FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybory na Mistrzów Gier [otwarte]
Autor Wiadomość
Kyuubi 
Your worst nightmare

Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Kyuubez
Discord: Zanate#3757
Wysłany: 2018-11-21, 20:08   

Pytania ogólne:

Czy spełniasz wymogi na MG?:
    Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?:
    Jak często zamierzasz dawać graczom odpisy?:
    Wybierz zastępce podczas twojej ewentualnej nieobecności:
    Ile ludzkich przygód jesteś w stanie prowadzić na raz?:
    Kilkuosobowe przygody?: (Tak/Nie)
    Poke-przygody?: (Tak/Nie - Jeśli tak, ile jesteś ich w stanie prowadzić na raz?)
    Fakemony?: (Tak/Nie)
    Opisz w kilku słowach siebie i swój sposób prowadzenia gier: (Jako opis działu)

Test:
część teoretyczna

Na jakich zasadach MG może zgłosić nieobecność?:
    Kiedy pokemon w formie Mega nie trzyma Megastone?:
    Po jakim czasie od złapania pierwszej legendy gracz może losować drugą?:
    Czy MG może zmienić skład drużyny lidera kanonicznego?:
    Jak na forum Cubone ewoluuje w Alolan Marowaka?:

część praktyczna
Napisz poniższe zadania z perspektywy Mistrza Gry, który przedstawia daną sytuację graczowi.

"Opisz wygląd areny Lorelei z elitarnej czwórki.":

"Gracza X zaczepia natrętny bezdomny, upierając się, że ma mu coś ważnego do powiedzenia. Gracz w końcu decyduje się go wysłuchać. Zadecyduj i opisz, co istotnego przekazał mu mężczyzna.":

Skan:
    Przygotuj skan Pokemona, który nie otrzymuje obrażeń od ataków typu Ground.

Kod:
[img]https://txt-dynamic.static.1001fonts.net/txt/b3RmLjQ4LjAwMDAwMC5abTl5YlhWc1lYSjYuMAA,/sinkin-sans.100-thin.png[/img]

[b]Pytania ogólne[/b]:

[list]Czy spełniasz wymogi na MG?:
Poke-przygody?: (Tak/Nie - Jeśli tak, ile jesteś ich w stanie prowadzić na raz?)
Opisz w kilku słowach siebie i swój sposób prowadzenia gier: (Jako opis działu)[/list]

[b]Test[/b]:
[size=11]część teoretyczna[/size]

[list]Na jakich zasadach MG może zgłosić nieobecność?:
Jak na forum Cubone ewoluuje w Alolan Marowaka?:[/list]

[size=11]część praktyczna[/size]
Napisz poniższe zadania z perspektywy Mistrza Gry, który przedstawia daną sytuację graczowi.

[list]"Opisz wygląd areny Lorelei z elitarnej czwórki.":

"Gracza X zaczepia natrętny bezdomny, upierając się, że ma mu coś ważnego do powiedzenia. Gracz w końcu decyduje się go wysłuchać. Zadecyduj i opisz, co istotnego przekazał mu mężczyzna.":[/list]

[b]Skan[/b]:
[list]Przygotuj skan Pokemona, który nie otrzymuje obrażeń od ataków typu Ground.[/list]

Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.

jKDx 
Toja

Chatango: tujestemkamild
Discord: !jKDx #7993
Wysłany: 2018-11-21, 20:15   

Pytania ogólne:

Tak, spełniam
    Tak byłem, nawet razy dwa. Raz zrezygnowałem z powodu braku czasu, a potem przestałem być aktywny i po prostu odeszłem, co było spowodowane małym kryzysem życiowym i bardzo mi głupio, że nie dałem znać nawet o tym, że rezygnuje.
    Raz, może nawet dwa w tygodniu, czasami możliwe spamy szybkich odpisow w przygodzie.
    Szop(zwany DJSzopxX)
    3
    Nie, wydaje mi się, że są ludzie, którzy wieloosobowe przygody poprowadzą lepiej.
    Tak, jestem w stanie poprowadzić 1 opcjonalnie.
    Nie, tylko unique
    Sam nie wiem, jak mogę opisać siebie w kilku słowach, bo mój charakter zależy od tego, jaki mam dzień. Nikt tak naprawdę nie wie, czego można się po mnie spodziewać. Jeśli chodzi o mój sposób prowadzenia przygód, to jest on dość specyficzny, ponieważ niektóre wątki lubię bardzo szybko pomijać, jeśli widzę, że graczowi on nie pasuje. Jednak wiem, po tym, co było wcześniej, że jeśli gracz dobrze odnajduje się w wątku, to ja będę go wałkował i starał się wykorzystać temat, jak tylko się da.

Test:
Część Teoretyczna

Jak długo (maksymalnie) i pod jakim warunkiem gracz może nie odpisywać we własnej przygodzie?:
    Dwa Tygodnie, nie zgłaszając nieobecnośći oraz nie zawiesił przygody. Może też zwiesić przygodę na 6 tygodni, czyli łącznie może nieodpisywać 8 tygodni, gdy zawiesi przygode. Po tym czasie przygoda jest uznawana za nieaktywną.
    W jaki sposób Haunter ewoluuje w Gengara na forum?:
    Haunter → Gengar Danie mu przedmiotu Pal Pad.
    Ile maksymalnie poziomów za jakąkolwiek walkę w przygodzie może zdobyć pokemon?:
    3 Poziomy maksymalnie.
    Gracz X posiada w swoim składzie Pichu (5 poziom) oraz Treecko (14 poziom). Którego z następujących Pokemonów nie będzie mógł złapać na chwilę obecną: Vulpix (20 poziom), Charmeleon (21 poziom), Lapras (22 poziom)?:
    Poziom łapanego pokemona nie może być wyższy niż poziom najsilniejszego pokemona+10 lvl, co znaczy, że Trener X może złapać każdego z tych pokemonów.
    Jak na forum wygląda ewolucja Rockruffa w Lycanroca?:
    WYŁĄCZNIE W PRZYGODZIE:
    • Rockruff -> Lycanroc:
    - Midday Form - ewolucja poprzez poziom (25) w ciągu dnia.
    - Midnight Form - ewolucja poprzez poziom (25) w ciągu nocy.
    - Dusk Form - ewolucja poprzez poziom (25), posiadając umiejętność Own Tempo

