Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Xioteru
2019-02-11, 19:39
Legendy - nowy system losowania

Czy popierasz nowy system losowania legend?
Tak
84%
 84%  [ 16 ]
Nie
15%
 15%  [ 3 ]
Głosowań: 19
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1032
Wysłany: 2019-01-28, 17:31   Legendy - nowy system losowania

Nowy system losowania legend:

- Możliwość losowania spośród wszystkich legend (również tych, które już ktoś złapał bądź ma zarezerwowane), ale gracz nie wybiera 15 ulubionych. Wybrany przez gracza admin bądź junior admin losuje graczowi 5 legend spośród wszystkich, a następnie gracz wybiera, która z tych pięciu odpowiada mu najbardziej.

- Wymagania na legendy i sposoby, by móc ją schwytać - bez zmian, OPRÓCZ wymogu walki z legendą - znosimy go, aczkolwiek gracz nadal musi otrzymać jakieś zadanie od MG, by móc złapać legendę.

- Oczywiście nadal można używać legend do walk poza grą, a jak się trafi Mew VS Mew... no cóż, będzie śmiesznie xd

- Jeśli gracz ma już zarezerwowaną legendę bądź schwytaną wg starego systemu, ale jej nie lubi i chce losować wg nowego systemu, może wypuścić na wolność dotychczasową legendę (bądź anulować dotychczasową rezerwację) i losować ponownie wg nowych zasad. Nie można zmieniać wybranego sposobu. Rzecz jasna, jeżeli gracz spełnił już sposób, nie musi spełniać go po raz kolejny (np. wybrał sposób III i ma już 60 stron, więc nie musi wbijać kolejnych 60, tylko od razu MG może rozpocząć mu event na schwytanie nowo wylosowanej legendy).

________________________________

Zanim zadasz jakieś pytanie odnośnie nowego systemu losowania legend, sprawdź, czy nie ma tu na nie odpowiedzi:

1. Dlaczego nie wybieramy 15 ulubionych legend?
Odp. Skoro nie ma już wymogu, że tylko jedna osoba może mieć daną legendę, zapewne u większości osób na liście 15 fav legend znalazłyby się takie Poki jak Arceus, Mew czy Mewtwo, za to Shaymin czy któryś z Tapu byłby rzadkością. No i szansa na 5 Arceusów na forum i 0 Shayminów wzrasta, a to byłoby niefajne. Stąd też wymóg, że legenda jest losowana spośród wszystkich. Za to dużym uatrakcyjnieniem wydaje mi się możliwość wyboru ulubionej legendy spośród aż 5, które zostaną graczowi wylosowane. Podsumowując, chcemy to jakoś wypośrodkować, żeby nie było ani dobrze, ani zbyt rygorystycznie ;)

2. Czemu po prostu nie pozwolimy graczowi wybrać sobie dowolną legendę, którą chce?
Odp. To się łączy z powyższym, a więc - wolimy uniknąć samych Arceusów, Mewtwo i Mew ;) Idąc tym tokiem, moglibyśmy pozwolić na nieograniczoną ilość legend na KP i wgl znieść wymagania na ich złapanie, skoro głównie chodzi o przygodę. I wiecie, że ja uwielbiam skupiać się na grach, ale jednak po coś te pozaprzygodowe atrakcje istnieją, a trochę słabo, gdyby doszło do walki, gdzie jeden użytkownik ma 6 legend, a drugi ani jednej. Z drugiej strony zakazanie używania legend poza grą też bez sensu, no bo jak już zdobędę legendę, chcę coś z tego mieć xd Dodatkowo zdobycie legendy nie byłoby wówczas już takie osom i wow, bo każdy miałby ich zaraz po kilka.

3. Czemu legendy losują admini/junior admini?
Odp. Broń Boże nie wrzucam wszystkich MG do jednego wora i wydaje mi się, że większość z nich losuje legendę tak, jak się powinno, czyli naprawdę losowo, a nie słuchając próśb gracza. Niestety było kilka takich losów, kiedy naprawdę bardzo trudno było mi uwierzyć, że to było losowane w sposób fair :v A nie oszukujmy się - wrzucenie SS z losowe.pl w ramach dowodu to żaden dowód xd Do tego teraz, kiedy można zdobyć każdą legendę, ci mniej sprawiedliwi MG mogliby bez problemu dać swoim ulubieńcom Arceusa i tłumaczyć, że tak się wylosowało. Tak więc, żeby nie było takich historii, losowaniem będzie zajmować się administracja, aczkolwiek gracz będzie miał możliwość wyboru, który admin/junior ma mu losować. Według mnie brzmi to sprawiedliwie i gracze, którzy nie mieli żadnych nieczystych planów, nie powinni mieć nic przeciwko temu .-.

