Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów Akademia Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Xioteru
2019-04-06, 20:58
Make Crystal great again
Autor Wiadomość
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1105
Wysłany: 2019-01-27, 13:44   Make Crystal great again

Hejka!

Przychodzę do Was z pewną propozycją. Chyba wszyscy chcemy, żeby na Crystalu panowała jak najbardziej przyjazna, kumpelska atmosfera i zarówno starsi stażem gracze jak i nowicjusze czuli się tu dobrze i traktowani jednakowo. Administracja może kminić, jak do tego dążyć, ale potrzebne są do tego uwagi, propozycje, rady wszystkich użytkowników. I mówiąc wszystkich, mam na myśli wszystkich. W tym wątku nie liczy się Twój staż ani posiadane rangi. Wspólnie będziemy rozpatrywać każdą sugestię ^^

Mile widziane będą również dyskusje nt podanych przez innych pomysłów, ale mam jedną prośbę - przeprowadzajmy je w sposób kulturalny. Nie chcę widzieć tu żadnych flejmów. Celem wątku jest zbudowanie jak najlepszej przyszłości Crystala, więc nie wracajmy do tego, co było i nie odkopujmy starych kłótni. Jak wspomniałam, każdy użytkownik ma prawo wyrażania tu własnego zdania, ale musi to robić kulturalnie, bo inaczej będę interweniować *uuu!* Starajmy się też być poważni, tj. nie wymagam od nikogo żadnego urzędowego stylu pisania (sama takowego nienawidzę), ale darujmy sobie "posty dla beki" ;)

Podsumowując, chciałabym, żebyście powiedzieli, co Wam się podoba, a co nie na Crystalu, co byście dodali, usunęli bądź zmienili itd. Może to dotyczyć wszystkiego związanego z forum, a więc i mechaniki działania danych wątków, panujących zasad, atmosfery czy też czyjegoś zachowania.
Z drugiej strony, jeżeli uważacie, że nie macie zupełnie żadnych zastrzeżeń, również o tym napiszcie. To równie cenna informacja!

Liczę na Was! :*

PS Jeśli ktokolwiek ma ochotę napisać "usuńmy wszystkie zasady, w końcu mamy tu grać dla przyjemności", niech sobie daruje .-. Już x razy tłumaczyłam, że nawet taki pokemonowy PBF musi mieć regulamin, żeby nie zapanował na nim chaos, i nie będę ponownie wszczynać dyskusji w tym temacie :v
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


 
     
Asta 
Jesień przyszła!Discord: Asta
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 246
Skąd: Łódzkie
Wysłany: 2019-01-27, 14:47   

Ja jako gracz, który był z wami prawie od początku (pod różnymi nickami i różnymi MG) mam tylko dwie uwagi :P

1. Łapanie legendarnych poków... Nie chodzi o sam system, bo to jak najbardziej popieram. Losowanie jednej legendy jest zacnym pomysłem i wykonywanie wcześniejszego zadania sprawdza determinację danego gracza...
To co mi się nie podoba, to zaklepywanie legend dla jednej osoby np. Gwen ma Lugię i nikt nie może już jej mieć, Kyuu ma mew i też nie może jej mieć nikt inny, Gall ma Lunalę i też nikt jej nie będzie miał... Wszyscy troje mają długi staż, a wątpliwe by w najbliższym czasie zrezygnowali.

Tak oto nowy gracz (np. ja) już ma problem na starcie, bo większość legend jakie lubię bądź mi się podobają wizualnie jest zajęta na zawsze. Czekać znów aż coś się zwolni, to też szkoda... Wybierać na siłę, bo tak, bo legenda to legenda... Bez sensu, jak już coś mieć, to przynajmniej coś co lubię... Czemu nie mogliście sobie wpisywać np. regów? Ano właśnie... Każdy wybierał spośród własnych, ulubionych faworytów. Czy nie możecie po prostu zrobić listy, że ten i ten mają tą legendę? Zrobić np. limit 3 stworków i już?

W tym punkcie wyraźnie widać, że działa zasada kto pierwszy ten lepszy. Chyba nikt nie napisze, że trzeba było się wcześniej rejestrować... Nie każdy mg też spamuje odpisami po 10 stron dziennie ^.^"""

2. System dodatkowych KP. Kiedyś było tak, że jedna osoba mogła mieć dwa kapcie, czyli ludzia i pokemona. Ewentualnie po iluś miesiącach można było stworzyć drugie konto oraz poinformować o tym adminów. Według mnie o ile dwa konta są okej, o tyle 5 KP na każdym koncie już raczej nie. Wiem, że nie wszyscy korzystają z tej opcji, ale jednak ktoś tam korzysta... Czasami po prostu te dodatkowe KP (np. u trzech różnych MG) zajmują potencjalne miejsce dla nowego gracza z jedną KP. Stąd są mylne wnioski, że kolesiostwo i faworyzowanie itp. Podam przykład, ale proszę nie bić T.T

Taki Stefan chce iść do Daisy, a tam widzi Gwen, u Galla też Gwen... Galla u mnie, u Gwen i se myśli, że no tak... ugadali się i teraz miejsca nie ma, więc bez sensu idę sobie. Wytłumaczenie, że są inni MG, to tak trochę średnio... Pamiętam, że jak ja chciałam się ugadać na typowy horror, to połowa MG z wolnymi miejscami mnie odstawiła....