Część Praktyczna

"James pokonał właśnie ostatniego lidera regionu. Opisz, co dzieje się po ostatecznym ciosie zadanym przez jego pokemona.":
    Wasze pokemony przystąpiły do ostatecznego pojedynku, nad całą areną bitwy uniosła się ogromna fala kurzu. Słychać było tylko odgłosy walki, a sam w nieświadomości czekałeś, na to, co ujrzysz po zakończeniu walki. Po upływie czasu odgłosy walki ucichły, a kurz zaczął opadać. Ujrzałeś dwie postacie, jedna leżała na ziemi, a druga ledwo stała nad nią, lecz widać było, że ledwo co zipie. Gdy kurz opadł, ujrzałeś swojego pokemona, który triumfował nad przeciwnikiem. Udało Ci się wygrać pojedynek, co oznaczało dla Ciebie promocję do Ligi Pokemon. Zawiedziony lider sali podszedł i wyciągnął rękę w twoją stronę. -Gratulacje, jako jeden z niewielu pokonałeś mnie. Oto odznaka. - Mężczyzna powiedział, po czym wyciągnął odznakę w twoją stronę. Sam czułeś wielkie podekscytowanie, które wynikało z tego, że pierwszy raz w życiu udało Ci się osiągnąć coś takiego, a twoim ostatnim krokiem do chwały było zmierzenie się w lidze pokemon.
    "Opisz spotkanie gracza z NPC, który będzie towarzyszył mu podczas podróży po regionie.":
    Twoja podróż właśnie się rozpoczęła, opuściłeś laboratorium. Teraz cały świat stał przed tobą otworem. Profesor podsunął Ci pomysł, abyś na podróż zabrał jednego ze swoich przyjaciół, jednak byłeś w regionie nowy i nie znałeś nikogo. Jednak nie chcąc, zwlekać ruszyłeś po prostu przed siebie, byłeś zamyślony i nie mogłeś odgonić się od myśli co, by to teraz zrobić. Cały zamyślony szedłeś przez miasteczko, aż nagle wpadłeś na kogoś. Poczułeś tylko gwałtowne uderzenie i twój upadek na ziemię. Gdy wstałeś i lekko się otrząsnąłeś, przed sobą ujrzałeś swojego starego znajomego pochodzącego z twojego rodzinnego miasta. -O Hej. Co ty tu robisz? Taki wielki świat, a ja tutaj spotkałem właśnie Ciebie. Życie jest niesamowite, ale no wracając... Co ty tu robisz? Ja właśnie wyruszam w moją podróż po tym regionie. Ty pewnie już masz masę przygód tutaj, a może mnie trochę oprowadzisz, albo wybierzemy się gdzieś razem? - Chłopak uśmiechnął się i patrzył na ciebie. Spotkanie było dość niespotykane, ale może to było to, czego potrzebowałeś, aby odnaleźć się w regionie.

Skan:

Przygotuj skan Pokemona, który może ewoluować w kilka różnych stworków.

Tyrogue
    Imie: Fighter

Poziom: 19
    Typ:
    Ewolucje: Tyrogue (20/20+Protein/20+Iron) -> Hitmontop/Hitmonlee/Hitmonchan
    Ataki: Tackle, Helping Hand, Fake Out, Foresight,
    Charakter i historia: Pokemon to urodzony wojownik, który całe swoje życie poświęca walkom pokemon. Nie lubi nawiązywać kontaktów z ludźmi, bo uważa je za zbędne. Walka to jedyny sens jego życia i całe dnie spędza tylko na poszukiwaniach kolejnych przeciwników. Nawet gdy zostaje schwytany przez trenera, to i tak, nie wykonuje jego poleceń i często szuka sposobów na ucieczkę od niego.
    Umiejętności: Guts - Kiedy Pokemon zostaje podpalony, zatruty, sparaliżowany, zamrożony albo zasypia, jego atak wzrasta (x1.5).
    Trzyma: -
    Historia właścicieli: Trener X

✦✧✦✧✦

Halldis Tryggvason
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✦✧✦✧✦

Lucian Weiß
✦✧✦✧✦

Kyuubi 
Your worst nightmare

Wysłany: 2018-11-21, 21:25   

Cytat:
Ile maksymalnie poziomów za jakąkolwiek walkę w przygodzie może zdobyć pokemon?:
3 Poziomy maksymalnie.

Na pewno? W przygodzie jest jeszcze jeden, specjalny rodzaj walk.

Ogólnie będę na tak, ale pod jednym warunkiem. Pomijając już pomniejsze błędy interpunkcyjne czy ortograficzne w formularzu, jest coś, co straszliwie razi, kiedy czyta się tekst pisany przez Ciebie. Wiesz, co to takiego?
Cytat:
Wasze pokemony przystąpiły do ostatecznego pojedynku, nad całą areną bitwy uniosła się ogromna fala kurzu. Słychać było tylko odgłosy walki, a sam w nieświadomości czekałeś, na to, co ujrzysz po zakończeniu walki. Po upływie czasu odgłosy walki ucichły, a kurz zaczął opadać. Ujrzałeś dwie postacie, jedna leżała na ziemi, a druga ledwo stała nad nią, lecz widać było, że ledwo co zipie. Gdy kurz opadł, ujrzałeś swojego pokemona, który triumfował nad przeciwnikiem. Udało Ci się wygrać pojedynek, co oznaczało dla Ciebie promocję do Ligi Pokemon. Zawiedziony lider sali podszedł i wyciągnął rękę w twoją stronę. -Gratulacje, jako jeden z niewielu pokonałeś mnie. Oto odznaka. - Mężczyzna powiedział, po czym wyciągnął odznakę w twoją stronę. Sam czułeś wielkie podekscytowanie, które wynikało z tego, że pierwszy raz w życiu udało Ci się osiągnąć coś takiego, a twoim ostatnim krokiem do chwały było zmierzenie się w lidze pokemon.

Cytat:
Twoja podróż właśnie się rozpoczęła, opuściłeś laboratorium. Teraz cały świat stał przed tobą otworem. Profesor podsunął Ci pomysł, abyś na podróż zabrał jednego ze swoich przyjaciół, jednak byłeś w regionie nowy i nie znałeś nikogo. Jednak nie chcąc, zwlekać ruszyłeś po prostu przed siebie, byłeś zamyślony i nie mogłeś odgonić się od myśli co, by to teraz zrobić. Cały zamyślony szedłeś przez miasteczko, aż nagle wpadłeś na kogoś. Poczułeś tylko gwałtowne uderzenie i twój upadek na ziemię. Gdy wstałeś i lekko się otrząsnąłeś, przed sobą ujrzałeś swojego starego znajomego pochodzącego z twojego rodzinnego miasta. -O Hej. Co ty tu robisz? Taki wielki świat, a ja tutaj spotkałem właśnie Ciebie. Życie jest niesamowite, ale no wracając... Co ty tu robisz? Ja właśnie wyruszam w moją podróż po tym regionie. Ty pewnie już masz masę przygód tutaj, a może mnie trochę oprowadzisz, albo wybierzemy się gdzieś razem? - Chłopak uśmiechnął się i patrzył na ciebie. Spotkanie było dość niespotykane, ale może to było to, czego potrzebowałeś, aby odnaleźć się w regionie.

