FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Regulamin
Autor Wiadomość
Daisy7 
CzeDar


Limit dodatkowych KP: 2+1
Chatango: Daisiak
Discord: Daisy7
Dołączyła: 10 Paź 2018
Posty: 733
Wysłany: 2018-10-11, 15:37   Regulamin

*
R e g u l a m i n
*


1. Profil

1.1 Nazwa użytkownika nie może zawierać więcej niż jedną cyfrę oraz nie może być zlepkiem przypadkowych liter. Ponadto nazwa użytkownika nie może być wulgarna.
Uwaga! Jeżeli posiadasz pseudonim niezgodny z regulaminem, należy zgłosić się do administracji (Daisy7, Gwen Brown, Xioteru) z prośbą o jego zmianę.

1.2 Awatar użytkownika nie może przekraczać wymiarów 200px szerokości oraz 400px wysokości. Ponadto awatar nie może przedstawiać treści nieodpowiednich, wulgarnych oraz erotycznych.

1.3 Sygnatura użytkownika nie może przekraczać 553px szerokości oraz 350px wysokości. Ponadto, wstawiając obrazek do sygnatury, należy pamiętać, że jego wysokość nie może przekraczać 250px, a także nie może przedstawiać treści nieodpowiednich, wulgarnych oraz erotycznych.
W sygnaturze wymagane są oznaczone odnośniki do wszystkich Kart Postaci (dalej: KP) użytkownika, a także, jeśli są to KP trenerskie i/lub koordynatorskie, do powiązanych z nimi Banków oraz BOXów.
Uwaga! Użytkownik może stosować kod HTML w sygnaturze, pod warunkiem, że kod nie rozszerzy ani nie zepsuje wyglądu forum.2. Forum

2.1 Użytkownik jest zobowiązany do znajomości i przestrzegania regulaminu forum. Administracja oraz moderacja mają prawo do nakładania na użytkowników kar w postaci ostrzeżeń (dalej: warn) i blokad (dalej: ban) w związku z łamaniem regulaminu. Konsekwentne łamanie regulaminu grozi permanentną blokadą na forum (dalej: perm ban).
Uwaga! System warnów - zobacz.
Uwaga! Wszystkie sytuacje sporne rozstrzyga administracja forum.

2.2 Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania zasad kultury osobistej oraz netykiety zarówno w postach jak i na czatach (chatango oraz shoutbox).
Użytkownicy nie mają przyzwolenia na jakiekolwiek przejawy mowy/pisma nienawiści, nietolerancji oraz chamstwa, a także trollowania i spamu.
Uwaga! W przypadku, gdy na forum lub czacie pojawi się kłótnia/spór/konflikt/flejm, wszyscy użytkownicy zamieszani w kłótnię otrzymują warn o wartości 1 możliwy do odpracowania.

2.3 Zabrania się oszukiwania, wykorzystywania błędów i luk w regulaminie do pozyskiwania dóbr forumowych oraz działania na niekorzyść innych użytkowników forum. Jeżeli nie jesteś pewien, czy czynność, którą chcesz dokonać, jest legalna, należy skontaktować się z administracją (Daisy7, Gwen Brown, Xioteru).
Wszystkie niewłaściwe zachowania i oszukiwanie będzie skutkować warnem o wartości 1 możliwym do odpracowania oraz natychmiastowym pojawieniem się patcha (łatki do regulaminu).

2.4 Zabrania się zmuszania i poganiania użytkowników o odpis w jakikolwiek sposób, jeżeli użytkownik odpisuje terminowo - w czasie przewidzianym przez regulamin (sekcja "Pozostałe").

2.5 Zabrania się reklamowania na forum w postach, czatach oraz prywatnych wiadomościach stron o nieodpowiednich treściach (pornografia, wulgaryzmy, mowa nienawiści) oraz stron z zawartością piracką (torrenty, strony z filmami, serialami z nielegalnych źródeł).

