Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kyuubi
2019-07-05, 20:48
Muzeum Narodowe w Crystal City
Autor Wiadomość
Samuel

Limit dodatkowych KP: 2
Discord: sammi#5472
Wysłany: 2018-12-03, 18:39   

xxxxxPrzechadzałam się po pokoju, szukając spokojnie kolejnych podpowiedzi. Nie śpieszyłam się, bo zwyczajnie nie widziałam w tym sensu. To trzeba na spokojnie.
xxxxx- Gdybyś coś wywęszyła, daj znać. No i gdyby ktoś chciał nas zaatakować, nie wahaj się z atakiem - zwróciłam się do mojej podopiecznej, którą wypuściłam kilka minut wcześniej.- Nie dotyczy to jedynie tej dziewczyny i jej Pokemona - tu wskazałam na moją towarzyszkę - jest z nami.

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Discord: JCMT
Wysłany: 2018-12-03, 18:46   

Czeka was najlżejszy etap eventu. Całe pomieszczenie wygląda w następujący sposób:

Promenada z balustradą znajduje się ponad pomieszczeniem, które służy na swojego rodzaju wystawę obrazów i posągów, jednak trzy odstające od reszty piedestały stoją puste, jakby ktoś ukradł, bądź schował ich ozdoby. W pomieszczeniu tym była ogromna krata, która uniemożliwiała przejście do ostatniego pomieszczenia. Na drugim końcu promenady znajdowało się pomieszczenie z monitoringiem, jak możecie się domyślić jest zamknięte zaawansowanym elektronicznym zamkiem. Tymczasem, aby zejść na dół wystarczy w połowie promenady zejść po schodach. Na ścianach wszędzie wiszą obrazy liderów z całego świata, Elit 4, a także mistrzów Pokemon. Na dole natomiast znajdują się obrazy legendarnych Pokemonów. Na wysokości schodów znajdowała się mała nisza, w której był kącik restauracyjny, a w nim o dziwo jedyny żywy człowiek! Kucharz z obrożą elektroniczną. Widać, że mógł was obsłużyć.

Macie teraz pełną dowolność rozważań oraz zwiedzania. Take your time! Pogadajcie, pointegrujcie się, ustalcie strategię. To może być wasza ostatnia chwila odpoczynku! Następny odpis pojawi się za jakiś Enigmatyczny czas :) Do tego czasu spenetrujcie to pomieszczenie i skorzystajcie z usług szefa, który został zmuszony do serwowania wam jedzenia i picia.

[ Javier Deauxnim | Szkatułka Pandory [BOX] | Skrytka #2264788361988841 [BANK]|Izba Pamięci [POKÓJ TROFEÓW] ]
Nieobecności

Samuel

Wysłany: 2018-12-09, 20:41   

xxxxxWystrój był... niezwykle charakterystyczny. Pierwsze, co zwróciło moją uwagę, były zdecydowanie obrazy liderów z całego świata, elity, a także mistrzów. Ciekawska część mnie nalegała, aby im się przyjrzeć, dlatego też uległam i bez słowa podeszłam do obrazów.
xxxxx- My tu też kiedyś będziemy, Jean – powiedziałam do mojej towarzyszki i uśmiechnęłam się szeroko, wyobrażając sobie obraz, na którym znajdowałam się wraz z całą moją drużyną. W końcu odwróciłam wzrok od ostatniego mistrza Pokemon i spojrzałam niżej, na miejsca pod portretami. Znajdowały się tam obrazy legend. Wszystkie były przedstawiony w taki... święty sposób. Ciekawe czy są takie naprawdę...? pomyślałam, wyobrażając sobie co by było gdybym spotkała legendarnego Pokemona. Zaśmiałam się cicho na taką myśl.
xxxxxPrzecież to się nigdy nie stanie.
xxxxx- Chodźmy coś zjeść może, hm? – zaproponowałam lwicy i pomasowałam brzuch. Zgłodniałam od tego całego myślenia, a możliwość skorzystania z kuchni była dobrym pomysłem.- Hej, towarzyszko! Lecimy coś zjeść? – zwróciłam się do koleżanki i uśmiechnęłam lekko.

