Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Ban Shuu
Autor Wiadomość
Kyuubi 
Your worst nightmare


Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Kyuubez
Discord: Zanate#3757
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 540
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2019-04-08, 17:58   Ban Shuu

Trochę poniewczasie, ale z Waszych odpowiedzi w ankiecie wynika, że owa sytuacja nadal Was męczy - dlatego ze sporym opóźnieniem, ale postanowiliśmy całą sprawę wyjaśnić.

Shuu nie była na Crystalu nowym graczem. Osoby, które siedzą na forum od 2013-2014 roku pewnie dobrze pamiętają, jakie flejmy potrafiła wywołać praktycznie z niczego, ciesząc się z kolejnych i kolejnych warnów, które, jak mówiła, kolekcjonowała (nadając sobie przydomek Banwarrior). Nie jest osobą, która dostając któreś z kolei ostrzeżenie za chamskie zachowanie, uderzy się w pierś i powie "ok, sorry, to moja wina, postaram się zachowywać przyzwoicie". Zbierała warny na multikonto, kiedy jeszcze istniały, ciesząc się tym, że ma, można to tak ująć, "dwa paski życia". W czasie przenosin z jednej domeny na drugą warny zazwyczaj się zerowały, więc Shuu bez problemu mogła kolekcjonować je na nowo.
Ale.
Problem pojawił się w momencie, w którym ktoś (nie pamiętam już nawet kto) uznał, że jest to nie do końca w porządku - i większość przyznała rację, że no, faktycznie. Warny za flejmy i inne przewinienia nie powinny być przyznawane na jedno z kont, a nakładane na daną osobę.
Już wtedy grupka jej najbliższych znajomych twierdziła, że jest to zmiana wycelowana w nią, żeby zrobić jej na złość i się jej pozbyć, kompletnie ignorując fakt, że Shuu w zasadzie sama takie sytuacje wywołuje, ciesząc się z kolejnych ostrzeżeń za notoryczne łamanie regulaminu. Zainteresowani mogą przejrzeć dawne Sądy i ostrzeżenia - nie jest to żadną tajemnicą. Tak czy inaczej, zmiana jednak przeszła. Później zresztą i tak multikonta zostały usunięte, więc na jedno by wyszło.
Pech chciał, że Shuu mając swoją kolekcję warnów na jednym koncie, a zdobywając piątego, uruchomiła system forum (oraz odpowiedni punkt w regulaminie), przez co zablokowała sobie możliwość pisania postów. Warn był czasowy, więc zniknąłby po (wtedy jeszcze) dwóch miesiącach, ale pojawił się problem - otóż Shuu była wtedy MG. Oznaczało to, że straci stanowisko przez to, że nie odpisze w terminie - powinna więc po prostu odrobić jakieś ostrzeżenie, aby odzyskać możliwość wysyłania postów.
Księciu zaproponował jej spore zadanie na odrobienie wszystkich czterech ostrzeżeń za flejmy. Tl;dr nie zgodziła się, uznała, że jest to zdecydowanie za dużo. Dostała więc inne, prostsze zadanie na zdjęcie jednego ostrzeżenia - stwierdziła, że wykona je w terminie, który będzie jej odpowiadał. Wyniknął przy tym jednak przekręt, o którym możecie przeczytać tu: http://wxv.pokemoncrystal....php?t=22#65344
Shuu po tym, jak próba uniknięcia odpowiedzialności za to, co robi spełzła na niczym, zrezygnowała z zabawy na forum: http://wxv.pokemoncrystal...start=300#65532
Tutaj sytuacja mogłaby się zakończyć, gdyby Shuu nie postanowiła wrócić na forum po pół roku z zamiarem odrobienia ostrzeżeń zadaniem, które Księciu zlecił jej kilka miesięcy wcześniej - tym na cztery ostrzeżenia (przy czym jej bliżsi znajomi zobowiązywali jej się pomóc). Problem jednak w tym, że Księciu zaczął robić je już sam. Dodatkowo przy próbie załatwienia tego po ludzku znów wybuchł mini-flejm (kazała mi nie pierdolić, kiedy mówiłam, że zadanie było na cztery warny, a ona upierała się, że encyklopedia ataków była zadaniem za jedno ostrzeżenie).
To wszystko było przyczyną, dla której nikt z administracji nie chciał już dawać jej kolejnej szansy - brać odpowiedzialności za prawdopodobne wybryki. Kiedy szliśmy jej na rękę, zmieniając zadanie na łatwiejsze i bardziej jej odpowiadające, i tak próbowała je ominąć i uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie. Permban został na nią nałożony jako jasny sygnał, że zwyczajnie kolejnego podejścia nie będzie - jeśli wyciągasz do kogoś rękę, a ktoś na nią pluje, to raczej nie ma o czym rozmawiać.

