FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Daisy7
2019-02-06, 22:50
Make Crystal great again
Autor Wiadomość
Dante Aligieri 

Wysłany: 2019-02-02, 23:38   

Teoretycznie, jak raz sie tutaj wypowiem. Istnieje szansa by dodać pewien skrypt. Sprawa wygląda natomiast tak, że obecnie forum trzyma się na ślinie i patykach z tego co Kyuu mówiła. Jakakolwiek ingerencja w owa strukturę prawdopodobnie może wysypać pół forum, zważając ze mówimy o systemie phpHH z 2003 roku. Nie można było wymagać wówczas aż takich wielkich zaskoczeń.

W skrócie, więcej zachodu niż korzyści. Trzeba pogodzić się z tym co jest i kuniec.

Panda 
Here I go-!

Chatango: SadistPanda
Discord: Panda
Wysłany: 2019-02-04, 16:06   

1. Czas na odpis.

Tydzień dla MG, 2 tygodnie dla gracza - patrząc na to godzinowo, to mamy od cholery czasu na machnięcie tych 5 linijek. Odpisy to kwestia 5-20 minut. Doba ma 24h. Jeśli ktoś wie, że nie ma czasu w dzień, bo ma pełno spraw do załatwienia, to niech ogarnie odpis na ranem (Można ustawić budzik i po prostu wstać szybciej) albo przed samym spaniem. Po prostu trzeba chcieć.

To, że termin minął i przygoda leci do archiwum jest zgodne z wytycznymi na które sami się zgadzamy podejmując się bycia MG oraz grania na forum jako zwykły użytkownik. Logicznym jest, iż wchodząc w świat PBF’a, gdzie gra oparta jest na systemie pisania, pisania i jeszcze wincej pisania - musimy poświęcić konkretną ilość czasu na to pisanie.

MG i gracz niech pilnują siebie nawzajem, jeśli rzeczywiście im na tych przygodach zależy. Sposobów w komunikacji w 21 wieku mamy wiele: GG, SMS, FB, Email, Discord, Skype.

Wiem, że każdy by chciał robić po swojemu, odpisać po swojemu i żyć po swojemu na forum, ale rejestrując się zgadzacie się na Regulamin, który panuje na Crystalu. Zamiast walczyć z tym, po prostu się dostosujcie. Nie wszystko zawsze będzie takie jak my chcemy, bo tak nam wygodniej.

Tym bardziej, że nikt wam nie każe być na tym forum 24/7. 20 minut wystarczy.

Plus, gdyby nie było tych zaostrzeń i pilnowania Kyuu - to oczywistym było, że jeden by odpisywał raz na tydzień, drugi raz na miesiąc, a trzeci raz na ruski rok, bo może i będzie tak sobie robił. Wtedy jest płacz bo nie fair, czemu mamy takich MG itd. Dzięki tym zaostrzeniom, Każdy MG i gracz jest sądzony tak samo - według tych samych zasad. Straciłeś przygodę oraz jesteś zły z tego powodu? Wiedz, że ci przed tobą i za tobą też tak będą się czuli i tak też jest fair.

To czy odpiszemy w terminie jest zależne tylko od nas. Jedynie ci, co zwalają winę na trudy życia i brak czasu ponoszą konsekwencje.

Przykładowo, względem tego co napisałam wyżej.

Za 4h kończy mi się termin u Zumiego. Miałam 2 tygodnie. Też miałam tak jak wszyscy zawalony kalendarz, a i tak jak patrzę wstecz - znalazłabym tą chwile na odpis. Czemu nie odpisałam? Lenistwo, brak weny itd. Na wiele rzeczy mogę zwalać winę, ale tak naprawdę to nadal to tylko Ja sama za to odpowiadam. I zdaje sobie sprawę, że albo odpisze i dalej będę mieć, albo nie i stracę. Moja decyzja.

2. Regulamin

Narzekamy na te zasady i narzekamy. Ale to dzięki nim to forum funkcjonuje. Bez nich też byłoby źle i niedobrze. Bo coś ktoś nam zrobił, a admin nie reaguje, bo przecież pkt regulaminu nie istnieje wobec tego czegoś.

To jest na zasadzie, że nikt nigdy nikomu nie dogodzi.

Regulaminy zawsze będą funkcjonować w naszym żywocie, byśmy wiedzieli według czego i jak postępować. Żeby nie było istnej samowolki.

Nowi przynajmniej wiedzą na czym stoją. Jak mają się poruszać po forum i na co nie mogą sobie pozwolić. To pozwala też jako tako funkcjonować tutaj ludziom.

Tym bardziej, że jak wcześniej pisałam. Sami decydujemy się na rejestracje i jak już to robimy, to automatycznie godzimy się na egzystencję wśród panujących w danej społeczności zasad.

