FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Los, który skrzyżował ich drogi
Autor Wiadomość
Rieul 

Chatango: rieulova
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-11-13, 22:03   

xxxxxxxxxx- Oczywiście, Profesor Juniper jest u siebie w gabinecie. Od jakiegoś czasu nie wystawia stamtąd nosa i cała papierkowa robota jest na mojej głowie. - rzucił Arthur, wskazując na papiery leżące na kontuarze. Następnie podszedł do jednych z drzwi, zapukał. Uprzejmy głos odpowiedział mu "Proszę!", więc chłopak zniknął w pomieszczeniu. Gdy już niego wyszedł zwrócił się do Ciebie. - Możesz wejść. - dodał, wskazując na drzwi, z których przed chwilą się wyłonię.
xxxxxxxxxx- J-jayce... - usłyszałeś nieśmiały głos Mayi i miałeś wrażenie, że nieco za bardzo zbliżyła się do Arthura. - Skoro i tak nie jestem wtajemniczona to poczekam tutaj, jeśli będziesz chciał to wszystko opowiesz mi wieczorem, zgoda? - zapytała z uśmiechem, a Ty ponownie poczułeś ukłucie zazdrości.
xxxxxxxxxxNie mówiąc nic więcej wszedłeś do gabinetu Profesor Juniper. Kobieta siedziała przy sporym biurku i przeglądała dokumenty. Pokój był przestronny, w jasnych barwach, ale lampy ledowe zamontowane na suficie sprawiały, że pomieszczenie trochę przypominało gabinet lekarski. Rzuciła Ci się w oczy ściana, na której wisiało wiele zdjęć Pokemonów - głównie legendarnych i mitycznych oraz różnorakie ich opisy. Na Twoje szczęście znalazło się tutaj również zdjęcie istoty, o którą chciałeś zapytać kobietę.
xxxxxxxxxx- W czym mogę pomóc? - Pani Profesor oderwała się od czytania jednej z kartek, podeszła do Ciebie i przywitała, wyciągając w Twoją stronę dłoń. - Słyszałam, że to sprawa niecierpiąca zwłoki. - dodała, a zbliżając się do jej biurka i zajmując wolne miejsce na krześle rzuciło Ci się w oczy zdjęcie na jednej z kartek, które do złudzenia przypominało Pałac Kultury w Citro, jeszcze przed całą katastrofą. Drugie zdjęcie na kartce przedstawiało zabandażowanego chłopaka, którego oczy przybrały kolor szkarłatu. Czy to nie o nim mówił dziennik znaleziony w jednej z grot, którą sprawdzałeś razem z Lou?

Cynthia Morris [ karta postaci | box | bank ]
Lea Clark [ karta postaci | box | bank ]

JC 
The Mastermind

Chatango: JayceCalliere
Discord: JCMT
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-11-15, 16:37   

Spojrzałem na Profesor Juniper bardzo poważnym wzrokiem.
-Tak się składa, że zdjęcia, które pani ogląda mają ze mną wiele wspólnego. Ma z tym także dużo wspólnego sprawa, z którą do Pani przychodzę.-tu wyciągnąłem zdjęcie z kieszeni-Muszę go odnaleźć... to bardzo ważne-odrzekłem uaktywniając na chwilę szkarłat w oczach, by dać do znajomości, że jestem śmiertelnie poważny.-I... czy mogłaby mi pani powiedzieć kim jest ten człowiek na zdjęciu...?

To wszystko było trochę nazbyt dziwne, ale nauczyłem się, że w życiu tak bywa, że wszystko może się obrócić o 180 stopni w mgnieniu oka. Tymczasem obserwowałem nie tylko reakcję profesor Juniper, ale także wszystkie związane z Citro zdjęcia. Musiałem znaleźć jakąś wskazówkę, gdzie mogę szukać Pokemona, a także tego chłopaka.

Jayce Calliere | Box | Bank | Trofea

Rieul 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-11-18, 18:52   

xxxxxxxxxxProfesor Juniper spojrzała na Ciebie równie poważnym, ale i podejrzliwym wzrokiem. Nie zapowiadało się na to, że wyłoni Ci wszystkie tajemnice jej dochodzenia, biorąc pod uwagę, że nawet nie była pewna kim tak naprawdę jesteś.
xxxxxxxxxx- A z jakiego powodu miałabym udzielać Ci informacji o Citro i Zeraorze? - zapytała, przyglądając się z zdjęciu, które jej pokazałeś. Szkarłat Twych oczu nie zrobił na niej wrażenia, a co więcej kobieta wyciągnęła z biurka coś na wzór małego pilota, kładąc kciuk na jednym z guzików. - Skąd mam wiedzieć, że nie jesteś powiązany z całą tą sprawą i masz czyste intencje? - dodała, mrużąc oczy.
xxxxxxxxxxGdy wylądowałeś w Unovie dotarły do Ciebie plotki o tym, iż Juniper potrafi być stanowcza, ale nie spodziewałeś się, że aż tak. Uchodziła za miłą i życzliwą kobietę, która wszystkim służy pomocą. Najwyraźniej sprawa była naprawdę poważna.

JC 
The Mastermind

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-11-26, 16:01   

Nie ustępowałem i odrzekłem-Otóż, Pani Profesor, jestem jednym z bliźniąt, które przetrwały masakrę w Citro. Ja i moja siostra bliźniaczka badamy sprawę odkąd nabraliśmy rozumności. Podróżujemy po świecie, żeby znaleźć odpowiedzialnych i sprawić, by otrzymali należną karę-po czym pokazałem jej paszport, z którym przyleciałem do Unovy. Dużo się dzieje, ale muszę naciskać, żeby odkryć prawdę.
-Dlatego każdy szczegół jest drogocenny. Szczególnie, że pojawił się notatnik, opisujący tego chłopaka, który jest na zdjęciu... boję się, że ktoś może mnie posądzić o jego przewinienia.-odrzekłem i spojrzałem wymownym wzrokiem. Zależało mi na dyskrecji, więc ściszyłem głos-Pani Profesor... mnie również zależy na dyskrecji, więc proszę... cała moja podróż do Unovy miała na celu spotkać Panią i dowiedzieć się o Zeraorze.- powiedziałem do Profesorki. Niecierpliwość i zdenerwowanie mnie wypełniało. Szczególnie, że Maya woli swojego byłego ode mnie. Poczułem ukłucie w serduchu, ale przelewałem je na energię, by dążyć do celu.

Rieul 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2018-11-28, 19:46   

xxxxxxxxxxJuniper dokładnie przyglądnęła się dokumentowi, który podstawiłeś jej praktycznie pod nos. Z początku zmierzyła Cię zdziwionym spojrzeniem, aby następnie uśmiechnąć się.
xxxxxxxxxx- Cóż, wydaje mi się, że możemy wzajemnie sobie pomóc, Panie... - przeciągnęła, zwracając uwagę na to, że do tej pory się jej nie przedstawiłeś. - Nie mieliśmy pojęcia, że ktoś jeszcze przeżył masakrę w Citro. - kobieta pokazała Ci jeszcze dodatkowo 2 zdjęcia chłopaka. Na każdym znajdował się w bandażach. - Nazywamy go Grzesznikiem. Podejrzewamy, że to właśnie on był jednym z osób, które miały najwięcej wspólnego z sytuacją w Twoim rodzinnym mieście. - dodała, chowając zdjęcia do jednej z teczek na biurku. - Masz może przy sobie ten dziennik? - zapytała, wyciągając kilka kartek, tym razem zawierających informacje o Zeraorze. - Co do niego... Mamy dość duże problemy z lokalizacją. Wiadomo nam jedynie, że odnaleźć możemy go w Aloli. - westchnęła, tym razem również chowając dokumenty. - Opowiedz mi proszę co stało się w Citro. Nie ukrywam, że to, co powiesz może nam bardzo pomóc.
xxxxxxxxxxW pewnym momencie usłyszałeś śmiech Mayi, a Twoje wyostrzone zmysły stały się raczej w tej chwili przekleństwem, choć wcześniej uważałeś je za błogosławieństwo. Dziewczyna chichotała w dość uroczy sposób, być może parce w holu zebrało się na wspominki.

JC 
The Mastermind

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-12-03, 18:17   

Usiadłem i opowiedziałem historię Profesor Juniper. O broni jądrowej i kwaśnym deszczu o masowej zagładzie oraz tym, jak ja i moja siostra przeżyliśmy kataklizm, zyskując moc. Tymczasem myślami drążyłem w poszukiwaniu informacji o Aloli... to ten region hawajski? Super... pognałem na nie ten koniec świata... no cóż, przynajmniej będę mógł się skupić na odzyskaniu Mayi! Smutno przyznałem Profesor Juniper, iż nie posiadam dziennika... że zarekwirowała go policja. Tymczasem spoglądałem na chwilę pusto w przestrzeń, by poukładać fakty... ktoś jeszcze przeżył tę apokalipsę... To nie była dobra wiadomość, musiałem to skonsultować z Callią, dlatego przeprosiłem na chwilę profesor i zadzwoniłem do siostry przez holofon, z nadzieją, że odbierze.

Rieul 

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: Wczoraj 20:44   

xxxxxxxxxxKobieta wysłuchała wszystkiego, co miałeś jej do powiedzenia. Wyglądała na zszokowaną tą opowieścią, ale z drugiej strony czy mogłeś jej się dziwić? Pewnie mieli podejrzenia odnośnie tego, co wydarzyło się w Citro, ale mogli nie przypuszczać, że wydarzyła tam się apokalipsa aż na taką skalę. Juniper zapewniła Cię, że skontaktuje się z Tobą w sprawie waszej współpracy, a następnie grzecznie wyprosiła Cię z gabinetu.
xxxxxxxxxxW międzyczasie próbowałeś skontaktować się z siostrą, jednak na Twoje nieszczęście - ta nie odebrała. Po jakichś pięciu minutach dostałeś wiadomość od Calii o tajemniczej i niezwykle zwięzłej treści "Niebawem".
xxxxxxxxxxWracając do holu zauważyłeś, że Maya i Arthur żartują sobie oraz opowiadają jakieś historie. Dosłyszałeś jedynie, że wspominają "dawne czasy", aby w tym momencie poczuć nieprzyjemny ścisk żołądka. Twoja ukochana chichotała cicho, a gdy zobaczyła, że jesteś obok zmieszała się nieco.
xxxxxxxxxx- I jak, wszystko załatwiłeś? - zapytała, uśmiechając się.

Odpowiedz do tematu