Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przygoda Galla [+18]
Autor Wiadomość
Galliusz 
Master of pages

Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Astrades
Wysłany: 2019-08-26, 22:27   

Dzień w tym świecie prawdpodobnie byłby dniem straconym, gdyby nie wydarzyło się nic co zachwiałoby moim ułożonym postrzeganiem rzeczywustości. Patrzyłem ze zgrozą pomieszaną z chronicznym zdumieniem, gdy obok nas śmignął jakowyś dziwoląg na rowerze. Gnała za nim jaszczurza niewiasta o aparycji niezbyt zachęcającej do znajomości, zbrojna w wielkie toporzysko oraz kolejny człowiek, który kojarzył mi się z uaktywniającą się u Asriela osobowością Frisk. Żeby bardziej szokować innych niczego niespodziewających się, do pościgu dołączył isę Papyrus z całą swoją naiwną niekompetencją. Nawet nie próbowałem zrozumieć do czego tu właśnie doszło. Mój ścisły umysł napotkałby poważny błąd, jak przy dzieleniu przez zero.
- Po prostu udajmy, że nic tu nie zaszło, Niko – mruknąłem do chłopca.
To jednak nie było wszystko. Obok pałętał się wyraźnie zdezorientowany osobnik w zielonym stroju i tiarze, który bardzo mi przypominał Asriela.
- Przepraszam bardzo, ale stało się coś jegomościowi? – zwracam się do owego.
Bałbym się, że wpadnie na łyżwiarzy, ale teraz pewnie każdy stał jak słup soli.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Discord: GwenBrown
Wysłany: 2019-09-01, 19:50   

- Dobrze- bąknął Niko, nie mniej zszokowany od ciebie, kontynuując sznurowanie swoich butów.
W zasadzie dookoła praktycznie każdy stał i próbował ogarnąć, co tu się właśnie odwaliło. Tylko ten nieszczęśnik w zielonym wdzianku, krążył jak bida po chałupie. No, ale szczęśliwie nie po lodowisku, tylko na placyku obok, gdzie wcześniej przemknęła ta dziwna kawalkada. Postanowiłeś ulitować się nad biedakiem i zapytać o co chodzi.
- Och, witam- wybąkała kopia Asriela.
- W pewnym sensie, tak... Widzieliście tamtą bandę oszołomów, która przegalopowała w pobliżu? W sumie, czemu głupio pytam, wszyscy widzieli. No więc, w pewnym sensie jestem od nich i próbowałem jakoś ich uspokoić, tylko... No, zwyczajnie wcięło mi gdzieś okulary. Po prostu- były i nie ma, jakby coś mi je zdarło z nosa. A to dla mnie spory kłopot, bo jak widać, bez okularów jestem ślepy jak kret. Głupio mi o to prosić, ale może mógłbyś mi pomóc ich poszukać? To takie najzwyklejsze okulary z okrągłymi szkiełkami i czarnymi oprawkami, możliwe, że leżą gdzieś w pobliżu, a ja nawet ich nie widzę...

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea
XXX

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-09-03, 23:06   

Cóż, Niko zgodził się ze mną wyrzucić z pamięci to… zdarzenie i na tym poprzestańmy. Cóż, nie tylko my nie pojmowaliśmy co właściwie się przed chwilą stało. Co do owego jegomościa w zieleni o aparycji Asriela, twierdził, że ma związki z tymi osobnikami, którzy dokonali zbiorowego zszokowania opinii publicznej i chciał ich utemperować, ale zgubił okulary. Twierdził, że bez nich praktycznie nie widzi i poprosił o pomoc w ich odszukaniu. Honor nakazywał mi wesprzeć potrzebującego.
- Pomożemy ci chłopczę – odpowiadam mu, po czym zerkam na Nika. – Ty też pomożesz, Niko? – pytam się. – Szukamy okularów o okrągłych szkłach – wyjaśniam, jakby nie dosłyszał.
Sam zaczynam rozglądać się po okolicy, za zaginionym przedmiotem. Może obędzie się bez pokemonowych posiłków.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-09-08, 17:58   

