Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
[+18] O małej Noibat, chcącej pokazać swą siłę
Autor Wiadomość
Galliusz 
Master of pages

Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Astrades
Wysłany: 2019-08-06, 22:55   

Szybko zakąsiłaś jedną z podarowanych jagódek i od razu poczułaś przyjemne wypełnienie brzuszka, z którym będzie lepiej się spało. Pozostałe dwie miałaś na podorędziu, by je zabrać lecąc na strych. Jednakże, zainteresowałaś się nadejście Sophie oraz zbiegowiskiem jakie się uczyniło dookoła.
- Sophie nie tylko tu żyje i nas leczy – wyjaśnił ci Espurr. – Przy pracy często ładnie nuci, ale zna też bardzo ładne piosenki i bajki.
- A jak pewnie zauważyłaś, pokemony nie wiele tu mają do roboty i z nudów zaczęły interesować się co robi ta ludzka kobieta – dodał Bunelby.
- Zgadza się. I spodobało im się, gdy nuciła sobie, albo śpiewała. Ona to zauważyła i co jakiś czas, zwykle wieczorami, gdy ma coś do zrobienia nad jeziorkiem, umila nam czas. Po prostu wycisz się, poczekaj chwilę i słuchaj – dokończył kotowaty.
Tymczasem Sophie zaczęła namaczać ubrania w jeziorze i je prać, nucąc przy tym jakąś ludzką piosenkę, ale brzmiało to bardzo ładnie, tak kojąco. Gdybyś znała się na ludzkiej muzyce, powiedziałabyś, że to musi być jakaś ludowa pieśń. Twoi towarzysze słysząc to z uśmiechami pokładli się na trawie. Pozostałe pokemony także zdawały się ukontentowane. Dla ciebie oczywiście brzmiało to głośniej niż dla nich oraz lepiej słyszałaś w głosie Sophie, że ta mimo jej wigoru, ma swoje lata. Cóż, od ciebie zależy, czy chcesz słuchać starowinki, czy ruszyć na spanko.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Discord: GwenBrown
Wysłany: 2019-08-07, 09:00   

Okazało się, że starowinka całkiem ładnie nuci i śpiewa, kiedy coś robi, a obecne tu pokemony lubi tego słuchać. Sama przysiadłam na chwilę, aby posłuchać co tak zachwyca moich towarzyszy. Z moimi uszami, słuchanie było całkiem przednią rozrywką- słyszałam wszystko głośno i wyraźnie, od czasu do czasu delikatnym ruchem korygowałam tylko położenie uszu, ku lepszym efektom "słuchowym". Faktycznie, Sophie brzmiała całkiem przyjemnie. Tak kojąco i uspokajająco. Pierwszorzędna rzecz do posłuchania przed spaniem, jak kołysanka.
Postanowiłam posiedzieć jeszcze trochę, może przez jedną czy dwie piosenki, zanim zbiorę się do odlotu na spanko. Głupio przyznać, ale te ludzkie melodie miały nawet swój urok, a słuchanie Sophie może być dobrze odebrane przez pozostałe stworki (z naciskiem na te wodne) i jutro mogą chętniej chcieć ze mną pogadać jak będę je zaczepiać.

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea

Galliusz 
Master of pages

Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Astrades
Wysłany: 2019-08-11, 21:38   

Raczej inaczej niż to miałaś w zwyczaju, postanowiłaś zostać wraz z innymi, bo posłuchać staruszki. Rozsiadłaś się więc przy twoich nowych znajomych, po czym nadstawiłaś radary, by jak najlepiej słyszeć. Początkowo w nucenie Sophie wplątywało się „szuru-buru-plusk” biorącego się z prania jakie kobieta robiła, ale szybko się z tym uporała. Po przerwie na odłożenie odzieży, bali oraz tarki przysiadła sobie na nadbrzeżnym głazie, który tak idealnie pasował jej za siedzenie, że nie ulegało wątpliwości, iż to jej stałe miejsce na pranie oraz zabawianie pokemonów przebywających w dolinie. Zapewne mówiąc o „jej dolinie” byłoby dla Sophie kłopotliwe. Obok niej usiadł Piesław i położył łeb na jej kolanach. Zdaje się, że zaczął drzemać. W każdym razie, będąc wolną od pracy nie nuciła, ale istotnie śpiewała. Piosenki były oczywiście w ludzkich słowach, ale pochodziły one z innych czasów, gdy jej rasie było bliżej do natury i do pokemonów. Mówiły o pięknie natury oraz prostoty, o rzeczach ważnych jak przyjaźń i przywiązanie i dążeniu przed siebie. Idee tak uniwersalne, że nawet pokemony mogły je pojąć. Zanim się obejrzałaś, minęło więcej niż dwie piosenki. Śpiew Sophie mógł cię porwać, tak jak inne pokemony, które słuchały użyczone. Gdybyś nie narzuciła sobie ograniczenia, pewnie tak jak one czekałabyś na koniec „występu”, ale na pewno nie był to czas stracony. Czułaś się lżej na duszy. Niemniej nikt nie mógłby ci już zarzucić, że nie uszanowałaś lokalnych tradycji oraz szacunku do Sophie, gdybyś chciała już odlecieć. Zauważyłaś, że niektóre pokemony, ziewając szeroko, odchodziły w zarośla, zapewne zmierzając do swoich legowisk, a taki wykąpany i wyschnięty już Fennekin to już chrapał obok ciebie.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Discord: GwenBrown
Wysłany: 2019-08-11, 22:05   

Słuchanie Sophie było jednocześnie osobliwe i kompletnie nie w moim stylu, ale też wyjątkowo przyjemne. Takiego doświadczenia nie przeżyłam w swym życiu... chyba od odwiedzin w tym pokemonim sanktuarium, w tamtych ruinach gdzie zaprowadził mnie Noah. Tam też była taka podobna, nietypowa, ale przyjemna atmosfera.
Tymczasem nawet nie wiadomo kiedy zasłuchałam się prawie, że na dobre. Chyba tylko resztki silnej woli sprawiły, że parę piosenek później podniosłam się z ziemi. Zauważyłam, że pojedyncze stworki zaczynają się rozchodzić, część usnęła na miejscu.
- Chyba nikt się nie będzie czepiał, jeśli teraz sobie pójdę- pomyślałam, podrywając się do lotu.
Ujmując tamte dwie jagody Oran od Sophie, pofrunęłam w stronę szczeliny przy kominie i wcisnęłam się do środka.Odszukałam strychowego dziadka, by oddać mu jedną jagodę i iść spać, kiedy naraz przyszło mi coś do łba i poniechałam zamiaru spanka.
- Ariana, ty pustaku! Że też od razu na to nie wpadłam...
- Em... Panie Dziadku? Może to głupio zabrzmi, ale nie poopowiadałby mi pan co nieco o właściwościach swoich pajęczyn?- zagadnęłam.
No kto jak kto, ale pająk powinien wiedzieć co może, a czego nie może jego sieć. Ta wiedza, może się przydać. Wiedziałam już, że pajęczynę można spalić albo roztopić w wodzie, ale może ma jeszcze jakieś inne właściwości, o których nie wiedziałam?

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea

Odpowiedz do tematu