Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Świat oczami wilczej trenerki
Autor Wiadomość
Gwen Brown 
Uszanowanko!

Chatango: GwenBrown
Wysłany: 2019-04-12, 16:59   

Miałam właśnie dopowiedzieć o czym nie pomyślał psowaty, kiedy coś nas porządnie ochlapało. Bóbr. A by go gęś zakopała, tego syna samicy psa!
- Drapieżniki też z reguły nie prawią sobie takich wykładów na prawdziwym polowaniu- odparłam kąśliwym tonem.
- Tymczasem wracając do lekcji- musisz pamiętać o otoczeniu. Omijać te wszystkie zdradliwe gałązki czy suche liście. Ważny jest też wiatr. Nigdy nie skradaj się z wiatrem, bo ofiara zawsze wyczuje wcześniej twój zapach i efekt zaskoczenia trafi szlag. No i jak już nam przypomniał obecny tu bóbr, zachowanie ciszy to podstawa. A poza tym... W przeciwieństwie do mnie, jako pokemon dysponujesz o wiele większym wachlarzem umiejętności. Ja muszę polegać na swoich kłach i pazurach, ale ty równie dobrze możesz użyć jakiejś ze swoich technik, aby wspomóc się w łowach. Dlatego na przykład ja nawet nie zasadzam się na stworzonka buszujące w koronach drzew, bo zanim się do nich dobiorę zdążą uciec. Ale ty możesz przecież atakować z dystansu- to istotna przewaga. No, wobec tego nie wkurzajmy już tego poczciwego bobra, niech tam sobie w spokoju bobruje. Tymczasem skoro tak wkurza go ten Aipom... czymkolwiek to to jest... Em...
Nieco zakłopotana zwróciłam się do bobra:
- Właściwie to jak ten cały Aipom wygląda?
Przy okazji skoro już tak gawędzimy, postanowiłam "prześwietlić go" Pokedexem. Chyba to nic złego. W sumie z moją nikłą znajomością gatunków pokemonów, nie zaszkodzi jak będę to robić za każdym razem gdy zobaczę coś nieznanego.

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2019-04-12, 19:31, w całości zmieniany 2 razy  

Daisy7 
CzeDar

Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Wysłany: 2019-04-12, 23:45   

- Rzeczywiście mógłbym pokombinować z atakami. Taki Rock Throw zrobiłby niezłą sieczkę. Ale musisz pomóc nauczyć mi się więcej ruchów niewymagających bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem, Astrid - odparł Rockruff.
- Taka fioletowa małpa z jasnym brzuchem i pyskiem, z którego nigdy nie schodzi jej ten irytujący uśmieszek. I ma charakterystyczny ogon robiący jej za trzecią rękę, chociaż według mnie bardziej przypomina nadmuchany balon z dziwnymi wypustkami - odparł bóbr, kompletnie ignorując to, że go skanujesz. - Jeśli rozprawicie się z tym koczkodanem, mogę nauczyć młodego - tu wskazał oczywiście na Miskanta - niefizycznego ataku, na przykład Echoed Voice.

Bidoof
Pokemon Pulchna Mysz

12 lvl | Moody
status: dziki

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3
[ [url=]tu będzie KP[/url] | [url=]box[/url] | [url=]bank[/url] | [url=]przygoda[/url] ]

Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2019-04-13, 15:12, w całości zmieniany 7 razy  

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-04-13, 14:07   

W czasie gdy skanowałam bobra, ten wyjaśniał nam czego właściwie mamy szukać. Fioletowa małpa z czymś w rodzaju trzeciej ręki zamiast ogona? Osobliwy stwór. No, ale jak małpa, to raczej należy zerkać w górę. Cenna wskazówka. Przy okazji bóbr zaproponował, że nauczyłby czegoś Miskanta, gdybyśmy "sprzątnęli" Aipoma.
- Brzmi uczciwie. Dobra, postaramy się zlokalizować tę małpę i zrobić z nią porządek.
Rzuciłam okiem na pozostałych. E, nie było sensu ich ciągnąc, niech tu jeszcze zażywają beztroski. Tak czy siak, jako ta najbardziej ogarnięta, Spartina została tymczasowym dowódcą i miała pilnować reszty. Tymczasem ja i Miskant udaliśmy się na poszukiwania małpy. Mówi się trudno, ale musiałam się przedzieżgnąć chociaż w formę pół na pół, bo tak to dupa a nie tropienie!
- No, młody. To teraz pokaż mi ile zapamiętałeś z tych moich wykładów- przechodzimy do praktyki.
niech się spróbuje wykazać. Ja tylko będę go nadzorować i oceniać czy faktycznie mu to wychodzi. Trzeba będzie nadstawić uszu i zerkać w korony drzew...

