FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyprawa gracza Kenshiro (Sarah Green)
Autor Wiadomość
DropboxKenshiro 

Discord: DropboxKenshiro
Wysłany: 2019-01-07, 19:31   

Nadszedł czas decyzji. Sarah patrzyła się troskliwym wzrokiem na swoich przyjaciół, widziała, że potrzebują spokoju. Powiedziała więc do starszego pana: "Proszę pana, chcę abyśmy zeszli niżej do jakiń, ale nie wyprawiali się dalej, bo możemy się zgubić, tak? Musimy jednak zejść z panią Thundroy, a nie wiem, czy ona się do tego nadaje.".

Sarah rzekła więc do pani Thundroy: "Szanowna pani... musimy uciekać przed burzą na dół, pójdzie pani z nami. Pozatym... mam do pani sprawę, może jaskinie to dobre miejsce na jej omówienie. Chespy, Deadly, choćmy!" - wtedy to Sarah zaczęła odsuwać właz prowadzący do jaskiń.

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Chatango: Trebonth
Discord: Halt
Wysłany: 2019-01-08, 18:43   

Czyli postanowione - zejdziecie na dół włazem, który zauważyłaś. Dość prosta formuła, ale jednak. "Ta jaskinia w sumie nie jest tak duża jak się wydaje - ot jakieś dwie wielkości Nary. Ale zgubić się tam wciąż można. A co do pani Thunduroy - nawet w tym stanie dożyje dłużej niż myślisz." A znachorka wciąż raczej była niemową, ale kiedy już miałaś otworzyć właz, ten sam Xatu się pokazał. Mimo to weszliście wszyscy do jaskiń, kiedy słyszałaś donośny huk. Coś mogło się zawalić. Ale to nieważne. Ważne to, że byliście bezpieczni ze swoimi Pokemonami i kulkami do nich. Latarka biła światłem, dzięki czemu widzieliście grotę w pełnej okazałości. Szarawe skały, chociaż gładkie, kryły potęgę, jakiej mało co nie miało. Piski Noibatów i starszych Noivernów układały się w dość sympatyczną melodię. A na prawo było dość duże jeziorko. Drabinki, schody i wejścia były różne, chociaż nie biło z nich żadne światło.

DropboxKenshiro 

Wysłany: 2019-01-08, 19:56   

Jaskinia... Sarah czytała w opowieściach z Aloli o tamtejszych jaskininach. Tam nie było ich za dużo - bo to przecież archipelag, ale parę było niezwykle rozległych. Te opowieści zaczęły się rozwijać w głowie Sary, ta jednak przeszła do działania.

"Szczerze mówiąc, nie wiem gdzie iść. Pójdziemy do jeziora! Słyszałam legendę o lustrzanym jeziorze w Kalos, tutaj nie spodziewam się takich cudów, ale może coś odkryjemy!". No i poszli.

Ale nagle... "ARCEUSIE!" - to było zawalenia. Sarah nie wiedziała, co się stało, choć z dużą dozą prawdopodobieństwa mogła stwierdzić, że to pewnie dom pani Thundroy. "Ale mamy szczęście..." - tu przytuliła swoje Pokemony. "Proszę pana... są tutaj jakieś ciekawe miejsca?" - spytała się Sarah.

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Wysłany: 2019-01-09, 12:54   

Akurat tak się złożyło, że poszliście do jeziorka. Niby była bardzo zabrudzone, niczym po katastrofie platformy wiertniczej, ale pan powiedział swoim głosem. "To jezioro wcale nie jest takie, jakie się wydaje. Wszyscy młodzi trenerzy u nas musieli przejść przez te wody. Niby ciepła, ale jak rytmicznie się nie przejdzie, to czuć takie swędzenie podobne do ugryzień mrówek. A nazywa się Mrówkowodami." Czyli wiedziałaś już odrobinę więcej o tym wszystkim. Ale i tak zapytałaś, co jeszcze jest ciekawego. "Akurat jeszcze jedno miejsce jest godne podziwu. Skała przypominająca pół-człoweka i pół-ptaka - Herosa Balousa, strażnika Nary. Szkoda tylko że od dłuższego czasu prawie żaden tu nie wędrował." Nagle Bellia się zwróciła do ciebie. "Dziewczynko. Widzę że ci nie było straszne to aby ratować w potrzebie innych. Coś chciałaś zapytać - słucham z pełną gracją." Czyli widać - kolejny cykl gadatliwości już się u znachorki załączył.

