Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Crystal v. 5
Autor Wiadomość
Daisy7 
CzeDar


Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1312
Wysłany: 2018-10-15, 10:56   Crystal v. 5

W i t a m y - n a . . .
P O K E M O N - C R Y S T A L - V. 5!

Tak, moi kochani! Przenosiny dobiegły końca! Wiemy, że trochę to trwało (my również nie sądziliśmy, że pojawi się aż tyle komplikacji :c), ale najważniejsze, że wreszcie możemy wrócić do wspaniałej zabawy na najlepszym PBFie, hyhy ;>

Dziękujemy pięknie za cierpliwość, a jednocześnie zainteresowanie i zgłaszanie chęci pomocy, którymi to udowodniliście, że Crystal nie jest Wam obojętny. Jesteście super ♥ W ramach podziękowania wkrótce zorganizujemy na forum średniej wielkości event i mamy nadzieję, że z chęcią weźmiecie w nim udział.

Aktualnie Crystal stoi na płatnym hostingu i miejmy nadzieję, że utrzyma się na nim jak najdłużej. Niestety nie udało się przenieść bazy danych, ale nic z wxv nie zginęło bowiem zrobiliśmy ogólnodostępne archiwum z tamtego hostingu, które znajdziecie pod linkiem http://wxv.pokemoncrystal.pl/. Także jeśli nie macie skopiowanych jakichś wątków, bez obaw, nic nie zginęło.
Co do kosztów, póki co wszystkie mamy opłacone, więc na najbliższy rok nie musimy się o nie martwić. Jako, że dopiero zaczęliśmy naszą przygodę z nowym hostingiem, rachunek za niego wyszedł niewielki. Utrzymywanie się w dalszych latach będzie nieco droższe, ale kiedy zajdzie potrzeba, zorganizujemy jakąś zrzutkę, na którą każdy będzie mógł DOBROWOLNIE dodać kilka złotych od siebie.

Podczas, gdy jedni zajmowali się wszystkimi technicznymi sprawami (wielkie podziękowania dla Kyuubi, DC1 i Noritoshiego z Edenu), drudzy odświeżali niektóre wątki na forum i wprowadzili trochę mniej oraz bardziej ważnych zmian, których spis macie tutaj:

1. REGULAMINY FORUM

Jako, że wszystkie trzy główne regulaminy zostały odświeżone, najlepiej zapoznać się z nimi w całości na nowo: regulamin forum, regulamin Poke-przygód, regulamin fakemonów. Poniżej w punktach wypisane macie tylko najważniejsze aktualizacje.

 • Sygnatura użytkownika nie może przekraczać 553px szerokości oraz 350px wysokości. Ponadto, wstawiając obrazek do sygnatury, należy pamiętać, że jego wysokość nie może przekraczać 250px, a także nie może przedstawiać treści nieodpowiednich, wulgarnych oraz erotycznych.

 • Użytkownik jest zobowiązany do znajomości i przestrzegania regulaminu forum. Administracja oraz moderacja mają prawo do nakładania na użytkowników kar w postaci ostrzeżeń (warn) i blokad (ban) w związku z łamaniem regulaminu. Konsekwentne łamanie regulaminu grozi permanentną blokadą na forum (perm ban).
  Uwaga! Wszystkie sytuacje sporne rozstrzyga administracja forum.

 • Objętość postów w Przygodach nie może być krótsza niż 400 znaków w jednym odpisie. Tutaj znajdziecie stronę, która pomoże Wam w liczeniu znaków.

 • Użytkownik ma dwa tygodnie na znalezienie MG w przypadku, gdy zaczyna przygodę, lub stracił dotychczasowego MG niezależnie od przyczyny.

 • Warn za nieodpisanie na czas w przygodzie znika po 3 miesiącach od daty jego nałożenia lub w przypadku utraty przez użytkownika stanowiska MG.

 • Moderator, MG oraz lider, który rezygnuje ze swojego stanowiska w czasie krótszym niż miesiąc od rozpoczęcia pełnienia danej funkcji, zostaje ukarany warnem o wartości 1 możliwym do odpracowania.

