FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Skąd wzięły się wasze nicki??
Autor Wiadomość
jKDx 
Toja


Chatango: tujestemkamild
Discord: !jKDx #7993
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 256
Wysłany: 2018-12-23, 20:02   Skąd wzięły się wasze nicki??

Dzięki za pomysł Serduszku kochany

W sumie pytanie takie jak w tytule tematu. Opowiedzcie mi, o tym dlaczego macie taki nick, a nie inny? W sumie całkiem mnie to ciekawi, bo niektóre historie mogą być ciekawe. To ja zaczne:

Pewnego dnia szukałem sobie ciekawego nicku, używałem wielu generatorów i w ogóle. W końcu tak sobie pomyślałem: "Jestem Kamil Danielski... jakim nickiem najlepiej opisze siebie." i wtedy wpadłem na genialny pomysł, że po prostu wezmę pierwsze literki słów, które przed chwilą wpadły mi do głowy i tak właśnie powstało jKD.... a że tam gdzie chciałem użyć tego nicku trzeba było w nim minimum 4 znaki dopisałem x, tak po prostu... Tyle, oto historia mojego nicku. Teraz czekam na wasze.

Dzięki za inspiracje serduchh.<3
_________________


✦✧✦✧✦

Geoffrey Nero
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✦✧✦✧✦


  
 
     
Xioteru 
cute santaLimit dodatkowych KP: 1
Chatango: xioteru
Discord: x i o
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 376
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-12-23, 20:39   

U mnie to jest bardzo długa przeprawa.
Na samym początku był chaos Księżycolicy, jednak ze względu na swoją długość, Panda skróciła je do Księciu i od tamtego czasu figuruje jako Księciu. Xioteru natomiast jest powiedzmy zjapońszczonym zapisem Księcia, wymyślonym i użytym na potrzeby braku polskich znaków na etapie przenosin. I jakoś zostało.
Poza forum używam jeszcze nicku Czarnorożec.
:roll:
Po drodze był jeszcze Shapeshifter, Pan Misiu i wiele, wiele innych z innych for, ale Xio albo Księciu obecnie przyjmują się najbardziej. ;))
_________________
xander hale - boxbanktrofea
erelnistra yril'lysoara - boxbanktrofea
 
     
Mintori 
Hi-da-ka~!


Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Mazuite
Discord: Mintori
Dołączyła: 12 Paź 2018
Posty: 127
Wysłany: 2018-12-23, 22:04   

Z dwóch wyrazów - mint i tori.
Mint, jak pewnie wszyscy wiecie, oznacza miętę lub miętowy, natomiast tori z japońskiego to ptak. Wzięło się to stąd, że chciałabym sobie kiedyś machnąć tatuaż z ptakiem (ogólnie ptasie motywy ftw), a dodatkowo uwielbiam rośliny -a w końcu mięta jest rośliną, czyż nie? ;)
_________________
The future, where there is nothing beyond the pain...
...if that's the case, I want to love that pain
M
Marietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea


Lena Schwarz:
Karta Postaci
 
     
Koori 
Forumowy WilkełLimit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: OkamiRine
Discord: Koori
Dołączyła: 14 Paź 2018
Posty: 342
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-23, 22:59   

A u mnie to była droga przez mękę. Na początku była Katara - wiecie, ta z Legendy Aanga, co panowała nad wodą. Uwielbiałam tą postać i tak nazwałam się na jednym z forum. Tam za każdym razem "przypadkowo zjadało literkę" i każdy nazywał mnie Katar. Wkurzało mnie to niemożebnie, ponadto zaczynałam interesować się mangami, anime - ogólnie japońską kulturą i ich słowami, i pomyślałam "Hej, a jak jest woda po japońsku?". Mądre dziecię wpadło na tłumacza Google i zaczęło szukać. I gdyby nie to, że ktoś na forum już miał Mizu za nick, pewnie bym do tej pory się bawiła z takowym nickiem.
Ale potem pomyślałam, że lód to też jakaś forma wody. Wpisałam więc lód. To co mi wyskoczyło miało "ō", ale brzmiało jak "Koori". A cała reszta używanych nicków typu Kaoriann czy reszta to wariacje.
Za to Okami jest chyba oczywiste ;) To wilk! Tylko bez kreski nad o
_________________
 
 
     
Madu 
Obiekt testowy


Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: MaduInChina
Dołączyła: 14 Paź 2018
Posty: 204
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-23, 23:34   

Made in China = Madu in China = Madu.