No mimo wszystko gram i lubię to forum i będę grała i jak trzeba to da się dostosować, bo zrozumiałe, że każde forum to inne zasady ^.^ :*
_________________
 
     
Kyuubi 
Your worst nightmare


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Zanate#3757
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 709
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2019-01-27, 15:16   

Z punktu widzenia gracza bardzo nie podoba mi się jedna rzecz. Mianowicie, dwutygodniowy czas odpisu dla MG. Pamiętam moment, w którym to powstawało - w pierwotnym założeniu istniało to jako opcja "na wszelki wypadek", w momencie, w którym MG coś wypadło, np sesja, cięższy okres w pracy... Teraz spora część MG zrobiła sobie z tego nawyk i aktywnie z niego korzysta, co widzę przeglądając działy. Bo może. I nie są to osoby, które faktycznie rzadko siedzą na forum, a takie, które codziennie bywają online i spędzają mnóstwo czasu na czacie. Jestem MG, byłam nim bardzo długo, miewałam przestoje, dlatego jestem w stanie zrozumieć potrzebę istnienia takiej opcji, jednak kiedy to się ciągnie miesiącami, a w niektórych przypadkach nawet latami, to chyba nie na tym gra polega? W efekcie końcowym w wielu działach panuje stagnacja, bo skoro MG się nie chce, to graczowi też.
_________________
[Joyce | Box | Bank] | [Chiyuri | Box | Bank] | [Jiro | Box | Bank] | [Mei]
Czy moje życie jest jakąś reżyserowaną na kolanie w sklepie zoologicznym grą komputerową? - DC1


Don't feel sorry for yourself. Only assholes do that.
[Tu sprawdź, czy żyję na forum]
 
 
     
JC 
The MastermindDiscord: JCMT
Dołączył: 20 Paź 2018
Posty: 391
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-27, 15:50   

Ja bym trochę zmodyfikował zasady oceniania Pokazów. Subiektywna ocena jednego sędziego niekoniecznie jest sprawiedliwa w osądzie. Bardziej praktyczne w mojej opinii jest chociażby powołać np. 3 osoby niebiorące udziału w pokazach (oczywiście tajnie), które sędziemu wyrażą swoją opinię, a ten uwzględniając te trzy wypowiedzi oraz swoją wówczas mógłby np. dokonać oceny. Niby nic wielkiego, ale już byłoby to bardziej obiektywne, bo zawierałoby już opinię nie jednej, a kilku osób, co będzie prezentowało bardziej sprawiedliwy, bo obiektywny obraz oceny. Wiem, że może się czepiam, ale tak wydaje mi się to bardziej sensowne.

System zadowolenia w Pokazach z kolei... wiem, że im większy Happiness tym lepszy wynik, ale odnoszę wrażenie, że przewaga w przypadku takim, jaki miał miejsce na ostatnich pokazach jest zbyt miażdżąca. Nie wiem do końca jak tutaj zaradzić, ale moim zdaniem buff jest w porządku, ale Ci, którzy nie mają Happiness-a na Max też powinni mieć jakąkolwiek szansę wygrać :| Ja nie narzekam, dałem z siebie wszystko i osiągnąłem jakiś pułap, ale mam wrażenie, że cudem.

Podsumowując, proponuję abyśmy jakoś wspólnie znaleźli remedium, aby te Pokazy były frajdą dla wszystkich i, aby każdy miał w nich równe szanse na zwycięstwo. Inaczej odechciewa się w ogóle brać udział, skoro nie ma szans na zwycięstwo tylko dlatego, że nie nastakowało się jagódkami Pokemona albo nie wymęczyło MG o odpisy wzmacniające Happiness. A przecież właśnie o to powinno chodzić, aby była fajna zabawa, a takowa jest mniej odczuwalna, jeśli system nie jest w 100% sprawiedliwy i wyrównany dla wszystkich. Może przesadzam, ale takie są moje odczucia.
_________________
[ Javier Deauxnim | Box | Bank ]
Nieobecności
 
 
     
SayuriSagi 
Glitchtrap


Limit dodatkowych KP: 2+1
Dołączyła: 15 Paź 2018
Posty: 947
Wysłany: 2019-01-27, 16:23   

Osobiście pomysł ze zmianą w sposobie występów (przynajmniej w pierwszym etapie) mi się podoba, ponieważ czasem czytając wyniki miałam czasem taki mały mindfuck (przepraszam za słownictwo). Rozumiem, ma to być subiektywna ocena, ale czasem odnoszę wrażenie, że Xio daje ją trochę w losowy sposób, ponieważ jest niekonsekwentny w sposobie jej wystawiania oraz nie zawsze podaje powodu, dla których nie ma się więcej punktów.

O co mi chodzi - jako przykład dam sytuację z ostatnich. W pierwszym etapie Xio dał mi trochę więcej niż połowę możliwych za występ, ponieważ
Cytat:
brakuje mi przedstawienia podopiecznego i jego popisu siły

Trochę mnie zdziwiła pierwsza część, dlatego napisałam PW z pytaniem, o co mu dokładnie w tym chodziło. Dostałam taką odpowiedź:
Cytat:
Nie było go pod takim względem, że nie opowiedziałaś, że to taki i taki stworek, jest unikalny i przez to coś tam, coś tam.

Do czego zmierzam? A mianowicie w pierwszych Pokazach na tej domenie Xio dał Dantemu całe 10/10, chociaż ten w żaden sposób nie przedstawił swojego Bolta.

Z innych taki rzeczy które mnie zdziwiły podczas oceniania:
- ocena ataku jKDx w drugich Pokazach. Rozumiem, za ten tekst o swojej przegranie też bym mu nie dała maksymalnej liczby, ale też nie zabrałabym ich aż połowy.
- ocena ataku Szopa (te same Pokazy). Trzy punkty zabrałeś za nieidealną nazwę, 1-2 ok, ale trzy? gdyby było tego więcej, to ok, ale za nazwę trzy ...
- w sumie cały pierwszy etap w pierwszych Pokazach. Tutaj jedynie jednej osobie napisał, czego mu zabrakło, a przy pozostałych nic. W kolejnych było już lepiej, chociaż tam też chyba jednej czy dwóm osobom tego nie uwzględnił w ocenie.
Jakbym się zastanowiła, to pewnie coś jeszcze bym napisało o tym, ale nie będę „spamić".