Popraw powtórzenia i błąd w formularzu, będę na tak. ;)

jKDx 
Toja

Chatango: tujestemkamild
Discord: !jKDx #7993
Wysłany: 2018-11-21, 21:44   

Cytat:

Wasze pokemony przystąpiły do ostatecznego pojedynku, nad całą areną bitwy uniosła się ogromna fala kurzu. Słychać było tylko odgłosy bitwy, a sam w nieświadomości czekałeś, na to, co ujrzysz po zakończeniu pojedynku. Po upływie czasu odgłosy walki ucichły, a chmura zaczęła opadać. Ujrzałeś dwie postacie, jedna leżała na ziemi, a druga ledwo stała nad nią, lecz widać było, że ledwo co zipie. Gdy wszystko już opadło, a arena była już widoczna, ujrzałeś swojego pokemona, który triumfował nad przeciwnikiem. Udało Ci się wygrać pojedynek, co oznaczało dla Ciebie promocję do Finałów Federacji Pokemon. Zawiedziony lider sali podszedł i wyciągnął rękę w twoją stronę. -Gratulacje, jako jeden z niewielu pokonałeś mnie. Oto twoja nagroda. - Mężczyzna powiedział, po czym wyciągnął odznakę w twoją stronę. Sam czułeś wielkie podekscytowanie, które wynikało z tego, że pierwszy raz w życiu udało Ci się osiągnąć coś takiego, a twoim ostatnim krokiem do chwały było zmierzenie się w turnieju ligi pokemon.

Cytat:

Twoja przygoda właśnie się rozpoczęła, opuściłeś laboratorium. Teraz cały świat stał przed tobą otworem. Profesor podsunął Ci pomysł, abyś na podróż zabrał jednego ze swoich przyjaciół, jednak byłeś w nowy otoczeniu i nie znałeś nikogo. Jednak nie chcąc, zwlekać ruszyłeś po prostu przed siebie, byłeś zamyślony i nie mogłeś odgonić się od myśli co, by to teraz zrobić. Zadumany szedłeś przez miasteczko, aż nagle wpadłeś na kogoś. Poczułeś tylko gwałtowne uderzenie i twój upadek na ziemię. Gdy wstałeś i lekko się otrząsnąłeś, przed sobą ujrzałeś swojego starego znajomego pochodzącego z twojego rodzinnego miasta. -O Hej. Co ty tu robisz? Taki wielki świat, a ja tutaj spotkałem właśnie Ciebie. Życie jest niesamowite, ale no wracając... Co ty tu robisz? Ja właśnie wyruszam w moją wędrówka po tym regionie. Ty pewnie już masz masę przygód tutaj, a może mnie trochę oprowadzisz, albo wybierzemy się gdzieś razem? - Chłopak uśmiechnął się i patrzył na ciebie. Spotkanie było dość niespotykane, ale może to było to, czego potrzebowałeś, aby odnaleźć się w tym miejscu.

Cytat:
Jeśli chodzi o formularz jedyne co może tam nie pasować to to, ze w przygodach są jeszcze Walki z liderami, członkami elitarnej czwórki i czempionem, za które można maksymalnie uzyskać 4 poziomy.

Chyba tyle.

✦✧✦✧✦

Halldis Tryggvason
✦✧✦✧✦

Lucian Weiß
✦✧✦✧✦

Trebonth 
Szlachcic Sarmata.

Chatango: Trebonth
Discord: Halt
Wysłany: 2018-11-22, 16:40   

Pytania ogólne:

Czy spełniasz wymogi na MG?: Zdecydowanie tak!
    Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?: Nie. To będzie mój pierwszy raz.
    Jak często zamierzasz dawać graczom odpisy?: Raz na tydzień to maks jak na teraz, chociaż myślę, że mogę codziennie lub więcej.
    Wybierz zastępce podczas twojej ewentualnej nieobecności: Będzie nim jKDx, czyli Kamil.
    Ile ludzkich przygód jesteś w stanie prowadzić na raz?: Z czystą ręką trzech ludzi to wezmę.
    Kilkuosobowe przygody?: Tak, ale z zastrzeżeniem do dwóch osób na przygodę.
    Poke-przygody?: Tak, i trzy mogę poprowadzić.
    Fakemony?: Oj NIE!
    Trochę niepewny, ale stabilny MG, który nie waha się tworzyć nowych uniwersów z prawie że niczego.

Test:
część teoretyczna

Na jakich zasadach MG może zgłosić nieobecność?:
    Do dziesięciu dni MG może zgłosić nieobecność bez wyboru zastępcy. Powyżej 10, ale do 21 dni musi wybrać zastępcę, który będzie za niego robił odpisy. Jak tego nie zrobi, dostaje warna jak tylko kończy się termin na odpis.
    Przy okazji, nie może tego robić notorycznie, gdyż wtedy ten delikwent zostanie wyrzucony z jego stanowiska.

Kiedy został on wchłonięty, czyli poziom setny.

Na innej KP wciąż trzeba spełnić normalne wymagania: Pokemon na poziomie 15, dwa miesiące stażu (oczywiście GRACZA, nie postaci) i 10 strona w przygodzie, aby móc losować drugą legendę. Na tej samej już nie można, ma się jedną legendę i koniec dyskusji. Chociaż nie widzę minimalnego czasu pomiędzy łapaniem jednej, a wyborem drugiej.

Tak, ale tylko w obrębie przypisanych im typów (np. trener smoczy nie może mieć Rattaty, ale może np. zmienić Dratini w Salamence bądź Hydreigona w Jangmo-o)

Jak na forum Cubone ewoluuje w Alolan Marowaka?:
    Cubone ewoluuje w Alolan Marowaka poprzez Alola Dusk Stone w noc i odpowiedni poziom - w tym przypadku jest to poziom 28.