Z pomocą Nika, zacząłeś rozglądać się po okolicy. Nigdzie jednak zaginionych "bryli" nie stwierdzono. Ralsei (bo tak w międzyczasie przedstawił się zagubiony jegomość), był tym faktem wyraźnie niepocieszony i jakby jeszcze bardziej zakłopotany. Co ciekawe, pytając przechodniów, nikt nie zauważył nigdzie pod nogami żadnych okularów.
- Ej, a to co?- Niko wskazał na jakiś mały kształt wystający z pobliskiej zaspy.
Ów kształt był zdecydowanie głową jakiegoś niedużego, gryzoniopodobnego stworzonka o spiczastych, czarnych uszkach i różowawym futerku. Kiedy maluch odwrócił na chwilę łebek w waszą stronę... zauważyłeś, że ma na sobie zaginione okulary!
- Pichu?- odezwało się stworzonko (przy okazji w pewnym sensie przedstawiając swoją nazwę gatunkową, co sprawdziłeś potem w Pokedexie), z zawadiackim błyskiem w oku.
Oby tylko nie zrobiło to to jak niesforny psiak, który zabierze właścicielowi buta i przy próbie odebrania mu go, zaczyna w te pędy uciekać z zacieszem na mordce. Oby jednak nie...

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

XXX

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-09-09, 18:59   

Sytuacja nie przedstawiała się pomyślnie dla okularów Ralseia, jak przedstawił się ów niedowidzący jegomość. Chodziliśmy, patrzyliśmy, pytaliśmy innych, wszystko na nich, nie mogliśmy nigdzie znaleźć szkieł korekcyjnych. Wtedy odmianę przyniósł bystry, dziecięcy wzrok Nika. Wypatrzył on zagrzebane w zaspie stworzonko z rzędu gryzoni o wściekle różowym futerku. Okazało się, że ma na sobie opisane nam okulary.
- Świetne oko, chłopczę – pochwalam towarzysza.
Potem zeskanowałem Pokemona, bo tym oczywiście było stworzonko, a konkretniej z gatunku Pichu się wywodziło. Jednakowoż zawadiackie spojrzenie gryzonia kazało mi sądzić, że zbyt łatwo nie odda nieswojej własności.
- Tylko spokojnie, chłopcy, nie chcemy go spłoszyć, ani doprowadzić do nierozważnych działań – odzywam się do Nika i Ralseia, nim zrobią coś gwałtownego. Potem zwracam się ze spokojem i dystansem do Pichu. – Witaj, maluszku. Miło mi cię poznać. Widzę, że znalazłeś coś czego szukaliśmy. Co powiesz na wymianę? – proponuję, sięgając po pokemonowe przysmaki. – To w zamian za to co nosisz na głowie? Ten młodzieniec w zielonym kubraczku bardzo tego potrzebuje. Bez tego nie widzi – postanowiłem podejść do problemu jak do dziecka.
Mam nadzieję, że coś to da i obejdzie się bez wariantu siłowego.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-09-12, 23:51   

- Nawet nie widzę o co chodzi, ale dobrze- odpowiedział Ralsei, starając się nie mówiąc zbyt podniesionym głosem, Niko zaś po prostu pokiwał głową.
Tymczasem postanowiłeś jakoś ostrożnie wyperswadować Pichu wygłupy i odzyskać zgubę Ralseia. Gryzoń zastrzygł uszami kiedy wyciągnąłeś z torby jakieś smaczki. Jednak nie kwapił się do oddania okularów. Starałeś się podejść do sprawy logicznie i na spokojnie, próbując przetłumaczyć mu, że wcale nie potrzebuje okularów. I kiedy pomału, pomału, Pichu rozważał w swym łebku, że może faktycznie wymiana na żarełko nie byłaby taka zła...
- AAaa PSIK!- kichnął Niko, a Pichu jak na dany sygnał z wesołym chichotem wyskoczył z zaspy i z zawadiacką minką odbiegł kawałek.
- ...praszam- bąknał Niko, pociągając nosem.
No nic, czyli jednak nie unikniesz udziału w zabawie typu "mam to, złap mnie jeśli potrafisz"...

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

XXX

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-09-15, 22:55   

Chłopcy obiecali nie przeszkadzać, więc zająłem się kuszeniem gryzonia do oddania okularów. Zacnie mi szło nęcenie owego stworzenia za pomocą pokemonowych smakołyków. Dyplomatyczne metoda zdawała się działać. Już widziałem wyraz zamyślenia na pysku krzykliwie ubarwionego gryzonia. Już zaczynałem czuć sukces, gdy Niko kichnął i wszystko zepsuł. Pichu odbiegł, wyraźnie chętny do zabawy w berka.
- Oh Niko – westchnąłem. – Teraz to już na pewno będzie trzeba go złapać – dodałem.
Nie bardzo miałem ochotę na bieganie. Poza tym ściganie zwierząt to nie robota dla arystokraty, nawet zubożałego i po uczelniach. Jednakże, nie jestem przecież sam! Zaświtała mi myśl.
- Lux, pozwól do mnie – mówię, wzywając śnieżnego lisa. Myślę, że to idealny zawodnik do berka w zimowej scenerii. – Lux, spróbuj oszołomić tego Pichu Confuse Rayem póki na ciebie patrzy! A potem spróbuj zabrać mu okulary – wydaję polecenie.
Zobaczymy, zacznę od jednego pokemona. Jeśli poczuję irytację, przywołam więcej, by osaczyć gryzonia.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-09-16, 22:05   

