Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kyuubi
2019-07-05, 21:48
Muzeum Narodowe w Crystal City
Autor Wiadomość
JC 
The Mastermind

Discord: JCMT
Wysłany: 2018-11-12, 00:49   Muzeum Narodowe w Crystal City

Nadeszła długo oczekiwana chwila. Śmiałkowie po raz pierwszy podejmą ważną decyzję, która zdecyduje o ich losie i o tym, czy Mastermind zostanie pokonany! Zagubieni, sam na sam z psychopatycznym zbirem uwielbiającym zagadki umysłowe, zamknięci w muzeum. Ta przygoda na pewno pozostawi po sobie ślad. Trenerzy stanęli przed pierwszą, a właściwie zerową zagadką. Wszystkie pomieszczenia dookoła były pozamykane. Na środku okrągłego pomieszczenia znajdowała się fontanna. Znajdowała się przy niej tabliczka z następującym napisem: Jeśli chcesz się stąd wydostać podziel to pomieszczenie jedną linią na dwie części o tym samym kształcie. Zanim zrobisz głupotę, sposób pokazany na rysunku to DWIE linie. Obok tabliczki leżało opakowanie kredy i obrazek.

Cytat:
Siemka ludzie! Po tygodniu zapisów ogłaszam listę osób zakwalifikowanych do eventu.
Lista Graczy JC:
-Kardis
-Samuel
Lista Graczy spoza działu:
-jKDx
-SayuriSagi
-Kaoriann

Do końca dnia można jeszcze się zapisywać na event via PW. Od 0:00, 13.11 nie przyjmuję już zgłoszeń!

Kolorem indygo będą zaznaczane pola informacyjne dla moich graczy. Oto pierwsza informacja. Do końca dnia proszę, abyście wstawili post, w którym opiszecie co robicie w podanej sytuacji. Czeka was pierwsza zagadka Masterminda. Na rozwiązanie zagadki macie czas do 15.11! Jeśli się wam to nie uda, nagroda za tę zagadkę przepada :c

Kolorem kasztanowym będą zaznaczane pola informacyjne dla graczy spoza działu. Wy już teraz możecie spróbować zmierzyć się z pierwszą zagadką, którą Mastermind przygotował bezpośrednio dla was! Oto ona:

Cztery elektryczne Pokemony wzięły udział w zabawie. Stary Noctowl chował po 100 jagód w 10 skrzynkach (po 10 jagód w każdej) dla każdego Pokemona z osobna. Dla utrudnienia postawił obok każdej skrzynki drugą skrzynkę, w której nie było nic. Następnie pomieszał je wewnątrz pary tak, by Pokemony nie widziały ich zawartości i przykleił na nich plakietki A i B. Każdy z czterech Pokemonów podchodził kolejno do skrzynek, wybierał jedną i sprawdzał zawartość. Jeśli znalazł jagody - mógł je zatrzymać, jeśli znalazł pustą skrzynkę musiał obejść się smakiem. Zakładając, ze Noctowl za każdym razem wkładał jagody do tych samych skrzynek i żaden Pokemon nie podglądał, które skrzynki i z jakim efektem otworzył jego poprzednik, a także na podstawie wyników przedstawionych na obrazku - ustal, ile jagód udało się zdobyć Dedenne.

Proszę o przesyłanie odpowiedzi z uzasadnieniem na PW. Czas macie tak jak moi gracze do 15.11.

Kardis 

Discord: Kardis
Wysłany: 2018-11-12, 12:57   

Usiadłam na przeciwko tabliczki i wzięłam w swoje rączki kartkę i kawałek kredy. Przez jakiś czas wpatrywałam się w rysunek pomieszczenia i próbowałam wiele kombinacji jak by tu podzielić tą salę. Przecież to nie może być takie trudne prawda? Znając życie rozwiązanie jest o wiele prostsze niż myślę.

Kartkę z narysowaną jedną linią trzymałam w łapkach czekając na dalsze instrukcje.
-Ciekawe co jeszcze pan Mastermind wymyśli...

----
PS: Ten czarny okrąg to moja linia ^^

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2018-11-12, 15:51   

Samuel, nie zdążyła nawet mrugnąć, a Kardis już rozwiązała zagadkę Masterminda. Z głośników słyszeć się dało głośne: Gratulacje! Może nie są z was takie półgłówki na jakie wyglądacie. Tymczasem to dopiero początek. Gotowe? Wtem trzy pomieszczenia uległy odblokowaniu. Niestety nie posiadałyście do nich kluczy. W pewnej chwili z ziemi wysunął się piedestał na którym leżał pęk kluczy oraz kartka z napisem Tylko jeden klucz otwiera drzwi Sali Prehistorycznej. Myślenie nie boli!. Klucze oraz dziurkę od klucza do Sali Prehistorycznej zestawiono wam na obrazku poniżej.