Co zaś tyczy się zadowolenia - jestem za tym, aby zmienić ten przelicznik na coś innego, a mianowicie za konkretną ilość dać stałą liczbę punktów dodatkowych, tzn. 1-20% zadowolenia daje 1 dodatkowy punkt do oceny całościowej, 21-40 2 punkty, 41-60 3, 61-80 4, a 81-100 5 punktów.W ten sposób nawet ci, których nie stać na tyle jagód albo nie mają farta w ogródku nie są aż tak bardzo przegrani.
_________________


 
     
Profesor V.
ŚlimakDiscord: Profesor Voriarty
Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 77
Skąd: Z kartonu
Wysłany: 2019-01-27, 16:40   

Podłączam się pod krytykę systemu łapania legendy. Już kiedyś chyba jęczałam na ten temat, ale to było dawno, więc pojęczę jeszcze trochę.

Same wymagania są ok, żeby nie było za łatwo i żeby faktycznie czuło się, że to jakieś osiągnięcie. Ograniczenie każdej postaci do jednej legendy też jest jeszcze okej. Ale kompletnie nie rozumiem, czemu niby legendy nie mogą się na forum powtarzać. Przygoda każdego gracza rozgrywa się w zupełnie odrębnym świecie, więc co kogo obchodzi, że w innej daną legendę ma ktoś inny?

Nie jestem też fanką samego losowania. Do wielu postaci pasuje dowolna legenda, ale w niektórych przypadkach na pewno można by stworzyć ciekawsze przygody wybierając konkretną. I o ile teraz losowanie zapobiega przekształceniu całego systemu w ostateczne i totalne "kto pierwszy ten lepszy", to po zrezygnowaniu z ograniczenia każdej legendy do jednej na całe forum, stałoby się praktycznie bezzasadne. Bo co miałoby to wtedy dawać? Zmniejszać fun? (bo to jest jednak zupełnie co innego, niż robienie czelendżu przez wymagania). I tak, pewne legendy byłyby wtedy wybierane dużo częściej niż inne. I co z tego? To nie tak, że którejś będzie smutno.

A jeśli chodzi o jakieś kolizje podczas wydarzeń ogólnoforumowych (bo w tej chwili chyba nie ma żadnych ograniczeń?), to można to rozwiązać na wiele sposobów, od zbanowania w nich legend w ogóle (na etapie, na którym łapie się legendę, i tak raczej ma się już sporo innych pokemonów, więc to nie tak, że jej zabranie z puli dostępnych do jakichś forumowych rozgrywek jakoś niesamowicie ograniczy gracza), przez wprowadzenie w tym ograniczonym zakresie zasady pierwszeństwa zgłoszeń (jednorazowa niemożność użycia ulubieńca pewnie będzie mniej boleć niż niemożność posiadania go w ogóle, bo się nie zaczęło grać cztery lata temu albo nie miało się wtedy szczęścia w losowaniu), po zwyczajne olanie tego i dopuszczanie powtórek (bo gdyby faktycznie chciało się mieć realizm w tym zakresie, to i tak trzeba by odgrywać jakieś potężne *le gasp* wokół tego, że legenda w ogóle się pojawiła).
_________________
Winifreda Cresswell: karta postaci | box | bank | nieobecności
 
     
Gwen Brown 
Uszanowanko!


Discord: GwenBrown
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1763
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2019-01-27, 16:41   

Hm... ja bym popełniła kosmetyczną zmianę w terenach w Rezerwacie i Jeziorze + opcjonalnie Lato i Zima.
Chodzi mi o wymóg posiadania pokemona na konkretnym poziomie oraz jednego z konkretnych typów. Ogólny zamysł nie jest zły, ale pokusiłabym się o pozostawienie typu dowolnego. Poczemu? Cóż, to byłby ukłon w stronę tych młodszych stażem graczy, którzy zwykle przez dłuższy czas mają 1-2 poki na krzyż. Starzy wyjadacze nie mają takiego problemu- prędzej czy później każdy ma chociaż po jednym stworku danego typu. Taki świeżaczek już nie koniecznie. Popychając tę koncepcję krok dalej, zastanowiłabym się też nad kryterium poziomu pokemona- może pozostawić go tylko do konkretnych aktywności jak eksplorowanie jaskiń czy nurkowanie? Nie oszukujmy się, przy rzucaniu memem na upartego mogłoby wystarczyć nawet jajko ;P
A pamiętajmy, że oprócz tych dwóch wymienionych kryteriów dochodzi jeszcze zakup odpowiedniego ekwipunku. Dla początkujących już sam ten fakt to lekki szok, bo w sklepie wita ich cena iście zaporowa. Może więc zamiast iść z jednej skrajności w drugą, popełnić drobną modyfikację- zostawić ceny, ale złagodzić pozostałe wymagania? Dla takiego starego konia jak przykładowo ja to żaden problem, nawet specjalnie nie odczuję zmian, ale już taki nowy gracz się uraduje, bo ma możliwość skorzystać z dodatkowego wątku, tak jak to drzewiej bywało.
To niby tylko takie dodatki, ale korzystanie z nich znacznie poprawia jakość grania takim nowym graczom. Pomijając ewentualność zdobycia pokemona czy jakiegoś przedmiotu na boku, ale swego czasu Tereny były całkiem niezłym źródłem pierwszego zarobku. Jeszcze pamiętam jak to ludzie wbijali na skup z tymi zwałami kamieni, kości i wszelakich innych cudów na kiju które wykopali albo wyłowili w starym systemie. Grosz do grosza i będzie kokosza ;P
_________________
Gwen Brown - KP | Box | Bank | Trofea | CD | Ogródek | Park | Stragan | Zacisze | Nieobecności