2.6 Zabrania się posiadania więcej niż jednego konta na osobę.
W przypadku zgubienia hasła lub powrotu użytkownika, który nie pamięta swoich danych do logowania, uprasza się o skontaktowanie się z administracją (Daisy7, Gwen Brown, Xioteru) w celu zresetowania hasła lub zmiany nazwy użytkownika.
W przypadku stworzenia nowego, drugiego konta, zostanie ono usunięte.
Uwaga! Jeżeli kilka osób korzysta z tego samego adresu IP, obowiązkiem jest skontaktowanie się z administracją (Daisy7, Gwen Brown, Xioteru) w ciągu trzech dni w celu zgłoszenia takiej sytuacji. Brak zgłoszenia wspólnego IP skutkuje nałożeniem na oba konta warna o wartości 1 oraz zbanowaniem nowszego konta do momentu, aż sprawa nie zostanie wyjaśniona.

2.7 Administracja zastrzega sobie prawo do zgłaszania wszelkich działań na niekorzyść forum (takich jak napady związane z hakowaniem forum, kont, IP, podszywaniem się pod innych itp.) do odpowiednich służb.3. Posty
3.1 Publikowane posty należy pisać w sposób składny i spójny, zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny, zachowując zasady ortografii oraz interpunkcji. Objętość postów w Przygodach nie może być krótsza niż 400 znaków w jednym odpisie. Tutaj znajdziesz stronę, która pomoże Ci w liczeniu znaków.

3.2 Publikowanie postów zawierających treści dla osób pełnoletnich jest dozwolone wyłącznie w Przygodach oraz w miejscach, gdzie użytkownik publikuje swoje prace (Twórczość Graczy, Trylogia, Konkursy).
Uwaga! Przed opublikowaniem postu lub wątku z treściami przeznaczonymi tylko dla osób dorosłych należy zamieścić stosowną informację lub ukryć treść (w Przygodach preferowane jest użycie komendy "hide").

3.3. Publikowane posty muszą być czytelne oraz przejrzyste.
Uwaga! Użytkownik może stosować kod HTML w postach, pod warunkiem, że kod nie rozszerzy ani nie zepsuje wyglądu forum. Należy pamiętać o odznaczeniu opcji "Wyłącz HTML w tym poście".4. Przygody

4.1 Zasady przygód, czyli spis tego, co może się w nich dziać, a co jest zabronione, znajdują się tutaj.

4.2 Zabrania się użytkownikom zmiany treści informacji o swojej postaci w KP.
Uwaga! W przypadku, gdy zmiany postaci zachodzą w przygodzie - w rozgrywce fabularnej, możliwe są zmiana wyglądu, przeredagowanie oraz dodanie elementów/faktów do historii, zmiana charakteru oraz zmiana więzów rodzinnych.

4.3 Użytkownik nie może zdobyć Pokemona na poziomie wyższym niż 10 poziomów od swojego najsilniejszego Pokemona (pod uwagę brane są zarówno Pokemony z KP, jak i boxu).
Uwaga! Wyjątek stanowią nagrody w atrakcjach ogólnoforumowych oraz Pokemony legendarne.

4.4 Użytkownik, który nie odpisał w swojej przygodzie od dwóch tygodni, i który nie zgłosił nieobecności oraz jego gra nie została zawieszona, uznawany jest za nieaktywnego.
KP oraz przygoda nieaktywnego użytkownika wygasają, co oznacza, że nie można ich przywrócić do stanu sprzed absencji - wszystkie zdobyte Pokemony, przedmioty (w tym forumowe pieniądze) oraz trofea przepadają i nie ma możliwości ich przywrócenia. Jedynym wariantem jest stworzenie nowej KP i rozpoczęcie gry od początku.
Uwaga! Nieaktywny użytkownik nie może decydować o swoim utraconym dobytku i nie może go przekazać dalej. Wszystkie próby tymczasowego przechowywania, przekazania komuś innemu (lub innych przekrętów) Pokemonów i przedmiotów (w tym forumowych pieniędzy) ze starej KP na nową są niedozwolone i będą karane. Utracony dorobek nie może być odzyskany w żaden nielegalny sposób (dozwolone jest odkupienie swoich dawnych Pokemonów, pod warunkiem, że ich cena nie jest mniejsza niż według wyceny w Skupie).