4. Dlaczego gracz, który ma już wylosowaną bądź zdobytą legendę może się jej wyrzec i losować wg nowego systemu, ale nie może zmienić sposobu?
Odp. Sposoby nie uległy żadnym zmianom, więc żaden gracz nie będzie czuł się pokrzywdzony, że on nie mógł wybrać jakiegoś tam sposobu, bo go wtedy nie było. Wszystko po staremu. Za to możliwość ponownego losowania legendy dajemy, no bo system losowania mocno się zmienił. Proste xd

________________________________

No, to wszystko zostało chyba wyjaśnione. Gdyby ktoś miał jakieś zastrzeżenia co do nowego systemu losowania, niechaj pisze. Szczególnie prosiłabym o argumentację swojego głosu, gdy będzie on przeciwko. Pamiętajcie o kulturze wypowiedzi.
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


 
     
SayuriSagi 
Glitchtrap


Limit dodatkowych KP: 2+1
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 875
Wysłany: 2019-01-29, 15:41   

Tak z ciekawości - czy osoby, które są w trakcie robienia zadania na złapanie Legendy muszą nadal z nią walczyć czy mają odpuszczone?
_________________


 
     
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1032
Wysłany: 2019-01-29, 16:07   

Jeśli wprowadzimy nowy system łapania legend zanim użytkownik stoczy walkę z legendą (np. będzie w trakcie eventu na nią, ale gdzieś tam w połowie, jeszcze nie było pojedynku), to nie będzie musiał.
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


 
     
Kyuubi 
Your worst nightmare


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Zanate#3757
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 677
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2019-01-29, 16:24   

^ Zakładając oczywiście, że w założeniu MG zadaniem nie była właśnie walka z legendą ;) wymóg został zniesiony głównie z myślą o legendach typu Mew, Shaymin, Jirachi, Celebi etc etc, gdzie taka walka wydaje się mało konieczna, raczej quest mógłby polegać na pomocy owej legendzie. Wiadomo, że taki Yveltal raczej po dobroci nie pójdzie i prawdopodobnie do walki dojdzie ;)
_________________
[Joyce | Box | Bank] | [Chiyuri | Box | Bank] | [Jiro | Box | Bank] | [Mei]
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1


Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.
 
 
     
Kesty
bittersweet end


Limit dodatkowych KP: 2
Discord: Kesty#2955
Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 349
Skąd: MG od 20.07.2018
Wysłany: 2019-01-31, 18:09   

Cytat:
[...]za to Shaymin czy któryś z Tapu byłby rzadkością


Ja przepraszam bardzo, ale ja chętnie bym przygarnęła jeża bardziej niż jakieś Arceusy czy Mew >:C lubię tego jeża >:C aa prócz tego jeszcze chciałam się zapytać, czy byłaby przy tym możliwość (oczywiście za wcześniejszym uzgodnieniem z graczem), by to MG napisał wiadomość do Admina, by wylosować dla X gracza te legendy i wybrać za niego, by był element zaskoczenia w przygodzie? '-'

_________________

N o w . s h u t . y o u r . d i r t y . m ou t h . I f . I . c o u l d . b u r n . t h i s . t o w n
I . w o u l d n t . h e s i t a t e . t o . s m i l e . w h i l e . y o u . s u f f o c a t e . a n d . d i e


「 MEFY 」 「 BANK 」 「 BOX 」 「 CD 」 「 ABSENCJA 」

A n d . t h a t . w o u l d . b e . j u s t . f i n e . a n d . w h a t . a . l o v e l y . t i m e
T h a t . i t . w o u l d . s u r e l y . b e . S o . b i t e . y o u r . t o n g u e
A n d . c h o k e . y o u r s e l f . t o . s l e e p


 
     
Mole 
Pan Owca


Discord: Mollin
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 50
Wysłany: 2019-01-31, 20:57   

Ja tu jestem tylko małym niedzielnym graczem, który mało bawi się w rzeczy poza przygodą, ale mimo to mam jedną uwagę (no, może nie tyle uwagę co dodatkową propozycję) co do pomysłu.
Ogólnie bardzo mi się to podoba, bo jednocześnie zachowuje losowość jak i pozwala na pewien wybór, jednak dałabym jeszcze graczowi możliwość wybrania kilku legend (niewielka ilość, do ustalenia), których NIE CHCE dołączać do losowania.
Bo biorąc pod uwagę listę wszystkich legend, dla niektórych osób spora część z nich może być po prostu niefajna i dobrze by było uniknąć sytuacji, gdzie gracz ma po prostu pecha i dostaje listę samych znienawidzonych Pokemonów.
Ale poza tym to według mnie zmiana na +.
_________________


Fajne KP
Box | Konto bankowe | Trofea
[color=#9370DB]
  
 
     
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1032
Wysłany: 2019-01-31, 23:02   

Kesty, okey, okey, cieszę się, że lubisz Shaymina ;d I tak, gdyby gracz chciał takie losowanie, nie byłoby z tym żadnego problemu.

