FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
From hero to zero
Autor Wiadomość
Kesty
mere creature

Limit dodatkowych KP: 2
Chatango: Kestyy
Discord: Kesty#2955
Wysłany: 2019-02-01, 00:24   

_____Mężczyzna postanowił się odwrócić, dzięki czemu Wrzaskier mógł w końcu przyjrzeć się swojemu rozmówcy z odpowiedniej strony, zamiast trzymać ślepia na jego plecach. Nieznajomy musiał być młody - przynajmniej takie sprawiał wrażenie. Jego porcelanowa cera była bez najmniejszej skazy, niedoskonałości czy nawet zmarszczki. Jego tęczówki złote, powieki wpółprzymknięte, wyraz twarzy spokojny. Pod lewym okiem ozdobne malowidło, które z pewnością dodawało charakteru i tylko bardziej zadziwiało; spotkany w specyficznych okolicznościach z niecodziennym wyglądem - kto wie, może występował? Lub stanowiło to część jego image'u.
_____W rękach trzymał niewielką marionetkę i pędzelek - ten drugi wylądował w słoiczku na biurku, kiedy laleczka została powieszona zaraz obok drugiej, na klamce od szafy, by przeczekać i wyschnąć po dopiero dodanych za pomocą farby szczegółach. Zaraz po tym, płomiennowłosy, oparł się o biurko i wcześniej założywszy ręce na pierś, skierował na chłopaka uważne spojrzenie, choć nie wyglądało ono na agresywne. Może wyjątkowo Wrzaskier nie dostanie w papę?
_____- Znalazłem go przy tobie - powiedział, nie ociągając się już z odpowiedzią. - Podejrzewam, że kiedy byłeś niezdolny do podjęcia wszelkiej akcji, chronił cię przed drapieżnikami. Stąd jego wycieńczony stan - dodał, odrywając spojrzenie od rozmówcy i spuszczając je niżej. Niedługo później znów wrócił wzrokiem do barda.
_____- Dziewczyna - powtórzył. - To by... wiele tłumaczyło - wymruczał powoli z delikatnym zamyśleniem w głosie. - Fakt, że dalej żyjesz, był wyjątkowo zaskakujący wcześniej. Teraz, nie aż tak, skoro miałeś towarzystwo - wytłumaczył.
_____Zmrużył delikatnie oczy na pytanie Wrzaskiera. Zaraz jednak, na dotychczas spokojnej twarzy, pojawił się subtelny uśmiech.
_____- Nazywam się Zacharie - przedstawił się z imienia. - Nie sądzę jednak, bym był odpowiednią osobą, do której powinieneś składać słowa wdzięczności.

---
dopisz +1 lvl dla Malite za obronę w lesie

e v e n . i f . t h e . s o r r o w . i s . s w a l l o w e d . w h e n . l o v e . t r e m b l e s . a n d . c r i e s
t e a r s .. i n .. s u n s h i n e .... t e a r s .. i n .. m o o n l i g h t

「 BANK 」 「 BOX 」 | 「 BANK 」 「 BOX 」 | 「 CD 」 「 OGRÓD 」

.t e a r s . w i l l . c h a n g e . t h e . c o l o u r . o f . y o u r . m e m o r i e s
t e a r s .. i n .. h e a r t .... t e a r s .. i n .. l o v e

The Lich 
alias Zumi

Limit dodatkowych KP: 1
Chatango: 7umi
Ostrzeżeń:
 2/5/7
Wysłany: 2019-02-06, 21:46   

Bardzo podobał mi się wygląd jegomościa, niemal tak ekscentryczny jak moje zachowanie, a przynajmniej taka miałem nadzieję.
W normalnych okolicznościach pewnie bardziej bym podziwiał urodę nieznajomego oraz talent tworzenia marionetek, ale byłem tak obolały, że pozostawiłem to bez komentarza. Mimo ciekawości i chęci porozmawiania na nieco bardziej sielskie tematy, ale to chyba nie był najlepszy pomysł.
Dowiedziawszy się, że Malite został, aby mnie bronić niemal rozdarło moje serce. Chciałem go ratować a zamiast tego to on musiał ratować mnie. Zapiekły mnie oczy i poczułem gulę w gardle na myśl jakie okropieństwa musiał przeżyć.
Postanowiłem milczeć. Wiem, to do mnie niepodobne. Ale chyba po prostu zauważyłem w końcu, że ktoś się o mnie martwi. Że nie jestem już panem swojego losu. Teraz trzeba myśleć, albo nie będę miał takiego szczęścia drugi raz. Nie ma miejsca na rozrabianie i głupie figle. Trzeba się skupić.
Otrząsnąłem się po chwili ze smutnej zadumy.
- W takim razie, Panie Zacharie, komu mam składać podziękowania? - W końcu ktoś musiał mnie tutaj przywlec i opatrzyć. Raczej sam się nie przeteleportowałem. Prawda?

Kesty
mere creature

Wysłany: 2019-02-06, 22:59   

_____Płomiennowłosy nie przerywał ciszy. Gdy Wrzaskier się zamyślił, Zacharie tylko czekał - możliwe, że posiadał wyjątkowe pokłady cierpliwości, co byłoby wyjątkowo pomocne w przypadku Wrzaskiera. Trudno jednak przewidzieć, czy to będzie potrzebne; obecna sytuacja i świadomość poświęcenia mogły odbierać ochotę na złośliwości lub... cokolwiek, tak naprawdę.
_____- Do tego próbuję dociec - odpowiedział spokojnie. - Wspominałeś, że była z tobą jakaś dziewczyna, ale nie wynikało z twojej odpowiedzi, byś ją znał - przypomniał. - Jesteś pewien, że nie przypominasz sobie niczego, co mogłoby być z nią związane?

e v e n . i f . t h e . s o r r o w . i s . s w a l l o w e d . w h e n . l o v e . t r e m b l e s . a n d . c r i e s

.t e a r s . w i l l . c h a n g e . t h e . c o l o u r . o f . y o u r . m e m o r i e s

The Lich 
alias Zumi

Limit dodatkowych KP: 1
Chatango: 7umi
Ostrzeżeń:
 2/5/7
Wysłany: 2019-02-08, 00:27   

Cała ta sytuacja była dosyć niepewna. Nie wiedziałem czy fakt, że powiem temu człowiekowi prawdę, nie wpłynie źle na całą sprawę. Albo na zdrowie Lindsay. Musiałem sam podjąć dosyć trudną decyzję. Co było dosyć trudne. Wiele możliwości przelatywało przez moją głowę.
Czy mogę mu zaufać? Czy nie zrani Lindsay? Czy na pewno z moim Sandshrew wszystko ok? Czy nie zranię w jakiś sposób dziewczyny?
Ale wyjawienie prawdy mogło mieć swoje dobre strony.
Co jeśli Lindsay grozi niebezpieczeństwo? Co jeśli zapewnią jej bezpieczeństwo. Jeśli nie uciekła i leży gdzieś poparzona tak jak ja? Jeśli po prostu ją uratują? Czy to nie będzie tego warte?
Rozdarty między dwiema możliwościami, leżałem tak i zapewne wyglądałem jak idiota.
- Byliśmy tam razem, szukaliśmy naszyjnika który zgubiła. Nazywa się Lindsay i mieszka w... nie pamiętam nazwy miasta, jestem całkowicie nowy w tym rejonie, w każdym bądź razie niedaleko miejsca gdzie mnie znaleziono. Co tam jeszcze... Jest w moim wieku... chyba. Nie wiem o niej za wiele.
Resztę postanowiłem ukryć za zasłoną ciszy, bądź kłamstwa, bądź słabej pamięci. W końcu nie muszę pamiętać wszystkiego.

Kesty
mere creature

Wysłany: 2019-02-08, 01:43   

_____- Ile szczegółów może się przypomnieć w ciągu krótkiej chwili - zauważył, po czym uśmiechnął się subtelnie i uprzejmie. Z nieznajomej postaci, która znajdowała się gdzieś w tle aż do dziewczyny nie tylko posiadającej imię, ale też wspólną historię z Wrzaskierem. - Mam nadzieję, że twoje imię również nie umknęło z umysłu, bo nieprzyjemnym byłoby zapamiętać cię jako kogoś, kto zajął jeden z moich stołów warsztatowych - powiedział chłodniej, jego mimika wróciła do neutralnej. Wychodziło na to, że to prowizoryczne łózko robiło normalnie za drugie z biurek, gdzie Zacharie normalnie pracował...
_____Po usłyszeniu odpowiedzi na pytanie, zapytał dalej:
_____- Od jak dawna tu jesteś? - przekrzywił głowę delikatnie na bok. - Wyjątkowo niefortunny los, szczególnie na rozpoczęcie przygody w nowym rejonie - zauważył trafnie.

Odpowiedz do tematu