FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd wzięły się wasze nicki??
Autor Wiadomość
jKDx 
Toja

Chatango: tujestemkamild
Discord: !jKDx #7993
Wysłany: 2018-12-23, 20:02   Skąd wzięły się wasze nicki??

Dzięki za pomysł Serduszku kochany

W sumie pytanie takie jak w tytule tematu. Opowiedzcie mi, o tym dlaczego macie taki nick, a nie inny? W sumie całkiem mnie to ciekawi, bo niektóre historie mogą być ciekawe. To ja zaczne:

Pewnego dnia szukałem sobie ciekawego nicku, używałem wielu generatorów i w ogóle. W końcu tak sobie pomyślałem: "Jestem Kamil Danielski... jakim nickiem najlepiej opisze siebie." i wtedy wpadłem na genialny pomysł, że po prostu wezmę pierwsze literki słów, które przed chwilą wpadły mi do głowy i tak właśnie powstało jKD.... a że tam gdzie chciałem użyć tego nicku trzeba było w nim minimum 4 znaki dopisałem x, tak po prostu... Tyle, oto historia mojego nicku. Teraz czekam na wasze.

Dzięki za inspiracje serduchh.<3

✦✧✦✧✦

Geoffrey Nero
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✦✧✦✧✦

Xioteru 
cute santa

Limit dodatkowych KP: 1
Chatango: xioteru
Discord: x i o
Wysłany: 2018-12-23, 20:39   

U mnie to jest bardzo długa przeprawa.
Na samym początku był chaos Księżycolicy, jednak ze względu na swoją długość, Panda skróciła je do Księciu i od tamtego czasu figuruje jako Księciu. Xioteru natomiast jest powiedzmy zjapońszczonym zapisem Księcia, wymyślonym i użytym na potrzeby braku polskich znaków na etapie przenosin. I jakoś zostało.
Poza forum używam jeszcze nicku Czarnorożec.
:roll:
Po drodze był jeszcze Shapeshifter, Pan Misiu i wiele, wiele innych z innych for, ale Xio albo Księciu obecnie przyjmują się najbardziej. ;))

Mintori 
Hi-da-ka~!

Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Mazuite
Discord: Mintori
Wysłany: 2018-12-23, 22:04   

Z dwóch wyrazów - mint i tori.
Mint, jak pewnie wszyscy wiecie, oznacza miętę lub miętowy, natomiast tori z japońskiego to ptak. Wzięło się to stąd, że chciałabym sobie kiedyś machnąć tatuaż z ptakiem (ogólnie ptasie motywy ftw), a dodatkowo uwielbiam rośliny -a w końcu mięta jest rośliną, czyż nie? ;)
Marietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Lena Schwarz:
Karta Postaci

Koori 
Forumowy Wilkeł

Chatango: OkamiRine
Discord: Koori
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-23, 22:59   

A u mnie to była droga przez mękę. Na początku była Katara - wiecie, ta z Legendy Aanga, co panowała nad wodą. Uwielbiałam tą postać i tak nazwałam się na jednym z forum. Tam za każdym razem "przypadkowo zjadało literkę" i każdy nazywał mnie Katar. Wkurzało mnie to niemożebnie, ponadto zaczynałam interesować się mangami, anime - ogólnie japońską kulturą i ich słowami, i pomyślałam "Hej, a jak jest woda po japońsku?". Mądre dziecię wpadło na tłumacza Google i zaczęło szukać. I gdyby nie to, że ktoś na forum już miał Mizu za nick, pewnie bym do tej pory się bawiła z takowym nickiem.
Ale potem pomyślałam, że lód to też jakaś forma wody. Wpisałam więc lód. To co mi wyskoczyło miało "ō", ale brzmiało jak "Koori". A cała reszta używanych nicków typu Kaoriann czy reszta to wariacje.
Za to Okami jest chyba oczywiste ;) To wilk! Tylko bez kreski nad o

Madu 
Obiekt testowy

Chatango: MaduInChina
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-23, 23:34   

Made in China = Madu in China = Madu.

Cała historia xD

Daisy7 
CzeDar

Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Wysłany: 2018-12-24, 00:09   

Moja kochana psinka nazywała się Daisy. No i siódemka, bo to moja fav cyferka, chociaż teraz nie przepadam za nią (i wgl nicki z cyframi są dla mnie meh xd), ale samo Daisy wygląda jakoś nieswojo... Mało kreatywnie, ale używam tego nicku od wielu lat i kiedy go wymyślałam, miałam pewnie coś ok 8-10 wiosen, także nie oczekujcie niczego oryginalnego .-. No a potem już tak zostało i wszędzie go używałam, więc szkoda była zmieniać ;p

Wszystkie Dais, Dejz czy Daisiaki to rzecz jasna wariacje. Szczególnie lubię Daisiaka, bo
1. brzmi ciekawiej
2. chyba jesio nigdy nie zdarzyło mi się, żeby był gdzieś zajęty *w*

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Chatango: GwenBrown
Wysłany: 2018-12-24, 13:44   

W moim przypadku to po prostu imię i nazwisko mojej postaci, którą zaczęłam tu grać xD

I teoretycznie tu mogłabym moje rozkminy zakończyć, ale z tym, że Gwenia to Gwenia to też jest pewna historia. To, że moja postać miała się tak nazywać to już sobie założyłam dawno. Z tym, że "Gwen" to zdrobnienie, pasowałoby jakieś pełne imię. Aczkolwiek na wszelkie "Gwendoliny" aż mi się bebechy wywracały - niezmiennie kojarzyło mi się to albo z "mandoliną" albo "mendoliją" (coś jak menda tylko tak bardziej xD). I co tu począć? Ratunek przyszedł ze strony Drakensanga, w którego swego czasu namiętnie pocinałam na kompie. W pewnym momencie rozgrywki napotykamy na postać elfki, którą trzeba poratować. Elfka ta zwie się Gwendala i... w tym momencie moja crystalkowa postać została uratowana przed widmem zostanie mandoliną! Ot i całe back story imienia Gweni ;)
A "Brown"? Cóż, leciałam po angielskobrzmiących nazwiskach całkowicie od czapy i kombinowałam, które w miarę pasuje do imienia, żeby to brzmiało do rzeczy.