część praktyczna

"Opisz wygląd areny Lorelei z elitarnej czwórki.":
    Cytat:
    Wreszcie dotarłaś do swojego celu - Indigo Plateau, a potem bardzo szybko przeszłaś do rzeczy. Wchodząc do wnętrza tego budynku, a następnie do pierwszego lepszego pomieszczenia po lewej, zauważyłaś jak oszklone drzwi za tobą się zamykają. Teraz nie było odwrotu, mogłaś się zdać tylko na sobie. Ale kiedy znowu odwróciłaś wzrok, zobaczyłaś arenę.
    Otoczone cieczą przypominającą wodę wysepki stworzone z wpół-roztopionego śniegu i lodu raczej wyglądały groźnie na kogoś, kto mógłby stracić równowagę, łączone przez równie śliskie mosteczki z zamrożonych bel z specjalnymi podpórkami. Sam ten "archipelag" z kłodami mógł ciebie przyprawiać o klaustrofobię. Wielki, drewniany pomost, który był w zewnętrznej części areny, miał wejścia prosto i tam, gdzie były drzwi do następnego pomieszczenia, a zanurzał się po kilku krokach przy obu stronach. Gdzieniegdzie niejako mroźna mgiełka się roztaczała nad powierzchnią, niekiedy przesłaniająca większość mostków. Z wody wystawało też sześć groźnie wyglądających szpikulców zrobionych z oblodzonych, kamiennych kolumn, zaś góra tego miejsca pojedynków była zakryta turkusowo-seledynowymi soplami. Na środku tego pokoju unosił się hologram Pokeballa, a końce większego... mostu, jak zwał tak zwał, kończyły się wejściem do wody. Ściany były pokryte raczej jasno-akwamarynową barwą, co raczej wiernie odzwierciedlało jej generalną tematykę. Ciekawiło ciebie tylko jak głęboka jest ta "lodociecz".
    Zaś na środku tejże areny pływała na Laprasie starsza kobieta, zwana też jako Lorelei, jedna z czterech członków stowarzyszenia znanego też pod nazwą Elite Four i jednocześnie liderka Pokemonów lodowych. Chyba czekała na to, aż przejdziesz ten labirynt i zawalczysz z nią porządnie i należycie, czyli ta walka musiałaby być na wysokim poziomie.

"Gracza X zaczepia natrętny bezdomny, upierając się, że ma mu coś ważnego do powiedzenia. Gracz w końcu decyduje się go wysłuchać. Zadecyduj i opisz, co istotnego przekazał mu mężczyzna.":
    Cytat:
    Mając za cel dotarcie do budynku, gdzie mógł być lider pokemonów Roślinnych, zaczęłaś spokojnie iść przez ulice miasta Eterna. Na początku zapowiadał się nudny spacer, przecież kto by w to upalne południe był w zewnątrz, zwłaszcza jeśli te bloki, które właśnie mijałaś, miały klimatyzację, a większość ludzi sobie poszła popracować? Pewnie tak by trwało aż do końca, gdyby nie jakiś obdarty, rosły mężczyzna, który cię najzwyczajniej w świecie zaczepił. Że też to było niedoczekanie. Ale on już zaczął swój bełkot.
    "Bł...błagam... to nie ja jestem winny mojej obecnej sytuacji..." Kiedy ten włóczykij bełkotał, trząsł się jak galaretka ze strachu, i najwyraźniej mówił jakby naprawdę błagał o wysłuchanie. Prawie by cię to nie ruszyło, gdyby tylko nie ten fakt. W sumie to i tak byś musiała go wysłuchać, chcąc nie chcąc, ponieważ był on bardzo uparty. "T...ten zespół... Ga...galact...ctic... oni mi dom puścili z...z dymem! Nie mam się gdz-gdzie podziać, a moje to...towarzyszące stworki... Biedna Aleia... Ta...tak s-sło...słodziutka Lo...Lopunny..."
    To raczej nie było zbyt przyjemne doświadczenie, zwłaszcza dla niego. Po prostu się popłakał, a serce mu pękło z żalu. Położył rękę na pierś, tam gdzie było jego serce, wypowiadając przy czym ostatnie słowa "Proszę... strzeż się... przed... ni...mi..." I wtedy mężczyzna padł na ziemię i w konwulsjach wyzionął ducha. Nie mogłaś jednak na to patrzeć, a jednocześnie ciężko ci było się poruszyć, jakbyś nagle skamieniała z żalu. Ale co dalej?

Skan:
    Przygotuj skan Pokemona, który nie otrzymuje obrażeń od ataków typu Ground.

Dartrix
Imię: Alina

Poziom: 24
Typ:
Ewolucja: Rowlet (Poziom 17) -> Dartrix (Poziom 34) -> Decidueye
Ataki: Tackle, Leafage, Growl, Peck, Astonish, Razor Leaf, Omnious Wind, Foresight, Pluck
Charakter i historia: Alina to raczej nieśmiała, otwarta na pieszczoty, przy czym też posiadająca ukryty talent samiczka Dartrix, która uwielbia jagody, zwłaszcza te Tamato. Kocha nawiązywać kontakty ze wszystkimi, a jednocześnie pobija większość Pokemonów w byciu atrakcyjną. Nie przepada jednak za ostrymi rzeczami, a niektórych ostrych ruchów woli nie używać z urazy.
Może się to wydawać dziwne, ale trener spotkał ją, kiedy druga samiczka Dartrix próbowała ją zabić poprzez dziobanie w nią do skutku. Jednak ten wyrok nie doszedł do skutku, ponieważ chłopak sprytnie uchwycił ją, jak tylko agresorka chciała dobić ciężko ranną bliźniaczkę od tej pory słucha się jego jak przyjaciela.
Umiejętność: Long Reach -Ataki użytkownika, które powinny mieć kontakt fizyczny z przeciwnikiem, nie mają go.
Trzyma: Muscle Band - Podnosi siłę ataków fizycznych o 10%.
Historia właścicieli: Wymyślony Trener

Xioteru 
bad santa

Limit dodatkowych KP: 1
Chatango: xioteru
Discord: x i o
Wysłany: 2018-11-23, 01:48   

_
    jKDx, jak dla mnie tym razem wszystko w porządku. Twoja aktywność na forum, na czacie była wzorowa, więc na twoje ostatnie opuszczenie stanowiska przymknę oko, jednak proszę - następnym razem decydując się na nieobecność załóż wątek w "Odejściach" albo właśnie w nieobecnościach, by ktokolwiek z administracji wiedział co się z Tobą dzieje - myślę, że to nie kosztuje dużo, a dla nas jest to klarowna sytuacja.
    Jestem na tak po poprawionym formularzu. Staraj się unikać powtórzeń i popracuj nad stylistyką, a wszystko będzie w porządku. Gratki. ;)

Trebonth, na pierwszy rzut oka nie widzę błędów, wszystko się wydaje w porządku. Mam nadzieje, że będąc Mistrzem Gry będziesz się świetnie bawił. ;) Jestem na tak.