Jednocześnie jednak przyznaję się do błędu i przepraszam za niego - chodzi o kwestię wyjaśnienia jej bana na chatango.
Przede wszystkim o powód bana pytały wtedy głównie osoby blisko związane z Shuu, które z pewnością zdążyła już poinformować o treści wiadomości, jaką wysłał jej Xioteru - z powodem bana. Potraktowałam to więc jako zaczepkę, pretekst do wywołania flejmu i odmówiłam wyjaśnień (również dlatego, że nie znałam treści wiadomości, która została do niej wysłana, a nie chciałam ściemniać), odsyłając zainteresowanych do Shuu. Jako, że nie chcieli odpuścić, sprawiając, że atmosfera stawała się coraz gęstsza i trudniejsza do zniesienia, posypały się bany... Jednak nie wiem, dlaczego wszyscy są przekonani, że to ja je nałożyłam. Część z Was była obecna przy całej sytuacji i widziała, że nie ja pobanowałam ludzi (zresztą nie mam tego w zwyczaju, jeśli sama uczestniczę w problematycznej rozmowie) - towarzystwo uspokoił Did, banując osoby uporczywie dopytujące o powód bana mimo odmowy i informując ich o długości blokady (tak, "wróćcie za godzinkę" to też nie moje słowa).

Jeśli macie cokolwiek do dodania w tej kwestii, to proszę, ograniczcie się z postami do tego wątku. Nie ma potrzeby wyciągać sprawy na chatango.
_________________
[Joyce | Box | Bank] | [Chiyuri | Box | Bank] | [Jiro | Box | Bank]
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1


Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.
 
 
     
Coeur 


Chatango: serduch
Dołączył: 17 Paź 2018
Posty: 132
Skąd: Lublin
Wysłany: 2019-04-08, 18:21   

Forum i tak chyli się ku upadkowi i swoje najlepsze lata ma dawno za sobą, więc co za różnica czy będzie miała te bany czy nie skoro i tak już tu nie gra/nie będzie grała.
Poza tym "Wróćcie za godzinę" i tak jest i będzie kojarzone z tobą, także elo
_________________
KP | Box | Bank | Trofea

 
     
Foks

Dołączył: 23 Paź 2018
Posty: 4
Wysłany: 2019-04-08, 21:34   

Lol
 
     
Koori 
Forumowy WilkełLimit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: OkamiRine
Discord: Koori
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 530
Wysłany: 2019-04-10, 01:46   

A ja aż zacytuję
"Jednocześnie jednak przyznaję się do błędu i przepraszam za niego - chodzi o kwestię wyjaśnienia jej bana na chatango.
Przede wszystkim o powód bana pytały wtedy głównie osoby blisko związane z Shuu, które z pewnością zdążyła już poinformować o treści wiadomości, jaką wysłał jej Xioteru"

Tak się składa, iż byłam jedną z osób, dopytujących się o bana. W tamtym okresie Shuu znałam jedynie z opowiadań, a cała sprawa trafiła do mnie, ponieważ moi znajomi zaczęli rozmawiać o tym na discordzie grupowym. Zapytałam z ciekawości, jednak traktowanie mnie jak natrętnej muchy(i nie tylko mnie) troszeczkę mnie rozjuszyło. Wniosek na dziś - Potraktowaliście wtedy wszystkich dopytujących się jakby co najmniej chcieli spalić was na stosie, a z Shuu zrobić królową. Albo admina.

