Amfiteatr Strefa Gracza Regulamin Ogłoszenia Kalendarz Eventów PokeQuizy Koloseum Dojo Przenosiny Spis MG Pora na przygodę! Strefa PBF Przygody Centrum Handlowe Arcade Centre Konkursy Laboratorium Zacisze Miejsca Spotkań Stragany Ogródki Park Krajobrazowy Safari Kreatywny Zakątek PokeLotto Biblioteka Loteria Karty Postaci Rozmowy
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gwen Brown
2019-04-22, 21:14
Kilka KP na jednym koncie
Autor Wiadomość
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1176
Wysłany: 2018-10-11, 17:15   Kilka KP na jednym koncie

*
K i l k a - K P - n a - j e d n y m - k o n c i e
*

Chciałbyś zagrać na forum kilkoma postaciami? Masz wystarczająco czasu, by je poprowadzić? W takim razie zerknij na poniższą rozpiskę, by sprawdzić, jak je zdobyć:


• Pierwsza dowolna Karta Postaci
Jest dostępna na start.

• Druga dowolna Karta Postaci
Jest dostępna po dwóch miesiącach gry na pierwszej KP (licząc od momentu jej założenia) pod warunkiem, że pierwsza jest nadal aktywna.

• Trzecia dowolna Karta Postaci
Jest dostępna po dwóch miesiącach gry na drugiej KP (licząc od momentu jej założenia) pod warunkiem, że pierwsza i druga są nadal aktywne. Należy również zrobić zadanie od administracji i w trakcie jego wykonywania nie można posiadać poważnego warna (warn za poważne wykroczenie, np. podszywanie się pod kogoś, udział we flejmie, okłamywanie nowych graczy).
Aby otrzymać zadanie (zrobienie czegoś na korzyść forum), użytkownik musi napisać do Daisy7, Gwen Brown lub Xioteru. Administracja wspólnie wymyśla, jak mógłbyś przysłużyć się forum (mile widziane własne propozycje zadań!). Po wykonaniu zlecenia, użytkownik wysyła je administracji, która ocenia, czy spisał się prawidłowo.

• Czwarta dowolna Karta Postaci
Jest dostępna po dwóch miesiącach gry na trzeciej KP (licząc od momentu jej założenia) pod warunkiem, że pierwsza, druga i trzecia są nadal aktywne. Dodatkowo, w trakcie zakładania czwartej KP nie można posiadać poważnego warna.

• Dodatkowa Karta Postaci za bycie MG
Bez względu na to, ile KP użytkownik już posiada, może zgarnąć jeszcze jedną, o ile jest MG ze stażem min. 4 miesięcy. Jednak, jeśli chce mieć 5 KP, jedna z nich musi być poke-KP (nie musi to być ta za MG). Co więcej, jeżeli przestanie pełnić funkcję MG, dodatkową KP może używać dopóty, dopóki z niej nie zrezygnuje. Jeśli stanie się nieaktywna, nie może wykonać kolejnej, jeżeli nie jest już MG. Oczywiście w przypadku ponownego zostania MG, użytkownik musi znów wbić min. 4 miesiące stażu, by móc zgarnąć dodatkową KP.


Odnośniki w sygnaturze (podpisie)

W sygnaturze muszą znajdować się odnośniki do wszystkich KP, jakie posiada użytkownik, a także powiązanych z nimi tematów (box i bank, trofea nie są konieczne), jeśli są to ludzkie KP. Należy pamiętać, by nie zamieszczać odnośników "KP 1", "KP 2" itd., ale żeby było wiadomo, który jest do jakiej postaci.

Przykład 1:
Cytat:
Charlie Ville: karta postaci | box | bank
Max Kolonko: karta postaci | box | bank
Jan Kowalski: karta postaci | box | bank
Susan: karta postaci
Susan to Pokemon, dlatego ma odnośnik tylko do KP.
Kod:
[b]imię i nazwisko postaci:[/b] [url=link do KP]karta postaci[/url] | [url=link do boxu]box[/url] | [url=link do banku]bank[/url]

Przykład 2:
Cytat:
[ Charlie | box | bank ] | [ Max | box | bank ] | [ Jan | box | bank ] | [ Susan ]
Tutaj imiona postaci są od razu odnośnikami do KP.
Kod:
[ [url=link do KP]imię postaci[/url] | [url=link do boxu]box[/url] | [url=link do banku]bank[/url] ]


Bonusy

Profity z mini-eventu, bonusowego comiesięcznego ataku i bonusów z profesji zdobywa się na każdą postać oddzielnie, a wiec przykładowo:
- użytkownik może co miesiąc przyznać bonusowy atak jednemu Pokemonowi ze swojej każdej KP;
- jeśli trwa mini-event z typem ognistym i użytkownik posiada takiego Pokemona na którejś ze swoich KP, profity za mini-event przyznaje tej karcie, a nie dowolnej.


Atrakcje poza przygodą

Tak jak w przypadku bonusów, każda KP działa oddzielnie, a więc jeśli użytkownik kupuje w ogólnoforumowym Markecie pokeball dla postaci X, to pieniądze odejmuje z jej konta bankowego, a nie z konta bankowego dowolnej postaci, jaką gra.

Podobnie w działach z subforum Tereny, jeśli użytkownik chce kilkoma postaciami uczęszczać nad Jezioro czy do Rezerwatu, każdej zakłada oddzielny wątek w danym dziale. Odwiedzając Strefę Safari kilkoma postaciami, musi zakupić każdej oddzielną wejściówkę. Dodatkowo należy pamiętać, by pisząc post w safari, poinformować, którą postacią kieruje się w danym momencie.