Kyuubi 
Your worst nightmare

Wysłany: 2018-11-23, 13:25   

jKDx, usunąłeś poprzednie, ale zrobiłeś następne xD Ale nie będę się nad Tobą pastwić, jestem na tak. Po prostu czytaj to, co napisałeś przed wysłaniem tak trochę bardziej całościowo, to takie błędy nie będą się zdarzały ;)

Trebonth, masz byka w formularzu, już wyjaśniam Ci gdzie. Na forum do ewolucji Cubone w Alolańskiego Marowaka wystarczy Ci Alola Dusk Stone, nie potrzebujesz do tego jeszcze odpowiedniej pory dnia. Jako, że tak jest na serebii, przymykam na to oko. Ogólnie mam podobne zastrzeżenia jak u jKDx - czytaj, co napisałeś, zanim opublikujesz post - odpisy są fajne, niemalże pozbawione powtórzeń, ale niektóre zdania są tak chaotycznie złożone, że ciężko pojąć, o co Ci w nich chodzi. Ale niech Ci będzie, tak.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Chatango: GwenBrown
Wysłany: 2018-11-23, 19:58   

jKDx Ostatnim razem byłam na tak, ale i teraz będę na Tak. Formularz wygląda przyzwoicie, pisanie z czasem powinno ci się wyrobić. Z resztą, niech pierwszy ciśnie głazem ten, co nie popełnił jakiegoś błędu xD

Trebonth Bład, który zauważyłam i ja, opisała ci też Kyuu. Niemniej reszta wygląda w miarę ok. Abyś pisał tak, żeby nie trzeba było się domyślać "co autor miał na myśli" i już masz połowę sukcesu. A że ja lubię jak się forumowe świeżaczki sprawdzają w nowych rolach, to też będę na Tak- paprobuj sobie, może akurat coś z tego będzie ;)

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea

Daisy7 
CzeDar

Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Wysłany: 2018-11-24, 16:34   

jKDx
Jestem na tak, aczkolwiek, tak jak pisałam przy Twojej poprzedniej próbie zostania MG, dorzucam Cię do czarnej listy z zastrzeżeniem, iż masz teraz swoją ostatnią szansę.

Trebonth
Trebonth napisał/a:
Trochę niepewny, ale stabilny MG
Hmmm... To zabrzmiało trochę paradoksalnie x') Chyba, że niepewny pod innym względem.
Okey, tak się czepiam tylko. Jestem na tak.

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

~ Tove Jansson, "Dolina Muminków w listopadzie"

Asta 
Jesień przyszła!

Chatango: AstaLupus
Discord: Horus
Wysłany: 2018-12-06, 18:12   

Jak jeszcze można, to poproszę...

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2018-12-06, 23:25   

Proszę i życzę powodzenia :) Oczywiście nie mogłam nie wykorzystać faktu dzisiejszego święta!
Kod:
[img]https://txt-dynamic.static.1001fonts.net/txt/b3RmLjQ4LjAwMDAwMC5abTl5YlhWc1lYSjYuMAA,/sinkin-sans.100-thin.png[/img]

[b]Pytania ogólne[/b]:

[list][b]Czy spełniasz wymogi na MG?:[/b]
[b]Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?:[/b]
[b]Jak często zamierzasz dawać graczom odpisy?:[/b]
[b]Wybierz zastępce podczas Twojej ewentualnej nieobecności:[/b] (pole nieobowiązkowe)
[b]Ile ludzkich przygód jesteś w stanie prowadzić na raz?:[/b]
[b]Kilkuosobowe przygody?:[/b] (Tak/Nie)
[b]Poke-przygody?:[/b] (Tak/Nie - Jeśli tak, ile jesteś ich w stanie prowadzić na raz?)
[b]Fakemony?:[/b] (Tak/Nie)
[b]Opisz w kilku słowach siebie i swój sposób prowadzenia gier:[/b] (Jako opis działu)[/list]

[b]Test[/b]:
[size=11]część teoretyczna[/size]

[list][b]Podaj co najmniej 3 przedmioty do trzymania, których zastosowanie zostało zmienione na potrzeby forum:[/b]
[b]Robiąc skan Pokemona dla postaci, która jest ewolucjonistą, w rubryce "Ewolucja" należy podać prawdziwe poziomy, na których dany stworek się przemienia, czy zmniejszone o 2 lvl (czyli dostosowane pod profesję ewolucjonisty)?:[/b]
[b]Czy Pokemony ewoluujące przez szczęście mogą zdobyć punkty zadowolenia/szczęścia tylko poprzez spożywanie jagód z grupy IV?:[/b]
[b]Czy MG może wprowadzić (i pozwolić złapać) graczowi w przygodzie stworzonego przez siebie unikalnego Pokemona, który od wersji bazowej/macierzystej różni się wyglądem i typem?[/b]
[b]Ile maksymalnie może wynosić czas MG na odpis, jeśli otrzymał od gracza przyzwolenie na taki wydłużony czas odpisu?:[/b][/list]

[size=11]część praktyczna[/size]

[list][b]Jak Święty Mikołaj wygląda w świecie Pokemonów? Opisz wykreowanego przez siebie NPC, koniecznie podając Pokemony, jakie posiada:[/b]

[b]Juan, dumny posiadacz Crabawlera, postanowił ewoluować swojego podopiecznego. W tym celu udał się na szczyt Mount Lanakila. Świeżo upieczony, a tym samym bardzo niedoświadczony trener był przekonany, że podróż ta przebiegnie szybko i bez najmniejszych utrudnień. Prawda okazała się jednak zupełnie inna. Opisz, co wydarzyło się na Mount Lanakila i dlaczego Juan postanowił już nigdy więcej tam nie wracać:[/b][/list]

[b]Skan[/b]:
[list][b]Przygotuj skan czysto lodowego Pokemona.[/b][/list]

"Miałem krewnego, który studiował trygonometrię, aż mu wąsy odpadły, a kiedy już się wszystkiego nauczył, przyszła jakaś Buka i go zjadła. No i leżał potem w brzuchu Buki z całą tą swoją mądrością!"

Asta 
Jesień przyszła!

Wysłany: 2018-12-09, 22:00   

Pytania ogólne:

