FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
#74 Październik - Najlepszy Tekst Literacki
Autor Wiadomość
Mintori 
Edgy as hell.

Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Mazuite
Discord: Mintori
Wysłany: 2018-10-14, 08:22   #74 Październik - Najlepszy Tekst Literacki

N a j l e p s z y xx T e k s t xx L i t e r a c k i

#74 Październik 2018

• Tematyka: [FORMA DOWOLNA] Śmierć (w dowolnym tego słowa znaczeniu
  • Napisy: Dozwolone oprócz nicku jakiegokolwiek użytkownika na forum.
  • Termin zgłaszania prac: 25.10.2018 do 20:00 na PW do Mintori.
  • Dodatkowe: brak.

Prace muszą zostać wysłane na PW Mintori. Muszą być zrobione specjalnie na konkurs i wcześniej nie mogą być nigdzie pokazywane.
Ostatnio zmieniony przez Mintori 2018-10-14, 17:48, w całości zmieniany 2 razy  

Mintori 
Edgy as hell.

Wysłany: 2018-10-25, 19:28   

Z powodu niewystarczającej ilości prac przedłużam ich nadsyłanie do 27 października 2018 roku do końca dnia.
Marietta Delacroix:
Karta Postaci | Box | Bank | Trofea

Kenneth Corcair:

Lena Schwarz:
Karta Postaci

Mintori 
Edgy as hell.

Wysłany: 2018-10-28, 22:37   

~~ Czas na głosowanie ~~
Trwa ono do 2 listopada 2018 roku do końca dnia.
Można głosować na jedną pracę.

1.

Cytat:
10 czerwiec 2013
Drogi Pamiętniku,

Już niedługo moje 14 urodziny! Wiem, że nie powinienem się z tego tak cieszyć, jestem już podobno dużym chłopcem. Gdyby ktoś z gimbazy się o tym dowiedział, byłbym spalony. To straszne miejsce, ale mam tam kilku naprawdę dobrych kumpli. Większość z nich to dziewczyny, ale co na to poradzę, skoro chłopacy są tacy nieogarnięci? Dobra, to zdecydowanie nie wygląda na wpis gimnazjalisty… Zacznę jeszcze raz, ok?
Drogi Pamiętniku,
Już niedługo wakacje! Z tego wolno mi się cieszyć, prawda? Przetrwałem kolejny rok w gimnazjum i mogę się pochwalić dobrymi ocenami. Przede mną ostatnia klasa i egzamin gimnazjalny… Na samą myśl o nim skręca mi kiszki. Nauczyciele cały czas powtarzają, że trzecia klasa to nie przelewki i powinniśmy się wziąć do nauki, ale… kogo to teraz obchodzi? Każdy żyje wakacjami! Dobra, muszę kończyć, mama każe mi pozmywać naczynia. Na razie!

Domi
Cytat:
17 czerwiec 2013
Drogi Pamiętniku,

Dzisiaj są moje urodziny. W szkole było całkiem fajnie. Napchaliśmy się ze znajomymi cukierkami, które zaniosłem, udało mi się nawet ominąć pytania z polaka. Super, nie? Wszyscy byli dla mnie tacy mili. W domu czekał na mnie super prezent (nie licząc kasy od dziadków oczywiście) - nowy szkicownik! Już nie mogę się doczekać, aż coś w nim narysuję. To był świetny dzień. A ty co dla mnie masz, drogi Pamiętniku?

Domi
Cytat:
21 lipiec 2013
Drogi Pamiętniku,

Wczoraj mieliśmy ognisko klasowe. Oj, działo się. Nie będę tutaj o wszystkim pisał, ale mieliśmy P I W A. Nie mogę Ci powiedzieć, kto je nam załatwił, bo to tajemnica. Wiem, że dobrze ich dotrzymujesz, ale nie tym razem. Za to mogę ci sprzedać inną informację. Chyba podoba mi się Sylwia. Fajnie nam się wczoraj gadało i w ogóle było fajnie. Wiem, że podoba się też Tomkowi, muszę na niego uważać!