Wyjątek stanowi dział Ogródki! Użytkownik posiada jeden ogródek na konto z możliwością brania jagód na dowolną KP (nie musi zawsze dawać na tą samą). Co do bonusów w ogródkach, są one przypisywane wybranej przez użytkownika KP, a raczej przygodzie postaci z danej KP. Można więc wybrać dowolną KP na "bazową", ale zabronione jest zmienianie jej dopóty, dopóki nie stanie się nieaktywna. Wówczas użytkownik ma prawo do przydzielenia "bazy" innej KP. Należy pamiętać, by zakładając wątek ze swoim ogródkiem, napisać w nim, na podstawie której KP chce się otrzymywać bonusy w ogródku, a także u jakiego MG ma się przygodę wybranej postaci.

Wyjątkiem są również Prace, bowiem panujące tam zasady dotyczą całego konta, a nie każdej KP oddzielnie. Przykładowo, użytkownik może wykonać jedną pracę dziennie bez względu na to, która postać otrzyma wynagrodzenie.

A co z nagrodami za różnego rodzaju eventy ogólnoforumowe? To zależy od eventu. Np. Pokazy odbywają się z użyciem własnego Pokemona, więc zdecydowanie odpada możliwość wpisania nagrody na dowolną KP. Podobnie z eventami, w których gra się postaciami z KP. Jednak na konkurs, taki jak na przykład Trylogia, użytkownik wysyła pracę nie jako postać1 czy postać2, a jako realna osoba. Tu pozwalamy na przesyłanie jednej pracy na realną osobę, a nie jednej na postać, dlatego zgadzamy się na wpisanie nagrody dowolnej postaci.

W Adopcjach użytkownik może napisać zgłoszenie na danego Pokemona tylko jako jedna postać.


Dodatkowe informacje

1. Postacie jednej osoby nie mogą ze sobą walczyć ani mieć wspólnych przygód.
2. Wypłaty za bycie MG czy moderatorem można za każdym razem przyznawać na dowolną KP, a także rozdzielać je między kilka KP (np. zgarnąłeś 2k, więc rozdajesz po 1k na dwie KP).
3. Urodziny każda ma raz w roku i jako realna osoba, więc prezent od administracji wędruje dla jednej, dowolnej postaci.
4. Gracz może sprzedawać/kupować Pokemony lub przedmioty między swoimi postaciami na swoim straganie według obowiązujących tam zasad.
5. Nie można niczego przepisywać w spadku swoim postaciom.


*


Treść wątku jest własnością strony Pokemon Crystal. Kopiowanie jej jest surowo zabronione!
c o p y r i g h t s * b y * d a i s y 7
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2019-04-20, 22:19, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1176
Wysłany: 2018-10-11, 17:16   

Osoby, które wykonały zadanie od administracji:

Gwen Brown
Trebonth
Kaoriann
War Machine
Profesor V.
Kesty
Zefonit
SayuriSagi
Arashi
Conan
DJSzopxX
Jeckyll
Did
Madu
Mhrok
Galliusz
Mintori
Sosik
Stilinski
Szin
Xioteru
Kyuubi
Panda
Ves
Mole
Qin Hao
Magiczny Odkurzacz
Izanami
Fokse
Elltharis
Fabiano Le Cru
Keisuke
Kuro
Jake
Kouki
Samuel
Ririsu
Cruss
Mizu
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


Ostatnio zmieniony przez Daisy7 2019-08-29, 12:16, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 1176
Wysłany: 2018-10-28, 17:49   

Pole "Limit dodatkowych KP" w profilu


Prawdopodobnie zauważyłeś, że niektórzy mają pod avatarem pole "Limit dodatkowych KP". Limit dodatkowych KP oznacza maksymalną ilość dodatkowych kart postaci (zarówno ludzkich jak i pokemonowych), jakie dany użytkownik może założyć, a nie ilość aktualnie posiadanych przez niego dodatkowych KP.

Dodatkowe KP to karty postaci, które przysługują graczowi za wykonanie zadania od administracji oraz bycie Mistrzem Gry ze stażem min. 4 miesięcy.


Wartości, jakie można mieć podane w tym polu, są następujące:
  • 1 - dla osoby, która jest MG ze stażem min. 4 miesięcy, ale nie wykonała zadanie na zwiększoną ilość KP

  • 2 - dla osoby, która wykonała zadanie na zwiększoną ilość KP, ale nie jest MG ze stażem min. 4 miesięcy

  • 2+1 - dla osoby, która wykonała zadanie na zwiększoną ilość KP i jest MG ze stażem min. 4 miesięcy


Co ważne, pole to edytować mogą jedynie administratorzy, dlatego jeżeli go nie posiadasz, a powinieneś, bo masz prawo do jakichś dodatkowych KP, bądź zawiera nieaktualne dane, napisz w tym wątku, a któryś z adminów czym prędzej zajmie się Twoją sprawą ;) Posty będą na bieżąco usuwane, aby nie zaśmiecać wątku (oczywiście już po zaktualizowaniu użytkownikowi wspomnianego pola).
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Xioteru
raivvitch

Kyuubi
366671

* Twierdza RPG Makera *
Twierdza RPG Makera

* Mortis *

WAW Pokemon

Hipogryf
Hipogryf.pl - blog fantasy

Vampire Knight
Vampire Knight

Demigods

Wishtown

SNM
SnM

PokeSerwis

Wizard's World

Riverdale

Ninshu

Nemea

Orchard Stable

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Król Lew

W galopie

YLO

Over Undertale
over-undertale

Oneiric

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

Amaimon
Amaimon

Artemida - Warrior Cats

Drachen

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2016 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.