 • Pokemony odmiany alolańskiej postrzegane są jako zwykłe gatunki i nie są unikatowe/specjalne, w związku z czym rozmnażanie Pokemona w odmianie alolańskiej z innym Pokemonem, daje 50% szansy na odziedziczenie przez potomka odmiany alolańskiej, natomiast rozmnażanie dwóch Pokemonów w odmianie alolańskiej, daje 100% szansy na odziedziczenie przez potomka odmiany alolańskiej.
  Uwaga! Zasada nie dotyczy Pokemonów odmiany alolańskiej, które nie posiadają wszystkich stadiów w tej odmianie (są to: Raichu, Exeggutor i Marowak). Potomstwo tych stworków nie odziedzicza po rodzicach żadnej szansy na posiadanie odmiany alolańskiej.

2. MISTRZOWIE GIER I MODZI
 • MG zamiast linijek liczą teraz znaki (tutaj znajdziecie stronę, która pomoże Wam w liczeniu znaków). 80 znaków = 5$. Wzór na liczenie znaków: ilość znaków/80 x 5$; dolary zaokrąglamy do pełnych liczb (liczbę 5 i wyższe zaokrąglamy do góry, a mniejsze niż 5 do dołu); przykład: 568/80 x 5$ = 7,1 x 5$ = 35,5 ≈ 36$.

 • Zwiększona została wartość za skany. Zamiast 100$ MG otrzymuje 130$ za skan.

 • Zmianie uległy bonusy dla MG. Głównie chodzi o zwiększony przelicznik przy wypłatach dla MG z odpowiednim stażem. Wszystko na ten temat znajdziecie tutaj.

 • Pensje dla moderatorów także uległym zmianom. Nową rozpiskę znajdziecie tutaj.

 • Do tej poty bycie moderatorem oznaczało głównie sprawowanie władzy nas swoim działem i tyle. Od teraz wymagamy od naszych zielonych użytkowników, by zajmowali się również pilnowaniem porządku na forum i reagowali na sytuacje, gdy łamany jest regulamin Crystala, a tym samym nie bali się dawać warnów, kiedy zajdzie taka potrzeba. Oczywiście nie przeginajcie w drugą stronę, bo bezpodstawne karanie obróci się przeciwko Wam, hyhy x')

3. DAY CARE
 • Między odebraniem stworka, a ponownym posłaniem go (tego samego Pokemona) na trening, musi upłynąć minimum połowa czasu trwania jego ostatniego treningu, co oznacza, że nie trzeba już robić przerwy w treningach, jeżeli wysyłamy na nie na zmianę różne Poki.

 • To samo co wyżej tyczy się rozmnażania, a więc jeżeli nie wysyłacie ponownie tego samego Poka co ostatnio, nie musicie robić żadnej przerwy między breedami.

 • Od teraz z każdego breedu (jednotygodniowego i dwutygodniowego) powstaną trzy jajka (każde posiadające jeden losowy Egg Move) i spośród nich wybierasz jedno, które otrzymasz.

4. POZOSTAŁE ZMIANY
 • W związku z tym, że przestaliśmy traktować Pokemony odmiany alolańskiej jako jakieś specjalne, prawie że unikalne stworki, można zdobyć je znacznie łatwiej poprzez Wymiany z Ann (poczytajcie nowe zasady), ale również ich wartość w skupie nie jest już zwiększana ze względu na alolańską odmianę.

 • Skamieliny traktujemy na równi z jajkami Pokemonów, a więc, podobnie jak w punkcie wyżej, można wymieniać skamieliny na jajka i odwrotnie, ale również ich wartość w skupie wynosi tyle, ile wartość jajek.

 • Skoro jesteśmy przy Wymianach z Ann, pozbywamy się nudnych wymian "dowolny Pokemon za dowolnego". Co więcej, nowe wymiany będą pojawiać się regularnie co tydzień w poniedziałek. No i każda postać będzie mogła wymienić max. 1 stworka w danej wymianie (czyli 1 na tydzień).
  Uwaga! W okresie wakacyjnym nowe wymiany będą pojawiać się co 2 tygodnie i każda postać będzie mogła wymienić wówczas max. 2 stworki w danej wymianie.