Jednak ja nie o tym - Inna kwestia. Zaczęłam rozmowę z Pandą, która uznała, że dokończymy ją na PW, bo to "zaśmiecanie chatango". Ktoś inny, nie jestem już do końca pewna kto, a nie mogę znaleźć konkretnego screena (czy aby nie Dante?), zapytał, czy w takim razie rozmowa to zaśmiecanie chatango. Było to zaraz po tym, jak Did powiedział, że będzie banował za dalszą rozmowę o Shuu. I koleżka pytający dostał bana na godzinkę, bo, według ówczesnych słów Dida, było to "związane z tematem". A ja się pytam, w jaki sposób było to związane z tematem? W dodatku cała dyskusja była przeprowadzona ze strony użytkowników (z jednym niechlubnym, zbanowanym słusznie wyjątkiem) w tonie w miarę spokojnym, zaś ze strony administracji... "nie, bo nie, a jak zaczniesz się dopytywać, dostaniesz bana na godzinę".

Coś tu chyba poszło mocno nie tak. Poza tym, to było... parę miesięcy temu? Mam wrażenie, że wyjaśnienie pojawiło się teraz nie tylko dlatego, że ludzie mówili w ankiecie. Bo z tego, co wiem z moich źródeł, wyjaśnienie miało się pojawić zaraz po rozmowie na chatango. Czyżby dlatego, że po takim czasie ciężko przypomnieć sobie szczegóły? ;)
_________________
 
 
     
Kyuubi 
Your worst nightmare


Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Kyuubez
Discord: Zanate#3757
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 540
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2019-04-10, 08:07   

Nie rozumiem problemu z danym cytatem.
Nie powiedziałam, że o powód bana pytali wyłącznie znajomi Shuu. Napisałam, że pytały głównie osoby z nią związane i to od nich zaczął się flejm, nie, że nikogo więcej tam nie było.
Nie chcę ściemniać, że pamiętam kto to był - Ale w moim odczuciu, i jak widać nie tylko moim, skoro poszedł za to ban, nie było to spokojne pytanie, a ironiczna zaczepka.
Przypomnij sobie proszę, ile razy prosiłam o zapytanie o powód bana samej Shuu. Nie przypominam sobie, żeby ktoś nałożył bana na Ciebie czy kogokolwiek innego, kto uporczywie nie drążył tematu.
Nie wiem, skąd czerpiesz informacje, ale nie - wątek z wyjaśnieniem był przedyskutowany, ale obawialiśmy się, że wywoła to jeszcze większą zadymę, więc z niego zrezygnowaliśmy - Nie ma tu żadnej teorii spiskowej (nie wiem w sumie czemu mnie dziwi to, że takowe się tu jednak pojawiły). Jeśli przejrzysz odpowiedzi z ankiety, to zobaczysz, że dwa pytania są dosłownie zasypane sytuacją z Shuu, dlatego pojawiło się wyjaśnienie.
Pozostaje mi tylko jeszcze raz przeprosić za to, że nie dostaliście wyjaśnienia od razu na chatango. Brak tematu wyjaśniającego sprawę jak widać też był błędem, dlatego również przepraszam. Daliśmy ciała.
_________________
[Joyce | Box | Bank] | [Chiyuri | Box | Bank] | [Jiro | Box | Bank]
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1


Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Xioteru
raivvitch

Kyuubi
366671

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Wizard's WorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.