilowo dziewczyna potrzebowała łodzi, jak również przewodnika. Jednak skoro już tutaj trafiła, to prawdziwym marnotrawstwem byłoby nie skorzystanie z okazji. Oczywiście dzikie pokemony nieco ostudziły początkowy zapał pannicy. Skąd mogła zdobyć swojego pierwszego pokemona? Tego nikt nie potrafił jej wyjaśnić. Mimo wszystko Alex postanowiła zaryzykować i zaczęła ostrożnie iść w kierunku starszego Pana…
-Przepraszam… Proszę Pana? Czy mógłby mi Pan pomóc? Mam kilka pytań, ale na horyzoncie znalazłam tylko tutejszą chatkę...- Niebieskowłosa starała się mówić spokojnie, wyraźnie, jednocześnie nie podnosząc głosu. Chciała po prostu porozmawiać, a straszenie jegomościa krzykiem bądź wołaniem mogło zaowocować atakiem ze strony choćby czerwonego psiaka… "Szkoda, że ten piesek ma właściciela... Chętnie przygarnęłabym pokemona z dobrym nosem. Poza tym sympatycznie wygląda... Kurdę blaszka... Skąd wziąć jeszcze pokedex czy pokeballe? Dziewczę ponownie westchnęło cicho i kulturalnie oczekiwało odpowiedzi ze strony jegomościa. Cóż innego mogła zrobić? Jedynie spojrzała wnikliwiej po najbliższej okolicy...

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-03-06, 17:55   

Dziadzio wzdrygnął i wstał z krzesła z podziwu.
-Łooo. Witaj młoda damo! Dokąd się wybierasz? To najdalszy kraniec regionu, mało kto się zapuszcza w te rejony! Nie miałem gości od wielu tygodni! Może wstąpisz na herbatę?- spytał uprzejmie starszy pan, po czym zaproponował wejście do chatki. Growlithe bacznie Cię obserwował, a Qwilfish plumkał dookoła motorówki. Tymczasem zdałaś sobie sprawę, że nie wiesz dokąd tak naprawdę dążysz. W oddali było słychać jakiś dźwięk, który rozchodził się po całej okolicy. Dziadzio zaczął coś szykować w środku chatki. Miejsce to wydawało Ci się tak spokojne, idealne, by przeżyć jakieś wakacje, czy nawet resztę życia. Dookoła rozkwitały pąki przeróżnych kwiatów, a drzewa lśniły zielenią. Nadmorski klimat również się udzielał, bo tuż obok małego portu znajdowała się maleńka plaża. Za horyzontem tymczasem widać było tylko bezkresne morze. Jednak niedługo miało się to zmienić...

Asta 
Jesień przyszła!

Wysłany: 2019-03-18, 19:47   

Pierwsza reakcja dziadka nieco przestraszyła, jak również rozbawiła Alex. Głównie dlatego, że dziewczyna spodziewała się solidnej bury albo okrzyku pełnego zdziwienia. Tymczasem staruszek chyba zdążył przywyknąć do częstych odwiedzin. Może usłyszał ją gdzieś dużo wcześniej albo jego pokemony go zaalarmowały? Któż to wie... Przynajmniej mężczyzna sprawiał wrażenie sympatycznego oraz gościnnego. Mimo wszystko czy pannica powinna zaufać obcemu? W końcu chwilowo nie dysponowała żadnym pokemonem do ewentualnej obrony. No cóż... Kiedyś trzeba zaryzykować, prawda? Dlatego dziewczę skorzystało z zaproszenia. Alexandra kulturalnie dygnęła przed wejściem do pomieszczenia. Następnie ściągnęła buty i przekroczyła próg domostwa. Odruchowo stanęła z boku, aby nie przeszkadzać zbytnio gospodarzowi.
-]Bardzo dziękuję za zaproszenie. Wędruje już jakiś czas i ciepła herbata dobrze mi zrobi. Właściwie to chciałam spytać o łódź. Chcę wyruszyć w świat... Wie Pan... Spełniać marzenia, szukać, tworzyć... Tylko mam spory problem, bo dodatkowo szukam pokemona. No, nie tylko... Słyszał Pan gdzie mogłabym spotkać jakiegoś mistrza jubilerstwa?- Generalnie dziewczyna nie liczyła na odpowiedź. W końcu staruszek był mistrzem żeglugi. Jego fach mocno się kłócił z marzeniami pannicy. Ostatecznie Alex westchnęła cicho i spojrzała po pomieszczeniu. Szukała wzrokiem zdjęć, pamiątek, a nawet mapy przedstawiającej jakieś wyspy.