DropboxKenshiro 

Wysłany: 2019-01-09, 15:12   

"Mrówkowody... brzmi ciekawie. Ciekawe, co powoduje mrowienie..." - Sarah mówiła to z ciągłym zdenerwowaniem, będąc przeświadczona o tym, że dom Pani Thundroy się zawalił. A co z pozostałymi zabudowaniami Nary? Nad ziemią kryła się wielka tajemnica.

Sarah też usłyszała o strażniku Nary. No tak - tą historię przekazuje się w rodzinach, tylko nie w rodzinie Sary. Jakimś cudem Sarah kompletnie nie miała pojęcia, czym jest ten ptak. No ale wtedy odezwała się pani Thundroy. Ptak zszedł na drugi plan, liczyło się wyjaśnienie wizji. Sarah zaczęła:

"Szanowna pani... jestem Sarah Green, pochodzę z Matsabishi. Szukałam pani, ponieważ... mam dziwne wizje..." - Sarah znikąd zaczęła zdobywać zaufanie do znachorki - " od jakiegoś czasu przez chwilę zaczynam się czuć jak inna istota... raz mała i niewinna, raz duża, raz jakiś wilk... czuję się jak ktoś inny, ale potem wracam do normalnej postaci... raz nawet widziała siebie... nie wiem, czy to ma związek z moim skrytym marzeniem... nie lubię zbytnio ludzi, no chyba że takich jak pani, więc chciałabym móc być Pokemonem..."

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Wysłany: 2019-01-10, 13:19   

No, tajemnic nigdy za wiele, ale lepiej teraz się skupić na tym, co miałaś. Przekazałaś treść do uszu pani Thunduroy, co do joty. Dopiero po chwili staruszka próbowała ci powiedzieć po swojemu. "Pani ma całkiem ciekawe marzenie... może i nie da się w pełni być Pokemonem, ale jest pewna legenda o ludziach, którzy mogą widzieć jak Pokemon. Nazywają się bowiem Obserwatorami. Ich jawy często podobne jest do widzenia stworzenia. Czasem wkładając w kontrolę trud, można pokierować stworzeniem tak, aby służyło ich interesom. Są jednak i pewne wady. Jak za długo się będzie w tej wizji, można się zatracić. Najgorsze co może się trafić, to szalony Obserwator z legendą. Tutaj znachorka się zatrzymała, przyglądając się tobie. "Hm. Widać że masz skłonności Obserwatora. Trzeba tylko nad nimi popracować." Jakimś cudem znowu widziałaś jako wilk na chwilę, a wzrok 'twój' padł na wilczka. Ale potem znowu byłaś w swoim ciele, a Dealdy poruszył główką zdziwiony.

"Przepraszam, Bellio, ale tu się nie skupi dziewczyna." Jednak wciąż wiało jak na złość, a na dodatek te wichry rzeczywiście były głośne jak starzec myślał. No cóż - trzeba się przenieść tam, gdzie ciszej. "Chyba mam pomysł, gdzie może ona się skupić. Za mną." No cóż - gdzie pójdzie to już jest owiane nitkami tajemnicy.

DropboxKenshiro 

Wysłany: 2019-01-11, 16:01   

Sarah słuchała pani Thurdroy, jakby jej opowieść była instrukcją, jak chodzić o własnych nogach. Tak naprawdę, to co słyszała, było dużo ważniejsze. Sarah nie mogła uwierzyć, że jest w pewien sposób wybrana, naznaczona przez... coś? Nie wiadomo co. No ale cóż, ma się te skłonności, to teraz trzeba je wykorzystać.