Tak. Właściwie, to jestem na forum od jego drugiej domeny. Moim pierwszym MG miała zostać Kyuu, ale ostatecznie brakło miejsc i wypadło na Elltharisa… Jeśli zajdzie taka potrzeba, to jestem skłonna wymienić większość KP od tamtej pory.
    Czy byłeś już MG na Crystalu? Jeśli tak, dlaczego już nim nie jesteś?: Nie, to moje pierwsze podejście.
    Powiedzmy, że co 3-4 dni, więc 2-3 odpisy tygodniowo. Moja praca chwilowo mi na więcej nie pozwala.
    Wybierz zastępce podczas Twojej ewentualnej nieobecności:
    Na razie nie potrzeba. @Edit Zgodził się MG Trebonth
    2
    Kilkuosobowe przygody?:
    Nie… Dawno temu (na innym forum) się zgodziłam. Nawet było fajnie dopóki jeden gracz nie zablokował rozgrywki drugiemu. Nadszedł dzień terminu i odpisałam. Potem ta druga osoba miała pretensje, że pominęliśmy jej turę...
    Poke-przygody?:
    2
    Fakemony?:
    Tak
    Jako gracz siedzę na forach już prawie od 15-stu lat. Natomiast jako MG zaczęłam swoją przygodę 12 lat temu. Moim pierwszym tekstowym RPG była „Karczma” w klimatach Dungeons & Dragons. Potem przyszła faza na Harrego Pottera, Zmierzch, czystą, niczym nie skrępowaną fantastykę np. Orle Gniazdo, Konie, Pokemony, a nawet przez moment Król Lew… Także można powiedzieć, że jestem „obcykana” w większości uniwersów i mało mnie potrafi zaskoczyć. W samej rozgrywce stawiam na jakość (myślenie przede wszystkim!), a nie ilość linijek bądź tzw.” klepanie postów”. Lubię przy tym zachowywać realizm świata, więc postać musi jeść, pić, spać, siusiu itp. (tak samo pokemony). Generalnie wolę przygody zwyczajne, ale jednak z nutką inności np. trener, który chce zostać kucharzem, koordynatorka pragnąca poznać kunszt projektantki mody. Coś oryginalnego, kreatywnego, elastycznego… Zawsze można się dogadać, prawa? Nie przepadam natomiast za skrajnościami czy tzw. „wchodzeniem na głowę”. Owszem można ustalić niektóre sprawy, ale z umiarem...

Test:
część teoretyczna

Podaj co najmniej 3 przedmioty do trzymania, których zastosowanie zostało zmienione na potrzeby forum:
    ~ Amulet Coin
    ~ Choice Band
    ~ Cleanse Tag
    ~Luck Incense
    ~Pure Incense
    Robiąc skan Pokemona dla postaci, która jest ewolucjonistą, w rubryce "Ewolucja" należy podać prawdziwe poziomy, na których dany stworek się przemienia, czy zmniejszone o 2 lvl (czyli dostosowane pod profesję ewolucjonisty)?:
    Należy napisać prawdziwe poziomy ewolucji. Natomiast gracz musi pamiętać o tych 2lvl i poinformować MG w stosownej chwili.
    Czy Pokemony ewoluujące przez szczęście mogą zdobyć punkty zadowolenia/szczęścia tylko poprzez spożywanie jagód z grupy IV?:
    Nie. Gracz może zdobyć dodatkowe punkty w przygodzie dzięki MG. Jednorazowo max 15 pkt, gdy pokemon miał powód do szczęścia/zadowolenia.
    Czy MG może wprowadzić (i pozwolić złapać) graczowi w przygodzie stworzonego przez siebie unikalnego Pokemona, który od wersji bazowej/macierzystej różni się wyglądem i typem?
    Oczywiście, ale nie może ich używać nigdzie poza przygodą! Chyba, że taki pokemon jest na oficjalnej liście unikalnych stworków Crystala.
    Ile maksymalnie może wynosić czas MG na odpis, jeśli otrzymał od gracza przyzwolenie na taki wydłużony czas odpisu?:
    Z tego co czytałam, to max. 2 tygodnie od odpisu gracza. Jednak musi to być zaznaczone w podtytule przygody.

część praktyczna

Jak Święty Mikołaj wygląda w świecie Pokemonów? Opisz wykreowanego przez siebie NPC, koniecznie podając Pokemony, jakie posiada:

Imię: Claus Junior
    Nazwisko:: Santa
    Wygląd: Calus jest dość wysokim młodzieńcem, ponieważ mierzy sobie aż 175 cm wzrostu. Szczupłą sylwetkę odziedziczył najwyraźniej po dziadkach. Dzięki dość regularnym treningom w bieganiu oraz jeździe konnej wyrobił sobie niezłą kondycję. Jego mocne ręce dadzą radę niejednemu ciężarowi. Natomiast silne nogi poniosą tam, gdzie tylko oczy zechcą. Przynajmniej nie jest typowym chuchrem, które upadnie przy najlżejszym powiewie wiatru... Generalnie Claus mimo swego wieku wygląda dość młodo. Krótko przystrzyżone włosy zawsze zostawia w tzw. artystycznym nieładzie. Niebieskie tęczówki dodają mu uroku, a przyjazne rysy twarzy przyciągają kobiecy wzrok. Nie ma piegów, blizn czy innych, podobnych spraw. Młodzieniec uwielbia kolorowe ciuchy, które podkreślają jego indywidualność. Najczęściej wybiera czerwone kamizelki, zielone koszulki, niebieskie jeansy. Można powiedzieć, że wszystko co przywodzi na myśl święta bądź mroźny klimat.
    Charakter: Można śmiało powiedzieć, że Claus jest niepoprawnym optymistą. Nawet w najgorszych sytuacjach dostrzega najlepsze strony albo lekcje na tzw. przyszłość. Lubi pomagać innym zupełnie bezinteresownie. Niektórzy nawet wykorzystują jego naiwność czy dobre serce. Młodzieniec często jest tego świadom, ale nie przeszkadza mu taki stan rzeczy. Wyznaje zasadę, że raz „podarowane dobro zaczyna kiełkować z podwójną mocą”. Zawsze staje w obronie słabszych czy biedniejszych. Ma spore poczucie humoru, a przy tym lubi dużo gadać. Po prostu nawija niczym katarynka. Nie boi się podejmować nawet pomniejszych prac, bo wyzwania uszlachetniają ludzkie serca. Trudno wyprowadzić go z równowagi, ale gdy już komuś się uda… Claus zmienia swoje zachowanie o sto osiemdziesiąt stopni. Wtedy nie ma tłumaczeń czy przeprosin. Młodzieniec pozostaje chłodny, a wręcz obojętny. Nie istnieją wtedy dla niego pojęcia druga szansa, litość bądź miłosierdzie. Po prostu taki ktoś zostaje wpisany na czarną listę chłopaka.
    Krótka historia (Info dla gracza):
    Claus Junior urodził się pewnego, letniego popołudnia w miejscu zwanym Laponią. Był pierwszym dzieckiem państwa Santa. Oczywiście nie ostatnim, ponieważ kilka lat później doszły dwie siostrzyczki. Mimo wszystko Claus w ogóle nie przypominał wyglądem czy posturą swoich rodziców. Od najmłodszych lat wyróżniał go wzrost, jak również szczupła sylwetka. Państwo Santa mieli obawy co do przyszłości malucha. Oczywiście kochali go ponad życie i zawsze dbali o bieżące potrzeby. Wreszcie Claus podrósł na tyle, żeby choć troszkę pomagać ojcu. Cóż… Jedyny syn, to nadal wspólne dziecko, więc pan Santa zaczął uczyć chłopaka swojego fachu. Oprócz szkoły podstawowej młodzieniec ukończył także podstawy stolarki, malowania, klejenia, szycia itp. Oczywiście dziecięce rzeczy nie wyglądały trak profesjonalnie, jak elfowe wyroby. Tymczasem, gdy Junior skończył trzynaste urodziny dostał od ojca swojego pierwszego pokemona, czyli Stantlera. Dzięki temu Claus mógł wyruszyć w świat, aby poznać prawdziwego ducha Świąt. Niby wszystko układało się dobrze, a nawet świetnie. Nastolatek pokonał lokalnych liderów, zdobył nowe pokemony, a nawet wrócił w rodzinne strony. Wreszcie wielkimi krokami nadeszły osiemnaste urodziny chłopaka. Pan Santa postanowił uchylić przed swoim pierworodnym czym właściwie zajmuje się jego rodzina. Początkowo Claus nie chciał uwierzyć, że tata jest prawdziwym Mikołajem. Jedna z czasem wszystko zaczęło do siebie pasować. Ostatecznie pierwszą Wigilię „panowie” spędzili razem na rozdawaniu prezentów grzecznym dzieciom. W końcu to kawał roboty tak latać pod gołym niebem i czyścić brzuchami kominy. Niestety Claus nie potrafił zrozumieć idei ojca o „dawaniu złym ludziom drugiej szansy”. Nastolatkowi zabrakło tej wizji, pokory oraz magiczności Świąt. Bez tego przecież nie mógł przejąć rodzinnego interesu. Dlatego zawiedziony pan Santa wysłał syna w szeroki świat. Claus nie mógł wrócić do domu dopóki nie zrozumie prawdziwego „ducha świąt”. Istniało też inne rozwiązanie sytuacji. Gdyby choć jedna osoba bezinteresownie napisała do Mikołaja o to, aby wybaczył swemu synowi… Niestety od tamtego pamiętnego dnia minęło prawie 10 lat. Przynajmniej tak przedstawił tobie tę historię Claus. Mogłeś śmiało powątpiewać czy jest prawdziwa...
    Team: Stantler | Snower | Sawsbuck | Delibird | Trevenant | Vulpix (Alolan)