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-03-24, 17:41   

Dziadzio spojrzał na Ciebie z uśmiechem.
-Kiedyś, gdy byłem młody miałem marzenie. Wiesz, byłem podróżnikiem i poszukiwaczem przygód, hoho. Moja wnuczka podróżowała razem ze mną i zawsze potrafiła znaleźć jakieś drogocenne kamienie. Niestety po pewnej podróży, postanowiła zostać tam i przeżywać przygody dalej... podczas, gdy ja schorowany i podstarzały musiałem pozostać tutaj, na swojej upragnionej emeryturze... Mam nadzieję, że nie zanudzam Cię! Nazywam się Edgar Crawford, tak w ogóle-powiedział dziadzio, polewając Ci herbatę. -Jeśli jubilerstwo Cię interesuje, możesz spróbować odszukać moją wnuczkę - Geraldine. Obecnie przebywa w regionie Citro, w miejscu, gdzie cztery pory roku nie przemijają. Jeśli tylko chcesz mogę dać Ci wszystko, czego potrzebujesz do podróży.- powiedział dziadzio i ruszył do starej skrzyni. Na ścianach widniały setki map, każda innego zakątka świata, jedna z nich wydała Ci się dziwna, bo przedstawiała nieznany ci ląd z żadnych książek. Na półce tymczasem stało zdjęcie Edgara i jego wnuczki. Staruszek podszedł do Ciebie i przekazał Ci pokeball.
-To pokeball mojego najwierniejszego przyjaciela - Rockruffa. Geraldine prosiła, bym się nim zajął. Zawsze robił co mu się żywnie podoba, zazwyczaj zrzuca książki z półek i przegląda je, mały łobuz. Pewnie śpi teraz w pokoju obok... jeśli chcesz, możesz go zabrać w podróż, siedzenie w domu na pewno go już męczy, a ten malec kocha przygody prawie tak bardzo jak moja wnuczka.- powiedział staruszek i dodatkowo podał Ci torbę.
-To mój stary ekwipunek podróżnika. Niech Ci służy. Ponadto, jeśli nie masz transportu, mogę podwieźć Cię łódką aż pod same brzegi Citro. Co Ty na to?- spytał Edgar i uśmiechnął się szeroko.

Asta 
Jesień przyszła!