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2018-12-24, 20:58   

Ze względu na nieobecność Kardis -> Zawieszam event do momentu jej powrotu :) Macie więcej czasu na zagadkę B)
[ Javier Deauxnim | Szkatułka Pandory [BOX] | Skrytka #2264788361988841 [BANK]|Izba Pamięci [POKÓJ TROFEÓW] ]
Nieobecności

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-01-18, 03:09   

W obecnych warunkach zezwalam moim graczom na dołączenie do eventu. Macie czas do 12.02.2019r. Jeśli do tego czasu nikt nie dołączy, odbędę z Sammie prywatną sesję w evencie prościutko do wygranej.
Nieobecności

Kamil 
Toja

Discord: Kamil #7993
Wysłany: 2019-02-03, 15:04   

Halo wbijam

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖

Mole 
Pan Owca

Discord: Mollin
Wysłany: 2019-03-06, 23:14   

Wbijam tu też!

Fajne KP
Box | Konto bankowe | Trofea
[color=#9370DB]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-03-07, 00:29   

Przepraszam za obsuwki. Dużo roboty.

Po dłuższych oględzinach wreszcie dotarliście do celu. Przed wami stała ostatnia zagadka, którą przygotował dla was Mastermind. Był on za tymi ostatnimi drzwiami, które stanęły otworem w tej chwili.

W czterech rogach sali znajdowały się cztery zagadki. Mogliście znaleźć do nich podpowiedzi w trakcie wcześniejszych konkurencji, jeśli takowe zdobyliście to możecie się teraz ubiegać o nie.

Oto zagadki:

1. Waga

Mamy 12 ciężarków identycznych wizualnie. Pośród nich jest jeden, który ma inną masę od reszty. Niestety nie wiesz, który. Używając tej wagi dokładnie 3 razy musisz odkryć, który to ciężarek.
(Opisz strategię, która pozwoli Ci to wykonać)

2. Sześcian

W sześcianie poniżej, w środkach trzech boków bryły znajdują się punkty A,B i C. Połączono je linią. Jaką miarę ma kąt wewnętrzny ABC?

3. Przemytnik
Pewien mężczyzna w sombrero każdego dnia przekracza na rowerze granicę meksykańską z dwoma workami piasku. Celnicy zawsze sprawdzali worki, ale nigdy nie mogli nic znaleźć, więc mężczyzna przekraczał granicę bezproblemowo. Mimo to wiedzieli, że na pewno jest przemytnikiem. Co takiego przemycał?

4. Synowie
Spotyka się dwóch matematyków. Rozmawiają o różnych duperelach. Nagle jeden mówi:
-Mam trzech synów, a iloczyn ich lat wynosi 36
Drugi na to: - A ile lat ma każdy z nich?
-Suma ich lat wynosi tyle, ile butelek piwa wypiliśmy ostatnim razem, gdy się widzieliśmy.
Drugi na to: - Nadal nie wiem
-To powiem Ci, że najstarszy syn jest rudy
Drugi na to: -Ach no tak. To już wiem.

Pytanie: Ile razem piw wypili ostatnio matematycy?

Nieobecności

Samuel

Wysłany: 2019-03-07, 00:35   

PUSTKA

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-03-14, 23:14   

Czekam na wasze PW do końca tygodnia :)
Potem już oficjalny fabularny koniec robię~
Nieobecności

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-03-17, 23:52   

No cóż... czas minął! Oto rozwiązania zagadek:

Cytat:
1. Krok 1. Najpierw zważ 1-4 i 5-8. Jeśli są równe idź do 2a. Jeśli 1-4 jest lżejsze idź do 2b. Jeśli 5-8 jest lżejsze idź do 2c.

Krok 2a. Zważ 1-3 i 9-11. Jeśli są równe to odważnik 12 jest odpowiedzią. Jeśli 1-3 jest lżejsze idź do 3a. Jeśli 9-11 jest lżejsze idź do 3b.
Krok 2b. Zważ 1-2,9 i 3-5. Jeśli są równe to idź do 3c. Jeśli 1-2,9 jest lżejsze to idź do 3d. Jeśli 3-5 jest lżejsze idź do 3e.
Krok 2c. 1-2,9 i 3-5. Jeśli są równe to idź do 3f. Jeśli 1-2,9 jest lżejsze idź do 3g. Jeśli 3-5 jest lżejsze idź do 3h.