Domi
Cytat:
6 wrzesień 2013
Drogi Pamiętniku,

Minął dopiero pierwszy tydzień szkoły, a ja już jestem nią zmęczony. Chcę wakaaaaacje! Zapomniałem ci napisać, że w sierpniu byliśmy nad morzem i było super. Chciałbym tam wrócić. Wszystko, byle nie siedzieć w tej głupiej szkole. Chociaż, na matmę i gegrę mogę chodzić codziennie. Siedzę na nich razem z Sylwią! Może coś z tego będzie?

Domi
Cytat:
12 grudzień 2013
Drogi Pamiętniku,

Wczoraj przyjechał po mnie do szkoły starszy brat i zabrał mnie do starego domu. Nie chciał powiedzieć, co się stało. Dopiero na miejscu dowiedziałem się, że umarł mój ojciec. Upił się na śmierć. Wiedziałem, że alkohol kiedyś go wykończy, mama też tak mówiła. Dlatego się od niego wyprowadziliśmy. Nigdy nie czułem się przez niego kochany, ale teraz sam nie wiem… Czuję dziwną obojętność.

Domi
Cytat:
14 grudzień 2013
Drogi Pamiętniku,

Nie chciałem, żeby ten dzień nadszedł. Dzisiaj był pogrzeb mojego ojca. To całe szykowanie, stanie w kaplicy… Chciałem być wszędzie tylko nie tam. Wszyscy wokół albo płakali, albo wspominali, jakim to człowiekiem był ojciec - “dobry, ale się pogubił” - to najczęściej słyszałem. A ja? Stałem tam i było mi głupio, że nie płaczę. Realnie. Z moimi starszymi braćmi miał lepszy kontakt niż ze mną, dlatego rozumiałem, dlaczego płaczą. W pewnym momencie chciałem się nawet zmusić do łez, ale nie dałem rady. Nadal nic nie czułem. Dopiero na cmentarzu wszystko jakby puściło, kiedy podczas zakopywania grobu podeszli do mnie przyjaciele z klasy. Rozpłakałem się.

Domi… Dominik
Cytat:
28 luty 2014
NIENAWIDZĘ CIĘ! Wiedziałem, że dzielenie się z tobą moimi przemyśleniami to jeden wielki BŁĄD. Wczoraj był u mnie Tomek, z którym musiałem robić projekt do szkoły. Ten idiota znalazł Ciebie, zaniósł dzisiaj do szkoły i zaczął czytać w klasie na głos wszystko, co tutaj pisałem. Jestem skończony. Pośmiewisko, temat numer jeden w klasie i szkole. U Sylwii nie mam już szans. TO KONIEC.
Cytat:
2 maj 2017
Drogi Pamiętniku,

Dawno tutaj nie pisałem… Zdaje się, że kilka razy tutaj zaglądałem, ale nie odważyłem się zostawić po sobie śladu. Aż do teraz. W moim życiu sporo się zmieniło. Jestem już w liceum, a niedługo stuknie mi już lat osiemnaście. Szmat czasu, co? Ale to nie wszystko! Zdałem już prawo jazdy, ale muszę czekać do urodzin, żeby je odebrać. Jestem razem z Sylwią. Tak, tą Sylwią. Jest nam razem bardzo dobrze. Czuję się przy niej naprawdę szczęśliwy. Tamta akcja z trzeciej klasy poszła już dawno w zapomnienie. Może… będę tutaj od czasu do czasu zaglądał i dawał Ci znać, co słychać w wielkim świecie? To jak… między nami zgoda?

Dominik
Cytat:
17 czerwiec 2017
Drogi Pamiętniku,

Jest godzina 18. Niedawno wstałem. Wczoraj miałem imprezę urodzinową w restauracji. To było coś niesamowitego. Na początku bałem się spotkania mojej rodziny ze znajomymi, ale ku mojemu zaskoczeniu wszyscy świetnie się bawili. Na pewno tego nie zapomnę… a przynajmniej tego, co pamiętam dzisiaj.
Zapamiętać! Nigdy więcej nie pić czystej z gwinta.
Zapamiętaćx2! Nigdy więcej nie pić z Hubertem z jednego kieliszka, bo łajza prędzej czy później i tak go zbije.
Dobra, zbieram się do rodziny, wszyscy już na mnie czekają. Powtórka z rozrywki? Może… w końcu dzisiaj są moje urodziny.