Wysłany: 2019-04-07, 19:32   

Alexandra słuchała opowieści dziadka z nieskrywaną ciekawością. Trzeba przyznać, że staruszek jako osoba żeglarza mocną ją zaintrygował. Jego historie od razu obudziły wyobraźnię dziewczyny. W końcu niecodziennie ktoś widzi dalekie lądy, które jeszcze oficjalnie nie istniały wśród „zaprzyjaźnionych” regionów. ”Ciekawe czy dziadzio widział potwory morskie albo legendarne bestie… Poza tym gdzieś również poznał miłość swego życia skoro wspomina o wnuczce…” Wszelkie przemyślenia prysnęły, gdy gospodarz zdradził swe imię. Wtedy Alex wstała i lekko dygnęła, aby oddać potrzebne honory. Należało szanować starszych, szczególnie gdy proponowali gościnę.
-Jestem Alexandra Saiph. Bardzo się cieszę, że mogłam Pana poznać. Historie, które Pan opowiada są niesamowite. Na Pana miejscu wydałabym książkę albo nawet otworzyła szkołę żeglarską.- Dziewczę odwzajemniło uśmiech Edgara. Chwilę później już popijała ciepłą herbatę, jednocześnie wyłapując wszystkie ciekawostki odnośnie jego wnuczki. Właściwie pannica była zaskoczona, że staruszka pozostawiono samego sobie. Choć… Gdyby wyruszyła w ślady tamtej dziewczyny, to jeszcze mogłaby pojednać rodzinę. Niespodziewanie sytuacja uległa diametralnej zmianie, kiedy Pan Crawford obdarował Alex pierwszym pokemonem. Praktycznie niebieskowłosa nie mogła uwierzyć. Zaraz potem zaczęła cicho chlipać. Wreszcie przytuliła gospodarza niczym swojego, rodzonego dziadka.
-Bardzo, ale to bardzo Panu dziękuję… Jest Pan prawdziwym aniołem. Obiecuję, że będę dbała o tego malucha i chętnie popłynę z Panem do miasta Citro. Będzie Pan mógł odwiedzić swoją wnuczkę… Jak tylko uda mi się zdobyć potrzebne przedmioty oraz doświadczenie, to przywiozę Panu swoją pierwszą pracę.- Alex nie mogła powstrzymać swoich emocji. Po prawdzie ten fakt wynikał częściowo z jej naiwnej natury… Mimo wszystko nie każdego dnia ktoś oddaje ci pokemona i proponuje przejażdżkę. Tak ogólnie Alex czekała aż Pan Crawford ustali termin wypłynięcia. W końcu wszystko zależało od niego, prawda?

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-04-16, 22:02   

Edgar zarumienił się delikatnie.
-Nie musisz mi za nic dziękować! To zaszczyt kreować nowe pokolenia trenerów. I jeśli osiągniesz swój wymarzony cel, z wielką chęcią obejrzę Twoje prace. Geraldine na pewno pokieruje Cię w odpowiedni azymut. Natomiast, Citro to nazwa regionu moja droga! Jest on jednym z najbardziej tajemniczych regionów, gdyż niewielu zna kurs jak tam dopłynąć ze względu na zmienne prądy dookoła tego regionu, jednak ja przepłynąłem tę trasę z Geraldine, nie jeden raz. Wskakuj!- powiedział staruszek i zabrał Cię na łódkę. Pogoda była bardzo słoneczna, mogło się wydawać, że wypływasz na wakacyjną podróż! Jednak Twoje marzenie było chyba silniejszym bodźcem. Qwilfish podróżował za wami i ochraniał was przed różnymi stworzeniami. -Co do Twojej propozycji... schlebia mi to co mówisz, ale wolę dać młodym trenerom szansę odnalezienia mojej chatki, żeby mogli usłyszeć historie o podróżach. W końcu czym bym wtedy zajął wędrowców- dziadzio Edgar zaśmiał się. Tym czasem woda stawała się coraz gwałtowniejsza, zmienne prądy rzeczywiście bardzo utrudniały dopłynięcie do regionu. W pewnej chwili Edgar wyłączył silnik i usiadł sobie.
-Teraz musimy niestety przeczekać dobre parę godzin, aż prądy zaniosą nas na odpowiednią pozycję, by móc dalej płynąć. Może wykorzystamy ten czas i porozmawiamy. Na pewno masz jakieś pytania, co do Citro, czy Geraldine. Zanim dopłyniemy do Fircone Village trochę czasu nam zejdzie- rzekł Edgar i wyciągnął minilodóweczkę z chłodnymi napojami i lodami.
-Zawsze trzymam ją tutaj na różne okazje. A wczoraj przywieźli mi dostawę świeżych lodów i napojów (uroki zamawiania z Almy hehe), więc nie bój się, są świeżutkie i pyszne. Częstuj się!- zasugerował dziadzio. Qwilfish wskoczył na specjalne miejsce na pokładzie łódki, które należało najpewniej do niego.

Odpowiedz do tematu