FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Turniej typów
Autor Wiadomość
Lucifer 

Wysłany: 2018-12-27, 22:44   Turniej typów

Witam crystalowicze!
Tak sobie siedzę i oglądam Residenta i wpadłem na pomysł "A może ożywić PVP na forum?" no i wymyśliłem coś fajnego. Chyba. Turniej typów. Na czym to będzie polegało? Co miesiąc będzie losowany typ który będzie miał wstęp na turniej np. Styczeń będzie miesiącem turnieju ognia i gracze będą walczyli w turnieju o tytuł mistrza typu ognistego. Wybierają po jednym pokemonie ognistym i toczą walki. Zwycięzca otrzymuje jakaś małą sume pieniędzy a przy zwycięskim pokemonie będzie odpowiednia notatka "Zwycięzca Turniegu ognia 01/2019" i może dostanie buffa +5% do ognistych ataków na ten miesiąc.

jKDx 
Toja

Chatango: tujestemkamild
Discord: !jKDx #7993
Wysłany: 2018-12-27, 22:51   

Moim zdaniem koncepcja jest dość ciekawa, wydaje mi się, że ma realną rację bytu, ale zamiast tej premii +5% do ataków ognistych, każdy zwycięzca mógłby otrzymywać jeden z 3 jakiś unique ataków danego typu. Ataki można by było oczywiście stworzyć, a jeśli potrzebna by była przy tym pomoc, jestem chętny, wydaje mi się, że ogarnąłbym po jakieś trzy fajne ataczki z każdego typu.. Moim zdaniem, zamysł może wyjść na plus.

✦✧✦✧✦

Geoffrey Nero
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✦✧✦✧✦

Keisuke

Chatango: Keisiak
Discord: Kei#3484
Wysłany: 2018-12-27, 23:10   

Nim cokolwiek się wypowiem na ten temat zadam proste pytanie. Jak myślisz, kto to będzie sędziował?

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias

Koori 
Forumowy Wilkeł

Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: OkamiRine
Discord: Koori
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-28, 00:31   

Generalnie, może nie jakiś unique atak, tylko po prostu jakiś dobry TM danego typu plus hajs? I ewentualnie CeDusie, za aktywność na forum. A odpowiadając na Twoje pytanie, Keisuke - Ja bym mogła mam rangę sędziego i dodatkowy hajs za pisanie odpisów sędziowskich zawsze się przyda.

Mhrok 
shadow of the saint.

Chatango: Mhrok
Discord: Mhrok
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-12-28, 12:10   

Znaczy taka Liga wydaje się być okej, jednak tak jak zauważył Kei, mógłby być problem z sędziowaniem, zwłaszcza, kiedy takie walki miałyby się odbywać praktycznie cały czas. Alternatywą byłoby zrobienie czegoś na wzór "ligi", gdzie każdy mógłby walczyć o tytuł "Mistrza Żywiołu" w dowolnym czasie, jednak nie wiem, czy rozwiązanie w takiej formie znalazłoby aprobatę u reszty forum.

This is the howl of
a soul filled with hatred!

La Grondement Du Haine!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Chatango: GwenBrown
Wysłany: 2018-12-28, 15:07   

Ogólny koncept brzmi nawet ok, ale... znajac z przeszłości jak to zwykle kończyły się wszelkie turnieje walk i tym podobne, raczej powiedziałabym "jestem neutralna z przechyłem na nie".
Tego typu atrakcje się sprawdzały, ale tylko jeśli były w miarę krótkie, poprowadzone przez jakieś konkretne osoby na zasadzie pilnowania wszelkich terminów i bez przeciągania na bozia wie jak długo. W zaproponowanej formie tego typu atrakcja przeżyłaby... bo ja wiem? 3 miesiące? Pół roku? Nie oszukujmy się, ludzie to trochę leniuszki są (ja też, coby daleko nie szukać xD), w pewnym momencie koncept umrze śmiercią naturalną, bo nie będzie komu odpisywać. Już teraz widać to w niektórych wątkach- akademia, cotygodniowe zagadki, lotto, niektóre prace, liderzy crystalowi... Są takie, które są w miarę rozchwytywane i działać będą, a są takie co niewiele się w nich dzieje i jak już się dzieje to tak "raz na ruski rok".