"Pani Belio..." - szepnęła "bardzo dziękuję... nie wiem czy pani dom jeszcze stoi, bo coś nad nami się zawaliło, ale chętnie zamieszkałabym z panią... w sensie, jako w takiej bazie wypadowej, chyba pani rozumie, o co chodzi? Jeżeli mam takie zdolności, to chyba przeznaczenie chce, żebym je rozwijała, prawda?". Tu nastąpiła mała pauza, przerwana wezwaniem starca. Sarah otwarcie powiedziała: "Proszę pana... ja rozumiem, że musimy się schować przed burzą gdzieś, ale pan nas prowadzi gdzieś gdzie... no nie znam tego miejsca, może tam być niebezpiecznie." - Sarah westchnęła, a potem rzekła do pani Thudroy: "Ale, co to znaczy, pracować nad tą umiejętnością?"

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Wysłany: 2019-01-13, 09:55   

No może czułaś się jak bohaterka która chce spełnić przeznaczenie, no ale ważniejsze to, gdzie ten starzec ciebie prowadzi. "Cóż - ostatnio kiedy tu bywałem, żadnej niebezpiecznej części tam nie było." Odpowiedział tobie, jego głos wskazujący jednak na jego szczerość. Podczas tej podróży przez głęboką grotę, staruszka odpowiadała ci na pytanie, a raczej pytania. "Pierwsze co, to skupienie - bez niego zbyt dużo nie zadziałasz ani nie sprecyzujesz, z jakiego kąta widzenia chcesz widzieć ten świat. Po drugie, dziewczyno, musisz wyrobić siłę umysłową tak aby coś prostego wykonać w ciele stworzenia. Nawet się poruszać. A po trzecie - dyscyplina - jak jej zabraknie, to może być naprawdę źle jeśli chodzi o kontrolę nad sobą." Przestrzegła ciebie Belia, aż grozą zawiało.

Na szczęście - nie tak długo wiało grozą, gdyż cisza i spokój wreszcie się odnalazły, a sprawdzając dookoła, widziałaś... właśnie kapliczkę na cześć takiego herosa. "Otóż - Herosi to nie to samo co hybrydy człowieka z Pokemonem. To byli pierwsi Obserwatorzy - ludzie potrafiący na krótką chwilę nawet zmienić się w stworzenie samoistnie. Wada jednak jest taka, że po tym potrzebowali dwa dni odpoczynku. Ale ich geny przetrwały, mimo śmierci wielu władających tą umiejętnością - nawet herosów - i nadal oni są w naszym świecie." Ciekawie starzec opowiadał o tej legendzie. "A to wszystko za sprawą potężnej legendy władającej snem." No - chociaż to by interesowało mitologa, to ty mogłaś się już czuć znużona tym wszystkim. Ale trening jako taki to by był perfekcyjnym zabijaczem czasu.

DropboxKenshiro 

Wysłany: 2019-01-13, 12:28   

"Wie pani... skupienie można wyrobić, tak samo jak siłę umysłową... muszę zostać u pani i razem... razem popracujemy nad tym... Nie wiem, czy sama dam sobię radę pani Belio. Ale fakt, że będę mogła się wczuć w Pokemona... tak się cieszę, bo wie pani, czasami chcę uciec od ludzi i być kimś innym, może głupie to, ale chyba pani mnie zrozumie."

Dalej Sarah słuchała z uwagą opowieści starszego pana. Poznawanie kolejnych szczegółów otaczającego ją świata, których jej rodzice poskąpili. Miała wrażenie, że zna lepiej Alolańskie Bóstwa Opiekuńcze niż mitologię jej rodzimej ziemii. Gdy Sarah usłyszała o legendzie władającej snem, czym prędzej zaczęła szukać w Pokedexie tegoż Pokemona.

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Wysłany: 2019-01-15, 10:43   

Oczywiście - musiałaś jakoś odczytać w Pokedexie - a raczej spróbować to zrobić - dane na temat Legendy. O dziwo, w pokedexie nie był on zarejestrowany - ani nie znałaś jej nazwy. No ale kiedyś warto by było się z nią spotkać oko w oko... o ile takowa ma.