Forum tworzą i ludzie i regulaminy.

3. Prawo stażu

Zróbmy komuś dobrze, to potem będziemy musieli całemu forum ustępować nieustannie. Ludzie z natury lubią wykorzystywać okazje z których będą czerpać konkretne korzyści. Plus jak on ma, to czemu ja nie mam mieć lepiej?

Jak będziemy się bawić w staże, kto dłużej i ci co dłużej to lepiej im się żyje, to znowu powiecie, że kolesiostwo, że co wy robicie itd.

Nowi i starzy tracą przygodę na tej samej zasadzie i to jest fair. A nie, że ktoś będzie traktowany lepiej, bo gra dłużej. Już samo to, że macie bogatsze KP od świeżaków powinno wam wystarczyć.

4. Kolesiostwo

Nigdy nie zrozumiem o co z tym chodzi ludziom.
Są na forum grupki przyjaciół. W życiu też tak macie - jest klasa, formują się mniejsze, większe grupki i się kumplują ze sobą. I co teraz? Tamta grupka się za dobrze bawi, więc powinna się rozpaść, niech zerwą ze sobą znajomość itd?

Crystal żyje 8 lat. Logiczne jest zatem, że niektóre znajomości formują się na coś stałego. Krzyczycie że nowi nie mogą do koła dojść. Na start nikt nie będzie miał super przyjaźni z osobą, którą dopiero poznał. Na wszystko potrzeba czasu. Dużo czasu.

Mieliśmy wielu nowych. Jedni zostali, drudzy znikli. Ci co zostali normalnie piszą na chacie, grają i tyle. Kto się mocniej zaprzyjaźnił, to się zaprzyjaźnił.
A to, że ktoś wykorzystuje swoją pozycję do tego, by dopieszczać swoich znajomków… to jego i tylko jego wina oraz pokaz tego, jaką jest osobą. Nie wińcie za to Adminów czy modów, tylko osobę która w ten sposób się właśnie bawi.

Wspólne wyjazdy.
Dejzi otwiera zapisy na wyjazd dla całego forum w wątku ogólnodostępnym dla każdego. To, że nie każdy kto się zapiszę z nami jedzie jest uwarunkowane jedną sprawą - jeśli nie znasz dobrze tej osoby, która sobie przyszła i grać od tygodnia, dwóch, miesięca, to jakie masz zagwarantowanie, iż nie zniknie z nagła bądź nie oleje sprawy, gdy przyjdzie do składania się na domek? Kwestia wynajmu domku dla 8-15 osób to nie jest mała kwota. Czemu organizujący ma ryzykować, że owa osoba nie płaci i wtedy reszta będzie musiała wyłożyć swoje pieniądze za niego? Zamiast patrzeć na to, że nie bierzemy, bo kogoś nie lubimy, spójrzmy na to, jak właśnie wygląda dokładne załatwianie wyjazdu grupowego i z czym trzeba się przy tym mierzyć.

Ktoś powie, że trzeba dać taryfę zaufania. Ale tu nadal chodzi też o to, że jak nie znasz owej osoby, nie wiesz jak się zachowuje też poza forum, to skąd wiesz, czy nie wywinie czegoś na wyjeździe? Nie daj boże za dobrze będzie chciała się zabawić i coś zniszczy, a za straty płaci cała grupa. Plus to, że na wyjazdach tworzymy atmosferę taką, by się zrelaksować, odpocząć od codzienności. Tak samo zapewne jest z wami wszystkimi. Podróżujecie, spędzacie czas z osobami, przy których jest wam dobrze i wiecie, że z nimi to można i konie kraść. Nie z tymi, którzy lada moment mogą sprawić, że wasze spotkanie przemieni się w coś, co sprawi, że będziecie żałować, iż w ogóle się udaliście na ów zlot.

A jeśli już ktoś, kogo znamy od dłuższego czasu jedzie, to traktujemy go po prostu, jak znajomego z którym jedziemy. Razem śpimy, jemy, spędzamy czas, składamy się na potrzebne jedzenie i produkty do domu. Tyle.. Bez wybuchów, na luzie. Nie ma super kółka adoracji, tylko zwykłe spotkanie dla relaksu.

Wracając do forum.
Kolesiostwo niby jest, a jednak i mg i modzi i te kółka adoracji są traktowane według tego samego regulaminu oraz tak samo obrywają.

Admini mają tajne rozmowy? A jakie mają mieć? W pracy też szefowie mają swoje spotkania, gdzie ustanawiają ważne dla firmy rzeczy, które przedstawiają potem pracowników, ale nie zapraszają od razu całej placówki na te spotkania. Dajmy naszym adminom pracować w spokoju. Zwłaszcza nad rzeczami, które wy chcecie, by były dobrze zrobione. Niech myślą, omawiają i czynią dla was Crystal lepszym. My, użytkownicy czekajmy w cierpliwości i po prostu róbmy swoje grając na forum.