Dominik
Cytat:
4 wrzesień 2017
Drogi Pamiętniku,

Wiem, że miałem tutaj zaglądać częściej, ale ostatnio nie miałem czasu. Całe wakacje spędziłem w pracy za granicą i nie działo się tam nic wartego zapisania. Chociaż… każda chwila z moim Misiaczkiem jest warta zapamiętania. Cieszę się, że ją mam. Haha, nie sądziłem, że tak szybko zacznie mnie dopadać starość. Ostatnimi czasy coraz gorzej się czuję i mam ciągłe bóle głowy. Mama truje mi głowę, żebym szedł do lekarza, ale to pewnie po tej pracy. W końcu nie mieliśmy tam lekko.

Dominik
Cytat:
23 wrzesień 2017
Drogi Pamiętniku
,
Bóle głowy ustały tylko na chwilę. Myślałem, że już po problemie, ale kilka dni po ostatnim wpisie zaczęła mi lecieć krew z nosa, zupełnie jak w czasach podstawówki. Wtedy miałem słabe naczynka krwionośne, ale chodziłem do lekarza i udało mi się “wyleczyć” z tej przypadłości. Od tamtego czasu nie leciała mi krew… aż do teraz. Bóle głowy powróciły. Czuję się jak wrak człowieka. Sylwia mówi, że wyglądam jak trup i wygania mnie do lekarza. Razem z mamą się chyba zmówiły. Ale może mają rację..? Może umówię się na wizytę.

Dominik
Cytat:
28 wrzesień 2017
Drogi Pamiętniku,

Czekałem zbyt długo i to się na mnie widocznie zemściło. Dzisiaj rano zemdlałem w szkole na biologii. Wezwano karetkę pogotowia i zawieziono mnie na SOR. Przenieśli mnie już na oddział i czekam na wyniki badań. Sylwia zasypuje mnie wiadomościami, mama wisi mi nad głową, zaraz tutaj oszaleję.

Dominik
Cytat:
29 wrzesień 2017
Drogi Pamiętniku,

To, co się dzisiaj wydarzyło… nawet nie wiem, w jakie słowa to ubrać. Dostałem wyniki krwi, z których wynika, że mam białaczkę... Mama cały czas płacze, ale lekarze powiedzieli, że muszą zrobić więcej badań, aby się upewnić i zrobić rozpoznanie. Może zwyczajnie się pomylili? To nie może być prawda, w końcu mam jeszcze przed sobą całe życie. Nie mogę teraz o tym myśleć, napiszę później.

Dominik
Cytat:
5 październik 2017
Drogi Pamiętniku,

Nie ma mowy o pomyłce. Zrobiono mi już wszystkie możliwe badania i stwierdzono u mnie ostrą białaczkę szpikową. To ta najgorsza, prawda? Mama zaczęła już dzwonić po rodzinie, fundacjach, ale podobno z moją grupą krwi ciężko znaleźć dawcę. Nie wiem, co mam robić. Przecież miałem tyle planów na swoje życie, a teraz wszystko się rozpadło. Sylwia… muszę z nią pogadać. Nie mogę jej dłużej trzymać w niepewności.

Dominik
Cytat:
7 październik 2017
Drogi Pamiętniku,

TO NAJGORSZY DZIEŃ MOJEGO ŻYCIA. Pozwoliłem Sylwii przyjechać do szpitala. Rozpłakała się na mój widok. Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że wyglądam aż tak źle, ale rzeczywiście, mój wygląd się zmienił. Dopiero wtedy uświadomiłem sobie, że nie mogę pozwolić na to, aby oglądała to wszystko. I wiesz co? Zerwałem z nią! MUSIAŁEM to zrobić. Już zbyt wiele osób, które kocham, cierpi przez to, że muszą być przy mnie i patrzeć, jak UMIERAM. Nie oszukujmy się, nie ma dla mnie ratunku. Musiałem ją od tego trzymać z daleka. Nie wiem… jak sobie bez niej poradzę, ale nie mogę być samolubny. Kocham ją, dlatego taka była moja decyzja.