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea

Coeur 

Chatango: serduch
Wysłany: 2018-12-24, 14:02   

Oglądałem Dragon Balla z francuskim podkładem i polskim lektorem i przetłumaczyli Szatan Piccolo na Szatan Serduszko (Satan Petit Coeur), więc pomyślałem, że Coeur nawet fajnie wygląda w pisaniu, w mówieniu już nieco gorzej, ale oczywiście mądry Polak po szkodzie. Serduch to wymyślili mi Crystalowe świry na chatango. Na po przedniej domenie miałem jeszcze nick Żądny Zemsty Cukiereczek, inspiracja również z francusko-polskiego DB, kiedy Vegetto w formie cukierka(lol) bił się z Buu i powiedział coś w stylu "(...) Twoim przeciwnikiem będzie teraz Żądny Zemsty Cukiereczek".

Trebonth 
Snivioszek Strateg.

Chatango: Trebonth
Discord: Halt
Wysłany: 2018-12-25, 19:57   

Trochę tu będzie wypraw po forach. Otóż to imię pierwotnie nie było związane z moim głównym bohaterem, a raczej trzecioplanowym śp. gladiatorem, którego użyłem w obczyźnie. Akurat przypomniałem sobie o tm imieniu pod koniec jednego RPa w którym brałem czynny udział - wtedy mój nick na Discordzie bywał Risk Cutter Snivy, jakoż się identyfikowałem z tym pseudonimem. Wtedy chyba na alegorię postawiłem, przecież Trebonth musi oznaczać "przywiązany do drzew". A jakoż Snivy miał typ trawiasty, a trawa i drzewo to rośliny, to nagle Trebonth awansował z trzecioplanowego nicku na ten główny, z którego obecnie korzystam. A to, że mój obecny nick jest taki sam? Bardzo długa pamięć i skłonności trwałe na tej postaci.
Po drodze do tych forów bywali jesio Faressain, Thartler i Halt(czyli obecna nazwa na Discordzie), a także na krótko - Itaku.

Dante Aligieri 

Wysłany: 2018-12-26, 01:30   

Cóż, u mnie bardzo oryginalnie, Nick poza nazwą postaci z KP to jednocześnie postać z RPG którą grałem Dawno temu, jest częścią historii świata owej sesji RPG plus cóż... Dużo by gadać poniżej screen z jedynych z pierwszych stron mojej księgi postaci którymi grałem na sesji RPG, rocznik... 2013?

Mhrok 
shadow of the saint.

Chatango: Mhrok
Discord: Mhrok
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-12-27, 16:42   

Mój nick wziął się z inspiracji nickiem innego użytkownika. Jednak, żeby nie robić całkowitej zrzynki, postanowiłem poszukać synonimu. Oczywiście dla, bodajże, 11- lub 12-letniego mnie samo "Mrok" wydawało się słabe i wgl meh, więc dodałem do tego h, bo zdarza się, że ta litera w angielskim, i kilku innych językach, jest niema - ergo, nick wygląda mniej "plebejsko" i się dziwnie nie czyta c:

This is the howl of
a soul filled with hatred!

La Grondement Du Haine!
MYukine Hakui:

Harumi Hasashi:

Kardis 

Chatango: kardistar
Discord: Kardis
Wysłany: 2018-12-28, 20:23   

Jestem fanką Dr. Who i bardzo chciałam, by mój nick jakoś nawiązywał do niego. Więc stwierdziłam, że będę Tardis. No ale jakoś to mi T nie pasował i zmieniłam ,,T'' na K i wyszło Kardis. Poza tym moja pierwsza postać nazywała się tu Kardis Distar. Kardis już wiadomo, a Distar to porostu Tardis przesylabowane i zmienione kolejnością.

Rieul 

Chatango: rieulova
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-12-29, 09:16   

Swego czasu byłam bardzo zakochana w języku francuskim, tym bardziej, że uczyłam się go 6 lat. A to dzięki (lub za sprawą) moich nauczycielek z gimnazjum i liceum, które miały okazję uczyć mnie tego pięknego języka (dalej kocham francuski, ale nie mam już takiej paranoi, jak jeszcze kilka lat wstecz xD).
I tak na wszelkich grach mój nick sobie ewoluował. Najpierw było revoir (od zwrotu au revoir, znaczącego tyle co do widzenia), następnie po prostu brigitte (czyli moje imię po francusku). Z przedostatnim nickiem zaczynałam tutaj na forum i było to subercaseux - pamiętam, że Gwen w tytule mojej przygody zapisała sobie mój nick, żeby nie zapomnieć o kogo chodzi (xD). Ten przedostatni nick, jak i mój aktualny czyli Rieul to nic innego jak po prostu francuskie nazwiska, które znalazłam na jakiejś stronie i bardzo mi się spodobały. :3

Cynthia Morris [ karta postaci | box | bank ]
Lea Clark [ karta postaci | box | bank ]

Odpowiedz do tematu