 • W skanach Pokemonów pojawiła się nowa, obowiązkowa rubryczka - Historia właścicieli, gdzie każdy użytkownik, który posiadał danego Pokemona chociażby przez chwilę, musi się wpisać, podając swój nick oraz nazwę postaci, do której należał owy stworek, np. Historia właścicieli: Daisy7 (KP Charlie).
  Uwaga! Należy dodać wszystkim posiadanym Pokemonom ową rubryczkę, ale nikt nie każe Wam śledzić historii każdego stworka, którego do tej pory zdobyliście, więc wpiszcie tam tylko siebie (jako aktualnego właściciela). I pilnujcie rubryczki na przyszłość ;)

 • Każdy użytkownik ma nowe pole w profilu, mówiące o maksymalnej ilości KP, jakie może posiadać. Pole edytować może wyłącznie administracja.

 • Są również nowe pola chatango i discord, w których należy podać swoje nicki do tych dwóch komunikatorów.

 • Zmieniony został system prowadzenia kont bankowych. Należy zapoznać się z nim tutaj.
  Uwaga! Nie trzeba zmieniać dotychczasowych zapisków (tylko broń Arceusie, żeby ich nikt nie usuwał!), ale nowe transakcje proszę wprowadzać według nowego wzoru.

 • Zapoznajcie się z nowym regulaminem czatu/ów.

 • Nazwa Shiny Proszku została zmieniona na Magic Powder.

 • Trzeba się na nowo wpisywać do działu Nasze Urodziny.

 • Zmiany w funkcjonowaniu Ogródków! Niebawem pojawią się jeszcze takie fajne rzeczy jak soki i pokebloki ;>

 • Powstał nowy dział Akademia, którego celem jest zachęcenie użytkowników do pisania taktyk i częstszych walk z innymi graczami oraz crystalowymi liderami.

 • Od teraz pokazy będą wyglądały zupełnie inaczej, o czym poczytacie tutaj.

 • Zasady i system walk znajdziecie tutaj. Ważną zmianą jest, że od teraz każdy Pokemon może wykonać tylko jeden Z-Move na całą walkę.

 • Z bardziej organizacyjnych spraw:
  - Współpraca została przeniesiona do Ogłoszeń;
  - Nieobecności zostały podzielone na Dziennik obecności (nowe zasady!) i Odejścia (nowe zasady!);
  - Sąd został przeniesiony do Strefy Gracza;
  - Archiwum zmieniło nazwę na Biblioteka, która dodatkowo została uporządkowana;
  - pojawiło się forum Strefa PBF, gdzie znajdziecie działy Pora na przygodę i Przenosiny, a także wątki z komunikatami dla MG i graczy, spisem aktywnych MG, historią zamrożeń i skargami;
  - Loteria i PokeLotto zostały przeniesione do Centrum Handlowego;
  - dział Eventy został zmieniony na Arcade Centre i przeniesiony do subforum Miasto;
  - ze względu na bardzo niewielkie zainteresowanie działem Sesje RPG, został on usunięty, a tym samym nie ma już stanowiska moderatora zajmującego się porządkiem w sesjach; przypominamy, że podobne zastosowanie mają niepowiązane w żaden sposób z resztą forum mini-gry, które znajdują się w dziale Rozmowy;
  - Arena Walk to od dziś Koloseum i oprócz pojedynków między graczami znajdziecie tam również dzial Liderzy Crystala;

Zamierzamy wprowadzić jeszcze trochę zmian i propozycji do obgadania przez wszystkich zainteresowanych, także... nudno nie będzie!

Co do kwestii zaległych terminów. Licząc od daty opublikowania tego postu, wdrażamy Siedem (zaległych) Wrześniowych Dni, podczas których możecie się na spokojnie zaaklimatyzować i dokończyć można wszystkie zaległe rzeczy - takie jak loteria, wypłaty za sierpień czy odbiór nagród z Lata (ofc równolegle można, a nawet trzeba, korzystać z października). Rzecz jasna MG i gracze mogą już odpisywać w przygodach, a modzi wrócić do obowiązków, jednak terminy na odpisy zaczniemy liczyć dopiero od 22 października br.