Użycie śnieżnego lisa na śniegu... to nie był taki całkiem głupi pomysł. Choćby z tego względu, że Lux dość szybko i bez większego trudu wtopił się w tło. Pichu z początku widział swojego "ścigającego", ale kiedy ten rozmył się pośród zasp, gryzoń wydawał się tym faktem dość mocno zaskoczony i nie bardzo wiedział co z tym dalej począć. W tym czasie Vulpix zaczął realizować plan odbicia okularów. Wykorzystując element zaskoczenia, z niebywała wprawą potraktował różowego stworka kolorowym promieniem, k™óry ostatecznie nieco zmącił gryzoniowi w głowie.
Tak więc ostateczny rachunek wyglądał tak, że Pichu był zdrowo skołowany, Lux wrócił do ciebie dumnie niosąc w pysku poszukiwane okulary, a pozostali... Cóż, Niko wyglądał na zmartwionego, że przez jego kichnięcie musiałeś się uciekać do pomocy podopiecznego, zaś Ralsei nie posiadał się z radości kiedy już swoją zgubę odzyskał.
- Nawet nie wiem jak mam ci dziękować! Przecież sam w życiu nie odzyskałbym tych okularów. Muszę się jakoś koniecznie odwdzięczyć, tylko jeszcze nie...- w tym momencie o nogę Ralseia pacnął skołowany Pichu.
- Eee... Właściwie chyba trzeba coś z nim zrobić, prawda? Mimo wszystko nie powinien się tutaj tak kręcić- wybąkał koziołek obserwując jak różowofutry Pichu się przemieszcza i dla odmiany zatrzymuje się na twoich nogach.

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

XXX

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-09-18, 21:15   

Poczułem, że mojego ego zostało mile połechtane, zaś Sarkey z pewnością byłby dumny z mojego zmysłu taktycznego. Użycie Luxa w takich, a nie innych okolicznościach przyrody sprawiło, że stopił się z tłem i bezbłędnie zrealizował mój plan. Zaskoczony Pichu został oszołomiony, a zadowolony z siebie Vulpix wrócił do mnie z odzyskanymi okularami. Odbieram je od pokemona, w zamian nagradzając przysmakami, które miały posłużyć do przekupienia gryzonia.
- Ze wszechmiar doskonale się spisałeś, mój Luxie – mówię do pokemona.
Szkła korekcyjne od razu oddaję ich właścicielowi.
- Sam nie wiem, mości Ralseiu, jak mógłbyś się odwdzięczyć – odpowiadam z uśmiechem. – Ja zaś pomogłem ci nie oczekując nagrody, więc zostawmy tą kwestię na przyszłość, jeśli twoje poczucie honoru wymaga wynagrodzenia mojej osoby – dodaję. – A co do tego malca… Masz rację. Teraz mógłby sobie uczynić krzywdę, a później wejść komuś w szkodę. Choć uważam, że i tak już dysponuję nadmiarem pokemonowych towarzyszy, lepiej będzie uczynić tak – mówiąc to wyciągam kulę i dotykam nią gryzonia.
Wydaje mi się, że tak bardzo stracił kontakt ze światem po ataku Luxa, że nie da rady się oprzeć mocy urządzenia.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-09-23, 15:37   