4.4a Gra, która nie została zamrożona, ani nie posiadała informacji o nieobecności gracza, w której minął czas na odpis, trafia do Strefy kwarantanny. MG takowej ma 48h na podjęcie decyzji, czy chce ją zatrzymać i wykorzystać zamrożenie, czy rezygnuje z jej dalszego prowadzenia.

4.5 Użytkownik ma dwa tygodnie na znalezienie MG w przypadku, gdy zaczyna przygodę, lub stracił dotychczasowego MG niezależnie od przyczyny.
Jeżeli w ciągu 14 dni użytkownik nie złoży zapisu do żadnego MG, jest traktowany jako nieaktywny, a co za tym idzie, jego KP i przygoda są uznawane za wygasłe bez możliwości ich przywrócenia.

4.6 Użytkownik może zawiesić swoją przygodę u MG na maksymalnie 6 tygodni - łącznie 8 tygodni od daty ostatniego odpisu MG (2 tygodnie na odpis + 6 tygodni zawieszenia) dwa razy w ciągu roku. Po upływie 8 tygodni bez aktywności gracza, zawieszona przygoda jest uznawana za wygasłą bez możliwości jej przywrócenia (to samo tyczy się KP). Za zgodą gracza z zawieszenia może skorzystać również MG (wciąż mieszcząc się w limicie 2 zawieszeń rocznie).
Uwaga! Obowiązkiem MG jest poinformowanie w tytule lub podtytule przygody, że wybrana gra jest zawieszona.


5. Mistrzowie Gier

5.1 MG zobowiązany jest do odpisania swoim graczom w terminie 7 dni.
Uwaga! MG może tymczasowo wydłużyć czas na odpis do 14 dni, jeżeli uzyskał na to zgodę swojego gracza. Obowiązkiem MG jest poinformowanie w tytule lub podtytule przygody, że wybrana gra ma wydłużony czas na odpis do 2 tygodni.

5.2 W przypadku niewywiązania się z terminu, MG karany jest warnem o wartości 1.
W przypadku otrzymania 3 warnów za nieodpisanie, MG traci swoje stanowisko.
Uwaga! Warn za nieodpisanie na czas w przygodzie znika po 3 miesiącach od daty jego nałożenia lub w przypadku utraty przez użytkownika stanowiska MG.

5.3 W przypadku nieobecności MG, jest on zobowiązany do bezzwłocznego poinformowania o tym w dziale Dziennik obecności.
Uwaga! W przypadku, gdy MG zniknie bez wcześniejszej informacji o absencji i nie posiada wybranego przez siebie zastępcy, dysponuje on dwoma tygodniami na powrót bez kary. Jeżeli wróci po ponad 2 tygodniach, zostaje ukarany jak w punkcie 5.2.

5.4 MG, który nie posiada ani jednego aktywnego gracza od miesiąca, traci swoje stanowisko.
Uwaga! Zasada ta nie obowiązuje w okresie wakacyjnym (czerwiec-wrzesień).

5.5 MG jest zobowiązany do prowadzenia swoim graczom pojedynków według forumowego systemu walk lub innego, wybranego przez siebie systemu, który jest sprawiedliwy w ocenie.

5.6 MG jest zobowiązany do prowadzenia swoim graczom walk z liderami, elitarnymi czwórkami (dalej: E4) oraz czempionami.
Uwaga! Więcej informacji o walkach z liderami. Więcej informacji o walkach z E4 oraz czempionami.

5.7 MG, organizując event w swoim dziale, jest zobowiązany do przestrzegania opisanych tutaj zasad.

5.8 MG jest zobowiązany do przyznawania poziomów Pokemonom graczy zgodnie z rozpiską, z tego wątku.

5.9 MG jest zobowiązany do zamieszczenia i aktualizowana na bieżąco w tytule lub podtytule wątku z zapisami do siebie informacji, ilu graczy posiada (z podziałem na graczy trenerów/koordynatorów i Poke-graczy), ile ma miejsc wolnych, a także kto jest jego zastępcą (jeśli go posiada) podczas nieobecności.