Mole, rozumiem Twoją propkę i możemy ją wdrożyć do nowego systemu, ale żeby to były max. 3 legendy, których się nie chce. Czyli takie totalnie znienawidzone trio. Żeby znowu się nie tworzyła lista ulubieńców, bo w nowym systemie chodzi właśnie o losowanie spośród wszystkich legend (w tym wypadku z 95% legend .-.). Rzecz jasna byłaby to opcja tylko dla chętnych ;p

A, no i jeszcze jedno, żeby nie było wątpliwości. Admin/junior admin, który jest MG, nie może losować legend swoim graczom.
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2019-02-01, 13:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Galliusz 
Master of pagesLimit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Astrades
Dołączył: 14 Paź 2018
Posty: 252
Skąd: Spod czeskiej granicy
Wysłany: 2019-02-01, 08:53   

Popieram tą zmianę, bo w starym systemie istniało ryzyko, że kiedyś albo skończą się legendy, albo zostaną takie, które mają niewielu amatorów. Możliwość wyboru z grupy 5 z wszystkich legend to i tak więcej możliwości niż losowanie jednej spośród 15, których jeszcze nikt nie złapał, albo nie zarezerwował.

I popieram też pomysł Mola, by można było wskazać kilka legend na pewno niechcianych. W 7 generacjach jest całe mnóstwo legend, więc kilka mniej do losowania nie zrobi wielkiej różnicy w kwestii braku reprezentacji mniej popularnych pokemonów.
_________________
 
 
     
Asta 
Jesień przyszła!Discord: Asta
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 206
Skąd: Łódzkie

Wysłany: 2019-02-01, 14:19   

Też jestem za opcją banowania niektórych legend, ale zamiast 3 sztuk dalabym 5... ewentualnie niech admin czy junior admin losuje legendy z różnych regionów zeby potem nie bylo ze ktos ma same z kanto czy unovy, bo jak mam dostac same regi to lipa
_________________
 
     
Koori 
Forumowy WilkełLimit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Koori
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 531
Wysłany: 2019-02-02, 21:15   

Też jestem za opcją banowania i też jestem za tym, by było to 5. Mamy sporo legend i na ten przykład ja bardzo bym nie chciała trafić na 6 z nich, bo po prostu do mnie nie pasują. Jednakże co za dużo to niezdrowo, więc zostawmy te 5 ;)
_________________
 
 
     
Mole 
Pan Owca


Discord: Mollin
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 50
Wysłany: 2019-02-02, 23:21   

Wracając do "banowania" niechcianych legend - na początku też myślałam o 3 Pokemonach do wyboru, ale opcja 5 wydaje się być nieco lepsza.
Legend jest aż 64, więc 5 to wcale nie jest duża liczba, a pozwala uniknąć przynajmniej części nielubianych Poków (z ciekawości próbowałam zrobić sobie listę legend, wliczając do niej tylko te które NAPRAWDĘ mi się nie podobają. Nie zmieściłam się w 20 ._.). A jeśli chodzi o ten temat, że niektóre legendy nie byłyby w ogóle wybierane - to w sumie... co z tego? Nie widzę sensu w "zmuszaniu" graczy do wybierania mniej popularnych legend (np. Regi, które z tego co zauważyłam są dosyć nielubiane) tylko dlatego żeby zachować balans między nimi a tymi "lepszymi" legendami (bo to, że jedni będą mogli wziąć coś naprawdę fajnego, a inni będą musieli męczyć się z nielubianą legendą moim zdaniem jest po prostu niesprawiedliwe). A wydaje mi się że od czasu do czasu trafi się osoba, która lubi te mniej popularne poksy i chętnie sobie takiego przygarnie jeśli będzie mieć możliwość.
Także no, opcja z 5 Pokami wydaje mi się być taka najbardziej "zbalansowana" żeby wykluczyć te nielubiane legendy.
_________________


Fajne KP
Box | Konto bankowe | Trofea
[color=#9370DB]
  
 
     
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1032
Wysłany: 2019-02-07, 14:57   

16 osób poparło nowy system losowania legendy, a tylko 3 były przeciwko.
Spodziewajcie się aktualizacji :)

[zamykam wątek]
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Xioteru
raivvitch

Kyuubi
366671

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Wizard's World

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Outland

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.