Admin jest adminem, niezależnie od tematyki forum. Należy mu się chociaż najmniejszy szacunek.

5. No i ten szacunek idzie w drugą stronę.

Mimo wszystko, sprawa Shuu powinna być załatwiona nie tyle co inaczej, co po prostu powinien się pojawić stosowny wątek z informacją o podjęciu takiej, a nie innej decyzji. Bo mimo wszystko perm banów na codzień się nie otrzymuje, a ten kto dostał, to jednak zrobił coś więcej, a niżeli złamał jeden, dwa pkt regulaminu.

Tym bardziej, że być może dzięki temu ominęłoby się problemów na chatach, gdzie ludzie mimo wszystko chcieli mieć wyjaśnienie.

6. Trybunał czy jakiś tam system sądu nowy.

Jestem za tą opcją.

4 adminów.
2 modów - Dod, Kei
4 użytkowników - JC, Kardis, Professor V, The Lich.

10 ludzi decyduje o jednej sprawie.

I jako osobę główną rozstrzygającą dać Grzega, który właściwie jest zawsze po swojej, indywidualnej stronie i po swojemu patrzy na wiele spraw oraz często rzecze mądrzejsze rzeczy, a niżeli jakiś admin, mod czy gracz.

KP Hanako / Box / Bank

Do exactly as you like~

Pleasure leads to joy,

and joy leads to happiness~

~ Lista obejrzanych animu ~
[mru]

Daisy7 
CzeDar

Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Wysłany: 2019-02-04, 17:58   

[Wątek chwilowo zamknięty]
Muszę przyznać, że nie spodziewałam się tak dużego odzewu. Chcemy odpowiedzieć na wszystkie posty, ale zwyczajnie nie nadążamy, bo ciągle pojawiają się nowe x'D W związku z tym ogłaszam CHWILOWE zamknięcie wątku, żeby się nie robił bałagan. Postaramy się jak najszybciej odpisać na wszystkie propki i wówczas otworzymy wątek ponownie ;)
Z góry dziękuję za cierpliwość ;×;

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]

Daisy7 
CzeDar

Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Wysłany: 2019-02-06, 22:50   

Pod spodem macie odpowiedzi od administracji na wszystkie poruszone do tej pory tematy (mam nadzieję, że niczego nie pominęliśmy ;p). Pamiętajcie, że niektóre propozycje mają swoje oddzielne wątki w dziale "Propozycje", więc tu ich już nie poruszaliśmy.
Miłej lektury o/
[wątek zostaje ponownie otworzony]

MG DODAJĄCY NA STAŁE DOPISEK O 2 TYG. NA ODPIS

Odpowiedź do tego postu Kyuu
Nie chcemy wprowadzać tu kolejnej sztywnej zasady, że MG może dodać dopisek o odpisywaniu raz na 2 tyg. tylko X razy do roku. Obiecujemy jednak przypomnieć wszystkim poprzez aktualizację, że ten dopisek należy używać, gdy nastaną "ciężkie czasy" i kiedy już przeminą, należy go usunąć, a nie trzymać na stałe. Mamy tu również prośbę dla graczy, aby nie bali się upominać swoich MG, że należałoby już owy dopisek usunąć, bo jeśli tego nie zrobią, dają swoim MG ciche przyzwolenie na to, aby Ci rzadziej im odpisywali.
Mam nadzieję, że takie przypomnienie wystarczy i MG będą się sami pilnować.

Kwestie poruszone w propozycjach "Co do sekundy" i "Prawo stażu" mają kilkoro (a może więcej, tylko nie każdy się odzywa?) zwolenników, którzy uważają je za bardzo dobre, dlatego proponujemy rozwiązanie, o którym przeczytacie TUTAJ. Poniżej zamieszczamy naszą opinię, dlaczego według nas te dwie propozycje mają spore minusy.