5.9a MG jest zobowiązany do zamieszczenia w tytule lub podtytule wątku z przygodą informacji o zawieszeniu (zamrożeniu) gry oraz informacji o nieobecności gracza, jeśli ten takową zgłosi.

5.10 Użytkownik, który przestał pełnić funkcję MG, nie może odbierać wypłat ani nagród za staż.
Uwaga! Więcej informacji o nagrodach dla MG za staż.


6. Pozostałe

6.1 Moderator, MG oraz lider, który rezygnuje ze swojego stanowiska w czasie krótszym niż miesiąc od rozpoczęcia pełnienia danej funkcji, zostaje ukarany warnem o wartości 1 możliwym do odpracowania.
Uwaga! Użytkownik może odwołać się od kary, przedstawiając swoje usprawiedliwienie administracji.
Uwaga! Dodatkowo były lider nie może wziąć udziału w dwóch najbliższych (licząc od czasu jego rezygnacji ze stanowiska) wyborach na lidera crystalowego.

6.2 Lista regulaminowych terminów na odpis przez moderację działu z wyróżnieniem okresu wakacyjnego (czerwiec-wrzesień):
Karty Postaci - 3 dni.
Uwaga! W przypadku, gdy użytkownik nie wstawi od razu postu z gotową KP, lecz robi ją na bieżąco (tzw. KP w budowie), po jej skończeniu jest zobowiązany napisać w wątku ze swoją KP post informujący, że wątek jest gotowy do oceny.
Miasto (Centrum Pokemon, Centrum Handlowe, Loteria) - 5 dni; w okresie wakacyjnym 7 dni.
Tereny (Safari, Rezerwat, Jezioro, Lato, Zima) - 5 dni; w okresie wakacyjnym 7 dni.
Ogródki - 7 dni.
Liderzy Crystala - 7 dni.
Trylogia - 5 dni.
Spadki - 5 dni; w okresie wakacyjnym 7 dni.
Strefa PBF - na bieżąco.
Koloseum - na bieżąco.

6.3 Użytkownik może korzystać z walk z liderami (w przygodzie, jak i z liderami crystalowymi) oraz w pokazach (w przygodzie, jak i pokazach ogólnoforumowych) niezależnie od swojej profesji głównej.
Uwaga! Użytkownik jest zobowiązany do umieszczenia nagrody uzyskanej z od lidera lub z pokazów w indywidualnym temacie "Trofea".

6.4 Pokemony wyewoluowane nie uczą się ataków z preewolucji i odwrotnie - Pokemony wyewoluowane na wysokim poziomie nie poznają automatycznie ataków, jakie na wcześniejszych poziomach poznałaby ewolucja.
Uwaga! Wyjątek stanowi sytuacja, w której MG celowo zezwolił na naukę takiego ataku, lub przypomnienie ataku ewolucji dzięki Move Reminderowi.

6.5 Użytkownik może korzystać z działów "Ogródki", "Rezerwat", "Jezioro", "Lato" oraz "Zima" raz na tydzień.

6.6 Użytkownik klujący jajko otrzymuje Pokemona na poziomie 1. Jajka można wykluwać w przygodzie lub Inkubatorze.
Uwaga! W przypadku posiadania profesji pobocznej hodowcy, użytkownik otrzymuje Pokemona na poziomie 5.

6.7 Użytkownik może ożywić skamielinę Pokemona wyłącznie w przygodzie. Użytkownik ożywiający skamielinę otrzymuje Pokemona na poziomie losowym (od 1 do 5), wylosowanym przez jego MG.

6.8 Użytkownik, rozmnażając swoje Pokemony, może próbować uzyskać błyszczącą (dalej: shiny) wersję Pokemona. Jeśli jeden z rodziców był shiny, jego potomstwo ma 10% szansy na bycie shiny. Jeśli obydwoje rodziców było shiny, dziecko ma 20% szans na bycie shiny.