Kardis 

Wysłany: 2018-11-12, 16:18   

Wzięłam do łapek żółty/złoty klucz (ten w prawym górnym rogu) i obróciłam go między palcami.
-Hmmm wsumie... można spróbować tego...-powiedziałam i włożyłam żółty klucz do dziurki od klucza. Ale nie tradycyjną stroną tylko tą drugą końcówką. W sumie nie było nic powiedziane, że mamy jedną próbę prawda? Warto spróbować nawet takich sposobów.

Samuel

Limit dodatkowych KP: 2
Discord: sammi#5472
Wysłany: 2018-11-12, 16:18   

xxxxxPierwsza zagadka została rozwiązana bardzo szybko przez inną dziewczynę. Pokazałam jej uniesiony kciuk do góry i uśmiechnęłam się szeroko. Wystarczyło współpracować aby wydostać się z muzeum.
xxxxxNastępna zagadka... cóż, nie wydawała się być jakoś szczególnie trudna. Słowem kluczem (ha!) była prehistoria. „Spróbować nie zaszkodzi” pomyślałam, myśląc nad tym, jakiego surowca używano podczas tego okresu.
xxxxx- Najpierw był kamień, później miedź, brąz i żelazo... – wymruczałam pod nosem, przeglądając pęk kluczy. Mając nadzieję, że chodziło o pierwszy surowiec tego okresu (kamień), odszukałam odpowiedni klucz a następnie włożyłam go do dziurki. Może chodziło właśnie o to?

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2018-11-12, 16:23   

Niestety obydwie próby spaliły na panewce i w całym pomieszczeniu rozległy się głośne syreny, które ogłuszyły was na moment. Głos Masterminda było słychać z głośników chwilę później.
-Uuu, zapomniałem wspomnieć, że złe rozwiązanie owocuje dawką cierpienia? Uwaga, bo ogłuchniecie!-powiedział i zaśmiał się złowieszczo. Ten psychopata chyba się wami bawił, ale w sumie nie miałyście innego wyboru, jak znaleźć właściwe rozwiązanie. W końcu inaczej będziecie tu tkwić do końca życia!

Kardis 

Wysłany: 2018-11-12, 16:28   

-Więc to miał na myśli mówiąc, że myślenie nie boli-powiedziałam, gdy się już ogłuszenie minęło.-Ale wiem dobrze, że go coś zaboli jak go dorwę...
Przyjrzałam się jeszcze raz kluczom i dziurce od klucza. Porównałam wszystkie klucze do tej dziurki i wybrałam ten co rozmiarem pasuje. (lewy dolny róg)
A jeśli to już nie zadziałało to spojrzałam na inną uczestniczke tej zabawy.
-Słuchaj, wybrałyśmy już po jednym kluczu, więc zostały nam dwa pozostałe. Co Ty na to, by spróbować wszystkie? Któryś MUSI w końcu pasować prawda?

Samuel

Wysłany: 2018-11-12, 16:38   

xxxxx- Oj, coś go zaboli i to bardzo – skomentowałam, wciąż się krzywiąc. Mógł sobie wymyślić jakąś inną karę, a nie puszcza dźwięk syren na cały głośnik!
xxxxx- To nie jest taki głupi pomysł – powiedziałam, przyglądając się innej uczestniczce. Westchnęłam jednak.- Tym razem przynajmniej będziemy przygotowane na ten przeraźliwy dźwięk – dodałam chwilę później, sięgając po klucz, który pozostał.

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2018-11-12, 16:58   

Kombinowałyście i kombinowałyście, aż w końcu bach. Kardis wrzuciła mosiężny klucz do dziurki, ale nie tradycyjnie, lecz obracając go o 180 stopni. W ten sposób drzwi stanęły otworem, jednak to co było za nimi przeraziło obydwie dziewczyny. Ogromna siatka pod napięciem, a pod nią dwa stanowiska z zagadkami.
-Teraz już nie ma odwrotu, każda musi liczyć na samą siebie. Wybór należy do was!- na stanowisku po obydwu stronach leżały układy elektroniczne, jednak każdy miał inną zagadkę na sobie.

Uwaga, kto pierwszy ten lepszy! Macie prawo wybrać zagadkę, jednak po wyborze nie możecie jej już zmienić. O tym, co trzeba zrobić w zagadce dowiecie się dopiero, gdy ją wybierzecie! Dodatkowo, kto pierwszy rozwiąże swoją zagadkę otrzyma nagrodę główną za Pomieszczenie 0.