CO DO SEKUNDY

Myślę, że pozwolenie na odpisywanie do końca dnia jest zwyczajnym wydłużeniem czasu na odpis i to troszkę niesprawiedliwym, bo ktoś, komu gracz odpisał o 00:30 ma prawie 8 dni na odpisanie mu, a ktoś, komu gracz odpisał o 23:49 ma 7 dni i 11 min, wow .-. I już widzę te wiadomości na chatango "ej, weź mi odpisz po północy, żebym miał więcej czasu". A teraz mamy równe 7 dni (168 h), więc każdy MG ma tyle samo czasu.
Co do tego, że to zwyczajne wydłużenie czasu na odpis - tak samo, jak MG mógł się spóźnić z odpisaniem do konkretnej godziny, tak samo może się spóźnić z odpisaniem do północy. I też może narzekać, że odpisał 2 godziny po północy, więc żeby mu darować. A jak mu darujemy, osoba, która spóźniła się 3 h, też będzie chciała, aby jej darować. No i tak się robi takie błędne koło. Po prostu musi być jakiś konkretny termin. (Tę sprawę dobrze opisał DC1)
Co jest złego w dawaniu MG wolnej ręki, żeby sami decydowali, ile będą mieli czasu na odpis (oraz ich gracze)? Przygody szłyby jeszcze wolniej niż dotychczas, a niestety wiele MG odpisuje graczom na styk. I okey, może są gracze, którym nie przeszkadzałoby, że dostają odpis po miesiącu, ale jest różnica między nowicjuszem a kimś, kto siedzi tu już od dłuższego czasu. Gdyby mój MG (Mhrok) odpisywał wg mnie za wolno, napisałabym mu prosto z mostu, żeby ruszył 4 litery, bo robi się leniwą bułą. Jednak taki nowy gracz, zwłaszcza, jak nikogo nie zna z forum, zwykle nie ma od razu takiej swobodnej relacji ze swoim MG i po prostu byłoby mu głupio go poganiać w obawie, że ten będzie dla niego wredny bądź go wywali. Nowi gracze chcą zwykle wypaść przed użytkownikami forum jak najlepiej, żeby zostali dobrze przyjęci. (Tę sprawę dobrze odpisała również Kyuu tutaj)
Mam tu jeszcze od Kyuu odnośnie pilnowania terminów co do sekundy (a raczej potwierdzenia, że tak nie jest i Kyuu nie siedzi niczym robot, odświeżając co minutę każdy dział MG .-.) - oto przeniesienia wszystkich przeterminowanych gier z obecnej domeny (pozostałe gry w archiwum trafiły do niego w wyniku utraty stanowiska MG, na prośbę MG lub gracza):
Ali (MG Dante) - termin do 28.01 17:46, przeniesiona 29.01 17:35 (23h 49 min)
PokemonStarWolf (MG Mirajane) - termin do 20.01 13:24, przeniesiona 20.01 20:35 (6h 11 min)
The Lich (MG Rieul), termin do 12.01 10:33, przeniesiona 12.01 16:21 (5h 48min)
Madu (MG Koori), termin do 06.01 14:16, przeniesiona 08.01 16:24 (50h 8 min, przy czym Madu zorientowała się o usunięciu gry w dniu 13.01, kiedy z poślizgiem usunęłam jej KP, czyli de facto TYDZIEŃ po usunięciu gry, nie, jak wspominała w wątku z propozycjami, po niecałym dniu spóźnienia).
Weltschmerz (MG DC1), termin do 24.12 21:46, przeniesiona 27.12 15:33 (65h 47 min)
M (MG Trebonth), termin do 12.12 15:02, przeniesiona 13.12 16:14 (25h 12 min)
Weltschmerz (MG The Lich), termin do 12.12 00:01, przeniesiona 13.12 2:28 (26h 27 min)
Kardis (MG JC), termin do 11.12 23:29, przeniesiona 13.12 02:57 (27h 18 min)
Jeckyll (MG Weltschmerz), termin do 11.12 14:24, przeniesiona 11.12 16:25 (2h 1 min)
Mintori (MG Kesty), termin do 29.11 22:25, przeniesiona 30.11 13:57 (15h 32 min)
Pikutorialu (MG Dante), termin do 23.11 00:31, przeniesiona 23.11 09:25 (8h 54 min)
DJSzopxX (MG The Lich), termin do 14.11 18:22, przeniesiona 14.11 21:45 (3h 23 min)
Bitron (MG DJ SzopxX), termin do 10.11 14:29, przeniesiona 12.11 13:42 (47h 47 min)
Podsumowując, wydaje mi się, że konkretny termin odpisu przez MG (7 dni) jest potrzebny. A nawet jeśli MG musi "odsapnąć", może poprosić graczy, by zgodzili się na odpisy co 2 tyg. (byle nie traktować tego jako czegoś na stałe!). Istnieją również nieobecności. MG może zgłosić nieobecność do 10 dni bez wyznaczania zastępcy oraz do 3 tyg. z wyznaczaniem zastępcy. Dochodzi nam jeszcze możliwość zamrożenia gry na prośbę MG (nowa propozycja opisana przez Kyuu w oddzielnym wątku w propkachu). I nie zapominajmy, że nawet jeśli MG się zapomni i nie da odpisu, i dostanie tego warna, nie traci od razu posady. Trzeba mieć 3 warny jednocześnie, aby stracić stanowisko. Według mnie sporo tych opcji. Jeśli ktoś nadal nie daje rady, może po prostu nie ma na to wystarczająco czasu i powinien dać sobie spokój, ewentualnie, jeżeli lubi prowadzić gry, może zostać nieoficjalnym MG w prywatnych sesjach, gdzie może odpisywać choćby raz na pół roku :^)