Ariana - Poke-KP

Astrid - KP | Box | Bank | Trofea
 
     
DJSzopxX 
Give me Your Love


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Legenda głosi, że mam tam konto
Dołączyła: 17 Paź 2018
Posty: 326
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-27, 16:59   

1. Co do sekundy

Chodzi mi tutaj o usunięcie tej durnej zasady, że ma się równe 7 dni (czy tam 14, czy tam w zależności, co i jak), co do sekundy. Jak np masz odpis mg o 12.33, to musisz odpisać do tej godziny i ani sekundy później, inaczej gra przepada. Zamiast tego powinno być do końca dnia. Więc jak ktoś ci odpisał o 12.33, ty mu powinieneś móc odpisać do 23.59.
Dlaczego, otóż z bardzo prostego powodu. Masz ciężki tydzień i nie masz jak wejść na forum pamiętasz, że masz dać odpis do dnia 27. Gdzieś o 10 masz okienko, więc możesz dać ten szybki odpis. Zonk. Wcześniejszy odpis był o 8, więc twoja gra jest już w archiwum, a ty kompletnie nic nie możesz z tym zrobić .-. Takie sytuacje zdarzają się w miarę często, gdzie ktoś nie ma jak wcześniej odpisać, a dnia właściwego nie zdążą, bo ktoś odpisał mu wcześniej o durnej porze. Bam. Z takiego durnego powodu ktoś traci wszystko.

2. Prawo stażu

Jeżeli jakaś przygoda ma powiedzmy 5 stron, to żeby taka przygoda nie została wywalona bez zastanowienia przez admina. Wiadomo, są różne przypadki i takie sytuacje się zdarzają. Jednak zamiast od razu wywalać grę, admin, czy osoba odpowiedzialna za to, powinna wysłać pw do gracza z pytaniem, co i jak. Jeśli taka osoba nie odpisze w ciągu 2 dni, gra leci do kosza. Natomiast jeśli taka sytuacja powtórzy się w ciągu 2-3 miesięcy, czy tam nawet 5-6, gra leci automatycznie do kosza. Chodzi głównie o to, aby nie zrażać od siebie ludzi i wyrzucać na śmietnik wszystko, co zdobyli. Zwłaszcza, że no crystal w tym momencie nie trzyma się najlepiej, grają tu głównie osoby, co grają już parę lat. A większość nowych przychodzi, nie robi żadnego impaktu i odchodzi. Więc lepiej pójść komuś na ustępstwo, niż trzymać się sztywno regulaminu.

3. Nieobecność = Nieobecność

Chodzi mi o to, że nieobecność nie kryje twojej nieobecności w twojej przygodzie .-. Dlaczego? Jest to głupie i bezsensu. Skoro nie ma ciebie na forum, to ciebie nie ma. Zwłaszcza, że zamrożenia są ograniczone i to mocno. Bez sensu brać i zamrażać grę na 2 dni. Zaakceptowana nieobecność powinna kryć ciebie w całości, inaczej po co ona jest? I na co ten cały nowy system akceptowania nieobecności?

4. Patrzmy na graczy, nie adminów

Wiecie, co wszystkie poprzednie punkty mają ze sobą wspólnego? Są to zasady powstałe dla adminów, aby im było łatwiej. Nie uwzględniają one gracza i są dla nich bez dusze. Administracja broni się, że taki jest regulamin, milcząc, że powstał wyłącznie pod nich, i nie da się dosłownie nic zrobić. Gracz jest zawsze w straconej pozycji, bo każda zasada zawsze admina.
Może zamiast dusić gracza i dawać zasady, aby adminom było łatwiej kontrolować, zwiększcie liczbę adminów lub dodajcie moderatorów globalnych. Skoro nie radzicie sobie i musicie wymyślać sztywne zasady, aby było wam łatwiej, to może nadszedł czas, aby przełknąć dumę i poprosić innych o pomoc?

5. Podejście

Jest to bardziej punkt 4.b ale jest na tyle duży, że może być osobnym punktem.
Chodzi mi tutaj o podejście adminów do graczy. Otóż admin użyje sztywnych zasad przeciw graczowi, ten zaczyna się buntować, bo ma prawo i powinien. Co admin wtedy robi? Zawsze tą samą formułkę “Czy wszystko w porządku? Może chcesz porozmawiać?”. Tak to admin pokazuje swoje anielska miłość i miłosierdzie, kompletnie ignorując problem, który oni spowodowali. Stawia siebie na moralnej wyżynie i nie daje graczowi nic zrobić. Bo co ma taki gracz zrobić? Admin nie daje mu dojść do słowa i broni się za swoją barierą dobroci i łaski, a jedynym problemem gracze jest to, że chce grać sobie na forum, ale nie może bo admini utrudniają mu grę bezdusznymi zasadami.
Sorry memory, ale to, że ktoś jest adminem na forum o pokemonach nie daje mu automatycznie moralnej wyższości nad nikim. Jeżeli naprawdę chcesz być dobrym i miłym adminem, idź ludziom na ugodę i zastanów się jak możesz im naprawdę pomóc, zamiast stawiać siebie samego na wyżynie i chronić tym swoją dupę.

