Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Niechaj się stanie krew!
Autor Wiadomość
Trebonth 
Never run, fight

Limit dodatkowych KP: 2
Discord: Eldgar#1783
Wysłany: 2019-10-24, 21:04   Niechaj się stanie krew!

Retrospekcja:

Stado wyjących Poochyen. Nie wyglądało to zbyt dobrze, a w szczególności nieszczególnie miałeś siły na walkę na pierwszy rzut oka. A mimo to zacząłeś biec. Po to aby mieć wieczną chwałę. Pamiętałeś wszystkie rzeczy które się przydarzyły na tej arenie. Wpierw to, że miałeś zadrapaną rękę przez krzak jagód. Potem doktor Katy ciężko się zraniła i zrezygnowała z własnej woli. Potem to leciało, kiedy i ty, inni i Bruce walczyliście o chwałę i przetrwanie zarazem. Głównie chwałę.

A potem niby miało to runąć, kiedy pięć tygodni po starcie, kiedy cała reszta zawodników odpadła z różnych powodów, znalazłeś się za blisko Mightyeny. Zawyła ona. Zacząłeś biec, przy okazji mijając Bruce, który nie do końca wiedział że te wilki zadowolą się czymkolwiek jadalnym. Czyli właśnie jednym z was. Adrenalina dawała wycisk u ciebie, ledwie co przypominałeś kolejne mijane sosny i świerki. A potem krzyk. Przerażenie Bruce, który potknął się, zamachnął, stracił tempo, przez co konkurenta łatwo złapała banda Mightyeny i Pooychien, które dosłownie rozerwały jego na strzępy. Mimo iż widziałeś jego własne przerażenie, to zwycięstwo było w zasięgu ręki. I się udało.

Poemat:

<...>

Samotny wilku...
Czyż często ciebie dręczy to, że nie możesz znaleźć swej zdobyczy?
A może zwierzyna, która zwiewa, w sidły dawno cię wleczy?
Wiem, byłem niegdyś samotny. Chociaż chwała lat ma.
To nie mogłem za nic w świecie się wydostać.
A potem znaleźli mnie wilcy. Chociaż niepewność nie da.
To grupa, mimo iż cicha...
...znajdzie zdobycz, minie sidła.

<..>

Obecnie:

Z głośników w arenie Silverpotolskiej w rejonie Ilava, gdzie byłeś w kapsule transportującej wybrzmiewały komunikaty o zmianach prawa. Co niepojęte było to, że udział był przymusem, a nie, jak do tej pory - dobrowolną reprezentacją. Wiele też mówili poprzez holoekran1, w którym przez cały czas brzmiało zupełnie coś innego, ale między nimi, były to coraz nowsze komunikaty. I tak oto z regionu Kanto znaleźli się młodzieńcy. Niewiele młodsi od ciebie, ale i tak dość doświadczeni trenerzy... jak mawiała telewizja z Ilava. Zawsze prezentowali ich mocne strony aby ośmielić zawodników i znanych surwiwalistów2. W kulkach które trzymałeś była widoczna pewna notatka. "Wybierz tylko jednego, ale ten jeden, jak wykorzystasz w miarę dobrze, to pociągnie ciebie nawet w czasach problematycznych. Po tym, jak wsadzisz kulkę do pierwszego lepszego slotu, dwa inne nie będą działać."
Oczywiście, z kolejnego monitora widać było skany trójwymiarowe, chociaż jeszcze zamazane. Tylko jedno było pewne - rodzina na ciebie liczyła, a miałeś do wyboru coś co przypominało ci ważkę, coś co przypominało ci lwiątko i coś co przypominało ci... malutką, bezbronną myszkę. Te sloty były widoczne także na ścianie, i prowadziły kablami do poszczególnych zarysów.

Z zegara na ścianie, który zresztą lata swoje ma widać było że było pięć do dwunastej, piętnaście minut na oględziny, wybranie oraz pożegnanie z rodziną, zanim ciebie nie przeniosą.

1 Holoekran - Monitor, gdzie główną rolę w przesyłaniu obrazu pełni symulacja trójwymiarowa, eksperymentalna technologia mimo wszystko.
2 Surwiwalista - tu: Zwycięzca Pokemonowej Olimpiady Chwały Lub Śmierci, obecnie przemianowane na PIŚ - Pokemonowe Igrzyska Śmierci.

Dan 

Wysłany: 2019-10-25, 16:01   

Zmiana zasad?! Teraz? zdecydowanie miałem ochotę krzyczeć, jednak postanowiłem ugryźć się w język i wykrzyczałem kilka soczystych przekleństw zaadresowanych do organizatorów igrzysk, jedynie w swojej głowie. Naturalnie mój plan zrezygnowania z udziału nie był możliwy, w całym tym nieszczęściu jedno było dobre - na moim miejscu nie znalazła się Ness.
Oto nadszedł plan na zorganizowanie przynajmniej jako takiego planu. Nie ma sensu tworzenie przymierza z Katy, jako poke-doktor była zdecydowanie balastem którego nie potrzebowałem, szczególnie jeśli arena nie będzie składała się z bandy geodude utrzymujących wielki talerz po którym będziemy biegać. Skupiłem wzrok na holomonitorze by przyjrzeć się trenerom. Czy którykolwiek z nich będzie próbował nam pomóc? Może będzie możliwość odbycia szkolenia z jednym z nich? Nawet jeśli mi to nie pomoże, zobaczę jak prezentują się moi rywale.