PRAWO STAŻU

Odpowiedź Gwen na propozycję Szopa: Idąc tym tokiem rozumowania, faworyzowalibyśmy dłuższe wątki na forum, a w czym przygoda na stron 2-3 jest gorsza od tej na 5 na czy na 25? W niczym. Zaproponowane przez Szopa rozwiązanie w dłuższej perspektywie czasu mogłoby generować więcej zgrzytów i niezadowolenia niż obecnie.

Poniższe propozycje są ze sobą bardzo powiązane, dlatego spinam je w jedno.
PATRZYMY NA GRACZY, NIE ADMINÓW
ODWOŁANIE REGULAMINÓW
PODEJŚCIE
BRAK KOMUNIKACJI

Odpowiedź Gwen na post Szopa: Niestety, nie ma możliwości by zlikwidować wszystkie zasady funkcjonujące na naszym forum jako całości czy w poszczególnych działach. Zaowocowałoby to tylko ogromną anarchią i chaosem oraz dopiero wtedy zaczęłaby się niesprawiedliwość i kolesiostwo. Jednakże, na Crystalu cały czas, nieustająco i wciąż funkcjonuje dział "Propozycje" gdzie, jak nazwa wskazuje, każdy, bez względu na swój staż może zamieścić jakąś propozycję zmian na forum. Może to być pomysł na coś całkiem nowego, a może dotyczyć zmian działania czegoś co już na forum jest. Administracja oraz pozostali użytkownicy oceniają czy dany pomysł zyskuje poparcie i czy w ogóle jest sens wprowadzać go w zaproponowanej formie- czasem potrzebne jest wypracowanie kompromisu. Niemniej, to stała opcja, więc jeśli ktoś czuje potrzebę jakichś zmian, śmiało- zaproponujcie, a na pewno przyjrzymy się tej sprawie
Od siebie w ramach odpowiedzi dodam jeszcze SS z shoutboxu -> klik.
I Kyuu przygotowała SS z wspomnianego wątku z Olimpu, gdzie dyskutowaliśmy nt CCC oraz Survivora -> klik. Jak widać, nie może być mowy o faworyzowaniu jednego eventu na rzecz drugiego. Wszystko zostało rozegrane fair wobec obu organizatorów.
Nt Olimpu i grupy na fb napisałam poniżej przy "Crystal to zamknięte kółko".

CRYSTAL TO ZAMKNIĘTE KÓŁKO

DJSzopxX napisał/a:
Zanim ktoś mi powie "lol nie", to niech mi odpowie kto jako ostatni dołączył do waszej prawdziwej "elyty" Księciu?

Chciałabym wiedzieć, co masz na myśli, pisząc "elyta". Chodzi o grupę na messengerze? Została stworzona ponad dwa lata temu dla osób, które wybierały się na pierwszy crystalowy meeting. I właśnie temu miała służyć - ustalaniu szczegółów dot. wyjazdu. Chyba nie chciałbyś słuchać, jak trajkoczemy o wyjeździe non-stop na chatango, wybieramy domki itd. W ciągu roku piszemy tam głównie o tym, co u nas słychać - jak tam w pracy, narzekanie na studia i takie tam pogawędki między znajomymi (tak samo jak Ty założyłbyś sobie konfę z kilkoma lepiej Ci znanymi Crystalowiczami, w końcu bywają bardziej prywatne sprawy, o których nie masz ochoty pisać na chatango przed wszystkimi, c'nie?). Ewentualnie wrzucamy selfie xD W każdym razie nic zakazanego. Czasem gadamy coś nt Crystala, ale nie są to żadne tajne plany. Jeśli mamy jakieś dyskusje do przegadania w gronie adminów, robimy to Olimpie, do którego dostępu nie ma nikt poza mną, Gwen, Xio i Kyuu. I nie ma tak, że najpierw piszemy coś w Olimpie, a potem przekazujemy tylko wyjazdowej ekipie z messengera.
DJSzopxX napisał/a:
mimo, że zapraszacie "wszystkich" na wspólny wyjazd, tyle wybrane przez was osoby mogą tam jechać