6. Crystal to zamknięte kółko

Zanim ktoś mi powie "lol nie", to niech mi odpowie kto jako ostatni dołączył do waszej prawdziwej "elyty" Księciu? Jestem tu już z 3 lub 4 lata, a nie widziałem nikogo, kto by dołączył do waszej elyty. Tworzycie zamknięte kółko wzajemnej adoracji. Czasami mówicie jacy jesteście otwarci i czasem nawet zapraszacie innych, ale potem i tak się przed nimi zamykacie, tworzycie barierę (mimo, że zapraszacie "wszystkich" na wspólny wyjazd, tyle wybrane przez was osoby mogą tam jechać). Głównie dlatego, że macie niepisaną zasadę w stylu: zadrzesz z jednym z nas, zadzierasz ze wszystkim. Nie ważne kto ma rację i jak mała ta pierdoła, liczy się jedynie fakt, że ktoś pomyślał, aby wytknąć coś komuś z waszej idealnej grupy.
Tak szczerze jest po prostu fakt i nic z tym nie zrobicie, tak już jest, nikt nie będzie kazał wam zbić waszej grupki. Jednak fajnie by było, jakbyście sobie powoli uświadomili, że coś takiego jest i coś takiego blokuje inne osoby i może zastanowili się, czy naprawdę nie da się z tym nic zrobić.

7. Brak komunikacji. (podkreślone proszę czytać jako wykreślone)

Najlepszy, a zarazem najgorszym przykładem jest olimp i grupa na fb (nie wspominając o wyjeździe). Wiele osób nie ma pojęcia, co się dzieje na forum i jakie macie plany, co doprowadza do skrajnych sytuacji, do których nie powinno dojść gdyby admini prowadzili dialogi z graczami. Przykład?
CCC 2, albo jak ja chciałem go nazwać Crystal Wings Cup (czy moja kucykowa trenerowa kp to aluzja do tego tytułu? Tak). Otóż po sukcesie CCC, zapytałem się Diasy7 czy mogę za pół roku zrobić CCC2, odpowiedziała na razie tak, ale pogadamy (spoiler, do rozmowy nigdy nie doszło). Jakiś czas potem pojawił się w olimpie temat: CCC czy survivor. Co ma pierwszeństwo, wszyscy zgodnie napisali, że CCC bo zgłosiłem się pierwszy. Fajnie, fajnie.
Wiecie co było w dosłownie następnym poście (wspomnę, że dalej mowa o jednym temacie)? Szczegóły survivora, na które wszyscy się zgodzili i dali okejkie, aby ten event powstał. Co się stało z CCC i jego pierwszeństwem? Nikt nie wiem.

Miesiac, czy dwa, przed planowanym rozpoczęciem CCC, spytałem się Diasy, czy mogę. Odpowiedziała nie, bo survivor. Ok, fair. To czy mogę tam 2 tygodnie po jego zakończeniu? Nie, bo duży event. Daisy przy tym paliła głupa, jakby CCC było moim wymysłem, który gdzieś tam sobie zapisałem patykiem na piasku, kompletnie ignorując fakt, że sama stworzyła temat gdzie przyznała, że ja mam pierwszeństwo.
Diasy7 kompletnie mnie zignorowała, zrobiła ze mnie tego złego, bo nawet nie pomyślała, żeby mnie uwzględnić, mimo, że sama wcześniej przyznała, że to ja mam pierwszeństwo.
Czy tak naprawdę ciężko jest powiedzieć "słuchaj nastąpiła zmiana planów, oddajemy twój slot na event" i lepiej po prostu z kogoś zrobić kretyna
?
Wracając do 6 punktu, po całej dyskusji z diasy powiedziałem jej, że mam ją w dupie, po chwili przyszła mol która rozpoczęła całą dyskusję od nowa i koniec końców powiedziała mi, że powinienem w takiej sytuacji się po prostu wypiąć, co dosłownie zrobiłem wcześniej, dopóki ona nie postanowiła rozpocząć wszystkiego od nowa .-.

8. Brak warnów za event

Dosłownie żaden event nie powinien mieć jako kary event. Z różnych powodów, a sam fakt, że ktoś po zobaczeniu, co i jak ktoś nie chce dalej brać udział, też jest dobrym powodem. Jeżeli robimy durne, ogromne, skomplikowane eventy, gdzie odejście kilku osób wszystko psuje, to:
a. nie róbmy ich wcale
b. róbmy je dla mniejszej ilości osób.
Zamiast grozić i karać, róbmy tylko dla tych, co naprawdę chcą.
Nie ma żadnego powodu, aby za jakikolwiek event karać warnem. Są inne i lepsze sposoby kary.

9. Możliwość odwołania/zmiany regulaminów

Nie raz wspomniałem, że wiele zasad jest złych i robione pod administrację. Nie dają one możliwość graczowi odwołania się od nich w jakimkolwiek sposobie, a jeśli próbują admini mogą rzucić im formułkę lub dać dodatkową karę. Co tworzy niezdrową relację.
Najzabawniejsze jest to, że każdy z nas przejechał się na tym regulaminie i próbował jakoś go obejść, ale wszyscy o tym zapominają, gdy komuś innemu to się stało. Zamiast stawić się za nim i stwierdzić, że coś jest nie tak, lepiej zasłonić się regulaminem i wielu przypadkach wyśmiewać taką osobę.
Oprócz oczywistego przykładu z edena, dam swój, ostatni.
Otóż mając wybór wzięcia nieobecności i 2 tyg na odpis, postanowiłem wziąć to 2, bo nie jest to sytuacja, gdzie jednorazowa nieobecność załatwi.
Poprosiłem w dziale graczy o zgodzę i musiałem zniknąć na kilka dni, gdzie w ogóle nie wchodziłem na forum, nawet chatango. Po powrocie wszyscy się zgodzili, oprócz kogoś tam, bo go nie było i nie mam z nim żadnego kontaktu. Nie dał on ani zgody, ani niezgody, więc winno to zostawić jego przygodę w odpisowym limbo, dając mi tym samym 2 tygodnie na odpis. Do tego przed faktem chciałem się pozbyć go z działu, bo nie czułem tej przygody, a moja obecna sytuacja nie pozwala mi na prowadzenie dużej ilości gier. Niestety nie miałem w tym czasie dostępu na forum.
W każdym administracja nie dała mi żadnej możliwości dialogu i zamknęła całą sprawę zwyczajową formułką...