Stanowisko po lewej:

Stanowisko po prawej:

Samuel

Wysłany: 2018-11-12, 17:05   

xxxxx- Świetnie, teraz chce nas usmażyć? – skomentowałam na głos, mając nadzieję, że Mastermind usłyszy moje słowa. Miałam go serdecznie dość i obiecuję, że go kiedyś znajdę... no, zamordować nie zamorduję, ale krzywdę zrobię.
xxxxxPo przyjrzeniu się zagadkom, wzruszyłam ramionami i wybrałam stanowisko po lewej. Przedtem pokazałam jednak mojej towarzyszce uniesiony do góry kciuk. Ot, na pocieszenie.

[ nieobecności ]

Kardis 

Wysłany: 2018-11-12, 17:09   

Stanęłam przy stanowisku po lewej strony i zaczęłąm łączyć kabelki w następujący sposób:

Na moje skoro układy elektroniczne działały to trzeba zrobić zwarcie, a łącząc plus z minusem powinno powstać takie zjawisko xD
-----
PS: JC zabije Cię <3 xD

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2018-11-12, 17:26   

Dziewczęta chyba chciały się bić o stanowisko po lewej. Jednak Samuel była tam pierwsza i należało to uszanować. W związku z tym cały wywód Kardis był niepotrzebny (niestety T_T). Została jej więc przydzielona zagadka po prawej.

Samuel

Okazało się, że zagadka ma drugie dno. Układ, który dostałaś to koks-bateryjka. Twoim zadaniem jest połączyć plus z plusem i minus z minusem, a następnie odpowiedzieć na poniższą zagadkę.
Na rysunku przerywanymi liniami zaznaczono jak przewód biegnie pod płytką. W dymku widoczne jest połączenie punktów A i B tak, że żarówka się świeci. Spójrz na układ poza dymkiem. Bez znaczenia, czy połączysz punkty A i B, B i C, czy A i C, żarówka nadal będzie się świecić. W tym przypadku, w jaki sposób powinnaś połączyć przewody pod płytką? Narysuj opcję, która zużyje najmniejszą liczbę przewodów. Dla ułatwienia na rysunku zamieszczono już jeden przewód. Jeśli to wykonasz prąd przestanie płynąć przez siatkę.

Kardis

Twoja zagadka to szyfr numeryczny. Panel, który pokazuje konfigurację przycisków, potrzebną by uzyskać stany prądowe układu elektrycznego jest wybrakowany i niestety nie możesz odczytać w jaki sposób uzyskać stan 1 (czyli wyłączenie prądu). Jednak po zanalizowaniu konfiguracji dla pozostałych stanów da się zauważyć pewną analogię układania tych konfiguracji.
Odkryj konfigurację, która umożliwi wyłączenie prądu (Stan 1) i narysuj ją, aby wyłączyć zasilanie siatki.

Kardis 

Wysłany: 2018-11-12, 17:37   

O to rozwiązanie tej zagadki.
-Sam, wygraj to, licze na Ciebie-opowiedziałam do towarzyszki niedoli

Samuel

Wysłany: 2018-11-12, 18:15   

xxxxxSkoro wystarczy połączyć plus z plusem, a minus z minusem to...
xxxxx- Cóż, powinno styknąć - mruknęłam pod nosem i przyjrzałam się uważnie mojej pracy. Nie byłam z niej zadowolona, czego nawet nie próbowałam ukryć. Jakoś miałam wrażenie, że wszystko będzie źle.
xxxxx- W razie czego rzucę się na siatkę i sprawdzę, czy dalej biegnie przez nią prąd - szepnęłam do mojej towarzyszki.

musiałam sobie obrazek powiększyć, bo pierwszą wersję słabo widziałam ;-;

[ nieobecności ]

JC 
The Mastermind

Wysłany: 2018-11-12, 18:35   

Niestety głośna syrena ogłuszyła was ponownie!
-Chyba nie powiecie, że dwie dziewczyny nie dadzą sobie rady z jedną siatką elektryczną?-powiedział psychopata przez mikrofon. Miałyście ochotę go zabić. Jednak nie było na to czasu. Samuel nie dokończyła zagadki, natomiast Kardis wprowadziła złą kombinację do panelu.

Podpowiedź 1 dla Samuel:
Może Ci się wydawać, że prąd musi przepłynąć przez wszystkie trzy punkty A,B i C, jednocześnie izolując od siebie sygnał + i - , co nieco komplikuje sprawę. Przeczytaj ponownie warunki zadania tak dokładnie jak to możliwe.

Podpowiedź 1 dla Kardis:

Skup się na prawych połowach symboli od 2 do 6.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi