Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Trylogia Konkursowa - Październik 2019 - Tekst Literacki
Autor Wiadomość
Kamil 
Toja

Discord: Kamil #7993

Wysłany: 2019-10-01, 16:22   Trylogia Konkursowa - Październik 2019 - Tekst Literacki

N a j l e p s z y xx T e k s t xx L i t e r a c k i

Październik 2019

• Tematyka: [DOWOLNE]Halloweenowa Przygoda
  • Termin zgłaszania prac: 10.10.2019, godz. 22:00

Prace muszą zostać wysłane na PW Kamil. Muszą być zrobione specjalnie na konkurs i wcześniej nie mogą być nigdzie pokazywane.

✖✖✖

Tea Kayumanggi
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✖✖✖
[Park Krajobrazowy | Stragan | Nieobecności]
✖✖✖

Kamil 
Toja

Wysłany: 2019-10-10, 22:06   

Niestety nie otrzymałem wystarczającej ilości prac i przedłużam czas na wysyłanie ich do 15.10.2019, godz. 20:00.

✖✖✖

Tea Kayumanggi
✖✖✖
✖✖✖

Kamil 
Toja

Wysłany: 2019-10-15, 20:09   

GŁOSOWANIE
Trawa do 20.10.2019, godz. 20:00.
Można głosować na jedną prace.

1.
Cytat:
Lycan

Deszcze i wichry swą moc objawiają,
Jesienią na nieostrożnych podróżnych czychają.
W nocy ciemnej czarny mrok króluje,
A bestia wśród lasów na zwierzynę poluje.

A ponoć stworzenie masywne i straszne,
Ostre pazrzyska i wilczą ma paszczę,
Futro ciemno-szare i ślipia jaskrawe,
Zmysły ma ostre i myśli plugawe.

Idąc lasem w nocy, bestię tę widziałem,
W gospodzie, po powrocie wszystkim powiedziałem,
Wilka wycia echo, zagłuszyło wszystkich śmiech,
Gdy w wejściu do budynku ukazał się – pech.

Szybki był okropnie, niczym błysk za oknem,
Szybki jak wichura, co za drzwiami hula,
Już tuzin mężczyzn padło, reszta nie ma szans,
Za kontuar padłem, czekając na mój raz.

Ale ten nie nadszedł, wycia tylko słychać pisk,
Bestia najwidoczniej dość miała ludzkich trupisk,
Najedzona opuściła w pośpiechu ten przybytek,
Zostawiając wszelki swej zwierzyny dobytek.

Deszcze i wichry moc swą objawiają,
Jesienią na nieostrożnych podróżnych czychają,
W nocy ciemnej czarny mork króluje,
Gdyż bestia w mych snach, wciąż na mnie poluje.

2.
Cytat:
Było już dość późno, gdy cała grupa zebrała się w umówionym wcześniej miejscu, jednak żaden z jej członków nie narzekał z tego powodu, ponieważ tylko w tej chwili mogli się „zabawić". Cała piątka, bo tyle ich dokładnie było, cieszyła się wątpliwą reputacją w okolicy ze względu na liczne akty wandalizmu oraz wykroczenia, których się dopuszczali. Od prawdziwej odpowiedzialności chroniła ich jedynie niepełnoletność, chociaż coraz bliżej zbliżał się czas, kiedy kolejne spotkanie z policją zakończy się w mniej przyjemny sposób.

Dzisiaj mieli zamiar porządnie nastraszyć bandę młodszych o kilka lat dzieciaków, którzy postanowili z okazji Halloween urządzić seans spirytystyczny w niezamieszkanym budynku. Nie był on w żaden sposób wyjątkowy - nie został zbudowany na cmentarzu, nikt w nim nie zginął ani nie zniknął w tajemniczych okolicznościach ... po prostu nikt się do niego nie wprowadził przez te wszystkie lata i samoistnie popadł w ruinę, przez co jeszcze ciężej było znaleźć kogokolwiek zainteresowanego jego kupnem.

Zjawiwszy się trochę szybciej od swoich ofiar, piątka bez większych oporów wyłamała stare drzwi od strony podwórka i weszła do ciemnego przedpokoju, skąd mogli skierować się do salonu, kuchni albo na wyższe piętro. Po krótkiej naradzie postanowili wspiąć się na górę, ponieważ na dole mogliby zostać zbyt szybko odnalezieni. Ulokowali się w pomieszczeniu leżącym dokładnie nad głównym pokojem i niecierpliwie czekali na przybycie dzieciaków.