Tak, nie zgadzam się na udział każdego w wyjeździe. Czemu? Ze względu na bezpieczeństwo. Raz, że finansowe (żeby nie było, że ktoś, kogo ledwo znam, pisze, że chce jechać, ja go biorę pod uwagę, mamy już wszystko zarezerwowane, a on nagle znika i musimy pokryć jego część kosztów za wynajem domku). Dwa (będzie poważnie), jako główny organizator wyjazdu czuję się za wszystkich uczestników w jakiś sposób odpowiedzialna (mimo, że prawie wszyscy są ode mnie starsi xd). Fakt faktem, że każdy jedzie na własne ryzyko i nie zobowiązuję się nikogo pilnować ani nie ponoszę żadnych konsekwencji, jak ktoś sobie coś zrobi, ale ta odpowiedzialność i troska (również o samą siebie) mimo wszystko gdzieś tam w głowie siedzą. Nie chciałabym sprosić na wyjazd człowieka, którego nie znam i któremu nie ufam, żeby potem zastanawiać się, czy to nie jakiś psychol i nam nie poderżnie w nocy gardeł... Ok, dałam dość ostry przykład, ale chodzi mi o pokazanie, że nikt o zdrowych zmysłach nie pozwoli przypadkowemu człowiekowi z neta brać udział w takim wyjeździe.
Zresztą, nie tylko w wakacje podczas takiego tygodniowego meetingu można się spotkać. Są różnego rodzaju konwenty (ja większość osób, które były do tej pory na wakacyjnym meetingu, poznałam w realu właśnie na pyrku; swoją drogą polecam poznać wyjazdowiczów właśnie na jakimś takim konwencie - wtedy i my nabierzemy zaufania do tej osoby i ona do nas oraz zobaczymy, czy się ze sobą dobrze dogadujemy, czujemy). Każdy może też zorganizować coś na własną rękę. Jakieś jednodniowe spotkanie w Wawie? Pewnie mało komu opłaciłoby się na takie przyjechać, ale próbować zawsze można. Nie zabraniam się nikomu z forum spotykać poza wakacjami i tylko w mojej obecności xD
DJSzopxX napisał/a:
Głównie dlatego, że macie niepisaną zasadę w stylu: zadrzesz z jednym z nas, zadzierasz ze wszystkim. Nie ważne kto ma rację i jak mała ta pierdoła, liczy się jedynie fakt, że ktoś pomyślał, aby wytknąć coś komuś z waszej idealnej grupy.

Poproszę przykład, kiedy to jak jeden brat rzuciliśmy się w obronie kogoś tam z wyjazdu (bo zgaduję, że mówiąc o idealnej grupie, masz na myśli uczestników wakacyjnych meetingów, a jak już pisałam, jesteśmy po prostu znajomymi, jedni się lubią bardziej, inni mniej). Mamy różne zdania. Czasami się ze sobą zgadzamy, a czasami nie. Zresztą, gdybyśmy byli "jednym mózgiem", wystarczyłoby, żeby jedna osoba od "nas" skomentowała jakąś propkę, a cała reszta nie musiała, bo się automatycznie zgadza. No a tak nie jest.
(do tego punktu warto również przeczytać odpowiedź Pandy)

BRAK WARNÓW ZA EVENTY

DJSzopxX napisał/a:
Jeżeli robimy durne, ogromne, skomplikowane eventy, gdzie odejście kilku osób wszystko psuje, to:
a. nie róbmy ich wcale
b. róbmy je dla mniejszej ilości osób

Dlaczego od razu durne? .-. Pragnę zauważyć, że właśnie te duże eventy, których mamy zwykle dwa w ciągu roku, cieszą się największą frekwencją, co chyba świadczy samo przez siebie, że są lubiane przez sporą część użytkowników. Warto dodać, że żadne eventy nie są obowiązkowe, więc może przydałaby się opcja c. - jeśli event z jakichkolwiek powodów Ci się nie podoba, nie zapisuj się na niego. Jak już wspomniałam, zwykle w ciągu roku są dwa duże eventy, a oprócz nich pojawia się sporo mniejszych (fabularne ogólnoforumowe, pokazy, wyprawy, na różne okazje itd.). Jedni wolą takie, inni takie i nie fair byłoby rezygnować z którychś.
DJSzopxX napisał/a:
Zamiast grozić i karać, róbmy tylko dla tych, co naprawdę chcą.

Jak już wspomniałam, żaden event nie jest obowiązkowy.
DJSzopxX napisał/a:
Nie ma żadnego powodu, aby za jakikolwiek event karać warnem. Są inne i lepsze sposoby kary.

W niektórych eventach, zwłaszcza tych rozbudowanych i kiedy jest podział na grupy, odejście kogoś z atrakcji psuje zabawę reszcie uczestników i zmusza organizatora do wprowadzania zmian w mechanice eventu. Warny i inne kary mają zmusić użytkownika do zastanowienia się, czy da radę wziąć udział w jakimś evencie, czy jednak może lepiej się na niego bezmyślnie nie zapisywać. Warto dodać, że właśnie w tych drobniejszych atrakcjach, zwykle nie ma kar za rezygnację (albo nie są to warny). Także powtórzę się po raz trzeci - bierzmy udział w tym, na co mamy ochotę i czego zasady nam odpowiadają.
Zwłaszcza, że w każdym evencie w wątku z zapisami jest informacja o tym, że za odpadnięcie/rezygnację jest warn, jeśli takowego dopisku nie ma, odpadnięcie niczym nie grozi. Nikt nie zmusza do zapisywania się na eventy z karami. Poza tym osoby, które organizują event poświęcają swój czas, żeby zorganizować zabawę innym, choć nikt ich do tego nie zmusza - chociażby z szacunku dla tej osoby i jej wkładu w organizację innym rozrywki można się uderzyć w pierś, przyznać “nawaliłem” i wziąć warna na klatę. Odrobienie jednego ostrzeżenia nie jest niemożliwe ani zbyt skomplikowane.

ROZMNAŻANIE

Odpowiedź Kyuu na propozycję Madu: Obecnie hodowca może wstawić jednocześnie dwie pary pokemonów do Daycare. W przypadku, w którym mnoży tylko swoje pokemony, według propozycji Madu daje mu to 6 jaj na dwa tygodnie, 12 jaj miesięcznie. Gdy mnoży z Ditto "do wypożyczenia", ilość ta wzrasta dwukrotnie - co tydzień sześć jaj, 24 jajka w miesiąc. Imho to grube przegięcie.
Obecny system ilościowo nie różni się od tego, co funkcjonowało od lat. Owszem, można wziąć tylko jedno jajo, ale cooldown jest nakładany nie na hodowcę, ale na jego pokemony, co oznacza, że nie musi odczekać dwóch tygodni przed wystawieniem kolejnej pary do rozmnażania (ode mnie: czekać musi jedynie w przypadku chęci wrzucenia tego samego Pokemona, ale też nie tyle czasu, ile trwało ostatnie rozmnażanie, lecz połowę tego czasu). Mało tego, teraz, w przeciwieństwie do sytuacji sprzed zmian, jajko dostaje dodatkowy, darmowy atak.

MODEROWANIE SWOICH DZIAŁÓW

Odpowiedź na to Kyuu napisała tutaj.
Dodam jeszcze drobną aktualizację, że próbowaliśmy "pobawić" się ze sklejaniem kilku tematów w jeden, żeby autorem przygody był aktualny MG i mógł edytować jej temat/podtemat, ale tego również się nie da. Wydaje mi się, że sprawdziliśmy wszystkie opcje. Było też grzebane w ustawieniach, żeby jakoś ograniczyć funkcje moda (brak dostępu do dawania warnów i podglądu IP użytkowników), ale też nie ma takiej opcji.
Nie da się tego zmienić ani ustawieniami użytkownika, ani grup, ani moderacji, nic nie daje edycja zezwoleń. Istnieje plugin, który wyłączyłby możliwość nadawania warnów moderacji, ale biorąc pod uwagę wiek silnika i kompatybilność z różnego rodzaju wtyczkami, może się okazać, że coś zepsuliśmy na amen, więc jest to raczej gra niewarta świeczki. Przyznawanie zezwoleń wygląda tak: klik.

ZMIANY W SKŁADZIE SĘDZIÓW (#takdlasosika)

Jesteśmy na tak, ale więcej poczytacie o tym TUTAJ, gdzie wspólnie ustalimy, w jaki sposób sędziowie powinni być wybierani oraz oczywiście każdy będzie miał prawo zagłosować za lub przeciwko całemu pomysłowi.

KALENDARZ EVENTÓW

Według nas pomysł bardzo dobry i z chęcią go wprowadzimy. Wydaje mi się, że robienie ankiety jest tu zbędne, bo kalendarz eventów w żaden sposób nie zrobi nikomu krzywdy, więc i głosów przeciwko jego pojawieniu się być nie powinno ;)