Pochwycenie Pichu nie stanowiło większego problemu. W zasadzie to było jak formalność. Kula zassała go do środka i po kilku kiwnięciach na boki, wydała z siebie charakterystyczne piknięcie, które można było tłumaczyć jako "złapany". Zaraz też inne piknięcie obwieściło pojawienie się skanu nowego podopiecznego w Pokedexie. W tym czasie Lux z zadowoleniem (+10 do zadowolenia) wcinał ofiarowane mu przysmaki i cieszył się z pochwały jaką go uraczyłeś.
- Dobrze zrobiłeś, mam przeczucie, że przy tobie nie będzie tak szalał- odparł Ralsei, poprawiając okulary na nosie.
Tymczasem pozostawała kwestia co dalej. Ralsei chyba kombinował jaką nagrodą cię uraczyć. Bo jak się po chwili okazało, za nic nie chciał cię puścić z pustymi rękami. Po chwili wyciągnął z jednej ze swych przepastnych kieszeni... kawałek lodu?
- Tak sobie myślę, że tobie bardziej się przyda, ja nawet nie mam odpowiedniego pokemona, by zrobić z tego użytek. To Never-Melt Ice, taki przedmiot do trzymania dla pokemonów, który podnosi moc ataków typu lodowego- oznajmił.
W sumie to faktycznie może być przydatna rzecz. Właściwie jeszcze nie miałeś okazji rozkminić jak działają przedmioty do trzymania. I jak to to zaaplikować. Schować to u Luxa w futerku? Zawiesić mu na szyi?
Tak czy siak, Ralsei cały czas nie mógł się wam nadziękować za pomoc, ale w końcu musiał iść, bo jak sam zauważył "ktoś musi ogarnąć tych oszołomów, by nie narobili szkód". Pewnie miał na myśli tamten szalony korowód, który niedawno przegalopował przez miasteczko. A zatem po chwili zostaliście ty, Niko i Lux.
~~~
Nie wiem jakiego rodzaju przysmaki dostał Lux, ale najwyżej dookreśl się w następnym odpisie i odejmij sobie to z KP. Nie chcę ci dysponować majątkiem i decydować co poki będą wcinać ;P

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

XXX

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-09-26, 22:50   

Lux tak urządził tego gryzonia, że urządzenie pochwyciło go do swego wnętrza bez najmniejszych problemów. – Przeszło mi po głowie na ten widok. Lis zdecydowanie zasłużył na pochwałę. Mnie z kolei za mój czyn pochwalił Ralsei. Cóż, to jak dopasuje się nowy podopieczny do mnie oraz do pozostałych to kwestia do empirycznego poznania. Wspomożony potwór jednakowoż nie chciał pozostawić mnie bez nagrody i ostatecznie podarował mi przedmiot zwany Never-Melt Ice ze słowami, że wzmacnia on lodowe moce. Słysząc to od razu spojrzałem na Luxa, który wydał się natychmiast idealny kandydatem do skorzystania z tego dobrodziejstwa. Wpierw jednak przyszło nam pożegnać Ralseia, który udał się w trop za… zjawiskiem, by je opanować. Zostaliśmy znowu we własnym gronie. Ja stoję z nietopiącym się lodem w dłoni i zerkam na lisa, zastanawiając się jak uczynić tak, by mógł on z niego korzystać.
- Niko, masz jakowyś pomysł, co zrobić, by pokemon mógł „trzymać” ten lód? Ja szczerze mówiąc mam z tym problem, bo Lux to stworzenie czworonożne, pozbawione przeciwstawnych kciuków, a więc zdolności trzymania czegokolwiek. Pyszczek nie wchodzi w rachubę, bo jest on potrzebny do innych zadań także – zwracam się do chłopca.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-09-28, 20:55   

Miałeś szczerą chęć, by dać ów kawałek lodu swemu podopiecznemu. W końcu fant wydawał się całkiem przydatny. Nie bardzo wiedziałeś jednak jak się do tego zabrać. Z braku lepszego konceptu, postanowiłeś zapytać Nika. W końcu dzieci są całkiem kreatywne, a ostatecznie co dwie głowy to nie jedna. Zgodnie stwierdziliście, że łapy i pyszczek odpadały z oczywistych względów. A zatem? No, aplikacja tam gdzie słońce nie dochodzi raczej też odpada.
- Może po prostu nawlec mu to na jakiś sznurek i zawiesić na szyi?
Chyba nic lepszego nie wykminicie. No bo co? Schować w futrze? Niby Lux jest przepuchaty, ale chyba nie aż tak, by był w stanie utrzymać w swej puchatości kawałek lodu. W ogóle wygodne by to było?
No, ale jak już wymyślicie rozwiązanie na ten kłopot, trzeb będzie pomyśleć co dalej. Już wcześniej Niko kichnął, może małemu zimno się zdążyło zrobić.

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

XXX