Ariana - Poke-KP

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-04-13, 14:20   

- Trudniejszego celu nie było? Powinienem zacząć od jakiejś łatwej ofiary, a nie rozbrykanej małpy skaczącej po drzewach - żachnął się Miskant, robiąc niezadowoloną minę. - No ale dobra... Pomyślmy. Najpierw trzeba złapać jakiś ślad, więc... spróbujmy trochę powęszyć, nasłuchać i się porozglądać - mówił, jednocześnie robiąc to wszystko po kolei.
Po około kwadransie, kiedy oddaliliście się od reszty na jakiś kilometr, Rockruff dostrzegł kępkę fioletowej sierści powiewającą na kawałku kory. Postanowił ją więc obwąchać, a potem kierował się tam, gdzie podpowiadał mu nos.
- Spójrz - wyszeptał podekscytowany, odnajdując małpkę siedzącą tyłem do was na przewalonym drzewie i zajadającą się ze smakiem jagodami.

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3
[ [url=]tu będzie KP[/url] | [url=]box[/url] | [url=]bank[/url] | [url=]przygoda[/url] ]

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-04-13, 14:39   

- Wiesz czego szukasz i gdzie powinieneś szukać. Jak dla mnie łatwiej już nie będzie- skwitowałam pierwsze protesty Miskanta, dając mu do zrozumienia, że to decyzja ostateczna.
W każdym razie wziął się do roboty i niebawem wprowadzał teorie w praktykę. Obserwowałam jak węszy, rozgląda się za poszlakami i nasłuchuje kiedy coś zaszeleściło liśćmi na drzewie. Całkiem nieźle mu szło, a kiedy natrafił na kępkę fioletowej sierści to już całkiem poszło szybko. Zanim się obejrzałam, doprowadził nas do niczego niespodziewającej się małpki. Siedziała tyłem i wcinała jagody.
- Świetnie. To teraz zaatakuj Rock Throw. Celuj w głowę- odszepnęłam.
Małpka wyglądała na zwinną, uznałam, że bezpośredni "skok tygrysi" może być bardziej nieudany niż udany. Aczkolwiek spięłam się do skoku, by rzucić się na małpkę zaraz po ataku Miskanta, kiedy potencjalnie byłaby najłatwiejszym celem. Nie to, żeby od razu mordować- raczej przylec całym ciężarem ciała i przydusić do ziemi.

Ariana - Poke-KP

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-04-13, 15:20   

Miskant skinął łbem, po czym zaczął atakować, ciskając w łapkę kamieniami (Rock Throw). Niestety nie udało mu się wycelować prosto w głowę, aczkolwiek ważne, że w ogóle trafił, co na chwilę oszołomiło przeciwnika. Idealny moment, abyś wkroczyła do akcji, rzucając się na małpkę i przygniatając ją do ziemi.
- Ej, co jest?! - krzyknął fioletowy Pokemon, próbując ci się wyrwać, ale niezbyt mu to wychodziło. - Możemy powalczyć, ale zróbmy to sprawiedliwe, a nie rzucacie się dwóch na jednego i to z zaskoczenia!
Strach napełniał jego ślepia, jakby przeczuwał, że nie chodzi o zwykły pojedynek, lecz to kwestia śmierci i życia.

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-04-13, 15:32   

I kamienie poszły w ruch! Co prawda nie do końca tak jak powinny, ale wystarczająco żeby małpek nie uciekł tak od razu. Potem do akcji wkroczyłam ja- cała na biało, przygniatając całą sobą małpkę, aby już nawet ogonem nie kiwnęła.
- Tropienie pierwsza klasa, ale z celowaniem trochę do dupy. Jednak nie frasuj się, przyjacielu, parę treningów i się wyrobisz- podsumowałam umiejętności swego podopiecznego.
Tymczasem do Aipoma chyba dotarło, ze my tu nie wtargnęliśmy na przyjacielski pojedynek. Mocniej umościłam się na jego ciałku.
- My nie w tej sprawie, koleżko. Jesteśmy znajomymi pewnego bobra, którego bardzo wpienia, że mu rozwalasz tamy. I widzisz, mamy za zadanie pozbyć się ciebie, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy w jaki sposób...- odparłam, specjalnie szczerząc swoje uzębienie.
- Jak myślisz, Miskant? Powinniśmy zafundować mu pouczającą pogawędkę czy po prostu go zeżreć, hm?
Coś mi mówiło, że mordowanie tej małpy nie musi być konieczne. Może wystarczy oszołoma porządnie nastraszyć? Poza tym... E, co tu gdybać, serio nie pomyślałam, co można by z tym tutaj zrobić, żeby wyjść na tym jak najlepiej.