"Wiem, że jesteś szczęśliwa, kiedy chcesz uciec ze swojego ciała ludzkiego... ale co za długo to też niezdrowo - jak za długo spędzisz jako Pokemon.... sama zaczniesz czuć nie to co człowiek, lecz jako ono. To tylko ostrzeżenie. Tak czy owak - pierwszą twoją lekcją jest medytacja." Definicji medytacji też rodzina poskąpiła twoja jak widać. Ale Belia usiadła z nogami skrzyżowanymi i plecami prostymi, zaś dłonie dotykały kolan. "Taka postawa to kwiat lotosu - najprostsza metoda medytacji. Wtedy musisz zamknąć oczy i wyobrazić sobie tunel. Takie światełko migoczące. Może ci się nie powieść za pierwszym razem, ale jak ci się uda to wykonać, to oznacza, że możesz już się skupić." Najprawdopodobniej to było dość informacji, ale czy znajdziesz skupienie w sobie? To się dopiero okaże.

DropboxKenshiro 

Wysłany: 2019-01-16, 13:54   

Sarah usiadła, skrzyżowała nogi, i zaczęła mówić: "Dobrze pani Thudroy... spróbuję, ale nie wiem czy to może się udać... Nigdy tego nie próbowałam... no ale cóż...". Nadszedł czas na medytację. Sarah zamknęła oczy, wyobraziła sobie mrugające światełko i zaczęła oddychać głęboko. Co mogło stać się dalej? Tego Sarah nie wiedziała. Próbowała medytować przez jakieś dziesieć minut, po czym odezwała się do starszej pani: "Wie pani, mi nie zależy na czasie, ja mam czas, ale dziękuję pani za to, co pani dla mnie robi".

Potem nastał kolejny okres medytacji. Sarah, choć nie była w stanie absolutnego relaksu, próbowała z całych sił jak najbardziej się skupić. Trwało to kolejne piętnaście minut. Potem Sarah odezwała się znowu: "Pani Thundroy... właściwie, to znała pani jakiegoś Obserwatora?"

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Wysłany: 2019-01-18, 18:38   

No cóż - jak wypadło ci medytować - tak zaczęłaś. Ale twoja pierwsza próba medytacji raczej była krótka i niezbyt dokładna. Nie widziałaś jeszcze takiego tunelu, ale przynajmniej się trochę wyciszyłaś. "Zwątpienie raczej nie popłaca." Rzekła staruszka krótko, lecz zwięźle i wypowiedziane takim pół-żartem. Po czym zaczęłaś się ponownie skupiać na tej samej czynności. Początkowo nie było nic, ale nagle widziałaś jakiś słaby zarys... czyżby może wreszcie ten tunel? Ale i tak to rychło zniknęło, a po tym zapytaniu twoim, Belia odpowiedziała. "Prawdę mówiąc - to ja sama jestem Obserwatorką. Matka moja też była nią - bodajże sympatyzowała z duchami. Lecz to szmat czasu po jej śmierci - jakiś łobuz ją zabił dziesięć lat temu, kiedy była uczcić imię naszego patrona." To, co powiedziała, raczej wzbudziło smutek i żal u niej samej. Ale wtedy usłyszałaś piski. Akurat było ich mało, potem coraz więcej. Noibaty i Noiverny. Jednak żadne nie wyglądało na wrogie, część nawet była zaciekawiona obecnością ludzi. Coś jednak czułaś, że burzy nie powinno już być.

DropboxKenshiro 

Wysłany: Wczoraj 12:57   

No cóż, okazuje się, że Sarah nie jest jedyna. Myślała, że Obserwatorzy są z dala od niej, a najbliższy to najwyżej ten pan z dziennika. Było to dla niej spore zaskoczenie. No ale cóż, pewnie burza minęła, trzeba się stąd wynosić póki czas.

"Pani Belio, proszę pana... chcę już wracać. Myślę, że możemy już wrócić na powierzchnię. Strach w tej jaskini. No i..." - to już szeptała do starszego pana - " musimy sprawdzić co się stało z domem pani Thundroy. Może się zawalił."

Sarah więc zaczęła zmierzać w stronę wyjścia, uśmiechając się jednocześnie do nietoperzy. Jednocześnie starała się być maksymalnie skupuiona, w końcu trzeba poćwiczyć skupienie.

Odpowiedz do tematu