10. Pokazy

Wszystko, co oni napisali o pokach i w ogóle można pomyśleć o zbufowaniu koordynatora. Skoro lvl są dla trenerów, niech koordynatorzy skupiają się na zadowoleniu.


EDIT by Dais (ostrzeżenie):
Oczywiście przeczytamy wszystko, co napisałeś i będziemy się nad tym wspólnie zastanawiać, jednak prosiłabym o pohamowanie emocji, bo wydaje mi się, że momentami za mocno dałeś się im ponieść i zamiast kulturalnie wszystko opisać, gdzieniegdzie wrzuciłeś niepotrzebne złośliwości prowokujące do kłótni. A to serio nie pomoże, wręcz przeciwnie - osoba czytająca Twój post będzie odczuwać negatywne emocje.
_________________Emilia Lee
KP/Gra/Bank/Box

Kuro
KP/Gra
  
 
     
DC1 
dece


Discord: DC1
Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 302
Wysłany: 2019-01-27, 21:46   

DJSzopxX, nie przesadzasz? Ja wiem, że to tylko forum, którego ideą jest zabawa, więc im mniej reguł, tym lepiej, ale nie da się wszystkich zasad przestrzegać na oko. Dasz komuś palec to weźmie rękę. Dotyczy to wszystkich włącznie ze mną. Dostaniesz 5 dni, odpiszesz w 6. Dostaniesz 6, odpiszesz w 7. Moderator może przypomnieć o tym, że gra wygasa (i robi to, mimo że nie musi), ale to chyba proste, że o swojej grze musisz pamiętać Ty, bo nie da się przypominać o niej każdemu po kolei. Zresztą i tak terminy są naciągane na korzyść graczy i przecież każdy dobrze o tym wie.

Do reszty się chyba nie odniosę, bo niewiele wiem. Uważam po prostu, że większość panikuje i niepotrzebnie obrzuca się błotem.

A na forum cenię sobie otwartość umysłów graczy, tolerancję, przyjazność i różnorodność. Jest tu masa wartościowych ludzi, każdy inny i do tej pory nikt nikomu nie wadził. Nie psujmy tego.
_________________
  
 
     
JC 
The MastermindDiscord: JCMT
Dołączył: 20 Paź 2018
Posty: 391
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2019-01-28, 06:56   

Jak już wszyscy o tych postach rozmawiają. Moim zdaniem to sztywne trzymanie się regulaminu jest nie do końca ok pod tym względem. Fakt, są osoby, które odpisują raz na miesiąc i wtedy robi się problem, ale moim zdaniem taka regulacja czasowa na odpis powinna być wyznacznikiem, a nie sztywną regułą. Czasem rzeczywiście zabraknie tego jednego dnia, bo coś wypadło i nie dasz rady poinformować kogoś o tym na czas. Gra w archiwum i bajlando. Poza tym wnioskuję o przyznanie MG możliwości moderacji swojego działu. To ułatwia robotę 10krotnie, bo :

A. Kyuu miałaby mniej roboty
B. MG miałby za zadanie pilnować graczy i jeśli któryś nadwyręża jego zaufanie to wówczas usunąłby jemu grę fair-and-square.
C. Nie byłoby problemów z nieobecnościami i ich ewentualnymi konsekwencjami.

Bo takie działanie na zasadzie - usuwamy Ci grę, bo leży 2 tygodnie na forum... zajeżdża mi troszeczkę PRLowską firmą :|
Komu to wadzi, że nie ma odpisów? Albo graczowi, albo MG. Moim zdaniem to kontakt MG-gracz powinien tutaj decydować o pozostaniu gry, a nie sztywny termin, który pełni funkcję deadline-u w pracy, na studiach, czy w szkole. Dlatego może przemyślmy sprawę tych regulacji terminowych tak, żeby to była wytyczna, a nie warunek konieczny. Myślę, że jeśli ktoś podejmuje się funkcji MG to powinien mieć chociaż najmniejszą odpowiedzialność za swoich graczy i wówczas jeśli któryś nie odpisuje za długo - dowie się co i jak, a w razie konieczności (a propos powyższego punktu) usunie mu grę. Wówczas można też rozwiązać problem przenoszenia KP i zapychania archiwum. KP miałyby ten sam czas co na początku, aby znaleźć sobie nowego MG. Proste i wygodne.

Dlaczego tak sądzę?
Ano kiedy administrator usuwa grę - zarówno gracz jak i MG mają pretensje (w niektórych przypadkach). Jeśli to MG usunie grę, wówczas administrator umywa ręce i nie ma problemu, a gracz jako, że wie, iż jego MG czekał, rozmawiał, próbował - może mieć pretensje tylko do siebie. To samo tyczy się graczy, jeśli MG nie ma za długo, nie wiadomo co się z nim dzieje, wówczas wnioskuje do administracji, by usunięto mu grę. Wtedy MG może mieć pretensje tylko do siebie. Administracja w tej chwili mniej ucierpi obelgami i krytyką to 1. a po drugie, o wiele łatwiej będzie funkcjonować w tym systemie, jaki posiadamy.

Takie jest moje zdanie. Zależy mi na poprawie stanu rzeczy i liczę, że ktoś weźmie tę wypowiedź pod uwagę, jakkolwiek łopatologicznie tego nie wytłumaczyłem (za co przepraszam) T_T
_________________
[ Javier Deauxnim | Box | Bank ]
Nieobecności
  
 
 
     
Nani 
Ohaioo :3


Limit dodatkowych KP: 2+1
Dołączyła: 14 Paź 2018
Posty: 481
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2019-01-28, 10:43   

1. Czas na odpisy
To co piszą inne osoby. Po prostu. Nie co do sekundy, nie dwa tygodnie i koniec kropka. Dać MG możliwość moderatorowania swojego działu, bo wtedy nie będzie niepotrzebnych bóldup do administracji lub (obecnie) Kyuu. Na swoim przykładzie podam - spóźniłam się 1 dzień (niecały) w odpisie u Koori i straciłam z automatu w tym dniu poke-kp Rayquazy oraz świetną przygodę u Koori. Mam o to żal, ponieważ miałam po świętach ostry zapieprz i nie było chwili aby wejść na forum i napisać w tych głupich nieobecnościach, że wrócę do aktywności dopiero po próbnych maturach tj. 7.01
Albo jak Mod (ale to było jakiś czas temu) wywalił grę mojego gracza bez mojej wiedzy. Nawet nie miałam wtedy chwili aby zamrozić grę.

2. Prawo stażu
To co Szop napisał. To też ważne i napisałbym coś w tym stylu ale poco skoro ktoś już to dobrze rozpisał (według mnie)

3. Rozmnażanie
Hodowcy mogą wziąć 3 jaja a reszta 2 z 3ech.
_________________
 
     
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1105
Wysłany: 2019-01-28, 17:41   

Dobra, żeby nie przedłużać, bierzemy się do roboty. Nie wszystko na raz, bo sporo napisaliście jak do tej pory (z czego bardzo się cieszę ^^), ale obiecujemy poruszyć każdą sugestię. Na pierwszy rzut idą legendy. Temat ciekawy, przeczytaliśmy dotychczasowe opinie i wymyśliliśmy coś takiego - KLIK. Prosiłabym, żeby temat legend nie był już poruszany tutaj, lecz właśnie tam, bo w "Make Crystal Great Again" chodzi głównie o rzucanie propkami, ale gdybyśmy mieli potem wszystkie tu rozpisywać i omawiać, zrobiłby się okropny bałagan, także te bardziej rozbudowane będą otrzymywały swoje własne wątki w "Propozycjach".


Asta napisał/a:
2. System dodatkowych KP. Kiedyś było tak, że jedna osoba mogła mieć dwa kapcie, czyli ludzia i pokemona. Ewentualnie po iluś miesiącach można było stworzyć drugie konto oraz poinformować o tym adminów. Według mnie o ile dwa konta są okej, o tyle 5 KP na każdym koncie już raczej nie. Wiem, że nie wszyscy korzystają z tej opcji, ale jednak ktoś tam korzysta... Czasami po prostu te dodatkowe KP (np. u trzech różnych MG) zajmują potencjalne miejsce dla nowego gracza z jedną KP. Stąd są mylne wnioski, że kolesiostwo i faworyzowanie itp. Podam przykład, ale proszę nie bić T.T

Taki Stefan chce iść do Daisy, a tam widzi Gwen, u Galla też Gwen... Galla u mnie, u Gwen i se myśli, że no tak... ugadali się i teraz miejsca nie ma, więc bez sensu idę sobie. Wytłumaczenie, że są inni MG, to tak trochę średnio... Pamiętam, że jak ja chciałam się ugadać na typowy horror, to połowa MG z wolnymi miejscami mnie odstawiła....

Przy okazji poruszę od razu tą kwestię, bo wygląda na to, że doszło do drobnego nieporozumienia. Za czasów multi można było mieć max. 4 KP (po 2 na każdym koncie), natomiast teraz można mieć max. 5, ale nie ma już możliwości posiadania dwóch kont, także tu "Według mnie o ile dwa konta są okej, o tyle 5 KP na każdym koncie już raczej nie" chyba doszło do pomyłki, bo broń Boże nie można mieć 2 kont i po 5 KP na każdym :O Jako ciekawostkę dodam, że jeszcze nikt 5 KP nie posiada.
Mam nadzieję, że kwestia wyjaśniona i sprawę możemy uznać za rozwiązaną :)
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


 
     
War Machine

Dołączył: 15 Paź 2018
Posty: 271
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-01-29, 15:33   

Bardzo spodobała mi się rozwinięta odpowiedź szopa, więc się do niej odniosę, jeśli mogę

1. Co do sekundy
Hmm powiem że należę do osób co raz robią kilkadziesiąt postów dziennie a raz kilka na dwa tygodnie, ale to prawda, całe te deadline są nieprzyjemne i wręcz odpychają. Jak kiedyś dyskutowałam z jedną osobą "Pewne osoby to takie no-lify, że pewnie nawet pobytu w szpitalu w stanie ciężkim by komuś nie wybaczyły"(bez obrazy, ale tak o pewnych osobach na pw się mówi), z czym się zgodę i doświadczyłam sama sytuacji twardości i nieugięcia, co przyjemne nie jest, zasady muszą być, ale bez przesady
2. Prawo stażu
Zgadzam się, forum jest tak surowe że łatwo zraża sobą nowych ludzi, co nieraz mi mówiono nim się zaczęłam bawić w granie na crystal, że to forum ma zasady sztywne jak kij od miotły
3. Nieobecność = Nieobecność
Popieram całym serduchem jako studentka
4. Patrzmy na graczy a nie adminów
Popieram całym serduchem
5. Podejście
Popieram całym serduchem mimo mocnych słów
6. Crystal to zamknięte kółko
Bardzo kusił mnie ów wyjazd, ale bałam się właśnie tego - że będę kompletnie odstawać w żżytym kółku crystal (przepraszam, ale takie są moje odczucia). Co do reszty nie wypowiem bo nie wiem jaka jest tu sytuacja, ale zauważam że na czacie nawet moje przywitania i nie tylko moje były po prostu olewane
7. Brak komunikacji
Nie znam sytuacji
8. Eventy
Ja w sumie po prostu nie biorę udziału w eventach, bo odstraszają mnie czasem skomplikowaniem i trudnością, wiadomo, nie wszystkie, ale tak bywa, maybe epic rewards for epic difficulty events?
9. Możliwość odwołania/zmiany regulaminów
No cóż, zgodzę się tu, że coś tu też wymaga pracy
10. Pokazy - tu w ogóle nie korzystam z tej części tak więc się nie wypowiem
_________________
KP NADIA|
BOX | BANK

Darkrai KP


KP CHRISTINE
BOX | BANK
nieobecności
 
     
Mirajane


Dołączył: 14 Paź 2018
Posty: 553
Ostrzeżeń:
 1/5/7
Wysłany: 2019-01-29, 18:16   

No i to ja jeszcze dołożę swoje trzy grosze.

Najbardziej denerwują mnie dodatkowe konta bo tylko zajmujemy sobie nawzajem miejsca i przez to nowi gracze mogą widzieć, że forum jest, że tak to ujmę "Przeludnione" przez co nie chcą dochodzić. Takie przynajmniej moje zdanie. Nie chcę nikogo zmuszać do posiadania jednego konta z dwoma KP, ale też po części robi się w ten sposób sztuczny tłok.

Kolesiostwo.
To tak razi w oczy. Już nawet nie chodzi o zachęcanie kolegów i koleżanki i branie ich pod swoje skrzydła jako MG, ale dawanie im na start EPIC pokemona np. Salamance, którego ktoś złapie pokeballem mają przy sobie tylko np. Poochyenę to przesada. (To przykład więc proszę nie bić) Sami zaczynaliśmy od tak zwanego zera więc warto by nowe osoby też poczuły trochę wyzwania i starali się być coraz lepsi.

No i sam czas. Rozumiem, że można mieć mało czasu bo studia/szkoła, praca itd. Ale jak ktoś siedzi głownie na czacie, a jego wątki są nieruszone to chyba coś nie tak. Jestem MG i staram się być fair w stosunku do graczy oraz odpisywać w terminie. Wiadomo, że może się stać coś naprawdę złego przez co może nas nie być. Ale bądźmy fair w stosunku do siebie. Jeśli coś już się stanie to chyba znajdziemy te parę minut lub poprosimy kogoś by przekazał wieści.

No to chyba wszystko co chciałam powiedzieć. Mam nadzieję, zę każdy zrozumie i nie zmiesza mnie z błotem.
_________________


KP, BOX
 
     
Ridderak


Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 93
Wysłany: 2019-01-29, 20:48   

Mirajane napisał/a:
No i to ja jeszcze dołożę swoje trzy grosze.

Najbardziej denerwują mnie dodatkowe konta bo tylko zajmujemy sobie nawzajem miejsca i przez to nowi gracze mogą widzieć, że forum jest, że tak to ujmę "Przeludnione" przez co nie chcą dochodzić. Takie przynajmniej moje zdanie. Nie chcę nikogo zmuszać do posiadania jednego konta z dwoma KP, ale też po części robi się w ten sposób sztuczny tłok.


Z tego co mi wiadomo to multikont już nie ma na forum, bo można mieć kilka KP na 1 koncie, a co do samego faktu przeludnienia... Nie zgadzam się. Jako osoba, która często zmieniała fora, albo szukała jakiegoś fajnego to pierwszą rzeczą na jaką zwracałem uwagę była ilość osób, które na danym forum są. Im więcej osób, tym fajniej bo widać było, że forum żyje. A gdy było to tylko kilka osób to zawsze wrażenie "umartego" forum, albo czegoś co się nie uda po prostu.

Co do innych propozycji to w zasadzie się zgadzam. Zwłaszcza z tym by przyznać MG prawo do moderowania swoich działów i dawać im wolną rękę w sprawie graczy i gier, a nie trzymać się sztywno zasad na odpis. Niech sobie MG ustali to z graczem, a jak jednemu czy drugiemu nie pasuje to zawsze można się rozejść prawda? Wyjątek w sytuacji, gdy MG np. sobie zlewa swoje obowiązki i taką wolną rękę wykorzystywałby na odpisywanie raz na miesiąc. Jednak czasem naprawdę jest tak, że przez głupi brak czasu, roztargnienie, czy natłok obowiązków zapomni się o odpisie.
_________________
http://pokemoncrystal.pl/topics17/756.htm - KP
http://pokemoncrystal.pl/topics19/753.htm - Bank
MG od 14.07.2018
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Xioteru
raivvitch

Kyuubi
366671

WAW Pokemon

SNM
SnM

PokeSerwis

Kurs Manga

Re:Start

Anime Centrum
anime online

Lucid Dream

Stray Dogs

Wizard's World

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Cytadela

Proelium

Riverdale

Eclipse
Eclipse

Oversoul

Morsmordre

Ninshu

Dragon - Space Trip
Dragonst

Nemea

Orchard Stable

Genetrix

Hetaliowe Awokado

Rabbit Doubt

France

New York City

Czarodzieje

Vampire Diaries
Vampire Diaries

Disney World

Sekret Miasta

Epoka Nordlingów

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Skraj

Dragon Domination

Horizon

Valor

Into Darkness

Life Sucks

YLO

Inno Świat

Over Undertale
over-undertale

Dysharmonia

Eridani

Camp of shadows

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Tvedeane

Kundle

Zmiennokształtni
www.zmiennoksztaltni.wxv.pl

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Maligna

FT Path Magician

Luciferum
Luciferum zaprasza!

Stado psów

Ninja Clan Wars

Mortis

Czarny Horyzont

Outland

Ardhi

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Noctus

Kraina Snów

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Mystery Town

Avengers Assemble

Bleach Other World
Bleach OtherWorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.