Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kyuubi
2019-02-12, 12:15
Zamrożenia i nieobecności

Czy odpowiada Wam takie rozwiązanie?
Tak, jest ok
80%
 80%  [ 8 ]
Nie, absolutnie
0%
 0%  [ 0 ]
Tak, ale... [zaproponuj zmiany w poście]
20%
 20%  [ 2 ]
Głosowań: 10
Wszystkich Głosów: 10

Autor Wiadomość
Kyuubi 
Your worst nightmare


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Zanate#3757
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 677
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2019-01-29, 13:18   Zamrożenia i nieobecności

Wzięliśmy pod uwagę Wasze komentarze na temat tego, że zgłoszenie nieobecności nie daje Wam zbyt wiele, jeśli jesteście graczem niepełniącym funkcji moderatora lub MG i rozumiemy, że może być to denerwujące. Dlatego też nieco zmieniamy działanie nieobecności. Pierwotnie sensem ich istnienia było poinformowanie administracji i graczy, że przez pewien okres nie będzie pełniło się swojej funkcji - że gry przejmie zastępca, że admin musi dopilnować działu, te sprawy. Gracz "szaraczek" zgłaszał nieobecność w zasadzie bez potrzeby, jako, że wystarczyło poprosić MG o zamrożenie gry.
Zgłoszona nieobecność od teraz będzie chroniła gracza przed usunięciem jego gry, jednak:
- Jeśli jest to nieobecność krótsza niż 10 dni
- Pokrywa się z terminem odpisu (to raczej oczywiste)
- Została odnotowana przez MG w tytule/podtytule wątku.
Po powrocie, tak jak MG, macie do dyspozycji dwa dni na odpis.
Jeśli znikacie na dłużej, do Waszej dyspozycji pozostaje zamrożenie (maksymalnie 8 tygodni od odpisu MG). Pozostajemy przy limicie 2 zamrożeń na rok. Nieobecności możecie zgłaszać bez limitu, dajemy Wam kredyt zaufania, że nie będzie to nadużywane.
Dodatkowo zaznaczamy, że zamrożenia można użyć np. w przypadku chęci odpoczynku od gry czy też braku weny, dlatego podczas zamrożenia gry nikt nie będzie robił problemu, jeśli będziecie używać pozostałej części forum. Nieobecność nadal jest nieobecnością - nie korzystamy w czasie jej trwania z terenów, marketu, czatu, czegokolwiek.
Dlaczego MG musi odnotować Waszą nieobecność? Z kilku powodów. Przede wszystkim MG zdecydowanie łatwiej jest upilnowac kilku swoich graczy, niż moderatorowi Strefy PBF kilkudziesięciu. Wymusza to także komunikację na linii gracz-MG, która bardzo często nie istnieje - MG pytany o gracza lub gracz pytany o MG zwyczajnie odpowiada, że nie wie co się dzieje. To Wasz wspólny interes, aby odpowiednio oznaczać wątki. Dodatkowo mamy nadzieję, że wykluczy to sytuacje, w których nieobecności będą zgłaszane tuż przed końcem czasu na odpis, a terminy wykorzystywane do ostatniej minuty. Jeśli coś wypadnie nagle, zawsze znajdzie się minuta choćby na to, by wysłać swojemu MG SMSa z prośbą o zgłoszenie nieobecności za niego.
Dodatkowo! Wiemy, że MG także miewają zastoje, dlatego od teraz mogą oni poprosić gracza o wykorzystanie dostępnego zamrożenia po jego poście (oficjalnie, zamiast prosić gracza o nieodpisywanie, bo wiadomo, że takie rzeczy się działy), oczywiście wszystko w ramach dwóch zamrożeń rocznie na grę. Czy wykorzysta je gracz, czy MG, zależy tylko od Was.
_________________
[Joyce | Box | Bank] | [Chiyuri | Box | Bank] | [Jiro | Box | Bank] | [Mei]
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1


Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.
Ostatnio zmieniony przez Kyuubi 2019-01-29, 13:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
JC 
The MastermindDiscord: JCMT
Dołączył: 20 Paź 2018
Posty: 384
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-30, 07:07   

Ogólny zamysł - OK! Ale miałbym takie dwie maleńkie dorzutki, jeśli moglibyście je rozpatrzeć:

A) Czy MG miałby możliwość moderowania swoim działem? Podchodzi to pod trochę szerszy aspekt niż nieobecności, jednak uważam, iż to dałoby większą swobodę chociażby Tobie, Kyuu, a ponadto MG jako, że miałby już ten wyżej wymieniony kontakt z graczem, o wiele łatwiej byłoby rozwiązywać sprawy z nieobecnościami. Jeśli administracja niczego nie wie, wówczas nie jest to tak drażniące, niż jakby MG nie wiedział, co się dzieje z graczem.
Moim zdaniem o wiele lepiej funkcjonowałoby to, gdyby MG odpowiadał za swoich graczy i on zajmował się kasowaniem gier kiedy trzeba bądź przenoszenia ich do archiwum. Coś w stylu rezygnacji MG z prowadzenia przygody, ale daje to możliwość graczowi na znalezienie MG do tej samej KP. Przy okazji MG jeśli mógłby moderować dział to poza przenoszeniem, usuwaniem nieaktualnych przygód:
- mógłby przyklejać tematy, co zmniejszy wysiłek, jaki musisz wkładać w każdą taką prośbę (coś o tym wiem XD)
- mógłby w swoim dziale zamieścić np. temat Ogłoszenie, w którym niekoniecznie ogłasza eventy, ale właśnie swoją Nieobecność. Byłoby to z góry widoczne i po wejściu do działu, od razu wiadomo byłoby, że MG nie ma, bez bawienia się w oficjalne nieobecności. Takie ogłoszenie mogłoby być kasowane po powrocie i tyle. Wy nie musicie nic robić, a MG poinformował najważniejsze osoby ergo graczy, że go nie będzie, bo w końcu komu zależy na tym, żeby MG był aktywny? No właśnie jego graczom :)
- miałby też dostęp do edycji działu w celach kosmetycznych, z serii EDIT posta gracza, jeśli coś nie w porządku napisał + doklejka napisu "Do poprawy" itp. wiesz, takie niby durnowate małe coś, ale pomaga :|

B) Co do nieobecności MG, jak już wspomniałem wyżej o temacie Ogłoszenie nieobecności, tak mam inną propozycję. Jeśli MG pilnuje swoich graczy i ich odpisów, to niech gracze pilnują MG, jeśli bez poinformowania lub sensownego powodu, nie odpisuje, wówczas gracze powinni to po prostu zgłosić, a takowego MG oczywiście odpowiednio powinien osądzić czy trybunał, czy administracja - kwestia dogadania. Żeby nie było, że walczę tylko o swoje korzyści, ale także o korzyści graczy. Ja zawsze informuję moich graczy, że mnie nie ma, bo wymagam z nimi kontaktu komunikatorowego, który mam dostępny na telefonie, a niekoniecznie mam opcję wejść na forum, żeby napisać, że mnie nie ma. Uważam, że skoro gracze się nie skarżą ergo nie czują się potraktowani niefair cd odpisów, bo zostali nota bene poinformowani o nieobecności, powinno być to uwzględnione przed usunięciem gier, czy zarzuceniem czegoś MG.

Wiem, że może rewolucjonizuję trochę, ale takie jest moje zdanie. Proszę o rozpatrzenie moich propozycji i ewentualne poprawki w tym temacie, jeśli nie jest to większy problem. Zależy mi tylko na ogólnym lepszym porządku :)
_________________
[ Jayce Calliere | Box | Bank ]
Nieobecności
 
 
     
Kyuubi 
Your worst nightmare


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Zanate#3757
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 677
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2019-01-30, 13:26   

MG nie może mieć możliwości moderowania swoim działem, było to powtarzane przez nas wielokrotnie i do znudzenia. W przeciwieństwie do moderatora, którymi zostają użytkownicy, których choć trochę znamy, MG może zostać każdy. Nie mamy możliwości ograniczenia funkcji moderatora wyłącznie do przyklejania/przenoszenia wątków. Każdy miałby wtedy dostęp do ostrzeżeń i IP użytkowników, a nie wiadomo, jak niektórzy będą się z tym obchodzić. Prośby o przyklejenie tematów nie pojawiają się aż tak często, żeby każdy MG musiał mieć w swoim dziale moda, a dla mnie (czy jakiegokolwiek obecnego w tym czasie na czacie admina) jest to żaden problem, bo to kwestia dwóch kliknięć.
Jeśli chodzi o pilnowanie samemu siebie - to nie przejdzie i nigdy nie przechodziło. Mieliśmy dział sesji, w których żadna nie żyła dłużej niż miesiąc, w porywach do dwóch, kiedy nikt tego nie pilnował, dlatego nie zrezygnujemy z moderowania działów po to, żeby MG robili to na własną rękę.
Sądzenie MG w Sądzie za nieobecność zdaje mi się zdecydowanym przekombinowaniem - po co? Są ostrzeżenia. Przecież to nie tak, że jeśli MG nie odpisze w terminie, to od razu wylatuje z posady i dostaje bana na życie. Może mieć poślizg dwa razy (a nawet więcej, jeśli tego nie zobaczę i jednak wyrobi się ciut po terminie), mało tego, owe szanse po czasie się zerują.

Odnośnie tematu z ogłoszeniami - ależ nikt Ci nie broni poinformować graczy o tym, że Cię nie ma. Tylko że a) masz taką możliwość, oprócz nieobecności ogolnoforumowych możesz przecież założyć stosowny wątek i edytować jego tytuł na taki, jaki akurat jest Ci potrzebny, a b) po co, skoro informujesz ich o nieobecności na komunikatorze?
Nie ma także potrzeby ingerowania w posty gracza, wręcz uznałabym to za nieco niegrzeczne. Jeśli coś nie odpowiada Ci w odpisie, zawsze możesz odnieść się do niego w swoim, lub zaczepić gracza poza grą z wyjaśnieniem, co jest nie tak. To nie szkoła i wypracowanie, żeby zaznaczać na czerwono błędy i dawać dopiski "Do poprawy".
_________________
[Joyce | Box | Bank] | [Chiyuri | Box | Bank] | [Jiro | Box | Bank] | [Mei]
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1


Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.
 
 
     
Kyuubi 
Your worst nightmare


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Zanate#3757
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 677
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2019-02-12, 12:14   

Zamykam wątek po dwutygodniowym okresie na głosowanie.

Zmiany zostaną wprowadzone wkrótce, zostaniecie o nich poinformowani w stosownej aktualizacji ;)
_________________
[Joyce | Box | Bank] | [Chiyuri | Box | Bank] | [Jiro | Box | Bank] | [Mei]
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1


Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Xioteru
raivvitch

Kyuubi
366671

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Wizard's World

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Outland

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.