Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Więcej legend na postać?

Co sądzisz o tej propozycji?
Jestem ZA zdobywaniem większej ilości legend.
41%
 41%  [ 10 ]
Jestem PRZECIWKO zdobywaniu większej ilości legend.
12%
 12%  [ 3 ]
Wszystkie legendy powinny być wybierane losowo przez adminów.
12%
 12%  [ 3 ]
Dalsze legendy (czyli oprócz pierwszej) powinien wybierać MG.
33%
 33%  [ 8 ]
Głosowań: 15
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
Daisy7 
CzeDar

Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Wysłany: 2019-10-11, 15:59   Więcej legend na postać?

Hej!
Dla wielu graczy zdobycie legendy jest jednym z większych (czasami nawet głównych) celów/osiągnięć. Niestety po jej schwytaniu czasami pojawia się zastój w grze i rozkmina, co robić dalej, zwłaszcza przy mniej zawiłych pod względem fabuły przygodach. W związku z tym przychodzę do Was z pomysłem - co powiecie na możliwość łapania większej ilości legend? Oczywiście, żeby nie było za prosto, aby móc schwytać kolejną legendę, trzeba byłoby spełnić następujące wymagania:
- nabicie 15 stron, licząc od strony, w której zdobyło się ostatnią legendę
- każda legenda zdobyta do tej pory musi mieć min. 90 lvl

Co sądzicie? Pojawia się jeszcze druga kwestia, czyli:
- dalsze legendy są losowane przez adminów (czyli tak jak z pierwszą)
- przy dalszych legendach nie ma losowania, wybór należy do MG

Dodatkowo w oficjalnych walkach (tj. poza przygodą) można by używać tylko jedną legendę na pojedynek (w przypadku wygranej opcji z losowaniem) bądź tylko pierwszą zdobytą legendę na pojedynek (w przypadku wygranej opcji z możliwością wyboru dalszych legend przez MG).

O tym, że zdobycie legendy wymaga jakiegoś trudniejszego zadania/fabularnego wątku, a nie po prostu wyskakuje nam zza krzaków i ją chwytamy, chyba nie muszę wspominać? ;) I przypominam, gdyby ktoś był mocno nie na bieżąco, że już od dłuższego czasu nie ma zasady, iż jedną legendę może posiadać tylko jedna osoba.

Głosujcie przez najbliższy tydzień! :3
I piszcie, jeśli macie jakieś dodatkowe uwagi, pytania itp.

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

Kyuubi 
Your worst nightmare

Discord: Zanate#3757
Wysłany: 2019-10-13, 15:23   

Cóż, jako osoba, która może spojrzeć na sprawę chyba ze wszystkich punktów widzenia, chyba się zawezmę i wypowiem.

Jeśli ograniczenia zostaną na to nałożone tak, jak w temacie, to w kwestii funkcjonowania forum nic się nie zmieni. Nie trzeba będzie cudów i kombinowania, by jakoś trzymało się to kupy - bo skoro można i tak użyć tylko jednej legendy, to wszystko pod to jest już gotowe. Legendy są po to, żeby popchnąć/urozmaicić fabułę.

Z punktu widzenia MG, u którego już parę razy zdarzyło się chwytanie legendy - jezusicku, za. Dla mnie chwytanie legend to największy motor napędowy fabuły (w tym miejscu pozdrawiam DC który na jakiejś 110? stronie jeszcze nie ma legendy, i pewnie jeszcze przez najbliższe 30 jej nie złapie). Być może niektórzy uważają to za pretekst, żeby co 15 stron wrzucić komuś wypasioną legendę, ale dla mnie to byłoby błogosławieństwo - furtka, żeby bez zbytniego wydziwiania zorganizować komuś kolejny, wielki quest, którego nagroda będzie czymś wow. Bo jednak co legenda, to legenda, a ile można wymyślać fakemonowych legend? W fabule mało rzeczy jest równie satysfakcjonujące co osiągnięcie takiego wow.
Tu też jestem za wyznaczaniem kolejnych legend przez MG - coś niepasującego mogłoby nieco popsuć fabułę. Przykładowo, gracz łapie mi Palkię, losuje mu się Moltres i... tak trochę ni to w oko, ni to w... co innego. Wolałabym dać mu Solgaleo, albo innego Celebi - które też mają związek z czasem, przestrzenią i innymi wymiarami. Więc no.

Z punktu widzenia starszego gracza, który legendę ma już od X lat - no, nie narzekam, wiadomo, perspektywa "a jednak nie mam już na tym forum wszystkiego" jest kusząca. A potencjalne ograniczenia jakoś mi nie wadzą.

Z punktu widzenia "nowego" gracza (*wskazuje na dzielne świeżutkie karty, którym do legend jeszcze mega daleko*) nie mam nic przeciwko, żeby mieć taką opcję w przyszłości. W końcu to nie tak, że ktoś mi te legendy sprzątnie sprzed nosa i nic dla mnie nie zostanie, albo że ktoś się na mojego biednego Pidgeya rzuci z teamem sześciu legend. W sumie w ogóle wisi mi, co kto ma w fabule, więc czemu miałby nie mieć i większej ilości legend? Na mnie to i tak nie ma żadnego wpływu.

Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.
[Tu sprawdź, czy żyję na forum]
Wszystko szło początkowo po naszej myśli, jednak ostatecznie nic nie poszło po naszej myśli. - Mhrok

Nani 
Stwór z pywnicy

Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2019-10-13, 19:46   

A mi się pomysł podoba i już, jestem na tak! :wow: :wow:

Daisy7 
CzeDar

Discord: Daisy7
Wysłany: 2019-10-20, 16:42   

Podsumowanie
Zdecydowana większość zagłosowała ZA możliwością posiadania więcej niż jedną legendę na postać. Wygrała również opcja, aby "dalsze" legendy (czyli wszystkie oprócz tej zdobytej jako pierwsza) nie były losowane przez adminów, lecz ich wybór pozostawić w rękach MG danego użytkownika.

Wszystkie zmiany zostały już wprowadzone do tego wątku. Wymagania na "dalsze" legendy są takie, jakie podałam wyżej. No i w oficjalnych walkach (tj. poza przygodą) można używać tylko jedną, tą zdobytą jako pierwszą legendę na pojedynek, o czym informuje nowy punkt nr 19 tutaj; zasada nie dotyczy sparingów między graczami, jeśli obydwoje wyrażą zgodę na większą ilość legend w walce.

Możecie śmiało zacząć starać się o dalsze legendy, o ile posiadacie już pierwszą ;) Pamiętajcie jednak, że w wątku dot legend należy informować o WSZYSTKICH zdobytych Pokemonach legendarnych, nie tylko pierwszym!

Dziękuję wszystkim za głosy! ^^

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

Odpowiedz do tematu