SPOILEROWANIE

Hmmm... Trochę trudno tu nie przejść z jednej skrajności w drugą. Pisanie przed każdą spoilerującą wiadomością informacji "SPOILER" raczej nie sprawdziłoby się w praktyce. Z drugiej strony przeganianie na priv każdego, kto chce podyskutować o jakimś filmie/serialu/książce/whatever, też mija się z celem, bo przecież na chatango bardzo często wychodzą takie luźne pogaduszki. No i często bierze w nich udział więcej niż 2 osoby, a wątpię, żeby komuś specjalnie chciało się zakładać konfę na fb (czy coś w tym stylu), by na spokojnie dokończyć dyskusję.
Uważamy, że póki co najlepszym rozwiązaniem jest to aktualne, a więc możliwość pisania na chatango o różnych “tworach” bez żadnych kar dopóty, dopóki nikt nie zwróci nam uwagi. Wtedy należy przenieść się z dyskusją na priv czy gdzieś indziej bądź ją zakończyć, inaczej zostanie się ukaranym ostrzeżeniem - najpierw słownym, następnie forumowym, jeśli mimo próśb i gróźb nie zakończy się psucia innym fabuły książki/gry/filmu/serialu/czegokolwiek co jeszcze można zaspojlerować.
Jeśli macie jakieś inne propozycje w tym temacie, które nie zostały jeszcze poruszone, piszcie śmiało. A najlepiej byłoby, żeby taka osoba utworzyła oddzielny wątek w propozycjach. To tak na przyszłość, gdyby ktoś wpadł na jakieś ciekawe rozwiązanie :)

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]

Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2019-02-06, 22:52, w całości zmieniany 2 razy  

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Limit dodatkowych KP: 2
Chatango: Trebonth
Discord: Halt
Wysłany: 2019-02-08, 18:22   

Od siebie dodam przebłysk mądrości/głupoty (niepotrzebne skreślić) swojej, który może nie będzie aż tak głupim pomysłem. Otóż - co by było, jakby ktoś odszedł, ale chciałby aby jego KP wciąż żyła? Transfer kapcia na gracza jakoś niespecjalnie na razie jest, ale mimo to, chciałbym to zaproponować.
Otóż - aby adoptować kapcia, trzeba mieć wolne miejsce na nie i jeden kapeć dowolnego pochodzenia (człowiek bądź pok). Odchodzący bądź ten, który oddaje KP innemu, ma siedem dni na ostateczną decyzję - a adoptujący nie może mieć słabszej postaci, bądź więcej niż dwóch kapci. Otóż czemu te ograniczenia? Ktoś albo masa ludzi mogłaby założyć serię kont z innych IP tylko po to, aby ten miał maks kart postaci. A - i jeszcze jeden limit - trzy adopcje kapci (na całe forum oczywiście) na kwartał. A kapcie do adopcji powinny mieć Poka powyżej 10 poziomu, bądź 5 stronę przygody.

Sosik 
7 RINGS

Wysłany: 2019-03-11, 01:44   

Miałem napisać tutaj prędzej, ale wyszło jak wyszło.

Ja w sprawie mrożeń przygód. Zamiast 6 tygodni z góry liczyłbym to na dni absencji. Dlaczego? Ktoś może się spóźnić z odpisem dzień, dwa, zamrożenie jest użyte i z automatu wykorzystane jest 6 tygodni, nawet jeśli odpisał po dwóch dniach. Wydaje mi się to trochę kiepskie, tym bardziej, że weszły teraz mrożenia wykorzystywane także przez MG, a pula nie została zmieniona. Można wtedy kontrolować to w jakimś spisie, kto wykorzystał ile dni z dostępnych 12 tygodni rocznie, żeby nie wprowadzić zamieszania, chociaż podejrzewam, że i tak nikt nie kontroluje tego, kto ile zamrożeń zużył.

Oliver Potter || [Karta Postaci] [Box] [Bank] ||
Caleb Allen || [Karta Postaci] [Box] [Bank] ||

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Chatango: Trebonth
Discord: Halt
Wysłany: 2019-03-12, 13:48   

Jestem za, ale aby nikt się nie czepiał że ktoś mu daje Freeze i nic nie traci, powinien być jakiś minimalny próg dni zużytych, aby nie było spamu że tu zamrożenie, tam inny jednodniowy urlop od odpisów. Myślę bardziej o minimalnym zużyciu od trzech do pięciu dni z 12 tygodni, jeśli okres zamrożenia jest krótszy od tego progu.

No sorka, ale nie chcę hejcić, a limity też powinny by się przydać.

Mhrok 
the fallen angel.

Chatango: Mhrok
Discord: Mhrok
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2019-03-12, 15:37   

"Jestem na nie, ale nie hejcę" ~Anna Siódma Dejzowa
Pomysł, na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo spoko, jednak jest w nim jeden błąd, który zresztą zauważył Lu. Chodzi o pilnowanie tego, kto miał zamrożenie i ile jego było. Przy dwóch, które są teraz, czeski jest ciężko się połapać, ile tego bylo, a co dopiero przy rozbiciu 12 tygodni na dni. Dlatego w alternatywie mógłbym jedynie zaproponować rozbicie okresu 2×6 tygodni na 4×3 lub 6×2 tygodnie. Nadal daje to możliwość zachowania gry, a przy okazji liczby te nie są tak bardzo rozdrobnione.

With each step
I forge my fate
In the fires of pain!

♪ ♫
MHarumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Leticia Forvedge:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Odpowiedz do tematu