Cała historia xD
_________________
 
     
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 495
Wysłany: 2018-12-24, 00:09   

Moja kochana psinka nazywała się Daisy. No i siódemka, bo to moja fav cyferka, chociaż teraz nie przepadam za nią (i wgl nicki z cyframi są dla mnie meh xd), ale samo Daisy wygląda jakoś nieswojo... Mało kreatywnie, ale używam tego nicku od wielu lat i kiedy go wymyślałam, miałam pewnie coś ok 8-10 wiosen, także nie oczekujcie niczego oryginalnego .-. No a potem już tak zostało i wszędzie go używałam, więc szkoda była zmieniać ;p

Wszystkie Dais, Dejz czy Daisiaki to rzecz jasna wariacje. Szczególnie lubię Daisiaka, bo
1. brzmi ciekawiej
2. chyba jesio nigdy nie zdarzyło mi się, żeby był gdzieś zajęty *w*
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]

 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Chatango: GwenBrown
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 633
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-12-24, 13:44   

W moim przypadku to po prostu imię i nazwisko mojej postaci, którą zaczęłam tu grać xD

I teoretycznie tu mogłabym moje rozkminy zakończyć, ale z tym, że Gwenia to Gwenia to też jest pewna historia. To, że moja postać miała się tak nazywać to już sobie założyłam dawno. Z tym, że "Gwen" to zdrobnienie, pasowałoby jakieś pełne imię. Aczkolwiek na wszelkie "Gwendoliny" aż mi się bebechy wywracały - niezmiennie kojarzyło mi się to albo z "mandoliną" albo "mendoliją" (coś jak menda tylko tak bardziej xD). I co tu począć? Ratunek przyszedł ze strony Drakensanga, w którego swego czasu namiętnie pocinałam na kompie. W pewnym momencie rozgrywki napotykamy na postać elfki, którą trzeba poratować. Elfka ta zwie się Gwendala i... w tym momencie moja crystalkowa postać została uratowana przed widmem zostanie mandoliną! Ot i całe back story imienia Gweni ;)
A "Brown"? Cóż, leciałam po angielskobrzmiących nazwiskach całkowicie od czapy i kombinowałam, które w miarę pasuje do imienia, żeby to brzmiało do rzeczy.
_________________
Gwen Brown - KP | Box | Bank | Trofea | CD | Ogródek | Jeziorko | Rezerwat | Zima | Stragan

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea
 
     
Coeur 


Chatango: serduch
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 82
Skąd: Lublin
Wysłany: 2018-12-24, 14:02   

Oglądałem Dragon Balla z francuskim podkładem i polskim lektorem i przetłumaczyli Szatan Piccolo na Szatan Serduszko (Satan Petit Coeur), więc pomyślałem, że Coeur nawet fajnie wygląda w pisaniu, w mówieniu już nieco gorzej, ale oczywiście mądry Polak po szkodzie. Serduch to wymyślili mi Crystalowe świry na chatango. Na po przedniej domenie miałem jeszcze nick Żądny Zemsty Cukiereczek, inspiracja również z francusko-polskiego DB, kiedy Vegetto w formie cukierka(lol) bił się z Buu i powiedział coś w stylu "(...) Twoim przeciwnikiem będzie teraz Żądny Zemsty Cukiereczek".
_________________
KP | Box | Bank | Trofea
 
     
Trebonth 
Snivioszek Strateg.Chatango: Trebonth
Discord: Halt
Dołączył: 12 Paź 2018
Posty: 164
Wysłany: 2018-12-25, 19:57   

Trochę tu będzie wypraw po forach. Otóż to imię pierwotnie nie było związane z moim głównym bohaterem, a raczej trzecioplanowym śp. gladiatorem, którego użyłem w obczyźnie. Akurat przypomniałem sobie o tm imieniu pod koniec jednego RPa w którym brałem czynny udział - wtedy mój nick na Discordzie bywał Risk Cutter Snivy, jakoż się identyfikowałem z tym pseudonimem. Wtedy chyba na alegorię postawiłem, przecież Trebonth musi oznaczać "przywiązany do drzew". A jakoż Snivy miał typ trawiasty, a trawa i drzewo to rośliny, to nagle Trebonth awansował z trzecioplanowego nicku na ten główny, z którego obecnie korzystam. A to, że mój obecny nick jest taki sam? Bardzo długa pamięć i skłonności trwałe na tej postaci.
Po drodze do tych forów bywali jesio Faressain, Thartler i Halt(czyli obecna nazwa na Discordzie), a także na krótko - Itaku.
_________________
Trebonth - Poke-Karta Postaci
Halt - KP | Trofea | Bank | Box
 