Gdy tylko nadszedł moment wyboru pokemona, od razu odrzuciłem lwiątko. Koty - mimo iż zawsze znajdowały miejsce w moim sercu, były mocno problematyczne. Nie są wszystkożerne, a białko może być ciężkie do zdobycia na arenie piaskowej, a pokemon może okazać się potrzebny. Są też marudne i stosunkowo duże, a nie chcę by ktoś skupiał na mnie swoją uwagę przez pokemona. Myszka wydała mi się z początku bezużyteczna, co da mi mały irytujący pokemon na arenie przykładowo wodnej czy kamiennej? Chociaż.. mogłaby się sprawdzić w scenariuszu miejskim bądź leśnym. Ważka miała więcej zastosowań, rekonesans, zwiad i tworzenie sieci może być pomocne w wielu przypadkach, ten pokemon też będzie jednak głośny i dość wybredny jeśli chodzi o pożywienie.

Spojrzałem na trzy pokeballe i sięgnąłem po ten w którym był mały, dość smutno wyglądający pokemon. - Padło na Ciebie. Witam w drużynie, przywitamy się później. - rzuciłem bez większego entuzjazmu. Myszy są wszystkożerne, gryzoń wciśnie się w każdą szczelinę i co najważniejsze - będzie cichy, prostą drogą dedukcji musiał wygrać. Poradzi sobie na większości aren, a jeśli znowu trafi na ulubioną arenę organizatorów - miasto, może mi bardzo pomóc w wykrywaniu pułapek. Ruszyłem wskazanym korytarzem by pożegnać się z rodziną, nie chciałem tego przedłużać, wiedziałem, że mogą zacząć płakać i robić sceny gdy dowiedzą się o zmianie zasad, postanowiłem więc o tym nie wspominać.

Trebonth 
Never run, fight

Limit dodatkowych KP: 2
Discord: Eldgar#1783
Wysłany: 2019-11-04, 14:59   

(Przepraszam za opóźnienie.)

Po wyborze myszki, o dziwo nie dostałeś jej od razu. Raczej, była ona zarezerwowana na początek areny, kiedy w końcu się odliczanie skończy. Korytarz w sumie nieciekawy był, otóż zwykła żelazna tuba, pod nią zaś rozścielał się widok na poprzednie areny, oraz czarną, nieznaną ci mapę, zbudowaną z specjalnych materiałów. Nic tam jeszcze nie było zaznaczone, więc przeszedłeś dalej, aż do samego transportera... czym się okazał stary helikopter klasy C-15. Mieścił on dwadzieścia cztery osoby, i mimo iż niezbyt przyjemny, to jednak wytrzymywał jeszcze i obecne lata. Dwoje strażników pilnowało aby żółtodzioby nie uciekały z miejsca. A potem... wyleciał, daleko w przestworzach widać był las. - "Dobra, wszyscy, tym razem jest jeszcze jedna zmiana, chociaż dobra. Nie musicie mieć przydzielonych stanowisk, możecie automatycznie-uruchomionym spadochronem wybrać lokację. Z zawołaniem igrzyska się zaczną macie wyleźć z helikoptera... er, skoczyć z niego w las." - Większość osób się zdziwiła, ale po kolei każdy z was dostawał jednorazowy spadochron i Pokeballe sztuk sześć z jednym w środku. W tym też i ty. Pokedex jeszcze nie działał jednak, podobnie jak i te kulki, z powodu pola magnetycznego w środku C-15. To była naprawdę ostatnia szansa aby poznać wszystkich po przyjacielsku.

Dan 

Wysłany: 2019-11-05, 08:21   

No coś ty ziom, luz.

Szedłem korytarzem i zastanawiałem się nad planem na arenę, ciężko mi było cokolwiek wymyślić bo nic o niej nie wiedziałem. Podążałem grzecznie za instrukcjami wsiadając do helikoptera i zajmując swoje miejsce. Zdecydowanie powinienem przywitać się z ekipą, uśmiechnąłem się ciepło do osób siedzących najbliżej mnie i przywitałem się z nimi próbując zapamiętać informacje które przydadzą mi się na arenie. Na pustyni zdecydowanie będę potrzebował sojuszników, to samo w dżungli czy mieście o których nie mam pojęcia. -Jestem Dan, miło mi cię poznać! wybrzmiało z moich ust zdecydowanie zbyt wiele razy dla mojego własnego komfortu.

Chwyciłem spadochron i rozejrzałem się ostatni raz po pokładzie helikoptera. Czy moi rywale byli skołowani? Może podekscytowani? Ja zdecydowanie czułem się podbudowany słysząc, że cała akcja dzieje się w lesie. Podbiegłem do krawędzi szybu, zakładając w biegu spadochron i omiotłem wzrokiem arenę. Jeśli jest rzeka, większość osób wybierze tę lokalizację, więc jakiekolwiek przedmioty pomocnicze będą zupełnie gdzie indziej, jeśli jednak wybiorę polanę z dobrami będę miał tylko chwilę na zebranie kilku najpotrzebniejszych rzeczy.. O ile organizatorzy cokolwiek tam przygotowali.. Postanowiłem, że muszę skorzystać z przewagi czasu i wyskoczyłem w stronę wolniejszej połaci terenu, próbując zapamiętać drogę w kierunku wody, bez której zdecydowanie nie przetrwam tygodnia na arenie.

Odpowiedz do tematu