Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Trylogia Konkursowa - Październik 2019 - Tekst Literacki
Autor Wiadomość
Kamil 
Toja


Discord: Kamil #7993
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 842
Wysłany: 2019-10-01, 15:22   Trylogia Konkursowa - Październik 2019 - Tekst Literacki

N a j l e p s z y xx T e k s t xx L i t e r a c k i

Październik 2019


  • Tematyka: [DOWOLNE]Halloweenowa Przygoda
  • Termin zgłaszania prac: 10.10.2019, godz. 22:00


Prace muszą zostać wysłane na PW Kamil. Muszą być zrobione specjalnie na konkurs i wcześniej nie mogą być nigdzie pokazywane.
_________________

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖
 
     
Kamil 
Toja


Discord: Kamil #7993
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 842
Wysłany: 2019-10-10, 21:06   

Niestety nie otrzymałem wystarczającej ilości prac i przedłużam czas na wysyłanie ich do 15.10.2019, godz. 20:00.
_________________

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖
 
     
Kamil 
Toja


Discord: Kamil #7993
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 842
Wysłany: 2019-10-15, 19:09   

GŁOSOWANIE
Trawa do 20.10.2019, godz. 20:00.
Można głosować na jedną prace.


1.
Cytat:
Lycan

Deszcze i wichry swą moc objawiają,
Jesienią na nieostrożnych podróżnych czychają.
W nocy ciemnej czarny mrok króluje,
A bestia wśród lasów na zwierzynę poluje.

A ponoć stworzenie masywne i straszne,
Ostre pazrzyska i wilczą ma paszczę,
Futro ciemno-szare i ślipia jaskrawe,
Zmysły ma ostre i myśli plugawe.

Idąc lasem w nocy, bestię tę widziałem,
W gospodzie, po powrocie wszystkim powiedziałem,
Wilka wycia echo, zagłuszyło wszystkich śmiech,
Gdy w wejściu do budynku ukazał się – pech.

Szybki był okropnie, niczym błysk za oknem,
Szybki jak wichura, co za drzwiami hula,
Już tuzin mężczyzn padło, reszta nie ma szans,
Za kontuar padłem, czekając na mój raz.

Ale ten nie nadszedł, wycia tylko słychać pisk,
Bestia najwidoczniej dość miała ludzkich trupisk,
Najedzona opuściła w pośpiechu ten przybytek,
Zostawiając wszelki swej zwierzyny dobytek.

Deszcze i wichry moc swą objawiają,
Jesienią na nieostrożnych podróżnych czychają,
W nocy ciemnej czarny mork króluje,
Gdyż bestia w mych snach, wciąż na mnie poluje.


2.
Cytat:
Było już dość późno, gdy cała grupa zebrała się w umówionym wcześniej miejscu, jednak żaden z jej członków nie narzekał z tego powodu, ponieważ tylko w tej chwili mogli się „zabawić". Cała piątka, bo tyle ich dokładnie było, cieszyła się wątpliwą reputacją w okolicy ze względu na liczne akty wandalizmu oraz wykroczenia, których się dopuszczali. Od prawdziwej odpowiedzialności chroniła ich jedynie niepełnoletność, chociaż coraz bliżej zbliżał się czas, kiedy kolejne spotkanie z policją zakończy się w mniej przyjemny sposób.

Dzisiaj mieli zamiar porządnie nastraszyć bandę młodszych o kilka lat dzieciaków, którzy postanowili z okazji Halloween urządzić seans spirytystyczny w niezamieszkanym budynku. Nie był on w żaden sposób wyjątkowy - nie został zbudowany na cmentarzu, nikt w nim nie zginął ani nie zniknął w tajemniczych okolicznościach ... po prostu nikt się do niego nie wprowadził przez te wszystkie lata i samoistnie popadł w ruinę, przez co jeszcze ciężej było znaleźć kogokolwiek zainteresowanego jego kupnem.

Zjawiwszy się trochę szybciej od swoich ofiar, piątka bez większych oporów wyłamała stare drzwi od strony podwórka i weszła do ciemnego przedpokoju, skąd mogli skierować się do salonu, kuchni albo na wyższe piętro. Po krótkiej naradzie postanowili wspiąć się na górę, ponieważ na dole mogliby zostać zbyt szybko odnalezieni. Ulokowali się w pomieszczeniu leżącym dokładnie nad głównym pokojem i niecierpliwie czekali na przybycie dzieciaków.