Upłynęło tylko kilka minut, nim dobiegł ich z dołu dźwięk skrzypiących desek, oznajmiających pojawienie się nowych intruzów wewnątrz starego domostwa, zaś krótko potem usłyszeli także całą serię pisków przerażenia oraz nerwowych chichotów, które dość szybko się zakończyły. W końcu nie mieli całej nocy na zabawę. Gdy grupa na dole zaczęła przygotowywać wszystko do seansu, zebrana na górze ekipa także rozpoczęła swoje działania, które polegały jedynie na porządnym ubrudzeniu swoich ubrań, upaćkaniu się przyniesioną czerwoną farbą oraz ogólnym doprowadzeniu się do stanu, w którym przypominaliby stereotypowe upiory.

Po upływie kilku kolejnych minut w salonie rozpoczął się rytuał, który było całkiem dobrze słychać w całym budynku, dzięki czemu nicponie z piętra wyżej mogli w pasujących im momentach „dawać znaki z zaświatów" - jakieś uderzenie w drewno, gardłowy jęk czy podskoki spokojnie wystarczyły, aby zebrane dzieciaki doszły do wniosku, że im się udało. W końcu musieli podjąć jakąś decyzję, ponieważ na schodach rozległy się czyjeś kroki. Grupa łobuzów czym prędzej ustawiła się na środku pomieszczenia i cierpliwie czekała. Kroki były coraz bliżej i bliżej, aż wreszcie ucichły przed samymi drzwiami.

Przez parę sekund na korytarzu panowała kompletna cisza, po czym jedna z ofiar otworzyła drzwi, trzymając przed sobą komórkę jakby miała ona ochronić ją przed czymkolwiek, co miało się znajdować po drugiej stronie. Wyrostki tylko na to czekały - cała banda natychmiast zaczęła się drzeć wniebogłosy, jednak momentalnie zostali oni zagłuszeni przez uciekające dzieciaki, które wpadając na siebie nawzajem wybiegły z budynku. Zadowolona z siebie ekipa zaczęła się zataczać ze śmiechu i dopiero po dobrej chwili poszczególni członkowie zdołali się opanować na tyle, aby zejść na dół i wyjść na zewnątrz, zabierając po drodze różne przedmioty pozostawione przez ich ofiary. Znalazło się tam trochę słodyczy, jakiś portfel oraz telefon z mnóstwem zdjęć zrobionych podczas seansu, z których ostatnie przedstawiało szóstkę zakrwawionych upiorów. Taka fotka zdecydowanie pasuje na pamiątkę godną powieszenia na ścianie.

3.
Cytat:
Halloween zapowiadało się tak samo zwyczajne, jak zawsze. Banda dzieciaków, które miały uganiać się za cukierkami po całej dzielnicy przebrane za różne twory ludzkiej wyobraźni. Oczywiście jak to zawsze w tym okresie zaczyna krążyć wiele plotek, że w co drugim zaułku czyha jakiś niesamowicie niebezpieczny bandyta, który pokroi na ćwiartki każdego, kto go spotka. Tym razem miał być to człowiek w białej masce, na której nie ma żadnej twarzy. Posługiwać miał się zwyczajnym sztyletem, którym rozpruwał szyje każdego, kto na niego spojrzy. Ja byłem zwykłym miejscowym śmieszkiem, który bardzo lubił robić ludziom różne psikusy. W tym roku postanowiłem wykorzystać do swoich niecnych celów lokalną plotkę. Załatwienie takiej maski, czarnego dresu i atrapy sztyletu nie należało do najtrudniejszych. Szczególnie że mieliśmy Halloween i w sklepach było pełno takich rzeczy. Gdy nadszedł wieczór, zjawiłem się w danym zaułku. Szczęście mi sprzyjało, ponieważ była jakaś awaria i tylko latarnia nad moją głową świeciła. Problem był taki, że nikogo nie było, czyżby ludzie się wystraszyli, a może w mieście coś się stało. Nie byłem pewien, o co chodzi, ale było aż dziwnie cicho. W pewnym momencie usłyszałem zza pleców krzyk. „Gleba, gleba” wykrzyczał ktoś niskim głosem. Nie wiedziałem za bardzo, co się dzieje, więc od razu zrobiłem to, co mi kazano. Okazało się, że ktoś, kto wierzył w tę plotkę, zadzwonił na policję, a Ci dla bezpieczeństwa wezwali oddziały antyterrorystyczne. To był nie dość, że najdziwniejszy, to jeszcze najdroższy żart w moim życiu. A ile musiałem się tłumaczyć, to chyba tylko ja wiem.

✖✖✖

Tea Kayumanggi
✖✖✖
✖✖✖

Odpowiedz do tematu