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-09-30, 20:43   

Po długich rozważaniach w wykonaniu uczonego szlachcica z podupadłego rodu i malca z żarówką, za sprawą prostego, dziecięcego umysłu tego drugiego padła na rozwiązanie potencjalnie najprostsze. Zawieszenie artefaktu na sznurku na szyi lisa wydawało się najodpowiedniejsze, by spełniało swoje zadanie. Potaknąłem więc Nikowi, czując raczej dumę z chłopca niż zażenowanie własną niedomyślnością.
- Zrobimy tak jak mówisz, chłopczę. Potem najwyżej Lux da nam znać, czy jest dobrze – mówię.
Sprawdzam, czy mam w torbie coś, co mogłoby posłużyć za wisior do Never-melt Ice dla Luxa, sznurek lub wstążka się nada. W międzyczasie uzmysłowiłem sobie, że słyszałem wcześniej kichanie Nika i poczułem się ciut podle. Od dawna jesteśmy na zewnątrz w tym zimnym kraju. To przecież oczywiste, że chłopcu mogło się zrobić zimno, a od wychłodzenia prosta droga do przeziębienia, a potem do dalszej eskalacji choroby.
- Bogowie, zdaje mi się, że mi przemarzłeś tu chłopczę. Skończę tylko tworzyć wisior dla Luxa i już czym prędzej idziemy do domu szkieletów – odzywam się zmartwiony.
Staram się szybko skończyć dzieło, założyć je Vulpixowi, jeśli się zgodzi i ruszyć. Lux będzie mógł po drodze przekonać się, czy wymyśliliśmy dobre rozwiązanie.

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Wysłany: 2019-10-05, 21:22   

Znalezienie odpowiedniego sznurka okazało się nieco problematyczne. Przyszło ci przekopać się przez całą masę noszonego przy sobie dobytku, zanim natrafiłeś na kawałek sznurka, który był wystarczająco mocny i odpowiednio długi, by bawić się w tworzenie wisiorków. Potem, jakby mimowolnie tworząc różne finezyjne sploty, udało ci się stworzyć całkiem zgrabny, żeby nie powiedzieć "lekko wyjściowy" wisiorek, który zaraz potem zawiesiłeś na szyi swego lisiego podopiecznego. Wizualnie poza tym, że coś dynda mu przy szyi, nie zauważyłeś większej różnicy. Ale kiedy Lux na próbę użył Powder Snow, wytworzonego śniegu było jakby więcej i posiadał jakby większy impet. Czyli wisior działał, a o to głównie chodziło.
Niko nie uskarżał się jakoś przesadnie, najwyraźniej ten chłopiec już tak miał, że nawet gdyby go krajać, starałby się nie przeszkadzać przy tym innym. Tak czy siak, czym prędzej ruszyliście w kierunku domostwa szkieletów. Otworzył wam Papyrus, okutany w puchaty kocyk w serduszka i z parującym kubkiem z kakao w dłoni. wyglądał na smutnego i zaraz dowiedzieliście się dlaczego.
- Uciekli mi! Jaki ze mnie gwardzista, skoro ni potrafię zapanować nad gromadką chuliganów?- jęknął niepocieszony.
No, ale przynajmniej teraz siedzieliście wszyscy w ciepełko, a po kolejnej chwili, każdy z was miał wciśnięty w dłonie kubek z osobistą porcją kakao (o dziwo smakującego normalnie, jak standardy przewidują). Sansa natomiast ni widu, ni słychu.

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

XXX

Galliusz 
Master of pages

Wysłany: 2019-10-09, 22:38   

Trochę to potrwało, ale koniec końców moje przypuszczenia były trafne. Wśród rozlicznych dóbr spoczywających w torbie odnalazłem kawałek sznurka idealnego, by w połączeniu z Never-melt Ice utworzyć wygodny wisior dla Luxa. Sam się zdziwiłem swoją zręcznością do tej roboty. Niemniej, choć zawiesiłem artefakt na szyi lisa, nie miałem pewności, czy wszystko będzie działało podług przeznaczenia. Vulpix jednak rozwiał moje wątpliwości używając lodowego ataku ze znacznie większym impetem niż wcześniej. Poczułem się zadowolony.
Potem poszliśmy do domy Sansa i Papyrusa. Niko nic nie mówił na temat, czy jest mu zimno, ale miałem przeczucie iż wymarzł, a to może się źle skończyć dla chłopca. Na miejscu zastaliśmy już wygrzewającego się Papyrusa, który od razu nam się pochwalił, iż nie złapał tamtej dziwacznej ferajny. Mam nadzieję, że Ralseiowi pójdzie lepiej od kościotrupa. Na szczęście Papyrus nie zapomniał nas ugościć i sami mogliśmy odtajać, a nawet napić się znośnego kakao. Przez chwilę mogłem się zrelaksować po porannych wędrówkach. Potem jednak przechodzę do sedna.
- Papyrusie, zastałem twojego brata? – pytam się szkieletu.

Odpowiedz do tematu