6.9 Pokemony odmiany alolańskiej postrzegane są jako zwykłe gatunki i nie są unikatowe/specjalne, w związku z czym rozmnażanie Pokemona w odmianie alolańskiej z innym Pokemonem, daje 50% szansy na odziedziczenie przez potomka odmiany alolańskiej, natomiast rozmnażanie dwóch Pokemonów w odmianie alolańskiej, daje 100% szansy na odziedziczenie przez potomka odmiany alolańskiej.
Uwaga! Zasada nie dotyczy Pokemonów odmiany alolańskiej, które nie posiadają wszystkich stadiów w tej odmianie (są to: Raichu, Exeggutor i Marowak). Potomstwo tych stworków nie odziedzicza po rodzicach żadnej szansy na posiadanie odmiany alolańskiej.

6.10 Użytkownik, rozmnażając swoje Pokemony, może próbować uzyskać unikalną wersję Pokemona. Jeśli jeden z rodziców miał formę unikalną, dziecko ma 10% szans na odziedziczenie jej. Jeśli obydwoje rodziców miało formę unikalną, dziecko ma 20% szans na odziedziczenie jej.
Uwaga! Należy pamiętać, że tylko Pokemony z listy oficjalnych unikalnych mogą być płodne, a i tak dotyczy to bardzo niewielu z nich.

6.11 Forum bazuje na atakach w wersji Ultra Sun/Ultra Moon (dalej: USUM), za wyjątkiem ruchów HM. Wszystkie informacje na ten temat znajdują się tutaj.7. Dodatkowe regulaminy

7.1 Regulamin dotyczący Poke-przygód i przygód gijinek (pół-człowiek, pół-Pokemon) - zobacz.

7.2 Regulamin dotyczący Fakemonów - zobacz.*


Regulamin jest własnością strony Pokemon Crystal. Kopiowanie go jest surowo zabronione!
c o p y r i g h t s * b y * x i o t e r u & d a i s y 7
_________________


Mówi gitara

Biegną dźwięki
Po strunie.
To najlepiej
Robić umie.

< 3
[ Charlie | box | bank | przygoda ]

  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandpurple created by spleen modified v0.3 by warna

Graficy:::
Sojusznicy:::

Panda
35451075
Yukiyorin

Did
44021735

Daisy7
ania.daisy7

Xioteru
raivvitch

Kyuubi
366671

Twierdza RPG Maker
Twierdza RPG Makera

PokeSpecial

WAW Pokemon

Król Lew PBF

The Original Diaries
The Original Diaries

SNM
SnM

PokeSerwis

Rainbow RPG
Rainbow RPG

Ninja Gaiden
Ninja Gaiden PBF

Memento Mori

Riverdale

Ninshu

Dark Times RPG

Nemea

Orchard Stable

PokeKingdom

Disney World

Strefa RPG
Strefa Forumowych RPG

Yellowlair Oats

Over Undertale
over-undertale

Dragon Ball New Generation Reborn
Dragon Ball New Generation Reborn

Magic Lullaby

Black Butler
BlackButler

Hogwart Dream
HogwartDream

FT Path Magician

Amaimon
Amaimon

Mortis

Czarny Horyzont

Artemida - Warrior Cats

The Avengers

Dragon Ball - Another Universe

Wishtown

Dragon Abyss

Hoshi Fusion

Spectrofobia

X-Men RPG

Virus

Bleach Other World
Bleach OtherWorld

Avengers Assemble

Wizard's WorldDesign by Did, Panda & Daisy7. Only for Pokemon Crystal
Copyright 2019 by Daisy7.

Zabrania się kopiowania tekstów i obrazków autorstwa naszych użytkowników bez ich zgody na użytek innych stron!
Grafika pochodzi ze źródeł internetowych. Nie przywłaszczamy sobie do niej żadnych praw. Jeśli jesteś autorem obrazka wykorzystanego na forum i nie życzysz sobie, by się tu znajdował, napisz do administracji Pokemon Crystal, a zostanie on usunięty.
Pokemon Crystal nie czerpie żadnych korzyści materialnych z prowadzenia tej strony poświęconej serii "Pokemon" - własności Nintendo.

Pokemon Crystal launched 2011-03-23.