     
Dante Aligieri 


Dołączył: 14 Paź 2018
Posty: 160
Wysłany: 2018-12-26, 01:30   

Cóż, u mnie bardzo oryginalnie, Nick poza nazwą postaci z KP to jednocześnie postać z RPG którą grałem Dawno temu, jest częścią historii świata owej sesji RPG plus cóż... Dużo by gadać poniżej screen z jedynych z pierwszych stron mojej księgi postaci którymi grałem na sesji RPG, rocznik... 2013?

_________________
 
     
Mhrok 
shadow of the saint.Chatango: Mhrok
Discord: Mhrok
Dołączył: 12 Paź 2018
Posty: 251
Skąd: podlaskie
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-12-27, 16:42   

Mój nick wziął się z inspiracji nickiem innego użytkownika. Jednak, żeby nie robić całkowitej zrzynki, postanowiłem poszukać synonimu. Oczywiście dla, bodajże, 11- lub 12-letniego mnie samo "Mrok" wydawało się słabe i wgl meh, więc dodałem do tego h, bo zdarza się, że ta litera w angielskim, i kilku innych językach, jest niema - ergo, nick wygląda mniej "plebejsko" i się dziwnie nie czyta c:
_________________


This is the howl of
a soul filled with hatred!

La Grondement Du Haine!
MYukine Hakui:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Harumi Hasashi:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea
 
     
Kardis Chatango: kardistar
Discord: Kardis
Dołączyła: 14 Paź 2018
Posty: 145
Skąd: Poznań
Wysłany: 2018-12-28, 20:23   

Jestem fanką Dr. Who i bardzo chciałam, by mój nick jakoś nawiązywał do niego. Więc stwierdziłam, że będę Tardis. No ale jakoś to mi T nie pasował i zmieniłam ,,T'' na K i wyszło Kardis. Poza tym moja pierwsza postać nazywała się tu Kardis Distar. Kardis już wiadomo, a Distar to porostu Tardis przesylabowane i zmienione kolejnością.
_________________
 
 
     
Rieul 


Chatango: rieulova
Dołączyła: 14 Paź 2018
Posty: 212
Skąd: Kyralia
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-12-29, 09:16   

Swego czasu byłam bardzo zakochana w języku francuskim, tym bardziej, że uczyłam się go 6 lat. A to dzięki (lub za sprawą) moich nauczycielek z gimnazjum i liceum, które miały okazję uczyć mnie tego pięknego języka (dalej kocham francuski, ale nie mam już takiej paranoi, jak jeszcze kilka lat wstecz xD).
I tak na wszelkich grach mój nick sobie ewoluował. Najpierw było revoir (od zwrotu au revoir, znaczącego tyle co do widzenia), następnie po prostu brigitte (czyli moje imię po francusku). Z przedostatnim nickiem zaczynałam tutaj na forum i było to subercaseux - pamiętam, że Gwen w tytule mojej przygody zapisała sobie mój nick, żeby nie zapomnieć o kogo chodzi (xD). Ten przedostatni nick, jak i mój aktualny czyli Rieul to nic innego jak po prostu francuskie nazwiska, które znalazłam na jakiejś stronie i bardzo mi się spodobały. :3
_________________

Cynthia Morris [ karta postaci | box | bank ]
Lea Clark [ karta postaci | box | bank ]
  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Xioteru
raivvitch

Kyuubi
366671

PokeSpecial

WAW Pokemon

Król Lew PBF

SNM
SnM

PokeSerwis

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Memento Mori

Riverdale

Ninshu

Nemea

Orchard Stable

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

YLO

Over Undertale
over-undertale

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

FT Path Magician

Amaimon
Amaimon

Mortis

Czarny Horyzont

Artemida - Warrior Cats

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Avengers Assemble

Wizard's WorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2019 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.