Juan, dumny posiadacz Crabawlera, postanowił ewoluować swojego podopiecznego. W tym celu udał się na szczyt Mount Lanakila. Świeżo upieczony, a tym samym bardzo niedoświadczony trener był przekonany, że podróż ta przebiegnie szybko i bez najmniejszych utrudnień. Prawda okazała się jednak zupełnie inna. Opisz, co wydarzyło się na Mount Lanakila i dlaczego Juan postanowił już nigdy więcej tam nie wracać:
    To był jeden z tych grudniowych dni, gdy słońce postanowiło nieco ocieplić zimowe serca tutejszych mieszkańców. Właśnie szedłeś w kierunku góry Lanakila. Warstwy grubego śniegu iskrzyły się niczym drobne kryształki. Natomiast mroźny wiatr lekko poruszał koronami pobliskich drzew. Przynajmniej nikt nie spoglądał na ciebie wrogo bądź z przestrachem. Generalnie panowały tutaj spokój oraz błoga cisza. Jednak właśnie to drugie wzbudzało w tobie pewien przestrach niepokój. Gdzie dźwięki ptaków czy odgłosy innych pokemonów? Zawsze mogłeś sobie wytłumaczyć, że stworki wyczuły twą obecność i zwiały. Międzyczasie ujrzałeś na horyzoncie górską ścieżkę. Wreszcie mogłeś spróbować swoich sił we wspinaczce, a dodatkowo spełnisz marzenie swego pupila o ewolucji. Brakło dosłownie sto, może dwieście kroków, gdy usłyszałeś szelest liści przypominający dziecięcy głos. Chyba mówił, żebyś zawrócił. Cóż… Wyobraźnia potrafiła płatać figle nawet najlepszym trenerom. Ostatecznie dotarłeś na górski szlak i zacząłeś mozolny marsz ku szczytowi. O dziwo im wyżej, tym większa panowała cisza. Zero podmuchu wiatru, echa, czegokolwiek. Niby mieszkańcy przestrzegali ciebie wcześniej przed „wycieczką”. Nawet wspominali coś o „Zimowym Przesileniu”. Jednak kto słuchałby gadaniny starszych ludzi albo pamiętał ich dziecinne bajeczki. Poza tym twoja rywalka Natasza miała się zupełnie dobrze. Kilka dni wcześniej ewoluowała tutaj swojego Eevee w Glaceona. Jeśli ona mogła, to ty również dasz radę. Niespodziewanie górska ścieżka zaczęła robić się bardziej stroma oraz węższa. Może ktoś o zdrowym rozsądku czy tchórzliwym sercu zacząłby powoli wracać. Natomiast ty dalej brnąłeś przed siebie. Skoro pokonałeś taki kawał drogi, to dasz radę. Jako początkujący trener wypadałoby abyś też pracował nad swymi słabościami. Wreszcie w oddali dostrzegłeś wejście do jaskini. Właśnie jakby na ten znak pojawił się nagły podmuch wiatru. Mógłbyś przysiąc, że niósł za sobą ludzki lament. Spanikowany szybciej ruszyłeś ku ciemnej pieczarze. Wjedziesz tam, ewoluujesz swego podopiecznego, a potem będziesz się śmiał ze swoich urojeń. Ostatecznie dotarłeś do celu, ale wewnątrz jaskini zobaczyłeś coś czego nie powinieneś. Jej ściany przypominały różnokolorowe kryształy, które wręcz hipnotyzowały swym ciepłym, jasnym blaskiem. Skąd? Dlaczego? Jak? Poszedłeś kilka kroków w stronę korytarza. Twoje ciało zaczął otaczać nieprzyjemny chłód. Powietrze gęstniało, a twoją głowę zaczęły wypełniać ciche głosy. Jedne o coś prosiły, inne się śmiały, a pozostałe płakały. Niespodziewanie kątem oka dostrzegłeś ruch. Po kryształowej ścianie przesunęła się bliżej nieokreślona sylwetka. Mogłeś przysiąc, że przypominała człowieka... jednak zniekształconego. Spojrzałeś tam jeszcze raz, ale "przywidzenie" zniknęło. Tymczasem korytarz kończył się ogromną, lodową grotą. Wewnątrz niej ktoś wyciosał dziesięć filarów. Każdy przypominał jakiegoś pokemona. Gdy podszedłeś bliżej dostrzegłeś swoje odbicie w oczach jednej bestii. Wołała ciebie, chciała, abyś ją zastąpił... Chyba czas najwyższy wziąć nogi za pas i wracać...

Skan:
    Przygotuj skan czysto lodowego Pokemona.