Dominik
Cytat:
1 listopada 2017
Drogi Pamiętniku,

Wszystkich Świętych, co? Sam czuję się jak martwa dusza. Pierwszy raz nie pojechałem na rodzinne groby. Chciałem wyjść, ale mój stan się pogorszył i lekarze nie wyrazili zgody. Ostatnio czas mi się strasznie ciągnie. Cały czas leżę w szpitalu, nie chodzę do szkoły, nie widzę się ze znajomymi, z Sylwią… nie ma chwili, żebym o niej nie myślał.
A może coś z pozytywnych rzeczy? Wróciłem do swojego starego hobby - rysowania. Mam teraz czasu z brud, więc czemu miałbym trochę nie poćwiczyć?

Dominik
Cytat:
28 listopada 2017
Drogi Pamiętniku,

Wyrzuciłem moje szkicowniki. Dlaczego? To wszystko nie ma sensu. Doskonale wiem, że umieram. Szanse na to, że uda się mnie wyleczyć są znikome. Po co mam udawać, że mam przyszłość? Żyć tak, jakbym miał klapki na oczach i nie dostrzegał sytuacji, w jakiej się znalazłem? Moja śmierć będzie końcem mojej historii, wszyscy o mnie zapomną. Zostanę wymazany. Czy jakieś marne szkice to zmienią? A w życiu.

Dominik
Cytat:
23 grudnia 2017
Drogi Pamiętniku,

Jutro święta. Musiałem się trochę naprosić lekarzy, ale zgodzili się mnie wypuścić na święta do domu. Pogodziłem się już z tym, że umrę. Chcę jeszcze domknąć wszystkie sprawy. Przede wszystkim, chcę spędzić najbliższe dni z rodziną, żeby dać im namiastkę szczęścia, którym cieszyliśmy się rok temu. Tym razem nie będzie inaczej. Zasługują na to. I ja też. Wesołych świąt, Pamiętniku.

Dominik
Cytat:
27 grudnia 2017
Drogi Pamiętniku,

Chciałem zostać jeszcze na Sylwestra, ale mój stan się pogorszył. Nie wiem, jak długo jeszcze wytrzymam. Mam coraz mniej siły. Nie mogę nawet utrzymać długopisu w dłoni. Muszę już kończyć…

Dominik
Cytat:
2 stycznia 2018
Drogi Pamiętniku…

To się stało tak szybko… Nie zasługiwał na taki los. Chciał skończyć liceum, pójść na studia, spełniać swoje marzenia. Razem ze mną. Dominik… zmarł w przeddzień Nowego Roku. Jego pogrzeb był… Nie mogę, nie mogę się z tym pogodzić.

Sylwia
Cytat:
4 luty 2018
Drogi Dominiku,

Przepraszam, że piszę tak późno, ale ciężko jest mi się pozbierać po tym, co się stało… Twoja mama dała mi Twój pamiętnik po tym, jak odszedłeś. Uznała, że chciałbyś, żebym go miała przy sobie. Cieszę się, że go mam, dzięki temu czuję, że część Ciebie nadal przy mnie jest. Nawet nie potrafię zrozumieć, jak bardzo cierpiałeś w ostatnim czasie. Chciałam być wtedy przy Tobie… przykro mi, że mi na to nie pozwoliłeś, ale szanuję Twoją decyzję. Z jednym jednak nie mogę się zgodzić. Twoja historia nigdy się nie skończy. Zawsze będziesz przy nas, w naszych sercach, a my zawsze będziemy o Tobie pamiętać. Kocham cię,

Twoja Sylwia

2.
Pamiętam te wszystkie czułe spojrzenia,
gdy patrzyłaś, widząc we mnie swe marzenia.
Pamiętam, że przeżyliśmy razem trzy piękne lata,
każde z nich szczęście z nutką goryczy przeplata.
Mieliśmy być razem na zawsze, zakochani na wieki,
plany nasze legły w gruzach, gdy na zawsze zamknęłaś powieki.
Miłość mą wielką opisuje dzisiaj w rozpaczy,
a każdy mądrzejszy mówi: "Ten chłop tylko majaczy".
Dziś jedyne co zostało po tobie to sen,
sen ten opisać chciałby nawet Christensen.
Życie me zniszczone jedną z wiadomości,
że odeszeszłaś ma miła na Pana Boga włości.
Jako ateista do siebie tego nie przyjmowałem,
jednak po pogrzebie i tym wszystkim nawrócić się chciałem.
Ktoś cię postrzelił, zostawił na ulicy,
żałowano życia, niewinnej dziewicy.
Licze na spotkanie, tam na górze i z tobą,
wiem, że życia nie ułoże z inną osobą...
Marietta Delacroix:

Kenneth Corcair:

Lena Schwarz:
Karta Postaci

Gwen Brown 
Uszanowanko!