Ariana - Poke-KP

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-04-13, 16:03   

- Bobra? Znam go! Bardzo spoko ziomek, chociaż czasami trochę nerwus z niego. Nie wiedziałem, że tak go wkurzają może dowcipy. Serio, nie robiłem mu tego na złość, chociaż muszę przyznać, że zabawnie wyglądał, kiedy się denerwował. Ale myślałem, że ma do tego większy luz - zaczął się tłumaczyć.
- Bóbr wyraził się jasno - mamy się pozbyć małpy - odpowiedział ci Rockruff, który najwyraźniej wyczuł twoją grę i postanowił się w nią włączyć, bo raczej wątpiłaś, żeby rzeczywiście miał ochotę mordować Aipoma.
Jego w polowaniu jarała bardziej sama wizja namierzania ofiary, skradania się, a potem schwytania jej, aniżeli zabijania.
- Po co takie radykalne środki? - zażartował nerwowo Aipom. - Nie wolicie upiec dwóch pieczeni na jednym ogniu? Darujecie mi życia, a w zamian obiecam, że już nigdy więcej nie zrobię Bobrowi żadnej przykrości. Dodatkowo mogę... mogę wam dać... umm... o! Co powiecie na powiększaczoobraz? Nie mam pojęcia, jak ludzie to nazywają, ale służy do przybliżania widoku. Przykładasz do oczu, patrzysz przez to urządzenie i widzisz oddalone rzeczy, jakby znajdowały się tuż przed tobą. Bardzo przydatna rzecz!

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-04-13, 19:19   

Miskant wyczuł w co tu gram i postanowił się dołączyć. Mądry psiak! W każdym razie oboje wkręcaliśmy małpiszona, że czeka go bolesne zejście z tego łez padołu. I robiliśmy to na tyle umiejętnie, że próbował nas przekabacić, żeby jednak mu darować. W zamian za puszczenie go wolno, ofiarowywał nam jakiś przedmiot, który powiększał rzeczy, kiedy się przez niego patrzyło. A przynajmniej z grubsza do tego sprowadzały się wyjaśnienia Aipoma. Miałam pewien pomysł o co mu może chodzić, ale i tak mnie zafrapował.
- No nie wiem, nie wiem...- odparłam niby dla zabawy kręcąc czubkami pazurów kółka na jego buźce.
- A jaką możemy mieć gwarancję, że za jakiś czas znowu nie zaczniesz odwalać małpich numerów, co? Pożarcie cię daje nam definitywną pewność, że już nikomu więcej nie zaszkodzisz. Przyznaj, argument ciężki do przebicia.

Ariana - Poke-KP

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-04-13, 21:40   

- Faaakt, argument trudny do podważenia, ale zastanówcie się, czy w ogóle macie ochotę mnie jeść. Nie jestem zbyt dobrym kąskiem. Raczej żylasty i ciężkostrawny. A tak bardziej na poważnie, jak mnie pożrecie, nie dostaniecie superowego powiększaczoobrazu, bo nie wiecie, gdzie go ukryłem. Zresztą po co się tak spieszyć i nie dawać mi szansy na poprawę? To nie po Bożemu. Jak znowu wkurzę poczciwego Pana Bobra, wtedy będziecie mogli mi się dobrać do skóry z czystym sumieniem - odparł, uparcie walcząc o życie, wykorzystując do tego - dla odmiany - słowo a nie siłę.

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-04-14, 12:56   

Z tą żylastością byłam skłonna polemizować. Fakt, małpek nie powalał wielkością, ale to co wyczuwałam to głównie mięśnie, które wyrobił sobie hasając po drzewach. Innymi słowy samo mięso.
- Jest w tym jakaś logika, przyznaję- odparłam.
- W porządku. Powiedzmy, że mam dziś dobry dzień i puszczę cię wolno. Aczkolwiek...
Szybkim ruchem, trzepnęłam pazurami jedno z uszu małpy tak, aby stworzyć w nim niedużą, lecz jednocześnie widoczną szramę.
- Aczkolwiek to taki prezencik, żebyś pamiętał, że nie tyka się cudzych tam. No już, nie fukaj mi tu. To raczej mała cena do zapłaty, zawsze mogłam ci się rzucić do gardła. A jak dorobisz sobie do tego jakąś prawdopodobną historykę, będziesz mógł, bo ja wiem, wyrywać na tę bliznę laski czy coś. Więc zasadniczo też w pewnym sensie zyskałeś.
Podniosłam się, wypuszczając małpkę. Obserwowałam czujnie poczynania Aipoma.
- No, była tu chyba mowa o jakimś powiększaczu...