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea

Sosik 

Limit dodatkowych KP: 2
Wysłany: 2018-12-28, 15:55   

Skoro byłby problem z sędziowaniem i lenistwem pospólstwa, to może można by to zorganizować przez Showdowna? Wiecie, wybierałoby się tam pokemony, które faktycznie mamy w kp/boxie, statystyki byłyby zależne chyba od lvla albo każdy mógłby mieć na 100 lvlu już żeby nie było żadnych różnic (nie pamiętam dokładnie jak to tam działa), a pulę 4 ataków dobierałoby się z puli tych, którymi dysponuje nasz pok. W ten sposób walki byłyby dynamiczne i nie ciagnęłyby się przez miesiąc albo jeszcze dłużej, a potrzebna byłaby tylko osoba "sędziego", który uczestniczyłby w walce jako obserwator. Zdaje mi się, że taki format miały zawody organizowane przez Szopa (?) i raczej się sprawdzały.

#ależetopomysłLutosiępewnienieprzyjmie #odrzucamyodrazu

#spideypool #team

|| [Bank] [Box] [Karta Postaci] || Oliver Potter

Caleb Allen || [Karta Postaci] [Box] [Bank] ||

Koori 
Forumowy Wilkeł

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-30, 11:20   

Generalnie jeśli chodzi o showdowna... Zły pomysł. Niby szybciej, niby cała walka w przeciągu paru minut, ale... Właśnie, ale co z tego? Nie byłoby w tym żądnego myślenia, tylko walenie w przycisk. A idea była chyb taka, żeby była przy tym zabawa, a nie, żeby przycisnąć parę razy przycisk i żeby na tym się skończyło.

Ogólnie rzecz ujmując, jestem zdania, żeby dać temu szansę. Przyjmie się, fajnie, nie przyjmie się, to się wywali. Mamy ostatnio całkiem sporo nowych osób i sądzę, że taki powiew świeżości w postaci "turnieju typów" mógłby się spodobać. Spróbować nigdy nie zaszkodzi, nie? Najwyżej po pół roku uzna się, że to poroniony pomysł, jak akademia, która umarła śmiercią naturalną(no, dogorywa w każdym razie)

Ridderak

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-12-30, 15:38   

Ja w sumie też się wypowiem... Jak lubię, albo raczej dawniej lubiłem wszystko co z walkami i rywalizacją związane, teraz już troszkę mniej, to... Nie uważam tego pomysłu za coś, nie tyle złego, co tak jak napisała Gwen - to się nie utrzyma. Kwestia sędziów to jedno, bo sama Koori pisała, że mogłaby ogarniać, ale myślę, że za którymś razem po prostu braknie osób tym zainteresowanych. Mimo, że trochę ludzi jest na forum to ilu z nich jest czysto dla funu i samej gry u MG i tych mniej wymagających bajerów, a walki to jednak trochę wymagaja. Myślenie itp. Zgadzam się z Mhrokiem, że alternatywą byłyby walki z Mistrzem Typu w dowolnym czasie, tylko trzeba by zachęty i dla wyzywających jak i dla samego Mistrza, bo przecież dla samego fejmu nikomu się nie będzie chciało. Raz już na jednym forum było coś baaaaardzo podobnego, by nie powiedziec identycznego, ale przez opiekuna tematu wszystko wzięło w łeb. Tu ta kwestia może by była inna, ale czy chętni do samych walk by byli? Neutralnie nastawiam się do całego pomysłu.

Showdown, showdownem, Koori ma rację, za bardzo to polega na kliknij i niech się dzieje.