Krok 3a. Zważ 9 i 10. Jeśli są równe odpowiedzią jest 11. Jeśli 9 jest lżejsza, to odpowiedzią jest 10. Jeśli zaś 10 jest lżejsza to odpowiedzią jest 9.
Krok 3b. Zważ 9 i 10. Jeśli są równe odpowiedzią jest 11. Jeśli 9 jest lżejsza, to jest odpowiedzią. Jeśli 10 jest lżejsza, to jest odpowiedzią.
Krok 3c. Zważ 6 i 7. Jeśli są równe odpowiedzią jest 8. Jeśli 6 jest lżejsza odpowiedzią jest 7. Jeśli 7 jest lżejsza odpowiedzią jest 6.
Krok 3d. Zważ 1,5 i 3,4. Jeśli są równe, odpowiedzią jest 2. Jeśli 1,5 jest lżejsze odpowiedzią jest 1. Jeśli 3,4 są lżejsze, odpowiedzią jest 5.
Krok 3e. Zważ 3 i 4. Jeśli 3 jest lżejsza to jest odpowiedzią. Jeśli 4 jest lżejsza to jest odpowiedzią.
Krok 3f. Zważ 6 i 7. Jeśli są równe odpowiedzią jest 8. Jeśli 6 jest lżejsza, to jest odpowiedzią. Jeśli 7 jest lżejsza, to jest odpowiedzią.
Krok 3g. Zważ 3 i 4. Jeśli 3 jest lżejsza odpowiedzią jest 4. Jeśli 4 jest lżejsza odpowiedzią jest 3.
Krok 3h. Zważ 1,5 i 3,4. Jeśli są równe odpowiedzią jest 2. Jeśli 1,5 jest lżejsze to odpowiedzią jest 5. Jeśli 3,4 jest lżejsze, odpowiedzią jest 1.

W ten sposób zawsze znajdziesz ciężarek o innej masie.

Cytat:
2.

Cytat:
3. Prościzna. Przemycał rowery.

Cytat:
4. Tutaj zaczyna się zabawa!

Jak wiadomo, wiek każdego dziecka jest liczbą całkowitą i liczbę 36 możemy jednoznacznie przedstawić jako iloczyn liczb pierwszych:

36 = 2 * 2 * 3 * 3.

Ponadto, któreś z dzieci może mieć 1 rok - oczywiście wszystkie na raz nie mogą mieć 1 roku, bo wtedy iloczyn ich wieków wynosiłby 1, podobnie dwoje z nich nie może mieć 1 roku, gdyż wtedy trzecie musiałoby mieć 36 lat i trudno byłoby nazwać je dzieckiem... Możemy więc założyć, że co najwyżej jedno dziecko ma 1 rok i napisać:

36 = 1 * 2 * 2 * 3 * 3.

W iloczynie wieku dzieci występują więc liczby 1, dwa razy liczba 2 i dwa razy liczba 3, a więc w rozkładzie wieku każdego dziecka na iloczyn liczb pierwszych występują te same liczby. Zatem dzieci mogą mieć 1, 2 i 18 lat lub 1, 3 i 12 lat lub 1, 4 i 9 lat lub 1, 6 i 6 lat lub 2, 2 i 9 lat lub 2, 3 i 6 lat lub 3, 3 i 4 lata. Dalej, suma wieków wynosi - w każdym przypadku - kolejno 21, 17, 14, 13, 13, 11 i 10 lat. Po informacji, ile wynosi suma wieków dzieci, matematyk nadal nie potrafił udzielić odpowiedzi - stąd wniosek, że doliczył się 13 piw, gdyż tylko w tym przypadku mamy dwie możliwe odpowiedzi. Dalej:

1 + 6 + 6 = 13

oraz

2 + 2 + 9 = 13

Już na tym etapie widać, że matematycy wypili 13 piw. Dla dociekliwych: Da się ustalić, ile lat mają dzieci matematyka. Z powyższych zależności wynika, że w pierwszym przypadku dwoje dzieci jest najstarszych. Ale przecież wiemy, że tylko jedno dziecko jest najstarsze (to, które jest rude) - pozostaje więc przypadek, gdy dzieci mają 2, 2 i 9 lat.

Mam nadzieję, że zagadki sprawiły wam trochę frajdy, a jeśli nie, to... trudno. :|

Spoza działu na zagadkę odpowiedziała Kaoriann (Koori)! Gratuluję, jako, że jako jedyna odpowiedziałaś nagradzam Cię 3RC :D <3

Tymczasem chciałbym ogłosić zwyciężczynię konkurencji...
RAM PAM PAM PAM....