Glaceon
    Imię: Winter

Poziom: 25
    Typ:
    Ewolucja: Eevee (Ice Stone ) -> Glaceon
    *Zadowolenie: ~~~
    Ataki: Covet | Helping Hand | Growl | Takcle | Tail Whip | Sand Attack | Baby-Doll Eyes | Quick Attack | Swift | Bite | Ice Fang | Ice Shard | Rain Dance | Hail | Ice Beam
    Charakter i historia: Eevee była pierwszym pokemonem Alana. Chłopak dostał ją bezpośrednio od profesora Elma jako startera. Swoją podróż rozpoczęli z New Bark Town. Po wielu perypetiach, trudnościach, sukcesach oraz porażkach samiczka, jak również jej trener stanęli przed trudnym wyborem. Chodziło o odpowiednią ewolucję… Wreszcie Alan zakupił Ice Stone w Goldenrod City. Jeszcze tego samego wieczoru, przed pojedynkiem z liderem, Eevee została majestatycznym Glaceonem. Winter jest bardzo stanowczą, ambitną samiczką. Doskonale wie czego chce od swojego, pokemonowego życia. Dlatego dość szybko zajęła miejsce lidera w drużynie Alana. Z początku chłopak nie był zachwycony tym pomysłem, ale potem przymknął oko (dla dobra ogółu). Glaceon uwielbia wszelkiego rodzaju treningi, pojedynki czy konkursy. Przez to czasami przecenia swoje siły, a nawet przestaje słuchać poleceń. Natomiast każde drobne niepowodzenie bądź poważne porażki przyjmuje bardzo ciężko. Jedyne jedzenie jakie toleruje, to ostra, dobrze doprawiona karma...
    Umiejętność: Snow Cloak - Kiedy szaleje burza gradowa (Hailstorm), szansa na unik Pokemona wzrasta o jeden poziom. Dodatkowo, kiedy Pokemon jest na pierwszym miejscu w drużynie, szansa na napotkanie dzikiego Pokemona w miejscach gdzie ona występuje spada o 50%.
    Trzyma: Never-Melt Ice - Podnosi moc ataków typu lodowego o 20%
    Historia właścicieli: Alan

Daisy7 
CzeDar

Wysłany: 2018-12-10, 11:37   

Jeśli chodzi o część teoretyczną testu, nie ma co do niej żadnych zastrzeżeń. Wszystko napisane idealnie :)

Część praktyczna... hmmm... Ogólnie jest bardzo dobry. Nie dostrzegłam żadnych rzucających się w oczy, rażących błędów. Gdzieniegdzie zabrakło przecinków, ale mimo to dobrze radzisz sobie z interpunkcją.
W pierwszym zadaniu nie spodobała mi się nieco forma, jakiej użyłaś. Wygląda bardziej jak skrócona wersja karty postaci aniżeli odpis MG w przygodzie. W końcu postać gracza nie dowiaduje się od razu wszystkiego na temat NPCa, kiedy tylko na niego spojrzy. Byłoby spoko, gdybyś napisała przed tą całością jakiś wstęp w stylu "Kiedy znalazłaś się na komisariacie i udało ci się wyciągnąć oficer Jenny z jej gabinetu, natychmiast rzuciłaś się ku szafce z aktami. Ten cały Claus, którego poznałaś na świątecznym jarmarku, wydał ci się jakiś podejrzany. Kto wie, czy nie ma czegoś za uszami? Ha! Miałaś rację! Pod literką "S" znalazłaś jego teczkę" i tutaj ta cała reszta, którą napisałaś. Wtedy byłoby to sensowniejsze i wyglądałoby bardziej jak odpis MG. Ale jeśli chodzi o samą treść - nie mam żadnych zastrzeżeń.
Zadanie drugie wygląda dokładnie tak, jak powinno. Według mnie niepotrzebnie powtarzałaś kilka razy o tym, że wędrówka przebiegała zbyt spokojnie, było za cicho, ludzie przestrzegali Juana przed tą podróżą, ale on nie chciał się poddać, bo przecież [tu padły różne powody]. Natomiast samą akcję właściwą opisałaś znacznie skromniej. Moja rada na przyszłość, to żebyś unikała takiego, przepraszam za określenie, lania wody jak w pierwszej części tego odpisu. Jeśli odpis jest długi, bo zawiera ciekawe, wnoszące coś do fabuły informacje - spoko, ale powtarzanie parę razy tego samego wydaje mi się bez sensu. Z drugiej strony, a nóż widelec tylko ja mam takie odczucia i innym może spodobałby się taki odpis. Nie wiem, dlatego nie daję Ci za to żadnych ujemnych punktów. Chciałam tak tylko napomknąć o swoim wrażeniu ;)

Skan. Zabrakło mi ataku Icy Wind (poznawany automatycznie po ewolucji w Glaceona) i przy historii właścicieli pamiętaj, żeby oprócz imienia postaci podawać również nick osoby, która gra owym bohaterem (nawet, jeżeli nick i imię postaci są takie same) - np. Diasy7 (KP Alan).

Podsumowując, chociaż się rozpisałam, nie jest to ścianka pełna wytykania błędów, bo takowych popełniłaś naprawdę niewiele, dlatego jestem na tak.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Chatango: GwenBrown
Wysłany: 2018-12-10, 16:59   

Też miałam wrażenie, że pierwsza część praktyczna, z odpisami nie do końca wygląda tak jak powinna, ale to co zostało zawarte w informacjach było całkiem ok. Z resztą co ja się tu będę rozpisywać, jak to co było nie tak napisała już Daisy xD

Od siebie dodam, że tę kandydaturę będę popierać całym swym Jaguziowym serduszkiem, albowiem Asta to ludź ogarnięty i po prostu WIEM, że jako MG się sprawdzi. Także jestem na TAK

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea

Asta 
Jesień przyszła!

Wysłany: 2018-12-10, 17:30   

Na swoją obronę dodam tylko jedno... (Proszem nie bić...)

Jeśli chodzi o tworzenie npc, to zaznaczyłam "Krótka historia, Info dla gracza". Natomiast reszta jest informacją dla mnie. Generalnie tak przywykłam robić npc, więc tak żem go stworzyła (Zazwyczaj zawsze miałam osobny wątek do takich spraw). Charakter czy wygląd pozwalają mi nie zapominać jak NPC odgrywać, gdy ponownie nim rzucam w gracza po XXX czasu... Szczególnie w sytuacji, kiedy to już trzydziesta strona samej przygody. Z góry wybaczcie, jeśli czujecie iż coś nie tak x:

Co do skanu, to Daisy zauważyłam już po fakcie jak dałaś ocenkę :D

Odpowiedz do tematu