Chatango: GwenBrown
Wysłany: 2018-10-29, 09:19   

Hm... obie prace są zarąbiste, ale chyba skłonię się ku 1.
Ogólnie mam szacunek dla ludzi piszących wierszem, ale... nie tym razem autorze/autorko. Jedynka wydała mi się jakaś taka bardziej przejmująca, taka bardziej dogłębna. Jest też spora szansa, że bardziej do mnie przemówiła ta prostota przekazu, albo jakoś zrobiłam się niewrażliwa na poezję po tych wszystkich zadankach w pokazach czy ostatnim evencie gdzie trzeba było bawić się w wierszokletę. I have no idea xD
Tak czy siak, pamiętniczkowe wpisy do mnie przemawiają.

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea
Ostatnio zmieniony przez Gwen Brown 2018-10-29, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  

Kaoriann 
a.k.a Koori

Chatango: OkamiRine
Discord: Koori
Wysłany: 2018-10-29, 11:36   

Ja również głosuję na pracę numer 1. Jest idealna. Zwłaszcza ostatnie parę wpisów wybiło mnie całkiem z rytmu. Dwójeczka jest... Hm. Lubię wiersze, ale ten jakoś do mnie nie przemawia.

Madu 
Smokolog

Chatango: MaduInChina
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2018-10-29, 13:22   

2.

Ogólnie jedynka jest dla mnie pomysłem słabym, popularnym, trochę przereklamowanym kojarzacym mi się z filmami. Dwójka natomiast mnie ujęła swoim pięknym przekazem oraz wspaniałym utrzymaniem rymów. Christensen, włości... W życiu bym nie wpadła na takie rymy. Także głosujcie na dwójkę gdyż wiersze zawsze spoko a jedynka... No cóż, widać że trochę pisania było ale temat osoby zakochanej umierającej na raka/białaczkę jest dosyć popularny. Ot chociażby w filmie Gwiazd naszych wina.

[ Vi Viane ] [ Box ] [ Bank ] [ Odznaki ]
[ Rytsaer ] [ Rayquaza ]
[ Adelle ] [ Box ] [ Bank ]

------------

Mintori 
Edgy as hell.

Wysłany: 2018-11-03, 00:52   

Bardzo skrótowo - pierwsze miejsce zajmuje praca numer jeden autorstwa Sosika. Drugie miejsce praca numer dwa autorstwa jKDx. Gratuluję .o.

1 miejsce - Jajo dowolnego nielegendarnego pokemona (+ EM dla niego)| 5.000$ | 1 TM lub MT | 3 Heart Scale | 5 RC | 3CD

2 miejsce - 4.000$ | 2 TM lub MT | 2 Heart Scale | 3 RC | 3CD
Marietta Delacroix:

Kenneth Corcair:

Lena Schwarz:
Karta Postaci

jKDx 
Toja

Chatango: tujestemkamild
Discord: !jKDx #7993
Wysłany: 2018-11-03, 08:53   

Odbieram nagrodę. Jeśli chodzi o płytki poproszę 2xMT(Icy Wind oraz Hyper Voice), które od razu wędrują do spisu ataków mojego ralts.

✦✧✦✧✦

Lucian Weiß
[Karta Postaci | Box | Bank | Trofea | Crystal's Dollars]
✦✧✦✧✦

Sosik 

Limit dodatkowych KP: 2
Wysłany: 2018-11-05, 00:21   

Jajeczko Elekida poproszę. <3 wszystko idzie na KP Huntress.

#spideypool #team

|| [Bank] [Box] [Karta Postaci] || Oliver Potter

Odpowiedz do tematu