Samuel! Która rozwiązała rekordową liczbę 1 zagadki! Ale tą jedną zagadką pokonała pozostałych.

Ostatnia scena w Muzeum należy do Ciebie :D Czekam na Twój odpis!

Pozostałym uczestnikom (tj. Kardis, JKDX, Mollin darowuję po 3RC, dodatkowo Kardis za to, że dzielnie walczyłaś przez tyle etapów otrzymujesz ode mnie jajko Skitty! Niech Ci dumnie towarzyszy! Jak już się wykluje~)
Nieobecności

Samuel

Wysłany: 2019-03-24, 16:46   

xxxxxUdało mi się. Jako jedynej.
xxxxx- Hop hop, jest tu kto? – zawołałam w przestrzeń, jakby w poszukiwaniu odpowiedzi. Uniosłam prawą brew i spojrzałam na towarzyszącą mi Jean – była równie zagubiona co ja. Wzruszyłam w odpowiedzi ramionami i wzięłam lwiątko na ręce, co by jej przypadkiem nic nie zagroziło. Ostatni etap, nie mogę tego zepsuć...

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-03-24, 17:47   

Wrota zamknęły się tuż za Tobą, a Twoim oczom ukazał się ogromny monitoring, a na podłodze siedział jakiś chłopak.

-Miło Cię w końcu spotkać... Sammie.-powiedział szyderczym głosem. Jego szaleńczy śmiech odbijał się echem w wielkiej sali.

-To ostatni przystanek. Dotarłaś do samego końca, darling. A to oznacza, że jesteś godna nagrody, którą dla Ciebie zostawiłem. Mam nadzieję, że nasze umysły będą mogły się jeszcze kiedyś spotkać. Do Ciebie należy ostatnia decyzja, ostatnia zagadka. Mianowicie... musisz zgadnąć, który Pokemon kryje się w pudełku. Jeśli chybisz... lepiej, żebyś nie chybiła.- powiedział Mastermind i złapał się swoją laską haka na suficie i wyfrunął przez luft na dachu. Tymczasem przed Tobą stała paczka, w której był Pokeball. Należało wprowadzić imię Pokemona, który w nim siedzi. Wszędzie wokół były znaki charakterystyczne Masterminda, a jedyne, co on po sobie pozostawił to ten cholerny monitoring, to pudełko i miliardy znaków zapytania. Nie dość, że bandzior, haker, to jeszcze bałaganiarz.

Ostatnią zagadkę czas zacząć!
Nieobecności

Samuel

Wysłany: 2019-03-31, 19:30   

xxxxx- TY MENDO!
xxxxxTylko tyle zdążyłam zawołać za chłopakiem. Nie tego się spodziewałam. Prychnęłam pod nosem, czując potrzebę kopnięcia czegoś – na szczęście w ostatniej chwili powstrzymałam się i niczego nie zniszczyłam.
xxxxx- Czy on w ogóle wie, że groźby są karalne? – wymamrotałam pod nosem, rozglądając się po pokoju. Nie było to nic... szczególnego. Ot, tajemnicze pudełko, znaki i...
xxxxx- Monitoring!
xxxxxNagłe olśnienie. Aż się uśmiechnęłam, zasiadając do sprzętu. Skoro jest tu monitoring to wystarczy go przejrzeć. Z pewnością coś się znajdzie... zapisy z poprzednich dni, może i z dzisiaj...

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2019-04-19, 10:02   

Niestety jedyne, co monitoring zdołał Ci pokazać do milion kolejnych znaków zapytania. Był nimi naszpikowany cały pokój. Tyle zachodu i jedyne, co mogłaś zyskać po tej przygodzie to ten jeden Pokemon, a jedyne, co mogłaś znaleźć w tym cholernym pomieszczeniu były te piekielne znaki zapytania! Nagle na monitorze zaczęło się odliczanie. Pozostało ci zaledwie parę minut, by rozwiązać zagadkę i powstrzymać plan Masterminda i zyskać tajemniczego Pokemona. Jednak uwolnienie Pokemona przed wpisaniem jego nazwy nie wchodziło w rachubę. Mogłaś wysadzić całe muzeum z wszystkimi zakładnikami w środku.
Nieobecności

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi