FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbuntowany... anioł?
Autor Wiadomość
Ajana

Wysłany: 2019-02-06, 17:30   

Już zbierałam się do odpowiedzi na pytanie Chrisa kiedy to coś wyszło nawet nie wiadomo skąd. Sposób w jaki rozmawiali był zdecydowanie niepokojący. Byli tu w konkretnym celu, którego ja nie znam. Czyli to by było na tyle jeśli chodzi o chęć Chrisa na spotkanie starej przyjaciółki. No, przynajmniej nie był to jedyny powód. Tak samo sposób w jaki położył nacisk na słowo "rozmowa". Coś mi mówiło, że nie próbował w ten sposób przekonać stworka, że chce ze mną jedynie porozmawiać. To musiało być coś o czym oni wiedzą, a ja nie. No właśnie, "oni".
- Dziękuję za komplement, - nie to, żebym nie była przyzwyczajona, - ale kim... czym jesteś? I po co w takim razie przyszliście?
Postanowiłam udawać mniej podejrzliwą niż byłam. Nie liczyłam, że naprawdę uwierzą, że jestem na tyle głupia, ale przynajmniej przez chwilę będziemy musieli grać w tę grę. Wszystko znowu wydawało się skomplikowane. Wróciło do mnie poczucie, że podczas mojej nieobecności wydarzyło się zdecydowanie zbyt wiele rzeczy, żeby teraz je na szybko zrozumieć. Jakby tego było mało, to jeszcze ten alarm. Dlaczego wszyscy byli tacy spokojni? Możliwe, że to my włączyliśmy go przez przypadek, ale to raczej nie jest to, co pierwsze przychodzi do głowy kiedy włącza się alarm. Dlaczego więc wszyscy zachowywali się jakby wiedzieli co się dzieje?
- Prawie, - odpowiedziałam, przekrzykując alarm, - ale co się dzieje? Co włączyło alarm?
Starałam się zachować spokój. Panikowanie na zapas nigdy nie jest wskazane.

Ridderak

Ostrzeżeń:
 2/5/7
Wysłany: 2019-02-09, 19:57   

Podczas tego całego zamieszania między wami i mnóstwem niespodzianek przybiegła do Ciebie Eevee najwyraźniej nieco przestraszona alarmem, który wybuchł ni stąd ni zowąd, a trenerki przy niej nie było. Szofer spojrzał na pokemon i rzekł:
- Teraz już jesteś chyba gotowa. A teraz jazda.
Otworzył drzwi i chwytając Cię za ramię po prostu bez precedensu wypchnął na zewnątrz. Samochód stał bardzo blisko, praktycznie u samych schodów. Szofer wyciągnął zaraz telefon i wybrał jakiś numer gestykulując jednocześnie, abyś umieściła swój szlachetny tyłek w środku.
- Wszystko w porządku szefie. - rzucił krótko, po czym się rozłączył, rzucił telefon o ziemię i zdeptał słuchawkę. Chris również wyglądał na mocno zdezorientowanego całą tą sytuacją. Wyszedł jednak na zewnątrz i stanął obok, a szofer nie protestował.
- Jak to co się stało? Nie widzisz? Włamano się do waszego domu! A konkretnie na tyły budynku, do laboratorium rodziców, pracowni... Zwał jak zwał. - burknął odpowiedź wywracając oczami jakby uważał, że to nie jest dobry czas na zadawanie pytań.
- A co z resztą? Czemu tylko ty się pojawiłeś, a reszta... Nie ma ani pokojówek, ani lokaja... - zauważył Chris mrużąc oczy, a jego ręka powoli sięgała w kierunku pasa.

Ajana

Wysłany: 2019-02-16, 15:23   

W pierwszej chwili byłam zbyt zmieszana, aby stawiać opór, toteż automatycznie zrobiłam kilka kroków w kierunku, w którym mnie popchnął. Zaraz jednak zatrzymałam się, analizując sytuację. Miałam podejrzenia, że "szef", do którego mówił, nie był moim tatą. Biorąc pod uwagę, że w naszym domu wył alarm, ciężko było powiedzieć, że wszystko jest "w porządku". No i nie wydaje mi się, żeby miał potrzebę niszczyć wtedy swój telefon. Od początku wiedziałam, że z tym typem jest coś nie tak. Nie podejrzewałam jednak że aż w tym stopniu. Nie rozumiałam wielu rzeczy, a jedną z nich było to, po co miał mnie stąd zabrać. Polecenie zabrania córki bogatego gościa na zakupy nie wydawało się tak ważne w całym tym zamieszaniu. Dużo rzeczy nie trzymało się kupy. Jedynym elementem pasującym do obrazka był fakt, że podejrzany typ wiedział gdzie dokładnie zaatakowano. Obrazka zdrady, oczywiście.
- Dzięki za wskazówkę! - rzuciłam, od razu wystrzelając w kierunku wejścia. Spojrzałam wymownie na Dianę i Elliota. Myślę, że zwłaszcza psychiczne moce Espurra mogą okazać się przydatne. Mój wzrok przykuł gest Chrisa. Zatrzymałam się w progu tak, żeby widzieć choć część tego, co dzieje się w środku, ale patrzyłam wyczekująco na to co zamierza zrobić Chris. W pewien sposób mnie to niepokoiło. Mimo, że był po mojej stronie, coraz bardziej bałam się tego, jaki obrót przyjmą sprawy.

Odpowiedz do tematu