Ariana - Poke-KP

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-04-14, 15:28   

- Auć! - krzyknął Aipom, kiedy oberwał po uchu. - Pfff... jasne. Nie wszystkie laski są takie brutalne jak wilkołaczki, żeby jarały je posiniaczeni i podrapani od stóp do głów kolesie - syknął ciszej, podnosząc się i otrzepując z ziemi.
Chyba planował już odejść, kiedy przypomniałaś mu o obiecanym fancie. Zmarszczył z niezadowoleniem brwi, ale posłusznie podreptał do skrytki ukrytej w przewalonym drzewie i wyjął z niej nieduże urządzenie .
- Masz - burknął, oddając ci niechętnie powiększaczoobraz. - Mogę sobie już iść?

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-04-14, 19:34   

Nie obyło się bez fochów (uwagę o wilkołakach postanowiłam puścić mimo uszu), ale ostatecznie małpek okazał się "równy gość" i podreptał do skrytki. Po chwili wrócił z obiecanym fantem.
- Ach, luneta! Nie, wróć, nie luneta. Luneta to było to takie długie, pojedyncze, co się tak śmiesznie składało. To tutaj, to to drugie. Zaraz, jak to się nazywało...? Też na "L"... L... La... Li... Lo... Lornetka, o!
Sięgnęłam po przedmiot, obrzuciłam krótko spojrzeniem i schowałam do plecaka.
- Umowa jest umowa, możesz zmykać- odparłam, wygrzebując Pokedex.
Zanim małpa całkiem się ulotni, cyknę mu jeszcze szybki skan. Przyda się na przyszłość. Tymczasem chyba mogliśmy już wracać do reszty.
- Tropienie w tę stronę wyszło ci całkiem nieźle, przyjacielu, to teraz zobaczymy czy wrócisz po własnym śladzie.
A jak już się oddalimy od małpki to nawet go pochwalę, że był taki domyślny i pomagał mi trochę zełgać przy tym Aipomie.

Ariana - Poke-KP

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2019-04-15, 14:20   

Aipom
Pokemon Długi Ogon

8,5 lvl | Skill Link
status: dziki

Małpce nie musiałaś powtarzać dwa razy, by zmykała. Kiedy skończyłaś czytać skan, już jej nie było. Nadeszła więc pora, by wrócić do reszty. Rockruff nie miał najmniejszych problemów z odszukaniem polany nad strumykiem, kierując się wyłącznie węchem, który najwidoczniej dorównuje nawet węchowi Jaspisa.
- Melduję, że podczas waszej nieobecności nie stało się nic, o czym powinniście wiedzieć - poinformowała cię Spartina, salutując skrzydłem.
- O, jesteście wreszcie! - zawołał Bidoof. - Poradziliście sobie z Aipomem? W sumie to nie musieliście go pożerać, aż taki zły nie było. No ale trudno. Mleko się wylało. W każdym razie obiecałem, że nauczę młodego Echoed Voice i słowa dotrzymam. Tylko jego czy kogoś jeszcze? Przyjmuję maksymalnie trzech uczniów.

Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-04-15, 21:45   

Miskant poradził sobie znakomicie. Jednak psowate to psowate- węch mamy dobry. Sprawnie i bez większych komplikacji wróciliśmy na miejsce. I jak się po chwili okazało- nikt nie odwalił niczego głupiego ani nie "uszedł" za kłopotami.
- Dzięki, świetnie się spisałaś. Teraz już ja ogarnę towarzystwo, możesz zażyć nieco beztroski- poinformowałam Pidgeotto.
Tymczasem boberek przytuptał, wysłuchać jak nam poszło oraz przypomnieć się w kwestii treningu.
- Co? Nie, nie. Fakt, polało się deczko krwi, ale AŻ TAK krwawo nie było. W każdym razie raczej będziesz miał od niego długo, długo spokój. Co do treningu...- przestudiowałam informacje z Pokedexu.
- Co do treningu, chyba nikt inny nie nauczy się tego ataku, więc będziesz mógł się skupić na Miskancie. Tak więc, ja sobie przysiądę gdzieś nieopodal i będę zerkać jak wam idzie.
I tak też uczyniłam, moszcząc się na trawie w pobliżu reszty moich podopiecznych.
- Jak tam wam mija leśny relaks? Porabialiście coś ciekawego?- zagadnęłam.

Ariana - Poke-KP

Odpowiedz do tematu