Upłynęło tylko kilka minut, nim dobiegł ich z dołu dźwięk skrzypiących desek, oznajmiających pojawienie się nowych intruzów wewnątrz starego domostwa, zaś krótko potem usłyszeli także całą serię pisków przerażenia oraz nerwowych chichotów, które dość szybko się zakończyły. W końcu nie mieli całej nocy na zabawę. Gdy grupa na dole zaczęła przygotowywać wszystko do seansu, zebrana na górze ekipa także rozpoczęła swoje działania, które polegały jedynie na porządnym ubrudzeniu swoich ubrań, upaćkaniu się przyniesioną czerwoną farbą oraz ogólnym doprowadzeniu się do stanu, w którym przypominaliby stereotypowe upiory.

Po upływie kilku kolejnych minut w salonie rozpoczął się rytuał, który było całkiem dobrze słychać w całym budynku, dzięki czemu nicponie z piętra wyżej mogli w pasujących im momentach „dawać znaki z zaświatów" - jakieś uderzenie w drewno, gardłowy jęk czy podskoki spokojnie wystarczyły, aby zebrane dzieciaki doszły do wniosku, że im się udało. W końcu musieli podjąć jakąś decyzję, ponieważ na schodach rozległy się czyjeś kroki. Grupa łobuzów czym prędzej ustawiła się na środku pomieszczenia i cierpliwie czekała. Kroki były coraz bliżej i bliżej, aż wreszcie ucichły przed samymi drzwiami.

Przez parę sekund na korytarzu panowała kompletna cisza, po czym jedna z ofiar otworzyła drzwi, trzymając przed sobą komórkę jakby miała ona ochronić ją przed czymkolwiek, co miało się znajdować po drugiej stronie. Wyrostki tylko na to czekały - cała banda natychmiast zaczęła się drzeć wniebogłosy, jednak momentalnie zostali oni zagłuszeni przez uciekające dzieciaki, które wpadając na siebie nawzajem wybiegły z budynku. Zadowolona z siebie ekipa zaczęła się zataczać ze śmiechu i dopiero po dobrej chwili poszczególni członkowie zdołali się opanować na tyle, aby zejść na dół i wyjść na zewnątrz, zabierając po drodze różne przedmioty pozostawione przez ich ofiary. Znalazło się tam trochę słodyczy, jakiś portfel oraz telefon z mnóstwem zdjęć zrobionych podczas seansu, z których ostatnie przedstawiało szóstkę zakrwawionych upiorów. Taka fotka zdecydowanie pasuje na pamiątkę godną powieszenia na ścianie.


3.
Cytat:
Halloween zapowiadało się tak samo zwyczajne, jak zawsze. Banda dzieciaków, które miały uganiać się za cukierkami po całej dzielnicy przebrane za różne twory ludzkiej wyobraźni. Oczywiście jak to zawsze w tym okresie zaczyna krążyć wiele plotek, że w co drugim zaułku czyha jakiś niesamowicie niebezpieczny bandyta, który pokroi na ćwiartki każdego, kto go spotka. Tym razem miał być to człowiek w białej masce, na której nie ma żadnej twarzy. Posługiwać miał się zwyczajnym sztyletem, którym rozpruwał szyje każdego, kto na niego spojrzy. Ja byłem zwykłym miejscowym śmieszkiem, który bardzo lubił robić ludziom różne psikusy. W tym roku postanowiłem wykorzystać do swoich niecnych celów lokalną plotkę. Załatwienie takiej maski, czarnego dresu i atrapy sztyletu nie należało do najtrudniejszych. Szczególnie że mieliśmy Halloween i w sklepach było pełno takich rzeczy. Gdy nadszedł wieczór, zjawiłem się w danym zaułku. Szczęście mi sprzyjało, ponieważ była jakaś awaria i tylko latarnia nad moją głową świeciła. Problem był taki, że nikogo nie było, czyżby ludzie się wystraszyli, a może w mieście coś się stało. Nie byłem pewien, o co chodzi, ale było aż dziwnie cicho. W pewnym momencie usłyszałem zza pleców krzyk. „Gleba, gleba” wykrzyczał ktoś niskim głosem. Nie wiedziałem za bardzo, co się dzieje, więc od razu zrobiłem to, co mi kazano. Okazało się, że ktoś, kto wierzył w tę plotkę, zadzwonił na policję, a Ci dla bezpieczeństwa wezwali oddziały antyterrorystyczne. To był nie dość, że najdziwniejszy, to jeszcze najdroższy żart w moim życiu. A ile musiałem się tłumaczyć, to chyba tylko ja wiem.
_________________

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖
 
     
Asta 
Jesień przyszła!Discord: Asta
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 350
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-10-17, 13:26   

Oddaje głos na pracę numer 1. Idzie bardziej w klimat niż dwie pozostałe. Myślałam jeszcze nad pracą numer 2, ale zakończenie do mnie nie przemówiło dostatecznie.
_________________
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: GwenBrown
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 2237
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-10-18, 07:12   