Koori 
Forumowy Wilkeł

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-31, 14:35   

Cytat:
Raz już na jednym forum było coś baaaaardzo podobnego, by nie powiedziec identycznego, ale przez opiekuna tematu wszystko wzięło w łeb

To było kiedyś. Kiedyś byli też inni gracze. Myślę, że wszyscy od tamtego czasu nieco dorośli i są odrobinę bardziej odpowiedzialni. Żeby wątek był w miarę ogarnięty wystarczy znaleźć moderatora, który by się tym zajął, sędziego i doszlifować pomysł. Ja osobiście ucieszyłabym się z jakiejś nowości na forum.
Żeby jednak zostać obiektywnym - ten pomysł jest do mocnego doszlifowania. Ludzie nie będą biegać walczyć dla bonusu + ileś tam na miesiąc w statystykach, bo generalnie co im to da, skoro walki w lwiej części są prowadzone przez MG a rzadko który MG używa systemu Crystalowego, przynajmniej takie mam wrażenie. Ataki unique to już nieco lepszy pomysł, ale tu pojawia się małe "ale". Kto będzie wymyślał takie ataki? Jak je zbudować, żeby nie były za mocno OP?

Dlatego podsumowując moją wypowiedź krótko.
Pomysł jest fajny, ale do doszlifowania jeżeli chodzi o samą mechanikę i nagrody. Pytania, jakie nasuwają się pierwsze to
- Kto by się zgodził zostać modem od czegoś takiego? Mam na myśli osoby odpowiedzialne, nie olewające terminów i ogarnięte
- Jak wyglądałyby walki? Byłyby to pojedynki 1vs1, 3vs3 czy pełnowymiarowe?
- Ile osób minimalnie musiałoby się zapisać, by turniej wystartował? W teorii dwie, powiecie, ale co to wtedy za turniej? Zwykł pojedynek między graczami
- I przede wszystkim: jak długo by się to utrzymało w takiej a nie innej formie? Bo po przemyśleniu wszystkiego, zobaczcie sami jak wygląda teraz Akademia. A pierwszy miesiąc z kawałkiem było sporo ludzi piszących taktyki. Więc co poszło nie tak i jak tego uniknąć?(żeby nie było, nie hejtuję pomysłu akademii, tylko zwracam uwagę na analogię. W turnieju też trzeba pisać taktyki)

To tyle od wilczka. Peace!

Keisuke

Chatango: Keisiak
Discord: Kei#3484
Wysłany: 2019-01-01, 14:28   

Nie podoba mi się ten pomysł, tak szczerze. Chodzi o to, że...rozumiem chęć ożywienia walk na forum, ale turnieje to tutaj prawdziwa klątwa. Oczami wyobraźni widzę jakby wyglądała frekwencja oraz malejąco zainteresowanie. Pierwszy turniej może by zleciał w miarę szybko, ale dalej to...ehh. Ale ok, przypuśćmy że to wystartuje. Turnieje co miesiąc? To nierealne serio... Jeden turniej się kończy i zaczyna następny, albo terminy nachodzą na siebie. Ludzie dosyć szybko odczuliby przesyt i tak dalej, jak już można by to zrobić raz na kwartał(co trzy miesiące), albo pół roku. W innej formie nie zgadzam się i nie widzę tego kompletnie. Okej, co jeszcze, hmm...a tak, specjalny mod od tego? Nie ma sensu, jest mod od walk(mua), liderów(ja), nie potrzeba kogoś na coś takiego, serio, gdyby to się w jakiejś formie przyjęło to wezmę to pod swoje skrzydełka, ale czy takie coś wypali to trzeba jeszcze Daisy spytać, ale wydaje mi się, że ona tez będzie tak trochę mehać przez wzgląd atrakcji jakie się obecnie pojawiają.

KP | Box | Bank | Trofea

Inspiration by A'la Matias

Odpowiedz do tematu