Standardowo, jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je śmiało w tym wątku.
Piszcie również, jeżeli zauważycie jakieś błędy bądź będziecie chcieli zgłosić się po rangi z wxv.
I prośba do wszystkich, aby informowali o "przeterminowanych" odnośnikach (linkach do wątków z wxv), bo zapewne kilka przypadkiem gdzieś pominęliśmy >3

WAŻNE!

1. Podając link do jakiejkolwiek strony z forum, pamiętajcie, że musi on zawierać "http", a nie "https", bo takowy nie zadziała. Poprawny link: http://pokemoncrystal.pl/ ; niepoprawny link: https://pokemoncrystal.pl/ .

2. Coś nam się chrzani przy usuwaniu postów (wywala wówczas cały dział), dlatego póki co usuwanie ich jest niedozwolone. Mam nadzieję, że uda nam się to naprawić ;-; Gdybyście potrzebowali się czegoś pozbyć, piszcie tutaj!


To by było na tyle. Wybaczcie, że post jest taki dosyć... chaotyczny, ale zaskoczyli mnie z tym otwarciem rejestracji i musiałam pisać go na szybko x'D


//post będzie oznaczony jako "ważne ogłoszenie" przez tydzień
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2018-10-28, 18:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
SayuriSagi 
Pure-White Devil


Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 1227
Wysłany: 2018-10-15, 12:16   

Te Wrześniowe Dni dotyczą także Ogródków, Rezerwatów i Jezior?
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Discord: GwenBrown
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 2411
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2018-10-15, 13:31   

Od siebie dodam jeszcze, że planuję zmiany w sposobie chwytania pokemonów w Safari i to, że chwilowo nic się tam nie dzieje, to tak ma być ;P W każdym razie będzie można pobrykać po Strefach, ale jeszcze nie w najbliższej chwili, cierpliwości.
_________________
Gwen Brown - KP | Box | Bank | Trofea | CD | Ogródek | Park | Stragan | Zacisze | Dojo | Nieobecności

Ariana - Poke-KP

Lily - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea
XXX
 
     
Xioteru 
damned oneDiscord: xxxio
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 825
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-15, 14:45   

SayuriSagi, jeżeli chodzi o Rezerwat i Jezioro, to wystarczy, że w aktualnym temacie ze swoim terenem napiszesz, że wykonujesz jeszcze jakąś akcję za "Siedem Wrześniowych Dni" i wtedy będę losował raz jeszcze właśnie za ten wrześniowy termin. ;)
Czyli - jedna akcja standardowo i jedna bonusowa.
_________________
  
 
     
Sosik 
7 RINGS


Dołączył: 14 Paź 2018
Posty: 514
Wysłany: 2018-10-15, 18:57   

Chcę moje uprawnienia na ogródek, ktoś dał mi kolor a o tym zapomniał.
_________________
Whoever said money can't solve your problems
Must not have had enough money to solve 'em


Oliver Potter || [Karta Postaci] [Box] [Bank] ||
Caleb Allen || [Karta Postaci] [Box] [Bank] ||

 
     
Xioteru 
damned oneDiscord: xxxio
Dołączył: 10 Paź 2018
Posty: 825
Skąd: Kraków
Wysłany: 2018-10-15, 19:13   

Sosik, to byłem ja i już naprawiłem. ;)
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Daisy7
Daisy7#4661

Did
Dod#6823

Kyuubi
Zanate#3757

Tori
Tori#1343

Xioteru
xxxio#4156

* Twierdza RPG Makera *
Twierdza RPG Makera

* Mortis *

WAW Pokemon

Hipogryf
Hipogryf.pl - blog fantasy

Vampire Knight
Vampire Knight

Demigods

Wishtown

SNM
SnM

PokeSerwis

Wizard's World

Riverdale

Ninshu

Nemea

Orchard Stable

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Król Lew

W galopie

YLO

One for All

Fort Florence
Fort Florence

Over Undertale
over-undertale

Oneiric

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Amaimon
Amaimon

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2019 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.