1
Mam straszną słabość do wilkołaków, to raz. A dwa, mam również straszny szacunek dla ludziów, którzy umieją w słowo wierszowane, bo z doświadczenia wiem, że nie jest to takie łatwe. Tak wiec mamy tu dwa czynniki, które przesądziły o wszystkim. Dodatkowo wiersz jest bardzo klimatyczny i... po prostu mi się podoba xD
_________________
Gwen Brown - KP | Box | Bank | Trofea | CD | Ogródek | Park | Stragan | Zacisze | Dojo | Nieobecności

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea
XXX
 
     
Coeur 


Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 203
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-10-20, 15:38   

2
Tak czytam i czytam i myślę "Oho. Zaraz pojawi się prawdziwy upiór i coś zrobi poczciwym łobuzom." Ale na szczęście nie co mi się bardzo podoba. W końcu jakaś historyjka, która mogła się zdarzyć naprawdę.
_________________
KP | Box | Bank | Trofea
 
     
Kamil 
Toja


Discord: Kamil #7993
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 842
Wysłany: 2019-10-20, 19:06   

WERDYKT

Głosowanie zakończone! Po pierwszym wrażeniu moim faworytem była praca numer dwa, jednak gdy drugi raz przysiadłem do analizy prac, to bezapelacyjnie praca numer jeden zniszczyła wszystko. Wybór zwycięzcy nie należy jednak do mnie. Wy wybraliście pracę numer jeden. Tutaj trzeba przyznać, że autor pokazał piękne umiejętności opowiadania wierszem. Zawsze imponuje mi jak ktoś potrafi robić to na takim poziomie i kłaniam się. Jedna z prac jest moja, ale nie otrzymała ona żadnego głosu, więc ląduje na dole stawki, a podium wygląda tak.

Zwycięzcą Lipcowej Trylogii Literackiej zostaje autor pracy numer 1, a jest nim Lucas Deef. Drugie miejsce zajmuje SayuriSagi i jej praca numer 2. Na trzecim miejscu mamy pracę numer 3 i jej autora Kamila.


NAGRODY

Lucas Deef - 1 Miejsce - Jajko dowolnego pokemona typu Dark lub Ghost z EM wybranym przez moderatora | 5.000$ | 1 TM lub MT | 3 Heart Scale | 3 Crystal's Dollars | 5 Rare Candy
SayuriSagi - 2 Miejsce - 4.000$ | 1 TM lub MT | 2 Heart Scale | 3 Crystal's Dollars | 4 Rare Candy
Kamil - 3 Miejsce - 3.000$ | 1 TM lub MT | 1 Heart Scale | 3 Crystal's Dollars | 3 Rare Candy

NAGRODY ZA GŁOSOWANIE

Asta - 500$ | 1 Crystal's Dollars
GwenBrown - 500$ | 1 Crystal's Dollars(Możesz tylko raz za wszystkie trylogie)
Coeur - 500$ | 1 Crystal's Dollars

Oczywiście odbiór nagród musicie potwierdzić, pisząc post w tym temacie, a zwycięzcy wylosuje EM, w momencie, gdy wybierze on sobie stworka.
_________________

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖
Ostatnio zmieniony przez Kamil 2019-10-20, 19:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Kamil 
Toja


Discord: Kamil #7993
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 842
Wysłany: 2019-10-20, 19:20   

Odbieram. Biorę TM Shadow Ball dla mojej Xochi.
_________________

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖
 
     
Lucas Deef 


Discord: Lucas Deef
Dołączył: 21 Wrz 2019
Posty: 111
Wysłany: 2019-10-20, 19:37   

Odbieram nagrodę za 1 miejsce, dzięki wszystkim :) Wezmę też TM Shadow ball i jajko litwicka.
_________________
Lucas Deef: karta postaci | box | bank
CD
 
     
Kamil 
Toja


Discord: Kamil #7993
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 842
Wysłany: 2019-10-20, 19:38   

Twoje Jajko ma Egg Move Clear Smog
_________________

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖
 
     
SayuriSagi 
Pure-White Devil


Limit dodatkowych KP: 2+1
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 1164
Wysłany: 2019-10-20, 20:03   

Odbieram wszystkie fanty (dowolny MT) na Pandorę.
_________________


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Daisy7
Daisy7#4661

Did
Dod#6823

Kyuubi
Zanate#3757

Tori
Tori#1343

Xioteru
xxxio#4156

* Twierdza RPG Makera *
Twierdza RPG Makera

* Mortis *

WAW Pokemon

Hipogryf
Hipogryf.pl - blog fantasy

Vampire Knight
Vampire Knight

Demigods

Wishtown

SNM
SnM

PokeSerwis

Wizard's World

Riverdale

Ninshu

Nemea

Orchard Stable

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Król Lew

W galopie

YLO

One for All

Over Undertale
over-undertale

Oneiric

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Amaimon
Amaimon

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2019 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.